Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Helena (28): Přítelova dcera mě nesnáší. Co mám dělat?

Když jsem se zamilovala do Jáchyma, po čase mi prozradil, že má dceru. Ta žije s matkou a jejich rozchod nezvládá. A mě si zařadila na seznam lidí, které nebude mít už z principu ráda. Dcera je prostě nejvíc.
přítelova dcera
Když jsem se zamilovala do Jáchyma, po čase mi prozradil, že má dceru. (zdroj foto: www.pixabay.com)

26. 01. 2021

Zamilovaná až po uši

Konečně se minulý rok usmálo štěstí i na mě! Našla jsem si přítele, který byl naprosto dokonalý a sedli jsme si od prvního dne. Je jako můj nejlepší přítel a sdílí se mnou nejen pohled na život, ale i některé bláznivé koníčky. Jen tedy přítelova dcera je problémem.

Rádi spolu objevujeme Evropu a milujeme kaňoning, za kterým jsme se už vydali do Slovinka i Španělska. Chodíme spolu na představení amatérských divadel a taky se snažíme zapojovat do prospěšných iniciativ v našem okolí, když chodíme pravidelně čistit přírodu od odpadků. Prostě super člověk s úžasným srdcem, a ještě k tomu tak krásný!

Prozradil mi, že má dceru

Zanedlouho po tom, co jsme se seznámili, se mi Jáchym svěřil s tím, že má dceru. Zůstala jsem jako opařená a chvíli jsem nevěděla, co si o tom mám myslet. Řekl mi, že byl dříve zamilovaný do Barbory, ale že neměli žádné společné koníčky a vize, a proto se s ní rozhodl rozejít.

Ona to ale vytušila, a potají vysadila antikoncepci ještě dříve, než se od sebe stihli odstěhovat. „Možná si myslela, že nás dcera dá dohromady. To se ale samozřejmě nestalo,“ říká Jáchym. Sice s partnerkou kvůli dítěti zůstal, šťastní ale spolu nebyli, tak když byly holčičce 4 roky, šli od sebe.

Dcera špatně nesla rozchod rodičů

Malé holce někdo těžko vysvětlí, že maminka s tatínkem si vůbec nerozumí. Pro ni jsou celým světem. Když se od nich Jáchym odstěhoval, pořád doufala, že je to jen na chvíli. Čas ale plynul a jeho vztah s matkou dcery se neměnil.

Spíše si oba uvědomili, že je konečně mezi nimi větší klid a dokážou se shodnout na mnoha věcech ohledně výchovy společného dítěte. Rozhodně si nedělali naschvály. Těžko ale vysvětlit malé holce, že už se tatínek domů vrátit nechce.

K TÉMATU  Petr (54): Manželka se nedokáže vyrovnat s tím, že se děti osamostatnily

Rozbila jsem její svět

Když bylo Jáchymově dceři šest, začali jsme spolu randit a on mi o ní řekl. Domluvili jsme se, že se nezávazně potkáme. První setkání bylo tedy dost děsné. Dcera plakala a říkala, že jsem jí rozbila celý její svět. Že chce, ať se tatínek vrátí k mamince, že nechce žádnou tetu. Vidět to dítě trpět bylo nad moje síly, tak jsem raději řekla Jáchymovi, že je nechám o samotě a holčičce dáme prostor.

Připadám si jako tyran

Myslela jsem si, že se to časem zlepší. Kupovala jsem jí dárečky a těšila jsem se na společné výlety. Holčička se ale ke mně stále chová velmi ošklivě a má v hlavě, že musí tatínka dostat zpátky k mámě. Jsem z toho vyčerpaná a připadám si jako tyranka.

Přitom jsem jejich vztah nerozbila a za nic nemůžu. Někdy mám pocit, že by bylo lepší, kdybych si našla bezdětného partnera. Do Jáchyma jsem ale zamilovaná. Je mi z toho všeho smutno. Nejhorší to bylo na společné dovolené.

Přítelova dcera křičela, že mě nesnáší

Odjeli jsme spolu na prodloužený víkend a domluvili se, že si vezmeme i malou Justýnu. Stále jsem doufala, že čas rány zahojí a že ke mně začne mít vlídnější vztah. To jsem ale nevěděla, jak zraněná dcera musí být, když je schopná tak drsného chování. Poté, co jsme se ubytovali, jsme šli na oběd do restaurace.

Přítelova dcera si dala, nevím proč, nohy na stůl. Přišlo mi, že už je na to velká, a tak jsem ji slušně poprosila, aby je dala opět dolů. Následoval hrozný křik a scéna, že nejsem její máma, a že jí nebudu nic přikazovat.

K TÉMATU  Nela v koučinku: Emoční koučink fakt až na dřeň

Křičela na mě, že mě nesnáší a že nechce, abych tam s ním a s tátou byla. Celá restaurace se na mě koukala, jako bych to dítě týrala.

Tohle byla poslední kapka, co jsem mohla vydržet. Odešla jsem do pokoje a celá dovolená byla velmi napjatá. Neužil si to nikdo z nás a ke konci pobytu jsem řekla Jáchymovi, že potřebuji čas pro sebe. Od té doby mi stále volá, ale já se bojím s ním scházet.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Příběh: Jan (19): Vyspal jsem se se svou nevlastní sestrou. Co teď?

Petr (54): Manželka se nedokáže vyrovnat s tím, že se děti osamostatnily

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  
Všechno kolem nás podléhá trendům, nejinak je tomu i u svateb. Jestli tedy plánujete na letošní rok veselku a chcete, aby byla v souladu s trendy pro rok 2021, bude udržitelná, šedožlutá a přikloní se k přírodě. Co se však nemění, je jídlo, protože dobře najedený host je spokojený host.
Pokud si neprojdete speciálními genetickými testy, pravděpodobně ji nikdy neodhalíte. Přitom patří mezi nejnebezpečnější choroby na světě. Způsobuje trombózu a v těch nejkrajnějších případech také plicní embolii.

Nepřehlédněte

Zimní dny přímo vybízejí naši fantazii, aby si tak trochu popustila uzdu a koukla se po nádherných a charismatických mužích, kteří se okolo nás vyskytují. Teď se podíváme na ty, kteří jsou nejen slavní, ale také naprosto nedostupní. Dali totiž přednost jiným mužům! Gayové, a přitom takoví krasavci! Fňuk!
Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek