Úterý , 23. 04. 2024

Vojtěch

Emoční rovnice: Instantní odpověď na všechny vaše problémy

Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
emoční rovnice
Co kdyby na všechny vaše problémy existovalo jedno řešení?

10. 05. 2022

Kdo je to vlastně kouč? Slovo, které teď slýcháme hodně často. Je to takový váš parťák. Kamarád do nepohody, který transformuje vaše myšlení, a tím vás pošoupne k vašim cílům, snům, dokáže vám zvýšit sebevědomí, zlepší podnikání, kariéru. Zkrátka najde řešení všech problémů, které máte. Každý má své metody, ale my se dnes zaměříme na Emoční rovnice.

Emoční rovnice

Kdybychom měli jednou větou odpovědět na otázku: Co jsou to Emoční rovnice? Odpověď by zněla, že se jedná o malý program, který sídlí v naší hlavě. Mozek ho využívá pro výpočet našich nálad, strachů a obav. Potřebujete se rozhodnout? To je práce pro mozek, aby našel vhodný program a co nejlépe situaci vyřešil podle svého vědomí a svědomí.

Každý bude však nastalou situaci řešit logicky jinak. Narodili jsme se s nějakým základním softwarem, ten se v průběhu let aktualizoval a formoval. Často se i zadřel. Jaký program máte zrovna vy osobně, to poznáte podle toho, že se vám opakují dokola stále ty stejné situace. Zejména strachy, rozhodujeme se pro ty samé špatnosti.

Příklad: Dlouhodobě se vám nedaří například najít si vhodného partnera? Ptáte se sama sebe, proč narazíte vždy na stejného pitomce? Nebo nemůžete najít lepší práci? Pokud nezměníte svoji emoční rovnici, nemůže to ani dopadnout jinak, řídí vás totiž stále ten stejný software. Točíte se v kruhu.

Jak poznám, že potřebuju kouče?

Jednoduše tak, že neustále dokola řešíte jeden a ten samý problém, a nedokážete se pohnout ani o centimetr. Nejčastěji se jedná o tyto situace:

  1. Snažíte se dosáhnout určitého cíle, ale nedaří se.
  2. V určitých situacích si nevíte rady.
  3. Jste věčně nespokojení a nevíte proč?
  4. Neumíte říct NE!
  5. Trápíte se věcmi, které neovlivníte.
K TÉMATU  Rozhodnutí. Teď nebo nikdy

Už jen to, že si dokážete tyto otázky položit, je určitý krok kupředu. Ale najít na ně řešení bez pomoci a opakovaných pádů, může trvat roky. Nebo nikdy.

Instantní řešení

A proto lidé vynalezli koučink. Někdo jiný, nezaujatý, vám pomůže s problémem, s nímž si vy sami nevíte rady. Nasměruje vás až ke šťastnému konci. Žádná změna myšlení se však neodehraje sama. Kouč jen tahá za ty správné nitky, zbytek práce je na vás.

emoční rovnice
Přenastavte své vypěstované vzorce a změňte celý svůj život.

Žádný strach. Teď je ten správný čas prozradit, na jakém principu Emoční rovnice fungují. Tuto ucelenou metodu sestavil kouč Aleš Kalina a krásné na ní je, že stačí, když se budete držet přesného manuálu svého “mozkového trenéra”, plnit jeden úkol za druhým, a tím dojdete do cíle jako vítěz. Je úplně jedno, co trápí právě vás, řešení existuje pro každého.

Nela v koučinku

Ono se to povídá, ale jak taková metoda vypadá v praxi, říkáte si. Co se odehrává v nitru pacienta, jak kouč postupuje? Tyhle otázky jsme už předem vyřešili za vás. U nás na webu totiž můžete doslova nahlédnout koučovi pod ruce a projít přeměnou zaběhlých vzorců krok za krokem.

Koučka Marcela Hlaváčková se spolu s Nelou vydala na cestu. Nebude to cesta krátká, možná rok, rok a půl. Vznikl tak jedinečný seriál Nela v koučinku, který mapuje Emoční rovnice ženy, která se touží ve svém životě posunout vpřed. Píše, co cítí. Bez obalu, beze studu, otevřeně. Ve svém blogu. Vy nic dělat nemusíte, jen pozorně poslouchat a stát u zrodu Nelina nového já.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pracujete společně se svým životním partnerem? Hrozí vám ponorková nemoc! Jak se jí včas vyhnout?

K TÉMATU  Klára Kolouchová je první Češka, která zdolala vrchol hory K2. Její příběh teď natočí Jana Počtová

Vtipná tvář Hollywoodu: Živoucí parodie Celeste Barber!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.
Vlastnoručně vyrobený módní doplněk? Praktická háčkovaná kabelka vypadá šmrncovně a až jí opatříte zapínáním a crossbody popruhem, nikdo vám neuvěří, že je to vaše práce!
Plánujete si nechat v létě udělat piercing? V tom případě je dobré si předtím něco zjistit. Ne každý čerstvý piercing se v létě dokáže rychle zahojit. A navíc vás čeká i mnoho dalších nepříjemností.
Tipů a triků, jak správně cvičit, najdete všude dost. K dosažení výsledků je ale potřeba nechybovat v tom, co děláte pak. Kdy se najíst, kolik a čeho? Máte i další otázky? My známe odpovědi!
Začínáte se při dlouhých zimních večerech nudit? Není přece nic lepšího, než se po náročném dnu zachumlat do peřin s dobrou kávou nebo čajem a pustit si jedny z nejlepších zahraničních komediálních seriálů.
Rozlití kávy na košili není nikdy příjemné, zvláště pokud už tak jdete do práce pozdě. Ale jakmile budete vědět, jaké metody odstraňování skvrn použít, budou pro vás takové situace hračka. Skvrny nemají šanci!
Kouzelné zahradní cestičky jsou skvělým nápadem, jak proměnit vaší zahradu ve fantastickou zónu pro relax a odpočinek. Prohlédněte si kreativní nápady na konstrukce chodníčků, které vytváří příjemně útulnou atmosféru.
Paraván u vás doma vytvoří útulné zázemí s motivem dle vašeho gusta a dodá tak pokoji dokonalou atmosféru. Můžete ho použít v ložnici, v obývacím pokoji nebo pro oddělení pracovního stolu. Váš vybraný motiv na laminovaném tvrzeném skle originálně doplní interiér. Vyberte si ten, který vám sedí nejlépe!
Úložné prostory patří mezi základní prvky každé domácnosti. Skříně, police, komody, noční stolky, tam všude schováváme naše potřebné i nepotřebné věci. Prohlédněte si chytrá řešení, ať už pro drobné předměty nebo objemnější vybavení.
Podle studií však déčko chybí 60 až 75 % české populace. Bez něho je obranyschopnost oslabená a lidé snáze onemocní. Situace je teď o to vážnější, že druhá vlna pandemie stále není na ústupu a nastává doba podzimních respiračních infekcí. Lékaři proto bijí na poplach a na riziko spojené s nedostatkem vitaminu D opakovaně upozorňují.
Každý zaměstnavatel musí svým zaměstnancům nabídnout preventivní prohlídky. A zaměstnanci musí této nabídky využít. Nebo alespoň by měli. Poslední průzkumy ukazují, že lidé na takzvané ,,preventivky” nechodí, jistý podíl na tom má i koronavirová pandemie a apel na to, ať raději zůstáváme doma. Jenže svět se začíná vracet do normálu, což znamená, že se navrací i všechno s tím spojené.

Výběr článků

Pořádná sněhová nadílka je u nás stále vzácnější. Sáňky už se staly minulostí a možná to čeká i zimní brusle. Pěkně zamrzlý rybník nebo náledí na chodníku nás přitom vybízí k tomu se sklouznout, většinou ale končíme na zemi! Někdy se to neobejde bez modřin, ale prostě se nejde nezasmát.
Bušící srdce, zvýšení krevního tlaku i zpocené dlaně. Tohle všechno se děje při pohledu na milovanou osobu. Své o tom vědí především muži, které společnost považuje za pragmatické a necitlivé jedince! Jak jsou na tom jednotlivá pohlaví? Kdo se zamiluje rychleji? Možná budete překvapené.
Recepty na bezlepkové cukroví vyřeší problém s vánočním mlsáním, pokud máte vy nebo někdo z rodiny intoleranci na lepek. Vždyť co by to bylo za Vánoce bez cukroví? Takhle se omezovat nemusíte a ani nepoznáte, že je cukroví na stole vlastně bezlepková dieta.

Nepřehlédněte

Jak si potvrdit, že krmivo, které svému psovi kupujete, je té nejvyšší kvality a skutečně obsahuje vše, co pejsek ke spokojenosti potřebuje? Ověřte si, zda obsahuje následující suroviny a zaměřte se na chování a vzhled svého psího kamaráda.
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek