Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Jak vybrat vánoční stromek

Vánoční stromek získává ve většině českých domácností jednou ročně opravdu výraznou roli, protože obzvláště pro naše nejmenší je symbolem splněných přání a naděje. Je tedy potřebné jeho výběru věnovat patřičnou pozornost. Jak vybrat vánoční stromek, aby byl dokonalou ozdobou jakéhokoli prostoru, najdete v následujících řádcích.
Vánoční stromek
Jaký stromek bude letos zdobit váš obývací pokoj?

Umělý nebo živý?

Otázkou, kterou si pokládá před nákupem vánočního stromku snad každý je, zda chce umělý nebo živý vánoční stromeček. Živý vánoční stromeček má samozřejmě své kouzlo, protože krásně voní a působí více tradičně. Jeho nevýhodou pak je, že se jedná o stromeček na jednu sezónu a mnohdy začne jehličí opadávat ještě před Štědrým dnem.

Není tak divu, že stále více lidí volí vánoční stromky umělé, v posledních letech jejich design navíc tolik pokročil, že rozdíl rozeznáte, až když přistoupíte blíže. A ačkoli bývá investice do umělého vánočního stromku vyšší, jedná se o investici na několik let.

Velikost prostoru

Pokud už víte, který typ vánočního stromečku je ideální pro vás, přichází na řadu další důležitý parametr, a tím je velikost. Základem je, že se stromeček musí vejít do prostoru na výšku, a to i se stojanem a špičkou. Zejména v bytech se sádrokartonovými podhledy je tedy potřeba si na výšku dávat pozor.

Řada výrobců uvádí v oblasti rozměrů i šířku stromku v nejširším místě, tento parametr jistě oceníte, pokud máte menší obývací pokoj a chcete nechat krásu vánočního stromečku vyniknout. Přeci jen stromeček, který bude stísněný někde mezi nábytkem, ztrácí něco na svém kouzlu.

V mnoha případech se živé, ale i umělé vánoční stromky umísťují na stolíky, aby se pod něj vešly i větší dárky. Díky tomu si můžete zvolit nižší stromek a spíše investovat do modelů s větším počtem větviček či doplňkových dekorací.

Barva vánočního stromku

Samozřejmě, že tradiční barvou vánočního stromku bude zelená, která se dá velmi dobře kombinovat s mnoha barvami vánočních ozdob. Stále častěji se však můžete setkat s vánočními stromky v různých barvách jako je bílá, modrá nebo černá. Tyto kousky se se správně zvolenými ozdobami mohou proměnit ve velice estetický prvek, který podtrhne punc luxusu vybavení daného interiéru.

K TÉMATU  Na jaký film s dětmi o Vánocích do kina? Podívejte se na snímky, které se aktuálně promítají a které stojí za to!

Kromě klasických zelených vánočních stromků, se vysoké popularitě těší zasněžené modely, jež evokují náladu zimního lesa. K těmto modelů se skvěle hodí tradiční vánoční ozdoby, které používali naše babičky a prababičky, tedy různé drobné pentličky či slaměné hvězdičky.

Moderní i tradiční modely umělých vánočních stromků, najdete u specialisty na interiérový design na restilo.cz! Jejich zákazníci si chválí nejen bohatý sortiment, ale i kvalitní zpracování výrobků a prvotřídní služby!

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.
Muži po ní šíleli, ona ale vždycky působila, jako by ji to vůbec nezajímalo. Její okolí ji považovalo za přerostlé dítě, které touží jen po samé zábavě a žádných povinnostech. Ve skutečnosti byla Marilyn Monroe anděl s ďáblem v těle. V tom nejlepším smyslu slova.
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.
Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.
Všechny to známe. Místo toho, abychom si užívaly adventní čas, sháníme dárky, uklízíme, pečeme cukroví, v práci doháníme resty a nemáme ani čas si zapálit adventní svíčky. O Vánocích jsme pak ve stresu z toho, že jsme na něco zapomněly, jestli se budou dárky líbit, cukroví chutnat a zdali máme skutečně pořádně naklizeno. Co takhle to letos udělat jinak?
Perly jsou klasické, nadčasové a vždy podtrhnou eleganci jejich nositele. Věděli jste ale, že perla je jediný drahokam, který vzniká uvnitř živého organismu? Než byly v roce 1893 vytvořené kultivované perly, ta klasická byla vzácnější a dražší než samotné diamanty. Jak tedy správně nosit tento elegantní šperk, který je právě z perel tvořený?

Nepřehlédněte

Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek