Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Helena (28): Přítelova dcera mě nesnáší. Co mám dělat?

Když jsem se zamilovala do Jáchyma, po čase mi prozradil, že má dceru. Ta žije s matkou a jejich rozchod nezvládá. A mě si zařadila na seznam lidí, které nebude mít už z principu ráda. Dcera je prostě nejvíc.
přítelova dcera
Když jsem se zamilovala do Jáchyma, po čase mi prozradil, že má dceru. (zdroj foto: www.pixabay.com)

26. 01. 2021

Zamilovaná až po uši

Konečně se minulý rok usmálo štěstí i na mě! Našla jsem si přítele, který byl naprosto dokonalý a sedli jsme si od prvního dne. Je jako můj nejlepší přítel a sdílí se mnou nejen pohled na život, ale i některé bláznivé koníčky. Jen tedy přítelova dcera je problémem.

Rádi spolu objevujeme Evropu a milujeme kaňoning, za kterým jsme se už vydali do Slovinka i Španělska. Chodíme spolu na představení amatérských divadel a taky se snažíme zapojovat do prospěšných iniciativ v našem okolí, když chodíme pravidelně čistit přírodu od odpadků. Prostě super člověk s úžasným srdcem, a ještě k tomu tak krásný!

Prozradil mi, že má dceru

Zanedlouho po tom, co jsme se seznámili, se mi Jáchym svěřil s tím, že má dceru. Zůstala jsem jako opařená a chvíli jsem nevěděla, co si o tom mám myslet. Řekl mi, že byl dříve zamilovaný do Barbory, ale že neměli žádné společné koníčky a vize, a proto se s ní rozhodl rozejít.

Ona to ale vytušila, a potají vysadila antikoncepci ještě dříve, než se od sebe stihli odstěhovat. „Možná si myslela, že nás dcera dá dohromady. To se ale samozřejmě nestalo,“ říká Jáchym. Sice s partnerkou kvůli dítěti zůstal, šťastní ale spolu nebyli, tak když byly holčičce 4 roky, šli od sebe.

Dcera špatně nesla rozchod rodičů

Malé holce někdo těžko vysvětlí, že maminka s tatínkem si vůbec nerozumí. Pro ni jsou celým světem. Když se od nich Jáchym odstěhoval, pořád doufala, že je to jen na chvíli. Čas ale plynul a jeho vztah s matkou dcery se neměnil.

Spíše si oba uvědomili, že je konečně mezi nimi větší klid a dokážou se shodnout na mnoha věcech ohledně výchovy společného dítěte. Rozhodně si nedělali naschvály. Těžko ale vysvětlit malé holce, že už se tatínek domů vrátit nechce.

K TÉMATUVeronika (31): Čtvrtý potrat mi vzal sílu bojovat. Osobní život je v troskách

Rozbila jsem její svět

Když bylo Jáchymově dceři šest, začali jsme spolu randit a on mi o ní řekl. Domluvili jsme se, že se nezávazně potkáme. První setkání bylo tedy dost děsné. Dcera plakala a říkala, že jsem jí rozbila celý její svět. Že chce, ať se tatínek vrátí k mamince, že nechce žádnou tetu. Vidět to dítě trpět bylo nad moje síly, tak jsem raději řekla Jáchymovi, že je nechám o samotě a holčičce dáme prostor.

Připadám si jako tyran

Myslela jsem si, že se to časem zlepší. Kupovala jsem jí dárečky a těšila jsem se na společné výlety. Holčička se ale ke mně stále chová velmi ošklivě a má v hlavě, že musí tatínka dostat zpátky k mámě. Jsem z toho vyčerpaná a připadám si jako tyranka.

Přitom jsem jejich vztah nerozbila a za nic nemůžu. Někdy mám pocit, že by bylo lepší, kdybych si našla bezdětného partnera. Do Jáchyma jsem ale zamilovaná. Je mi z toho všeho smutno. Nejhorší to bylo na společné dovolené.

Přítelova dcera křičela, že mě nesnáší

Odjeli jsme spolu na prodloužený víkend a domluvili se, že si vezmeme i malou Justýnu. Stále jsem doufala, že čas rány zahojí a že ke mně začne mít vlídnější vztah. To jsem ale nevěděla, jak zraněná dcera musí být, když je schopná tak drsného chování. Poté, co jsme se ubytovali, jsme šli na oběd do restaurace.

Přítelova dcera si dala, nevím proč, nohy na stůl. Přišlo mi, že už je na to velká, a tak jsem ji slušně poprosila, aby je dala opět dolů. Následoval hrozný křik a scéna, že nejsem její máma, a že jí nebudu nic přikazovat.

K TÉMATUToto jsou poslední Ivaniny fotky s Karlem Gottem. Slabší povahy rozhodně dojmou až k slzám

Křičela na mě, že mě nesnáší a že nechce, abych tam s ním a s tátou byla. Celá restaurace se na mě koukala, jako bych to dítě týrala.

Tohle byla poslední kapka, co jsem mohla vydržet. Odešla jsem do pokoje a celá dovolená byla velmi napjatá. Neužil si to nikdo z nás a ke konci pobytu jsem řekla Jáchymovi, že potřebuji čas pro sebe. Od té doby mi stále volá, ale já se bojím s ním scházet.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Příběh: Jan (19): Vyspal jsem se se svou nevlastní sestrou. Co teď?

Petr (54): Manželka se nedokáže vyrovnat s tím, že se děti osamostatnily

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?
Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
S příchodem teplejšího počasí všichni začínáme spřádat plány na dovolenou. Bez ohledu na to, kterým směrem se vydáme, potřebujeme oblečení, které nám zajistí pohodlí a umožní nám si naplno užívat kouzla léta. Zajímá vás, co bude v létě 2022 v kurzu? Plážová móda v této sezóně, to je mnohem více než pouze plavky. In jsou stylové pokrývky hlavy, originální sluneční brýle a plážové oblečení, které můžeme nosit nejen na pláž. Trendům kralují čerstvé, zářivé barvy a decentnější pastelové tóny. Nechybí ani vzory: námořnické pruhy, květinové vzory či potisk s tropickým motivem.
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.

Nepřehlédněte

Lidé ve znamení Lva jsou přirozenými vůdci, kteří se nesou stejně velkolepě jako jejich zvěrokruhový zástupce. V tomto znamení jsou lidé, kteří se narodili mezi 23. červencem až 22. srpnem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek