Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Podivínka v rouše klučičím. Billie Eilish už je 20!

Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.
Billie Eilish
Definovat Billie Eilish několika slovy je těžké. (foto: instagram.com/billieeilish)

17. 12. 2021

Pro mladé se stala ikonou, pro jiné kontroverzní osobností s šíleným módním vkusem a neobvyklým vystupováním. Kdo vlastně je Billie Eilish a co všechno už má za sebou?

Velká umělkyně s mnoha problémy

Celým jménem Billie Eilish Pirate Baird O’Connell se narodila v Los Angeles v Kalifornii 18. prosince 2001. Kromě toho, že zpívá, píše také texty a miluje tanec. Svou první skladbu složila již v jedenácti letech. Dnes ale spolupracuje zejména se svým bratrem, který jí píše většinu písniček, a který má také svou vlastní kapelu.

Oba sourozenci nechodili do školy a měli domácí výuku. Podíl má na tom možná fakt, že od dětství zpěvačka trpí depresemi, spánkovou paralýzou a Tourettovým syndromem. To potvrdila fanouškům po kompilaci videí, kde má tiky. V jednom z rozhovorů se také svěřila, že s odbouráváním stresu jí pomáhá masturbace. Zajímavé děvče což? Ale zpět na začátek.

Oficiální videoklip k písni Ocean Eyes (zdroj: youtube.com/Billie Eilish)

S bratrem Finneasem studovali hudbu – a Billie k tomu milovala i tanec. Již zmiňovaný hit Ocean Eyes, který se roku 2016 dočkal svého znovuvydání spolu s další peckou Six Feet under, napsal právě její bratr. Původně ji chtěl hrát s vlastní kapelou, ale nakonec usoudil, že smutná balada se bude k jeho komplikované sestře hodit víc. A měl pravdu.

Komu by to stále ještě nebylo jasné, Billie Eilish je chodící originál. Je úplně jiná než její vrstevnice ze šoubyznysu, svým vystupováním i texty. Mimochodem, je to veganka. To má s hodně kolegyněmi společné.

Obrovský úspěch ji nezkazil

Billie Eilish začala vydávat písničky jako na běžícím páse, v roce 2020 měla dokonce tu čest nazpívat ústřední píseň k zatím poslední Bondovce s názvem Není čas zemřít. Skladba se samozřejmě (opět) stala obrovským hitem a Billie Eilish zase bořila žebříčky světových hitparád. Na první pohled smutná dívka, která se halí do neforemných a o několik čísel větších outfitů, se začala světu pomalu otevírat.

K TÉMATU  Šárka Vaňková: Nevím, co by se muselo stát, abych se vrátila do Čech! Jsem na Slovensku šťastná!

Možná i proto, že nevypadala na první pohled jako tuctová kráska, která se touží ze všeho nejvíc proslavit, si získala takovou fanouškovskou základnu v poměrně krátkém čase. Sama o sobě tvrdí, že nesnáší úsměvy, má totiž pocit, že když se na ni někdo začne smát, ona mu to musí automaticky oplatit. I když třeba nechce. Velmi zřídka tak můžeme zpěvačku na fotografiích či videích vidět s úsměvem, ani to však její fanoušky neodrazuje. Ale možná je to součást její image?

Oficiální videoklip k písni Bad Guy (zdroj: youtube.com/Billie Eilish)

Proměna v křehkou krásku

Ano, i na červený koberec chodila Billie Eilish s pochmurným výrazem, barevnými vlasy a v oblečení větším o několik čísel. Libuje si v tom, protože nerada dává na odiv své tělo. O to větší nastal šok, když se obarvila na blond nebo v rámci události Met Gala oblékla na ni až princeznovské šaty a odhaleným dekoltem. Najednou se z ní stala křehká kráska s pěknými ženskými křivkami, ale ukázalo se, že tohle bylo pro mnoho lidí důvodem, aby ji mohli začít urážet. Dnes už je Billie Eilish brunetkou a vrací se i ke svým původním outfitům, ve kterých se očividně cítí nejlíp.

Hvězdné manýry nejsou pro ni

Na Instagramu má Billie Eilish téměř 100 milionů stoupenců, což jí zřejmě nechává naprosto klidnou. I tím se odlišuje od svých slavných kolegyň. Také přiznala, že kolem sebe nepotřebuje mít hromadu asistentů a stylistů. Odmítá si věci usnadňovat a hlavně nechce, aby někdo druhý rozhodoval o tom, co si oblékne a jak bude vypadat. Jako možná jediný teenager na světě nikdy nezkusila drogy ani cigarety. Nebo to aspoň tvrdí. V tom nezkažené Billie naprosto fandíme.

Nepochybujeme, že tahle mladá, a tak trochu tajemná umělkyně s upřímnými a šokujícími texty, nás ještě mnohokrát překvapí. Ale takovou ji milujeme – jinou. Snad jí to ještě nějakou chvíli vydrží. Tak všechno nejlepší k narozeninám Billie!

K TÉMATU  DIY video návod, jak si vyrobit praktický a přehledný kosmetický pořadač

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Miley Cyrus aneb zábavná fakta, díky nimž ji budete milovat ještě více

Lady Gaga zažila znásilnění a šikanu. Svého snu se přesto nikdy nevzdala

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Na prahu vánočního období, kdy shon a přípravy dosahují svého vrcholu, se může stát, že vám všechno začne unikat z rukou. Pokud máte dost pečení cukroví a hledáte únik od vánočního stresu, článek pro vás! Dámská Liga vám přináší tipy na Vánoční výlety, které vás odreagují a navodí tu pravou vánoční atmosféru. Zjistěte, kam se vydat, abyste na chvíli odložili vánoční shon a nadechli se dobrodružstvím a klidu.
Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.
Agorafobie postihuje dvakrát častěji ženy než muže. Typická doba, kdy se u pacientů příznaky agorafobie projeví, je mezi 25 až 35 lety. Obecně známá je tato porucha jako strach z veřejných a otevřených prostor.
Costume Institute Gala neboli Met Gala. Největší a nejvýznamnější charitativní akce módního světa konaná každoročně první květnové pondělí ve prospěch Metropolitan Museum of Art v New Yorku. Po dvou letech je konečně zpátky, a to ve své plné kráse a extravaganci.
Když se lísáme ke zvířatům, jejich nenadálý pohyb nebo zvukový projev nás pěkně vyděsí. Někdy tak trochu zapomínáme, že zvířata nemusí brát tulení jako něco příjemného. Zajímá je vaše jídlo, a jdou po něm hlava nehlava. Reakce dětí i dospělých je vždy leknutí, jen ti malí se trochu víc bojí. I takový roztomilý tuleň umí pěkně vyděsit!
Potřebujete ušetřit, ale zjistili jste, že nemáte nic na sebe? Nemusíte nutně procházet internetové obchody, v nichž ceny za oblečení dosahují opravdu nemalých výšek. V ideálním případě zamiřte do nejbližšího second handu a nakupujte tam.
Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.
Nakupování na internetu se stalo pomyslným trendem. Zejména v době panující pandemie a karantény se i ti, kteří nakupování v e-shopech zatracovali, k tomuto kroku svolili. Neměli najednou na výběr, ostatně nakonec nově nabytou zkušenost dál používali v praxi. To poté vedlo k trhání rekordů v tržbách internetových prodejen, což je trend, který i nadále pokračuje. Pokud i vy patříte mezi vášnivé on-line kupující, pozor si dejte na podvodné e-shopy.
Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?
Existuje několik možností, jak se vyspat i tehdy, pokud váš partner hlasitě chrápe. Jednou z možností je jít spát do jiné místnosti. Pak existují samozřejmě i vtipná doporučení, jako je přilepit partnerovi pomocí lepicí pásky na záda míček. Ví se, že chrápání je nejintenzívnější, když dotyčná osoba spí na zádech. Míček přilepený na pyžamo (na záda) zabrání, aby se člověk na záda překulil.
I když už se za okny kolikrát "rýsuje" jaro, ještě si nějaký ten pátek počkáme, než se dá zima definitivně na ústup. Počasí je nevyzpytatelné a po ránu umí i nepříjemně překvapit. Studený vítr a teploty okolo nuly rtům příliš nesvědčí.

Výběr článků

Na letošní zimu se opět vyrojila spousta krásného oblečení pro ženy. Hlavním heslem je různorodost. Frčí lesklé, kovové barvy, černá – bílá, žlutá, růžová a samozřejmě i různé barevné kombinace. Kožešinové límce jsou stále módní, ale měly by být vždy odnímatelné.
Vytoužené jaro už klepe na dveře. Dny se oteplují a prodlužují, příroda a květiny se probouzejí k životu a my se pomalu vzpamatováváme ze zimního spánku. S příchodem jara přichází nejen obměna šatníku, ale také období častějšího zkrášlování, změna stravovacích návyků a získání nové energie. Řada z nás se začíná stresovat tím, že je na čase začít hubnout do plavek, zpevnit křivky, získat lepší kondici a celkově pročistit organismus. Hlavně klid! Tyto změny můžeme nastartovat za pomoci přírodních bylinek. Proč tělu nedopřát to, co potřebuje?
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.

Nepřehlédněte

Mileniálové jsou prý rozmazlená generace, která nemá ráda závazky, zato má vysoké ambice. Veškerý volný čas tráví na mobilu a vyhýbají se sexu. Jak je na tom, ale předchozí generace X? Mají si co vyčítat?
Všichni milovníci seriálu Sex ve městě jsou jako na jehlách Carrie Bradshaw, protože je to tady! Kýžené pokračování v podobě nových dílů. Otázkou však zůstává, jestli se i tato série bude držet původního stylu Sexu ve městě, anebo se spíše můžeme těšit na něco nového. A v neposlední řadě, jestli to celé autoři pokračováním leda nepokazí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek