Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
spodní prádlo zdraví
I spodní prádlo má vliv na pevnost zdraví. (foto: 123RF)

31. 05. 2021

Výběr spodního prádla proto nepodceňujte a vzhledovou stránku přesuňte na druhou kolej. Zabráníte tím nejen zmiňovaným kvasinkovým infekcím nebo vyrážkám, ale také zánětům močového měchýře či podobným zdravotním komplikacím. Spodní prádlo opravdu ovlivňuje naše zdraví.

Stejně tak při výběru podprsenky nesázejte jenom na design. I vrchní část spodního prádla může napáchat řadu problémů. Předně může stát za bolestmi zad nebo hlavy, pokud bude příliš těsná.  

Spodní prádlo a zdraví: pozor na tanga 

Dnes je moderní nosit co nejmenší spodní prádlo. Ženy se v něm cítí velmi sebevědomě, zejména pokud se pyšní i sexy štíhlou postavou. Jenže právě těsné a drobné spodní prádlo umí napáchat nejvíce škod. Vezměme si taková tanga – nejsou sice vyloženě nezdravá, ale jejich každodenní nošení se nedoporučuje.

Většinou bývají vyrobena z umělých a ne zrovna funkčních materiálů, což vede ke vzniku vlhkého prostředí. A to je ideálním místem pro množství kvasinek a bakterií. Gynekologické problémy jsou tak na světě.  

V případě nošení tang vzniká rizika infekcí i proto, že dochází k tření látky mezi řitním a poševním otvorem. Zejména ženy, které jsou náchylnější k zánětům, by se tomuto spodnímu prádlu měli vyvarovat.  

Nejvhodnější jsou klasické kalhotky 

Jaké spodní prádlo je podle odborníků nejlepší volbou? Klasické kalhotky! Ze zdravotního hlediska jsou trefou do černého společně s takzvanými francouzskými kalhotkami, které nemají vykrojené nohavičky. U tohoto spodního prádla hrozí naprosto minimální riziko zařezávání. Většinou jsou vyrobena z kvalitních materiálů, což je také prevence gynekologických potíží.  

Kvalitními materiály se myslí hlavně bavlna nebo spodní prádlo, které je s příměsí syntetických materiálů. Jsou nejen zdravotně nezávadné, ale předně také hebké a příjemné. Většinou nikde neškrtí ani netáhnou čili jsou plně komfortní.  

K TÉMATU  4 nejobávanější nemoci, nad kterými svět zatím nevyhrál

Při sportování se doporučuje nosit funkční spodní prádlo, které umí absorbovat pot. Intimní partie tak zůstávají v suchu i když se celé tělo potí.  

Může se nosit spodní prádlo i v noci? 

Podprsenku ženy většinou sundávají hned, co přijdou domů. Ale co se týče kalhotek, v těch i přespávají. Otázkou je, jestli je to zdravotně nezávadné a jestli je to dobrý nápad. Podle odborníků to bezpečné je, pakliže se zvolí správná velikost a volnější střih. Opět byste se měli vyhnout krajkovaným tangům nebo podobně střiženému spodnímu prádlu. Přednostně byste měli sázet na pohodlí, to je v noci klíčové.  

Pokud dáte přednost těsnému oblečení, zaděláváte si na pořádný problém. Předně na podráždění nebo zarudnutí, případně na drobné oděrky. Veškeré tyto kožní potíže mohou vést ke vzniku vaginálních zánětů nebo bolestivých mykóz.  

A co stahovací prádlo? Je povoleno? 

Když už jsme nakousli téma “spodní prádlo”, nabízí se otázka, jak je to se stahovacím prádlem. U žen se v posledních letech stává velmi oblíbené, protože dokáže schovat nedokonalosti, které ženu trápí. Nosí ho zejména ve chvíli, kdy je v plánu společenská akce, na kterou se hodí upnuté šaty na ramínka, která jsou nejen sexy, ale také velmi svůdná.  

Obecně platí, že pokud se stahovací spodní prádlo nenosí denně, ničemu nevadí. Dnes je tento typ spodního prádla k dostání v příjemných provedeních a je vyráběno ze správných materiálů, které neškrtí. Jestli se však bude nosit dnes a denně, opět si žena zadělává na zdravotní problémy, které jsme zmiňovali výše. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Průvodce spodním prádlem: Co se Češkám líbí a jak se náš vkus liší odzbytku světa? Jakých chyb se dopoštíme při výběru spodního prádla? Mohou tanga ohrozit zdraví?

K TÉMATU  Hubnoucí proměny, které vám dokáží, že všechno jde, když je dostatek chuti a vůle!

Funkční prádlo není jen termoprádlo. Jak funguje a podle čeho si vybrat

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Někdy se začnou velmi brzy objevovat jisté známky, které nám napoví, že je něco v nepořádku.
Celé léto jste strávila v teniskách, protože vám sráží sebevědomí neposlušný vbočený palec? Nechodíte kvůli němu ani na pedikúru? V tom případě vám prozradíme, jak na něj vyzrát, abyste další léto byla do sandálů připravená.
Kdysi se mělo za to, že Země je středem vesmíru nebo že žárovku vynalezl Thomas Alva Edison. Omyly lidstva jsou zřejmě nevyčerpatelné, a v některých mnoho let setrvávali třeba právě i významní vědci. Ani dnes tomu není jinak, a některé zavedené mýty a omyly přetrvávají desetiletí. Podívejme se na některé z nich.
Ještě jste neměli příležitost vyzkoušet arganový olej na vlastní kůži, respektive vlasy? Tak to je nejvyšší čas to napravit. Právě teď, když slunce svítí ostošest, vám hřívu ochrání před jeho škodlivými paprsky. Poklad s oříškovou vůní toho ale umí mnohem víc!
Mladého bez peněz – ale za hodně peněz, anebo raději staršího a vyzrálého úředníka pod penzí? A někdo s titulem z medicíny by tu náhodou nebyl? Indický trh s manžely je takových otázek plný.
Ráda se vydáváte na pěší výlety do lesů, na horské hřebeny nebo podél řek? Milujete ten den, kdy máte čas jen sama pro sebe a věnujete ho pohybu a dlouhému rozjímání v přírodě? Nebo raději chodíte na procházky ve dvou? Poznejte ty nekrásnější pěší trasy, které tu máme.
Jak vypadá vaše každodenní rutina v péči o pleť? Možná začínáte a končíte odličováním, ale vaše pokožka vyžaduje mnohem víc. Zařaďte proto do své pravidelné rutiny také face baňky, s jejichž pomocí můžete rozproudit krev ve vaší pokožce.
Nový rok je tady a s ním přichází i nové začátky, cíle a předsevzetí. Pokud i vy nějaké pro rok 2022 máte a chcete jich dosáhnout, určitě jste už přemýšlela o tom, jak?!
Kdy začít a na co si dát pozor, aby z vašeho dítěte vyrostl člověk, který nemá zbytečnou vadu řeči?
Jak poznáte, že nemáte v břiše úplnou harmonii? Stačí se podívat do zrcadla. Akné nebo ekzém může způsobit i špatné prostředí ve střevech. Přemnožení nepřátelských bakterií je zdrojem dermatitidy, psoriázy nebo trudovitosti. Co s tím?
Katce se v posledních týdnech změnil život úplně naruby. „Dřív jsem se svým dítětem měla skvělý vztah, v posledním roce začal být však můj šestnáctiletý syn odtažitý a nechtěl si se mnou tolik povídat. Myslela jsem, že je to jen životní období. Pak ale přišel s tou nenadálou větou: Jsem gay, mami! Nevěděla jsem co odpovědět, vůbec jsem to nečekala. Nejradši bych utekla a chvíli ho neviděla! Co mám dělat, když to neschvaluju?“ ptá se.

Výběr článků

Designový doplněk nebo praktický zařizovací předmět. To všechno mohou plnit designová zrcadla. Vybírat můžete z nepřeberného množství tvarů. Trocha inspirace k zařizování domova.
Dřevěné, proutěné, skleněné, na řetězu nebo dokonce samozavlažovací, takové mohou být závěsné květináče. Záleží na vás, jestli si rostlinky pověsíte doma v interiéru nebo venku na zahradě.
Přemýšlíte o soukromé školce pro vaše dítě? Dnes se podíváme na výhody a nevýhody soukromých školek. Prozkoumáme výhody jako individuální přístup a zaměření na specifické potřeby dítěte, stejně jako možné překážky, které mohou v soukromých školkách vzniknout. Čemu dáte nakonec přednost státní školce, nebo soukromé? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Nepřehlédněte

Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek