Středa , 17. 07. 2024

Martina

Jak vybrat vánoční stromek

Vánoční stromek získává ve většině českých domácností jednou ročně opravdu výraznou roli, protože obzvláště pro naše nejmenší je symbolem splněných přání a naděje. Je tedy potřebné jeho výběru věnovat patřičnou pozornost. Jak vybrat vánoční stromek, aby byl dokonalou ozdobou jakéhokoli prostoru, najdete v následujících řádcích.
Vánoční stromek
Jaký stromek bude letos zdobit váš obývací pokoj?

Umělý nebo živý?

Otázkou, kterou si pokládá před nákupem vánočního stromku snad každý je, zda chce umělý nebo živý vánoční stromeček. Živý vánoční stromeček má samozřejmě své kouzlo, protože krásně voní a působí více tradičně. Jeho nevýhodou pak je, že se jedná o stromeček na jednu sezónu a mnohdy začne jehličí opadávat ještě před Štědrým dnem.

Není tak divu, že stále více lidí volí vánoční stromky umělé, v posledních letech jejich design navíc tolik pokročil, že rozdíl rozeznáte, až když přistoupíte blíže. A ačkoli bývá investice do umělého vánočního stromku vyšší, jedná se o investici na několik let.

Velikost prostoru

Pokud už víte, který typ vánočního stromečku je ideální pro vás, přichází na řadu další důležitý parametr, a tím je velikost. Základem je, že se stromeček musí vejít do prostoru na výšku, a to i se stojanem a špičkou. Zejména v bytech se sádrokartonovými podhledy je tedy potřeba si na výšku dávat pozor.

Řada výrobců uvádí v oblasti rozměrů i šířku stromku v nejširším místě, tento parametr jistě oceníte, pokud máte menší obývací pokoj a chcete nechat krásu vánočního stromečku vyniknout. Přeci jen stromeček, který bude stísněný někde mezi nábytkem, ztrácí něco na svém kouzlu.

V mnoha případech se živé, ale i umělé vánoční stromky umísťují na stolíky, aby se pod něj vešly i větší dárky. Díky tomu si můžete zvolit nižší stromek a spíše investovat do modelů s větším počtem větviček či doplňkových dekorací.

Barva vánočního stromku

Samozřejmě, že tradiční barvou vánočního stromku bude zelená, která se dá velmi dobře kombinovat s mnoha barvami vánočních ozdob. Stále častěji se však můžete setkat s vánočními stromky v různých barvách jako je bílá, modrá nebo černá. Tyto kousky se se správně zvolenými ozdobami mohou proměnit ve velice estetický prvek, který podtrhne punc luxusu vybavení daného interiéru.

K TÉMATU  Manželství je pro Čechy nedotknutelné! Většina Čechů nesouhlasí s uzákoněním manželství stejnopohlavních párů

Kromě klasických zelených vánočních stromků, se vysoké popularitě těší zasněžené modely, jež evokují náladu zimního lesa. K těmto modelů se skvěle hodí tradiční vánoční ozdoby, které používali naše babičky a prababičky, tedy různé drobné pentličky či slaměné hvězdičky.

Moderní i tradiční modely umělých vánočních stromků, najdete u specialisty na interiérový design na restilo.cz! Jejich zákazníci si chválí nejen bohatý sortiment, ale i kvalitní zpracování výrobků a prvotřídní služby!

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Každý druhý zažil během některé své dovolené zažívací potíže. V této souvislosti se častěji mluví o cestovatelském průjmu, ovšem i druhý extrém dokáže dovolenou pokazit. Zácpa umí vystavit stopku všem radostem. Čekáte a ono nic. Jste stále více nafouklí, bolí vás břicho a může se dostavit i malátnost. Pokud k ní máte sklony, tak svému zažívání pomozte.
Ať už se chystáte na výlet, za nákupy, na první dovolenou nebo zkrátka jen někde chcete přenocovat, podívejte se, jestli se ve vámi vybrané lokalitě nenachází zařízení, které disponuje certifikátem „baby friendly“. Věřte nebo ne, ale ubytování nebo pouhý oběd s dítětem po boku se vám totiž může v mnohém zpříjemnit a usnadnit.
Předvánoční koučink na téma nejen sebelásky a sebehodnoty očima Nely a spousta změn.
Tyhle luxusní zahrady slouží hlavně k odpočinku, nikoliv za účelem pěstování. Pokud má člověk dostatek prostředků, může si nechat vytvořit designérský skvost. Atmosféru udělá osvětlení nebo tekoucí voda. Co takhle skleněný stůl s vodopádem?
Zase si potřebujete obarvit vlasy, ale návštěva kadeřnického salonu se vám teď do harmonogramu vůbec nehodí? Zkrášlete se v pohodlí domova – a navíc podstatně levněji. Schopnosti prostředků, které skrývá vaše kuchyň, vás prostě nadchnou!
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Velké oslavy, večírky, jednohubky, chlebíčky, šampaňské a často rachejtle a ohňostroje k Silvestru patří a těžko bychom si bez nich dokázali příchod nového roku představit. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jaký je původ těchto oslav?
Podkrovní byty zdaleka nemusí být jen stísněné prostory. Půdní vestavba může dát za vznik příjemnému prostoru k životu. Pokud přemýšlíte o domově v podkroví, dáme vám pár nápadů, jak si ho zařídit útulně a krásně.
Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
Premiéra filmu Zápisník alkoholičky přináší autentický pohled na ženský alkoholismus. Režisér Dan Svátek se inspiroval blogem a knihou Michaely Duffkové a vytvořil snímek, který otevřeně zobrazuje boj hlavní hrdinky s alkoholem. Film stojí na výborném hereckém výkonu Terezy Ramby, ačkoli scénář a režijní zpracování místy trpí povrchností a zkratkovitostí. Navzdory těmto nedostatkům nabízí Zápisník alkoholičky důležitý příspěvek k diskusi o závislostech, který stojí za zhlédnutí.
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.

Výběr článků

Máme tu nový rok, nejspíš jste si stanovili různá předsevzetí a jedno z nich může být právě cvičení. Možná jste se ale pokoušeli cvičit už dřív, ale moc dlouho vám to nevydrželo. Anebo jste se k tomu nakonec ani neodhodlali. Čím to vlastně je? A jak to jednou provždy vyřešit a doopravdy se cvičením začít? Pojďme si o tom něco povědět!
Milán – mekka módy, kam se dostanete prakticky za pár korun. Dopravu můžete zvolit leteckou, ale ve hře je i jízda osobním autem (vždyť leží sotva 800 kilometrů daleko). Ať už se však do italského města dostanete jakýmkoli způsobem, nezapomeňte zde navštívit řadu nádherných míst. Tahle jsou ta nejdůležitější, abyste skutečně mohli říct, že jste viděli Milán po všech jeho stránkách.
Martin Hoffman a nová česká kriminálka Vedlejší produkt si získaly divácké srdce a výrazně ovlivnily televizní tabulky. Seriál nejenže posílil pozici České televize, ale svým úspěchem zastínil i ostatní nové pořady včetně očekávané premiéry na Primě.

Nepřehlédněte

Úplněk s námi pěkně zamává. Ale všechno špatné, pro něco dobré. To víme všechny. V úterý tak bude třeba vypustit páru. Večer se můžete dostat do pohody vodní terapií. Před čím se ještě v úterý chránit?
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek