Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
spodní prádlo zdraví
I spodní prádlo má vliv na pevnost zdraví. (foto: 123RF)

31. 05. 2021

Výběr spodního prádla proto nepodceňujte a vzhledovou stránku přesuňte na druhou kolej. Zabráníte tím nejen zmiňovaným kvasinkovým infekcím nebo vyrážkám, ale také zánětům močového měchýře či podobným zdravotním komplikacím. Spodní prádlo opravdu ovlivňuje naše zdraví.

Stejně tak při výběru podprsenky nesázejte jenom na design. I vrchní část spodního prádla může napáchat řadu problémů. Předně může stát za bolestmi zad nebo hlavy, pokud bude příliš těsná.  

Spodní prádlo a zdraví: pozor na tanga 

Dnes je moderní nosit co nejmenší spodní prádlo. Ženy se v něm cítí velmi sebevědomě, zejména pokud se pyšní i sexy štíhlou postavou. Jenže právě těsné a drobné spodní prádlo umí napáchat nejvíce škod. Vezměme si taková tanga – nejsou sice vyloženě nezdravá, ale jejich každodenní nošení se nedoporučuje.

Většinou bývají vyrobena z umělých a ne zrovna funkčních materiálů, což vede ke vzniku vlhkého prostředí. A to je ideálním místem pro množství kvasinek a bakterií. Gynekologické problémy jsou tak na světě.  

V případě nošení tang vzniká rizika infekcí i proto, že dochází k tření látky mezi řitním a poševním otvorem. Zejména ženy, které jsou náchylnější k zánětům, by se tomuto spodnímu prádlu měli vyvarovat.  

Nejvhodnější jsou klasické kalhotky 

Jaké spodní prádlo je podle odborníků nejlepší volbou? Klasické kalhotky! Ze zdravotního hlediska jsou trefou do černého společně s takzvanými francouzskými kalhotkami, které nemají vykrojené nohavičky. U tohoto spodního prádla hrozí naprosto minimální riziko zařezávání. Většinou jsou vyrobena z kvalitních materiálů, což je také prevence gynekologických potíží.  

Kvalitními materiály se myslí hlavně bavlna nebo spodní prádlo, které je s příměsí syntetických materiálů. Jsou nejen zdravotně nezávadné, ale předně také hebké a příjemné. Většinou nikde neškrtí ani netáhnou čili jsou plně komfortní.  

K TÉMATU  Jarní detoxikace organismu: Jak na orgánovou očistu?

Při sportování se doporučuje nosit funkční spodní prádlo, které umí absorbovat pot. Intimní partie tak zůstávají v suchu i když se celé tělo potí.  

Může se nosit spodní prádlo i v noci? 

Podprsenku ženy většinou sundávají hned, co přijdou domů. Ale co se týče kalhotek, v těch i přespávají. Otázkou je, jestli je to zdravotně nezávadné a jestli je to dobrý nápad. Podle odborníků to bezpečné je, pakliže se zvolí správná velikost a volnější střih. Opět byste se měli vyhnout krajkovaným tangům nebo podobně střiženému spodnímu prádlu. Přednostně byste měli sázet na pohodlí, to je v noci klíčové.  

Pokud dáte přednost těsnému oblečení, zaděláváte si na pořádný problém. Předně na podráždění nebo zarudnutí, případně na drobné oděrky. Veškeré tyto kožní potíže mohou vést ke vzniku vaginálních zánětů nebo bolestivých mykóz.  

A co stahovací prádlo? Je povoleno? 

Když už jsme nakousli téma “spodní prádlo”, nabízí se otázka, jak je to se stahovacím prádlem. U žen se v posledních letech stává velmi oblíbené, protože dokáže schovat nedokonalosti, které ženu trápí. Nosí ho zejména ve chvíli, kdy je v plánu společenská akce, na kterou se hodí upnuté šaty na ramínka, která jsou nejen sexy, ale také velmi svůdná.  

Obecně platí, že pokud se stahovací spodní prádlo nenosí denně, ničemu nevadí. Dnes je tento typ spodního prádla k dostání v příjemných provedeních a je vyráběno ze správných materiálů, které neškrtí. Jestli se však bude nosit dnes a denně, opět si žena zadělává na zdravotní problémy, které jsme zmiňovali výše. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Průvodce spodním prádlem: Co se Češkám líbí a jak se náš vkus liší odzbytku světa? Jakých chyb se dopoštíme při výběru spodního prádla? Mohou tanga ohrozit zdraví?

K TÉMATU  Vyrobte si vlastní pleťový krém nebo samoopalovací krém. Ideální a rychlé recepty pro vaši zdravou pleť

Funkční prádlo není jen termoprádlo. Jak funguje a podle čeho si vybrat

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…
Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.
Klimakterium neboli menopauza je přirozené období v životě ženy, které může nastat kdykoli mezi 45. až 55. rokem života. Organismus pozvolna přejde z reprodukční fáze do fáze klidové. Tahle fyziologická životní etapa se prostě nedá zastavit ani obejít. A tělo vám může připravit horké chvilky právě ve věku, kdy se cítíte tak skvěle. Dá se ale to zvládnout.
Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.
Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.
Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek