Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Náš redaktor radí: tyhle věty chlapovi raději neříkejte. Přinesou více škody než užitku

Komunikace je základ dobrého vztahu, ale existují některé výroky, které mají zbytečně negativní dopad. Tady jsou ty, které chlapovi raději neříkejte. Možná vám přijdou v pořádku, ale jejich použití může mít trochu jiný efekt, než očekáváte.
Deset vět, které chlapovi raději neříkejte. Přinesou více škody než užitku
zdroj: 123RF.com

29. 10. 2019

29. 10. 2019

Následující výroky nepatří mezi nic neobvyklého, ale právě proto je dobré se nad nimi zamyslet. Některé se vám budou zdát nevinné, zatímco on si je zapíše po svém. Jako chlap o tom vím své. Co tedy chlapovi raději neříkejte?

Karla jsem tehdy podváděla

Možná už je to dlouho a máte na to báječné vzpomínky, ale přiznávat před přítelem, že jste bývala ve vztahu nevěrná, to není šťastný nápad. Jakmile se od vás takovou informaci dozví, vždycky už bude mít někde vzadu v hlavě ukrytou myšlenku, že vás napadne něco podobného. Žárlivější jedinci nemusí kvůli tomu dobře spát. “Co asi dělá za zády mě?” Kdo to zažil, jistě ví, o čem mluvím. Nezřídka se stane, že tuhle větu ještě někdy k vašemu údivu uslyšíte.

Ten Petr je vážně idiot

Tím samozřejmě myslím kamarád Petr. Pokud se ale jedná o opravdu dobrého kamaráda, zbytečně mezi vás a partnera zasekáváte klín. Můžete si myslet, že je Petr idiot kvůli tomu, jak se zachoval ke své bývalé nebo že má přihlouplé sexuální narážky, ale váš chlap se s ním přátelí z nějakého jiného důvodu a vy se s ním stýkat nemusíte. Nemá tak smysl ho kritizovat.

Dříve ses snažil víc

Úplně chápeme, že máte chuť tuhle větu vyslovit. Jenže bude mít spíše opačný výsledek, než byste čekaly. Možná vám nenadbíhá tak jako kdysi, nesnaží se být ve vašich očích rytíř, klidně před vámi prdí a koupit kytku ho nenapadne. Ale bylo by dobré si o ty věci říci jinak, než způsobem, který popohání k tomu se spíše stáhnout. Možná i vy už se malujete jen do práce a sex vám stačí jen dvakrát za měsíc místo za týden

Tak ta Martina Jardovi zahýbá

Vrátila jste se z posezení s kamarádkou Martinou, která s vámi probrala, že má milence. Doma to pak vyložíte svému muži, což je sice zajímavé téma k hovoru, ale pokud se s Martinou vídáte častěji, uvrhnete ho do podezření. Nepodvádíte ho náhodou taky? Není i on jako chudák Jarda? Nebude vás Martina inspirovat k podobným myšlenkám? Zcela určitě by ani Martina nebyla nadšená, že se o tomhle bavíte se svým partnerem. Není to věc k běžné konverzaci, potřebovala se svěřit vám, nikoli vašemu partnerovi.

K TÉMATU  Jak vypadat oslnivě v každé situaci? Zkuste 21 vychytávek pro váš úsměv, pokožku i vlasy!

Potkala jsem spolužáka Tomáše. Vypadá výborně a pozval mě na kafe

Tuhle informaci můžete předat, ale nějak citlivě. Nad Tomášem můžete básnit kamarádce, ale pokud to podobně předhodíte příteli, líbit se mu to nebude. Protože je očividné, že ho tím uvrhnete v pochyby, jestli by se vám nezamlouval víc Tomáš, než on sám, bude si nejspíš myslet, že ho popichujete naschvál a něco tím sledujete. Ani vám by se nelíbilo, že potkal Lucii, se kterou kdysi zažili skvělý sex v kanceláři na stole, a dali si “kamarádské” kafe.

Ty nedokážeš nic zařídit

Říct někomu, že je neschopný, to vždycky zabolí. Pokud to řeknete příteli nebo manželovi, dostáváte ho do velice nepříjemné frustrace. Na tuhle větu neexistuje odpověď a způsobuje muži jen stres, který vaši situaci, ať už jste tím chtěla dosáhnout čehokoliv, rozhodně nezlepší. Možná mu dělá problém vyplňování papírů nebo potřetí zapomene, že se měl stavit na poště, ale vy také nejste dokonalá. A jestli je opravdu tak příšerný, tak s ním prostě nebuďte ve vztahu.

Kdybys mě miloval, tak bys…

Tohle je prostě špatně. Ale jedná se o ryze ženskou větu, protože chlap by ji prostě v opačném gardu nepoužil. Je to takový druh citového vydírání, které akorát způsobí, že jeho nálada dopadne na bod mrazu. Nemůžete mluvit za něj, za jeho city k vám, jeho vnitřní pocity. A už vůbec ho tímhle způsobem vydírat. Pokud máte pocit, že jeho láska k vám nějak opadla, příčinu musíte hledat jinde a jinak, než jasným verdiktem na základě vašeho pocitu nebo vzteku.

Kdybys byl chlap, tak bys…

Zamyslete se nad tímhle výrokem. Je to možná to nejvíce ponižující, co mu můžete říct. Navíc je to stejně manipulativní obrat, jako ten předchozí. Jako byste naznačovala, že pokud něco neudělá, tak nebude ve vašich očích dost mužný. Přitom ten pocit jeho vlastního mužství je důvod, proč se ve vztahu k vám chová například tak, jak se vám to na něm líbí. Takhle v podstatě bouráte vaši společnou spokojenost. Navíc tenhle výrok nedává smysl. Vážně znamená chovat se jako chlap udělat konkrétně tohle? Nebo to znamená, že si to stejně udělá po svém?

K TÉMATU  Jak poznat, že jste ve správném vztahu?

To byl báječný orgasmus

Dobře, takhle to asi nikdy neřeknete. Ale v podstatě to znamená jediné – v tomhle mu nelžete. Když to uděláte jednou, i kdyby z milosrdenství nebo abyste si ulehčila jeho další snahu, dostanete se do začarovaného kruhu. Budete se přetvářet už neustále, a najednou nebude prostor pro to jednoduše přiznat, že to dnes nebylo. Zároveň si tím ale podřezáváte pod sebou větev, protože tím znemožníte snahu nebo experimentování, abyste s ním ten orgasmus skutečně zažívala. Postupem času navíc získá podezření, že to jen hrajete, a to určitě nechcete. A on stoprocentně ne.

Nějak jsi zhubnul

Taková zajímavost. Tuhle větu slyší rády ženy, ale muži většinou ne. Obzvláště ne ti, kteří se zabývají nějakým silovým sportem nebo chodí dřít do posilovny. Pokud má ten váš podobný zájem, moc dobře si je vědomý toho, že nějak polevil nebo už není tak důsledný. Tato nevinná věta se ho dotkne, ale jestli to chcete úplně pohnojit, proneste ji mezi jeho kamarády nebo lidmi, kteří mají stejný zájem. Bude se cítit stejně, jako kdybyste na něj v mateřské školce práskla vychovatelce, že se v poobědové pauze počural do postele. Nedělejte to!

A ještě jedna důležitá rada na závěr: neřiďte se žádnými pravidly, sama byste měla vycítit, co tomu svému říci a co ne. Neuškodí si ale připomenout výroky, kterými tnete do živého, a přitom jste to tak určitě ani nemyslela.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ucpal se vám odpad a hledáte nejlepší způsob jeho čištění? Dáme vám rychlé tipy na čištění "po domácku" a poradíme, na koho se obrátit.
Meditace pod palmami, za zvuku vln oceánu a s pohledem na sluncem zalitou hladinu. Láká vás jóga v tropech? Máme tipy, kam vyrazit!
Stavby, které vznikají vyřazením lodních kontejnerů, si získávají stále více příznivců. Pokud jste se ještě s takovými domy nesetkali, pravděpodobně si myslíte, že výsledek nebude vypadat nijak vábně a obyvatelně. Nicméně opak je pravdou. Proč kontejnerové domy získávají na popularitě, když dnešní trh nabízí další, již ověřené alternativy bydlení v podobě rodinných či panelových domů?
V dnešním prohlášení z Buckinghamského paláce bylo oznámeno, že britský král Karel III. čelí rakovině. Monarcha, který nedávno absolvoval zákrok kvůli zvětšené prostatě, nyní zahájil léčbu, ačkoli konkrétní typ rakoviny nebyl zveřejněn.
Rozčlenit byt s malou rozlohou může být oříšek. Tyhle byty na pár metrech čtverečních jsou příkladem toho, jak takový domov zútulnit.
V průběhu ledna vzplál na sociálních sítích vášnivý boj o tělesné ochlupení, když hnutí Januhairy oslavuje přirozenost a vyzývá ženy k odložení žiletek. Je zpět doba kdy se svoboda neoholených těl žen projevuje nejen slovy, ale i odvážnými činy. Přidáte se k revolučnímu hnutí, které vzdoruje společenským standardům krásy a zdůrazňuje jedinečný projev individuality?
Celé léto jste strávila v teniskách, protože vám sráží sebevědomí neposlušný vbočený palec? Nechodíte kvůli němu ani na pedikúru? V tom případě vám prozradíme, jak na něj vyzrát, abyste další léto byla do sandálů připravená.
Jak vypadá vaše každodenní rutina v péči o pleť? Možná začínáte a končíte odličováním, ale vaše pokožka vyžaduje mnohem víc. Zařaďte proto do své pravidelné rutiny také face baňky, s jejichž pomocí můžete rozproudit krev ve vaší pokožce.
Internetový nákup prožívá změny. Již brzy si v e-shopu budete moci vyzkoušet třeba vybranou barvu rtěnky přímo na vás. Stejně tak třeba i sukni nebo oblíbený top. Změní virtuální zrcadla způsob nakupování v e-shopech?
Máte ráda kvalitní obuv? Hledáte boty, které vydrží a můžete si je vzít do práce stejně jako do přírody? Pak zkuste vybrat z nové kolekce SOREL. Doporučujeme. Věřte, že budete nepřehlédnutelné.
Čtvrtek bude podle astrologie dnem určeným zkráslujícím procedurám. Věnovat péči pokožce se vám dvakrát vyplatí. Kromě toho se ale držte v klidu. Čtvrtek nebude příznivý den na hádky a snadno k nim dojde.
Tolik krásných věcí může člověk vyrobit úplně sám. Kreativní DIY nápady vám napoví, jak je to snadné. Zaručeně najdete něco, co budete chtít i u vás doma! Perfektní nástěnné hodiny, jaké nemá nikdo jiný, dřevěný dekor přímo na zdi, pohodlné zahradní posezení z palet a další vychytávky. Co se vám líbí nejvíc?

Výběr článků

Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
Známe ho úplně všichni. Nejspíš ho mnoho z nás má na talíři alespoň párkrát do týdne. Avokádo je hit posledních let, je to superpotravina, která nesmí chybět v žádném zdravém jídelníčku. Jenže s sebou nese i temnou stránku, o které se ví, ale příliš se o ní nemluví. Nebo ji záměrně nevidíme.
Jaro je ideální doba pro obnovení a osvěžení všech aspektů života, včetně vašeho vztahu. V tomto článku se dozvíte, jak může jarní detox vztahů oživit váš partnerský život, posílit vaši vzájemnou komunikaci a prohloubit spojení. Představíme vám strategie a cvičení pro odstranění rutiny a negativní energie, které se mohou v průběhu času ve vztahu nahromadit. Objevte, jak společně strávený čas, otevřenost v komunikaci a sdílení nových zážitků mohou vašemu vztahu vrátit jiskru.

Nepřehlédněte

Adventní věnce se dají koupit, ale opravdovou hodnotu má váš vlastnoruční výrobek. Inspirujte se úchvatnými nápady naoriginální adventní věnce z rozličných materiálů a vyzdobte jídelní stůl na letošní svátky nějakým novým kouskem.
Kolagen je jedna z nejdůležitějších bílkovin ve vašem těle. Je hlavní složkou pojivových tkání, které tvoří několik částí těla, včetně šlach, vazů, kůže a svalů. Kolagen má mnoho důležitých funkcí, včetně zajištění struktury pokožky a posílení kostí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek