Domů » Životní styl » Zdraví » Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?
Krása a móda Zdraví

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

spodní prádlo zdraví
I spodní prádlo má vliv na pevnost zdraví. (foto: 123RF)
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.

Výběr spodního prádla proto nepodceňujte a vzhledovou stránku přesuňte na druhou kolej. Zabráníte tím nejen zmiňovaným kvasinkovým infekcím nebo vyrážkám, ale také zánětům močového měchýře či podobným zdravotním komplikacím. Spodní prádlo opravdu ovlivňuje naše zdraví.

Stejně tak při výběru podprsenky nesázejte jenom na design. I vrchní část spodního prádla může napáchat řadu problémů. Předně může stát za bolestmi zad nebo hlavy, pokud bude příliš těsná.  

Spodní prádlo a zdraví: pozor na tanga 

Dnes je moderní nosit co nejmenší spodní prádlo. Ženy se v něm cítí velmi sebevědomě, zejména pokud se pyšní i sexy štíhlou postavou. Jenže právě těsné a drobné spodní prádlo umí napáchat nejvíce škod. Vezměme si taková tanga – nejsou sice vyloženě nezdravá, ale jejich každodenní nošení se nedoporučuje.

Většinou bývají vyrobena z umělých a ne zrovna funkčních materiálů, což vede ke vzniku vlhkého prostředí. A to je ideálním místem pro množství kvasinek a bakterií. Gynekologické problémy jsou tak na světě.  

V případě nošení tang vzniká rizika infekcí i proto, že dochází k tření látky mezi řitním a poševním otvorem. Zejména ženy, které jsou náchylnější k zánětům, by se tomuto spodnímu prádlu měli vyvarovat.  

Nejvhodnější jsou klasické kalhotky 

Jaké spodní prádlo je podle odborníků nejlepší volbou? Klasické kalhotky! Ze zdravotního hlediska jsou trefou do černého společně s takzvanými francouzskými kalhotkami, které nemají vykrojené nohavičky. U tohoto spodního prádla hrozí naprosto minimální riziko zařezávání. Většinou jsou vyrobena z kvalitních materiálů, což je také prevence gynekologických potíží.  

Kvalitními materiály se myslí hlavně bavlna nebo spodní prádlo, které je s příměsí syntetických materiálů. Jsou nejen zdravotně nezávadné, ale předně také hebké a příjemné. Většinou nikde neškrtí ani netáhnou čili jsou plně komfortní.  

Při sportování se doporučuje nosit funkční spodní prádlo, které umí absorbovat pot. Intimní partie tak zůstávají v suchu i když se celé tělo potí.  

Může se nosit spodní prádlo i v noci? 

Podprsenku ženy většinou sundávají hned, co přijdou domů. Ale co se týče kalhotek, v těch i přespávají. Otázkou je, jestli je to zdravotně nezávadné a jestli je to dobrý nápad. Podle odborníků to bezpečné je, pakliže se zvolí správná velikost a volnější střih. Opět byste se měli vyhnout krajkovaným tangům nebo podobně střiženému spodnímu prádlu. Přednostně byste měli sázet na pohodlí, to je v noci klíčové.  

Pokud dáte přednost těsnému oblečení, zaděláváte si na pořádný problém. Předně na podráždění nebo zarudnutí, případně na drobné oděrky. Veškeré tyto kožní potíže mohou vést ke vzniku vaginálních zánětů nebo bolestivých mykóz.  

A co stahovací prádlo? Je povoleno? 

Když už jsme nakousli téma “spodní prádlo”, nabízí se otázka, jak je to se stahovacím prádlem. U žen se v posledních letech stává velmi oblíbené, protože dokáže schovat nedokonalosti, které ženu trápí. Nosí ho zejména ve chvíli, kdy je v plánu společenská akce, na kterou se hodí upnuté šaty na ramínka, která jsou nejen sexy, ale také velmi svůdná.  

Obecně platí, že pokud se stahovací spodní prádlo nenosí denně, ničemu nevadí. Dnes je tento typ spodního prádla k dostání v příjemných provedeních a je vyráběno ze správných materiálů, které neškrtí. Jestli se však bude nosit dnes a denně, opět si žena zadělává na zdravotní problémy, které jsme zmiňovali výše. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Průvodce spodním prádlem: Co se Češkám líbí a jak se náš vkus liší odzbytku světa? Jakých chyb se dopoštíme při výběru spodního prádla? Mohou tanga ohrozit zdraví?

Funkční prádlo není jen termoprádlo. Jak funguje a podle čeho si vybrat