Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
spodní prádlo zdraví
I spodní prádlo má vliv na pevnost zdraví. (foto: 123RF)

31. 05. 2021

Výběr spodního prádla proto nepodceňujte a vzhledovou stránku přesuňte na druhou kolej. Zabráníte tím nejen zmiňovaným kvasinkovým infekcím nebo vyrážkám, ale také zánětům močového měchýře či podobným zdravotním komplikacím. Spodní prádlo opravdu ovlivňuje naše zdraví.

Stejně tak při výběru podprsenky nesázejte jenom na design. I vrchní část spodního prádla může napáchat řadu problémů. Předně může stát za bolestmi zad nebo hlavy, pokud bude příliš těsná.  

Spodní prádlo a zdraví: pozor na tanga 

Dnes je moderní nosit co nejmenší spodní prádlo. Ženy se v něm cítí velmi sebevědomě, zejména pokud se pyšní i sexy štíhlou postavou. Jenže právě těsné a drobné spodní prádlo umí napáchat nejvíce škod. Vezměme si taková tanga – nejsou sice vyloženě nezdravá, ale jejich každodenní nošení se nedoporučuje.

Většinou bývají vyrobena z umělých a ne zrovna funkčních materiálů, což vede ke vzniku vlhkého prostředí. A to je ideálním místem pro množství kvasinek a bakterií. Gynekologické problémy jsou tak na světě.  

V případě nošení tang vzniká rizika infekcí i proto, že dochází k tření látky mezi řitním a poševním otvorem. Zejména ženy, které jsou náchylnější k zánětům, by se tomuto spodnímu prádlu měli vyvarovat.  

Nejvhodnější jsou klasické kalhotky 

Jaké spodní prádlo je podle odborníků nejlepší volbou? Klasické kalhotky! Ze zdravotního hlediska jsou trefou do černého společně s takzvanými francouzskými kalhotkami, které nemají vykrojené nohavičky. U tohoto spodního prádla hrozí naprosto minimální riziko zařezávání. Většinou jsou vyrobena z kvalitních materiálů, což je také prevence gynekologických potíží.  

Kvalitními materiály se myslí hlavně bavlna nebo spodní prádlo, které je s příměsí syntetických materiálů. Jsou nejen zdravotně nezávadné, ale předně také hebké a příjemné. Většinou nikde neškrtí ani netáhnou čili jsou plně komfortní.  

K TÉMATU  Plíseň v bytě jako nevítaný společník. Užitečné rady, jak se jí zbavit

Při sportování se doporučuje nosit funkční spodní prádlo, které umí absorbovat pot. Intimní partie tak zůstávají v suchu i když se celé tělo potí.  

Může se nosit spodní prádlo i v noci? 

Podprsenku ženy většinou sundávají hned, co přijdou domů. Ale co se týče kalhotek, v těch i přespávají. Otázkou je, jestli je to zdravotně nezávadné a jestli je to dobrý nápad. Podle odborníků to bezpečné je, pakliže se zvolí správná velikost a volnější střih. Opět byste se měli vyhnout krajkovaným tangům nebo podobně střiženému spodnímu prádlu. Přednostně byste měli sázet na pohodlí, to je v noci klíčové.  

Pokud dáte přednost těsnému oblečení, zaděláváte si na pořádný problém. Předně na podráždění nebo zarudnutí, případně na drobné oděrky. Veškeré tyto kožní potíže mohou vést ke vzniku vaginálních zánětů nebo bolestivých mykóz.  

A co stahovací prádlo? Je povoleno? 

Když už jsme nakousli téma “spodní prádlo”, nabízí se otázka, jak je to se stahovacím prádlem. U žen se v posledních letech stává velmi oblíbené, protože dokáže schovat nedokonalosti, které ženu trápí. Nosí ho zejména ve chvíli, kdy je v plánu společenská akce, na kterou se hodí upnuté šaty na ramínka, která jsou nejen sexy, ale také velmi svůdná.  

Obecně platí, že pokud se stahovací spodní prádlo nenosí denně, ničemu nevadí. Dnes je tento typ spodního prádla k dostání v příjemných provedeních a je vyráběno ze správných materiálů, které neškrtí. Jestli se však bude nosit dnes a denně, opět si žena zadělává na zdravotní problémy, které jsme zmiňovali výše. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Průvodce spodním prádlem: Co se Češkám líbí a jak se náš vkus liší odzbytku světa? Jakých chyb se dopoštíme při výběru spodního prádla? Mohou tanga ohrozit zdraví?

K TÉMATU  Jak vybrat dobře padnoucí podprsenku, aniž bychom ji museli zkoušet

Funkční prádlo není jen termoprádlo. Jak funguje a podle čeho si vybrat

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je sice pravdou, že jsme všichni netrpělivě čekali až se dostaví léto. V horkých letních měsících se nám ale nechtějí nosit tenisky nebo jinak uzavřené boty. V důsledků vysokých teplot mohou někomu také nohy začít otékat. V tuto chvíli přichází na scénu dámské sandály. Jaké jsou typy a s čím je vhodné je kombinovat? Může je nosit opravdu každá dáma a hodí se ke každé příležitosti? Všechny tyto informace jsme zjistili za vás.
Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?
Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.
Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.
Vztahy s tchyní jsou kapitolou partnerského života samy o sobě. I když v mnoha případech jde o vztahy skvělé, v jiných to může značně skřípat. Zatímco někdy dělá tchyně naschvály, jindy si žena nenastaví jisté hranice, které se poté neustále překračují.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek