Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Náš redaktor radí: tyhle věty chlapovi raději neříkejte. Přinesou více škody než užitku

Komunikace je základ dobrého vztahu, ale existují některé výroky, které mají zbytečně negativní dopad. Tady jsou ty, které chlapovi raději neříkejte. Možná vám přijdou v pořádku, ale jejich použití může mít trochu jiný efekt, než očekáváte.
Deset vět, které chlapovi raději neříkejte. Přinesou více škody než užitku
zdroj: 123RF.com

29. 10. 2019

29. 10. 2019

Následující výroky nepatří mezi nic neobvyklého, ale právě proto je dobré se nad nimi zamyslet. Některé se vám budou zdát nevinné, zatímco on si je zapíše po svém. Jako chlap o tom vím své. Co tedy chlapovi raději neříkejte?

Karla jsem tehdy podváděla

Možná už je to dlouho a máte na to báječné vzpomínky, ale přiznávat před přítelem, že jste bývala ve vztahu nevěrná, to není šťastný nápad. Jakmile se od vás takovou informaci dozví, vždycky už bude mít někde vzadu v hlavě ukrytou myšlenku, že vás napadne něco podobného. Žárlivější jedinci nemusí kvůli tomu dobře spát. „Co asi dělá za zády mě?“ Kdo to zažil, jistě ví, o čem mluvím. Nezřídka se stane, že tuhle větu ještě někdy k vašemu údivu uslyšíte.

Ten Petr je vážně idiot

Tím samozřejmě myslím kamarád Petr. Pokud se ale jedná o opravdu dobrého kamaráda, zbytečně mezi vás a partnera zasekáváte klín. Můžete si myslet, že je Petr idiot kvůli tomu, jak se zachoval ke své bývalé nebo že má přihlouplé sexuální narážky, ale váš chlap se s ním přátelí z nějakého jiného důvodu a vy se s ním stýkat nemusíte. Nemá tak smysl ho kritizovat.

Dříve ses snažil víc

Úplně chápeme, že máte chuť tuhle větu vyslovit. Jenže bude mít spíše opačný výsledek, než byste čekaly. Možná vám nenadbíhá tak jako kdysi, nesnaží se být ve vašich očích rytíř, klidně před vámi prdí a koupit kytku ho nenapadne. Ale bylo by dobré si o ty věci říci jinak, než způsobem, který popohání k tomu se spíše stáhnout. Možná i vy už se malujete jen do práce a sex vám stačí jen dvakrát za měsíc místo za týden

Tak ta Martina Jardovi zahýbá

Vrátila jste se z posezení s kamarádkou Martinou, která s vámi probrala, že má milence. Doma to pak vyložíte svému muži, což je sice zajímavé téma k hovoru, ale pokud se s Martinou vídáte častěji, uvrhnete ho do podezření. Nepodvádíte ho náhodou taky? Není i on jako chudák Jarda? Nebude vás Martina inspirovat k podobným myšlenkám? Zcela určitě by ani Martina nebyla nadšená, že se o tomhle bavíte se svým partnerem. Není to věc k běžné konverzaci, potřebovala se svěřit vám, nikoli vašemu partnerovi.

K TÉMATU  Rodiče mají vždycky pravdu a neustále se před nimi obhajujete. Nehádejte se, když to nemá smysl

Potkala jsem spolužáka Tomáše. Vypadá výborně a pozval mě na kafe

Tuhle informaci můžete předat, ale nějak citlivě. Nad Tomášem můžete básnit kamarádce, ale pokud to podobně předhodíte příteli, líbit se mu to nebude. Protože je očividné, že ho tím uvrhnete v pochyby, jestli by se vám nezamlouval víc Tomáš, než on sám, bude si nejspíš myslet, že ho popichujete naschvál a něco tím sledujete. Ani vám by se nelíbilo, že potkal Lucii, se kterou kdysi zažili skvělý sex v kanceláři na stole, a dali si „kamarádské“ kafe.

Ty nedokážeš nic zařídit

Říct někomu, že je neschopný, to vždycky zabolí. Pokud to řeknete příteli nebo manželovi, dostáváte ho do velice nepříjemné frustrace. Na tuhle větu neexistuje odpověď a způsobuje muži jen stres, který vaši situaci, ať už jste tím chtěla dosáhnout čehokoliv, rozhodně nezlepší. Možná mu dělá problém vyplňování papírů nebo potřetí zapomene, že se měl stavit na poště, ale vy také nejste dokonalá. A jestli je opravdu tak příšerný, tak s ním prostě nebuďte ve vztahu.

Kdybys mě miloval, tak bys…

Tohle je prostě špatně. Ale jedná se o ryze ženskou větu, protože chlap by ji prostě v opačném gardu nepoužil. Je to takový druh citového vydírání, které akorát způsobí, že jeho nálada dopadne na bod mrazu. Nemůžete mluvit za něj, za jeho city k vám, jeho vnitřní pocity. A už vůbec ho tímhle způsobem vydírat. Pokud máte pocit, že jeho láska k vám nějak opadla, příčinu musíte hledat jinde a jinak, než jasným verdiktem na základě vašeho pocitu nebo vzteku.

Kdybys byl chlap, tak bys…

Zamyslete se nad tímhle výrokem. Je to možná to nejvíce ponižující, co mu můžete říct. Navíc je to stejně manipulativní obrat, jako ten předchozí. Jako byste naznačovala, že pokud něco neudělá, tak nebude ve vašich očích dost mužný. Přitom ten pocit jeho vlastního mužství je důvod, proč se ve vztahu k vám chová například tak, jak se vám to na něm líbí. Takhle v podstatě bouráte vaši společnou spokojenost. Navíc tenhle výrok nedává smysl. Vážně znamená chovat se jako chlap udělat konkrétně tohle? Nebo to znamená, že si to stejně udělá po svém?

K TÉMATU  Váš přítel má dítě? Mějte na paměti několik věcí, které vám pomůžou

To byl báječný orgasmus

Dobře, takhle to asi nikdy neřeknete. Ale v podstatě to znamená jediné – v tomhle mu nelžete. Když to uděláte jednou, i kdyby z milosrdenství nebo abyste si ulehčila jeho další snahu, dostanete se do začarovaného kruhu. Budete se přetvářet už neustále, a najednou nebude prostor pro to jednoduše přiznat, že to dnes nebylo. Zároveň si tím ale podřezáváte pod sebou větev, protože tím znemožníte snahu nebo experimentování, abyste s ním ten orgasmus skutečně zažívala. Postupem času navíc získá podezření, že to jen hrajete, a to určitě nechcete. A on stoprocentně ne.

Nějak jsi zhubnul

Taková zajímavost. Tuhle větu slyší rády ženy, ale muži většinou ne. Obzvláště ne ti, kteří se zabývají nějakým silovým sportem nebo chodí dřít do posilovny. Pokud má ten váš podobný zájem, moc dobře si je vědomý toho, že nějak polevil nebo už není tak důsledný. Tato nevinná věta se ho dotkne, ale jestli to chcete úplně pohnojit, proneste ji mezi jeho kamarády nebo lidmi, kteří mají stejný zájem. Bude se cítit stejně, jako kdybyste na něj v mateřské školce práskla vychovatelce, že se v poobědové pauze počural do postele. Nedělejte to!

A ještě jedna důležitá rada na závěr: neřiďte se žádnými pravidly, sama byste měla vycítit, co tomu svému říci a co ne. Neuškodí si ale připomenout výroky, kterými tnete do živého, a přitom jste to tak určitě ani nemyslela.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
Každý měsíc je to stejné. Ohlásí se menstruace, která je připravená nám přibližně týden dělat společnost. Ačkoli je menstruace z hlediska přírody naší důležitou součástí, není nám zrovna dvakrát příjemná a to zejména ve chvíli, kdy nám připraví krušné zážitky plné bolesti a nekomfortu. Jak si alespoň trochu takovou část měsíce zpříjemnit a ulevit si od všech nepříjemností.
Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.
Dlažby ve vzhledu dřeva jsou ozdobou koupelny a celého interiéru v domě Lukáše Pavelky z Brněnska. Jak sám říká, na výběru podlahových krytin si dala jeho partnerka Pavla zvláště záležet. Inspiraci k dlažbám hledala v časopisech o bydlení. Nejvíc ji okouzlil venkovský styl bydlení, kterému dodala moderní šmrnc pomocí doplňků v severském a industriálním stylu.
Psi jsou odjakživa symbolem věrnosti a oddanosti. I mezi nimi se však najdou jedinci, kteří v tomhle směru excelují. Možná znáte příběh japonského psa plemene Akita Inu jménem Hačikó ze dvacátých let minulého století. Ten byl zvyklý čekat na svého pána, univerzitního profesora v letech, na jednom tokijském nádraží, kde ho páníček nechával cestou do práce.

Nepřehlédněte

Růže jsou překrásné a mohou mít mnoho podob, navíc patří k odolným a také k nejstarším rostlinám, které se pěstují. Můžete si je vysadit do záhonků, ale i do květináčů. Vždy vám budou dělat radost nejen tím, jak vypadají, ale i tím, jak voní. Jak se o ně ale správně starat? Co potřebujete k tomu, aby růže kvetly dlouho?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek