Úterý , 04. 10. 2022

František

Emoční rovnice: Instantní odpověď na všechny vaše problémy

Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
emoční rovnice
Co kdyby na všechny vaše problémy existovalo jedno řešení?

10. 05. 2022

Kdo je to vlastně kouč? Slovo, které teď slýcháme hodně často. Je to takový váš parťák. Kamarád do nepohody, který transformuje vaše myšlení, a tím vás pošoupne k vašim cílům, snům, dokáže vám zvýšit sebevědomí, zlepší podnikání, kariéru. Zkrátka najde řešení všech problémů, které máte. Každý má své metody, ale my se dnes zaměříme na Emoční rovnice.

Emoční rovnice

Kdybychom měli jednou větou odpovědět na otázku: Co jsou to Emoční rovnice? Odpověď by zněla, že se jedná o malý program, který sídlí v naší hlavě. Mozek ho využívá pro výpočet našich nálad, strachů a obav. Potřebujete se rozhodnout? To je práce pro mozek, aby našel vhodný program a co nejlépe situaci vyřešil podle svého vědomí a svědomí.

Každý bude však nastalou situaci řešit logicky jinak. Narodili jsme se s nějakým základním softwarem, ten se v průběhu let aktualizoval a formoval. Často se i zadřel. Jaký program máte zrovna vy osobně, to poznáte podle toho, že se vám opakují dokola stále ty stejné situace. Zejména strachy, rozhodujeme se pro ty samé špatnosti.

Příklad: Dlouhodobě se vám nedaří například najít si vhodného partnera? Ptáte se sama sebe, proč narazíte vždy na stejného pitomce? Nebo nemůžete najít lepší práci? Pokud nezměníte svoji emoční rovnici, nemůže to ani dopadnout jinak, řídí vás totiž stále ten stejný software. Točíte se v kruhu.

Jak poznám, že potřebuju kouče?

Jednoduše tak, že neustále dokola řešíte jeden a ten samý problém, a nedokážete se pohnout ani o centimetr. Nejčastěji se jedná o tyto situace:

  1. Snažíte se dosáhnout určitého cíle, ale nedaří se.
  2. V určitých situacích si nevíte rady.
  3. Jste věčně nespokojení a nevíte proč?
  4. Neumíte říct NE!
  5. Trápíte se věcmi, které neovlivníte.
K TÉMATU  Máte pocuchané nervy? Tyhle potraviny jsou lepší než hrst antidepresiv

Už jen to, že si dokážete tyto otázky položit, je určitý krok kupředu. Ale najít na ně řešení bez pomoci a opakovaných pádů, může trvat roky. Nebo nikdy.

Instantní řešení

A proto lidé vynalezli koučink. Někdo jiný, nezaujatý, vám pomůže s problémem, s nímž si vy sami nevíte rady. Nasměruje vás až ke šťastnému konci. Žádná změna myšlení se však neodehraje sama. Kouč jen tahá za ty správné nitky, zbytek práce je na vás.

emoční rovnice
Přenastavte své vypěstované vzorce a změňte celý svůj život.

Žádný strach. Teď je ten správný čas prozradit, na jakém principu Emoční rovnice fungují. Tuto ucelenou metodu sestavil kouč Aleš Kalina a krásné na ní je, že stačí, když se budete držet přesného manuálu svého „mozkového trenéra“, plnit jeden úkol za druhým, a tím dojdete do cíle jako vítěz. Je úplně jedno, co trápí právě vás, řešení existuje pro každého.

Nela v koučinku

Ono se to povídá, ale jak taková metoda vypadá v praxi, říkáte si. Co se odehrává v nitru pacienta, jak kouč postupuje? Tyhle otázky jsme už předem vyřešili za vás. U nás na webu totiž můžete doslova nahlédnout koučovi pod ruce a projít přeměnou zaběhlých vzorců krok za krokem.

Koučka Marcela Hlaváčková se spolu s Nelou vydala na cestu. Nebude to cesta krátká, možná rok, rok a půl. Vznikl tak jedinečný seriál Nela v koučinku, který mapuje Emoční rovnice ženy, která se touží ve svém životě posunout vpřed. Píše, co cítí. Bez obalu, beze studu, otevřeně. Ve svém blogu. Vy nic dělat nemusíte, jen pozorně poslouchat a stát u zrodu Nelina nového já.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pracujete společně se svým životním partnerem? Hrozí vám ponorková nemoc! Jak se jí včas vyhnout?

K TÉMATU  Co opravdu muži chtějí a po čem touží ve vztazích?

Vtipná tvář Hollywoodu: Živoucí parodie Celeste Barber!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nadváhou nechce trpět žádná z nás, a proto mnohé ženy usilovně cvičí a snaží se ji udržet na uzdě. Jak je to ale možné, že po čtyřicítce je ten boj s váhou najednou mnohem těžší? Jak to, že ženy, které byly celý život velice hubené, aniž by o to jakkoliv usilovaly, po čtyřicítce začnou najednou nabírat kila? Co se s tělem děje a je možné něco udělat pro to, abyste žili i nadále zdravě, šťastně a netrápili se složitými dietami?
Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.
Viber, jedna z předních světových aplikací pro zasílání zpráv, se spojila s útulkem Bouchalka, který pomáhá psům, kteří čekají na nové majitele nebo kteří se ztatili. Viber nedávno představil lokalizovaný balíček samolepek určený právě pro milovníky psů a pokud i vy chcete přispět pejskům v Bouchalce.
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  
I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.
Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.
Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?
Handmade věci se z hlediska popularity už několik let drží na samém vrcholku. A ostatně se není čemu divit. Jsou totiž osobité, originální, odlišné od ostatních a jedinečné v každém detailu. Dnes si doma můžete vyrobit snad už cokoliv - od dekorací až po kosmetiku. My se ale v tomto článku budeme zabývat tím, jak si vyrobit vlastní parfém. Pojďme na to!
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.
Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek