Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Podivínka v rouše klučičím. Billie Eilish už je 20!

Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.
Billie Eilish
Definovat Billie Eilish několika slovy je těžké. (foto: instagram.com/billieeilish)

17. 12. 2021

Pro mladé se stala ikonou, pro jiné kontroverzní osobností s šíleným módním vkusem a neobvyklým vystupováním. Kdo vlastně je Billie Eilish a co všechno už má za sebou?

Velká umělkyně s mnoha problémy

Celým jménem Billie Eilish Pirate Baird O’Connell se narodila v Los Angeles v Kalifornii 18. prosince 2001. Kromě toho, že zpívá, píše také texty a miluje tanec. Svou první skladbu složila již v jedenácti letech. Dnes ale spolupracuje zejména se svým bratrem, který jí píše většinu písniček, a který má také svou vlastní kapelu.

Oba sourozenci nechodili do školy a měli domácí výuku. Podíl má na tom možná fakt, že od dětství zpěvačka trpí depresemi, spánkovou paralýzou a Tourettovým syndromem. To potvrdila fanouškům po kompilaci videí, kde má tiky. V jednom z rozhovorů se také svěřila, že s odbouráváním stresu jí pomáhá masturbace. Zajímavé děvče což? Ale zpět na začátek.

Oficiální videoklip k písni Ocean Eyes (zdroj: youtube.com/Billie Eilish)

S bratrem Finneasem studovali hudbu – a Billie k tomu milovala i tanec. Již zmiňovaný hit Ocean Eyes, který se roku 2016 dočkal svého znovuvydání spolu s další peckou Six Feet under, napsal právě její bratr. Původně ji chtěl hrát s vlastní kapelou, ale nakonec usoudil, že smutná balada se bude k jeho komplikované sestře hodit víc. A měl pravdu.

Komu by to stále ještě nebylo jasné, Billie Eilish je chodící originál. Je úplně jiná než její vrstevnice ze šoubyznysu, svým vystupováním i texty. Mimochodem, je to veganka. To má s hodně kolegyněmi společné.

Obrovský úspěch ji nezkazil

Billie Eilish začala vydávat písničky jako na běžícím páse, v roce 2020 měla dokonce tu čest nazpívat ústřední píseň k zatím poslední Bondovce s názvem Není čas zemřít. Skladba se samozřejmě (opět) stala obrovským hitem a Billie Eilish zase bořila žebříčky světových hitparád. Na první pohled smutná dívka, která se halí do neforemných a o několik čísel větších outfitů, se začala světu pomalu otevírat.

K TÉMATU  Geometrické tvary jsou v módě. Jak je nosit?

Možná i proto, že nevypadala na první pohled jako tuctová kráska, která se touží ze všeho nejvíc proslavit, si získala takovou fanouškovskou základnu v poměrně krátkém čase. Sama o sobě tvrdí, že nesnáší úsměvy, má totiž pocit, že když se na ni někdo začne smát, ona mu to musí automaticky oplatit. I když třeba nechce. Velmi zřídka tak můžeme zpěvačku na fotografiích či videích vidět s úsměvem, ani to však její fanoušky neodrazuje. Ale možná je to součást její image?

Oficiální videoklip k písni Bad Guy (zdroj: youtube.com/Billie Eilish)

Proměna v křehkou krásku

Ano, i na červený koberec chodila Billie Eilish s pochmurným výrazem, barevnými vlasy a v oblečení větším o několik čísel. Libuje si v tom, protože nerada dává na odiv své tělo. O to větší nastal šok, když se obarvila na blond nebo v rámci události Met Gala oblékla na ni až princeznovské šaty a odhaleným dekoltem. Najednou se z ní stala křehká kráska s pěknými ženskými křivkami, ale ukázalo se, že tohle bylo pro mnoho lidí důvodem, aby ji mohli začít urážet. Dnes už je Billie Eilish brunetkou a vrací se i ke svým původním outfitům, ve kterých se očividně cítí nejlíp.

Hvězdné manýry nejsou pro ni

Na Instagramu má Billie Eilish téměř 100 milionů stoupenců, což jí zřejmě nechává naprosto klidnou. I tím se odlišuje od svých slavných kolegyň. Také přiznala, že kolem sebe nepotřebuje mít hromadu asistentů a stylistů. Odmítá si věci usnadňovat a hlavně nechce, aby někdo druhý rozhodoval o tom, co si oblékne a jak bude vypadat. Jako možná jediný teenager na světě nikdy nezkusila drogy ani cigarety. Nebo to aspoň tvrdí. V tom nezkažené Billie naprosto fandíme.

Nepochybujeme, že tahle mladá, a tak trochu tajemná umělkyně s upřímnými a šokujícími texty, nás ještě mnohokrát překvapí. Ale takovou ji milujeme – jinou. Snad jí to ještě nějakou chvíli vydrží. Tak všechno nejlepší k narozeninám Billie!

K TÉMATU  Beton v interiéru. Minimalismus oslavuje surovou jednoduchost a čistotu

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Miley Cyrus aneb zábavná fakta, díky nimž ji budete milovat ještě více

Lady Gaga zažila znásilnění a šikanu. Svého snu se přesto nikdy nevzdala

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Do svého jídelníčku můžeme zakomponovat celou řadu potravin. Zapomínat nesmíme především na zeleninu, konkrétně na rajčata, která jsou mnohdy lékaři i odborníky na zdravé stravování označována za zázračnou potravinu. Proč si rajčata vysloužila takovou přezdívku? Proč je mnozí označují za “zázračná”? Důvodem toho jsou zdravotní benefity. Ať už přidáte rajčata do omáčky, polévky nebo jenom na chleba s máslem, uděláte tak něco pro své zdraví.
Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.
Blake Lively, nádherná žena, milovaná manželka a matka. To je jen pár z mnoha titulů, kterými se tato pětatřicetiletá herečka může pyšnit. Něco jí do vínku dala sama příroda, na něčem zase musela a musí tvrdě pracovat. Krásná postava a celkový vzhled nejsou nikdy zcela zadarmo. A i Blake si je toho vědoma. Proto se drží určitých stravovacích návyků, kterými se řídí, a my musíme uznat, že se jí vyplácí. Vypadá totiž opravdu božsky.
O zdravém stravování slýcháme ze všech stran. Jak je to důležité pro naše zdraví i tělo jako takové. Jenže už nikde se nemluví o tom, jaké konkrétní potraviny zařadit do jídelníčku, respektive jaké konkrétní potraviny nám skutečně prospívají a nejsou na škodu. Proto vám přinášíme tip - je jím quinoa, což je obilovina, ze které se připravuje kupříkladu mouka, polévka nebo také pivo.
Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.
Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.

Nepřehlédněte

Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek