Pondělí , 28. 11. 2022

René

Jak vybrat vánoční stromek

Vánoční stromek získává ve většině českých domácností jednou ročně opravdu výraznou roli, protože obzvláště pro naše nejmenší je symbolem splněných přání a naděje. Je tedy potřebné jeho výběru věnovat patřičnou pozornost. Jak vybrat vánoční stromek, aby byl dokonalou ozdobou jakéhokoli prostoru, najdete v následujících řádcích.
Vánoční stromek
Jaký stromek bude letos zdobit váš obývací pokoj?

Umělý nebo živý?

Otázkou, kterou si pokládá před nákupem vánočního stromku snad každý je, zda chce umělý nebo živý vánoční stromeček. Živý vánoční stromeček má samozřejmě své kouzlo, protože krásně voní a působí více tradičně. Jeho nevýhodou pak je, že se jedná o stromeček na jednu sezónu a mnohdy začne jehličí opadávat ještě před Štědrým dnem.

Není tak divu, že stále více lidí volí vánoční stromky umělé, v posledních letech jejich design navíc tolik pokročil, že rozdíl rozeznáte, až když přistoupíte blíže. A ačkoli bývá investice do umělého vánočního stromku vyšší, jedná se o investici na několik let.

Velikost prostoru

Pokud už víte, který typ vánočního stromečku je ideální pro vás, přichází na řadu další důležitý parametr, a tím je velikost. Základem je, že se stromeček musí vejít do prostoru na výšku, a to i se stojanem a špičkou. Zejména v bytech se sádrokartonovými podhledy je tedy potřeba si na výšku dávat pozor.

Řada výrobců uvádí v oblasti rozměrů i šířku stromku v nejširším místě, tento parametr jistě oceníte, pokud máte menší obývací pokoj a chcete nechat krásu vánočního stromečku vyniknout. Přeci jen stromeček, který bude stísněný někde mezi nábytkem, ztrácí něco na svém kouzlu.

V mnoha případech se živé, ale i umělé vánoční stromky umísťují na stolíky, aby se pod něj vešly i větší dárky. Díky tomu si můžete zvolit nižší stromek a spíše investovat do modelů s větším počtem větviček či doplňkových dekorací.

Barva vánočního stromku

Samozřejmě, že tradiční barvou vánočního stromku bude zelená, která se dá velmi dobře kombinovat s mnoha barvami vánočních ozdob. Stále častěji se však můžete setkat s vánočními stromky v různých barvách jako je bílá, modrá nebo černá. Tyto kousky se se správně zvolenými ozdobami mohou proměnit ve velice estetický prvek, který podtrhne punc luxusu vybavení daného interiéru.

K TÉMATU  Vůně bylin na vaší zahradě: Jak pěstovat majoránku?

Kromě klasických zelených vánočních stromků, se vysoké popularitě těší zasněžené modely, jež evokují náladu zimního lesa. K těmto modelů se skvěle hodí tradiční vánoční ozdoby, které používali naše babičky a prababičky, tedy různé drobné pentličky či slaměné hvězdičky.

Moderní i tradiční modely umělých vánočních stromků, najdete u specialisty na interiérový design na restilo.cz! Jejich zákazníci si chválí nejen bohatý sortiment, ale i kvalitní zpracování výrobků a prvotřídní služby!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?
Nevolnost, průjmy, zácpy, nadýmání, nafouklé břicho. Připadá vám to povědomé? Taky vás sužují tyto zdravotní problémy? Mám pro vás dobrou zprávu! Z těchto potíží vede cesta ven! Stačí do vašeho života zařadit těchto 5 tipů a vaše trávení vám poděkuje. Věřím, že nejen vaše trávení, ale i vaše psychika, jelikož špatné trávení nás díky nepříjemných problémům může dostávat do stresu.
Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.
Je tu jaro a s ním i spoustu změn! Lidé se chystají na sezónu v plavkách a chtějí být na jaře víc plní energie. Po zimě, kdy jsme spíš pasivní a více jíme, tak s jarem přichází odhodlání do různých detoxů a očist! Bohužel to nemusí skončit vždy dobře, protože není detox jako detox. V tomto článku vám prozradím, jak na správnou jarní očistu! Která pročistí vaše tělo i vašeho ducha a zároveň neuškodí vašemu zdraví!
Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.
Je tu jaro a s ním i spoustu změn! Lidé se chystají na sezónu v plavkách a chtějí být na jaře víc plní energie. Po zimě, kdy jsme spíš pasivní a více jíme, tak s jarem přichází odhodlání do různých detoxů a očist! Bohužel to nemusí skončit vždy dobře, protože není detox jako detox. V tomto článku vám prozradím, jak na správnou jarní očistu! Která pročistí vaše tělo i vašeho ducha a zároveň neuškodí vašemu zdraví!

Nepřehlédněte

Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek