Úterý , 16. 04. 2024

Irena

Helena (28): Přítelova dcera mě nesnáší. Co mám dělat?

Když jsem se zamilovala do Jáchyma, po čase mi prozradil, že má dceru. Ta žije s matkou a jejich rozchod nezvládá. A mě si zařadila na seznam lidí, které nebude mít už z principu ráda. Dcera je prostě nejvíc.
přítelova dcera
Když jsem se zamilovala do Jáchyma, po čase mi prozradil, že má dceru. (zdroj foto: www.pixabay.com)

26. 01. 2021

Zamilovaná až po uši

Konečně se minulý rok usmálo štěstí i na mě! Našla jsem si přítele, který byl naprosto dokonalý a sedli jsme si od prvního dne. Je jako můj nejlepší přítel a sdílí se mnou nejen pohled na život, ale i některé bláznivé koníčky. Jen tedy přítelova dcera je problémem.

Rádi spolu objevujeme Evropu a milujeme kaňoning, za kterým jsme se už vydali do Slovinka i Španělska. Chodíme spolu na představení amatérských divadel a taky se snažíme zapojovat do prospěšných iniciativ v našem okolí, když chodíme pravidelně čistit přírodu od odpadků. Prostě super člověk s úžasným srdcem, a ještě k tomu tak krásný!

Prozradil mi, že má dceru

Zanedlouho po tom, co jsme se seznámili, se mi Jáchym svěřil s tím, že má dceru. Zůstala jsem jako opařená a chvíli jsem nevěděla, co si o tom mám myslet. Řekl mi, že byl dříve zamilovaný do Barbory, ale že neměli žádné společné koníčky a vize, a proto se s ní rozhodl rozejít.

Ona to ale vytušila, a potají vysadila antikoncepci ještě dříve, než se od sebe stihli odstěhovat. „Možná si myslela, že nás dcera dá dohromady. To se ale samozřejmě nestalo,“ říká Jáchym. Sice s partnerkou kvůli dítěti zůstal, šťastní ale spolu nebyli, tak když byly holčičce 4 roky, šli od sebe.

Dcera špatně nesla rozchod rodičů

Malé holce někdo těžko vysvětlí, že maminka s tatínkem si vůbec nerozumí. Pro ni jsou celým světem. Když se od nich Jáchym odstěhoval, pořád doufala, že je to jen na chvíli. Čas ale plynul a jeho vztah s matkou dcery se neměnil.

Spíše si oba uvědomili, že je konečně mezi nimi větší klid a dokážou se shodnout na mnoha věcech ohledně výchovy společného dítěte. Rozhodně si nedělali naschvály. Těžko ale vysvětlit malé holce, že už se tatínek domů vrátit nechce.

K TÉMATU  Pro kamarády borec, doma tyran aneb jak poznat, kdo je nebezpečný psychopat?

Rozbila jsem její svět

Když bylo Jáchymově dceři šest, začali jsme spolu randit a on mi o ní řekl. Domluvili jsme se, že se nezávazně potkáme. První setkání bylo tedy dost děsné. Dcera plakala a říkala, že jsem jí rozbila celý její svět. Že chce, ať se tatínek vrátí k mamince, že nechce žádnou tetu. Vidět to dítě trpět bylo nad moje síly, tak jsem raději řekla Jáchymovi, že je nechám o samotě a holčičce dáme prostor.

Připadám si jako tyran

Myslela jsem si, že se to časem zlepší. Kupovala jsem jí dárečky a těšila jsem se na společné výlety. Holčička se ale ke mně stále chová velmi ošklivě a má v hlavě, že musí tatínka dostat zpátky k mámě. Jsem z toho vyčerpaná a připadám si jako tyranka.

Přitom jsem jejich vztah nerozbila a za nic nemůžu. Někdy mám pocit, že by bylo lepší, kdybych si našla bezdětného partnera. Do Jáchyma jsem ale zamilovaná. Je mi z toho všeho smutno. Nejhorší to bylo na společné dovolené.

Přítelova dcera křičela, že mě nesnáší

Odjeli jsme spolu na prodloužený víkend a domluvili se, že si vezmeme i malou Justýnu. Stále jsem doufala, že čas rány zahojí a že ke mně začne mít vlídnější vztah. To jsem ale nevěděla, jak zraněná dcera musí být, když je schopná tak drsného chování. Poté, co jsme se ubytovali, jsme šli na oběd do restaurace.

Přítelova dcera si dala, nevím proč, nohy na stůl. Přišlo mi, že už je na to velká, a tak jsem ji slušně poprosila, aby je dala opět dolů. Následoval hrozný křik a scéna, že nejsem její máma, a že jí nebudu nic přikazovat.

K TÉMATU  Ženy ve vědě, které se zapsaly do historie lidstva

Křičela na mě, že mě nesnáší a že nechce, abych tam s ním a s tátou byla. Celá restaurace se na mě koukala, jako bych to dítě týrala.

Tohle byla poslední kapka, co jsem mohla vydržet. Odešla jsem do pokoje a celá dovolená byla velmi napjatá. Neužil si to nikdo z nás a ke konci pobytu jsem řekla Jáchymovi, že potřebuji čas pro sebe. Od té doby mi stále volá, ale já se bojím s ním scházet.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Příběh: Jan (19): Vyspal jsem se se svou nevlastní sestrou. Co teď?

Petr (54): Manželka se nedokáže vyrovnat s tím, že se děti osamostatnily

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.
Novinka Činoherního klubu, "Milá Evičko, milý Luďku", představuje inscenaci, která překlenuje generace. Režisérka a autorka Beata Parkanová čerpá z bohatého zdroje korespondence a deníků svých prarodičů a otevírá tak divákům pohled do intimního světa dvou lidí, jejichž vztah přečkal desetiletí. Tento první divadelní počin je poctou běžným životům plným neobyčejných příběhů.
Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?
Že narození nového člena rodiny zamíchá dosavadním denním harmonogramem je asi samozřejmé. Nicméně někdy může miminko naplno zasáhnout i takové aspekty života, ve kterých by to žena neočekávala. Nebo alespoň ne tak razantně.
Kdo by neznal kultovní seriál Přátelé, který je oblíbený napříč mnoha generacemi? Rosse, Rachel, Monicu, Joeyho, Chandlera a Phoebe milujeme všichni, ovšem pamatujete si děti, které v seriálu hrály? Kdo ztvárnil Bena a Emmu, jedny z důležitých postav seriálu? A co dělají nyní?
Špatný odhad, spěch anebo úplně nová sůl, to jsou důvody, kdy nejčastěji přesolíme jídlo a ruku na srdce, stalo se nám to asi všem. Než vyhodíte jídlo do koše přečtěte si těchto našich 5 rad, jak pokrm zachránit.
Žena a kariéra? Ve vedení státních firem v Česku bylo podle údajů z roku 2018 pouze patnáct vrcholových manažerek. Manažerů oproti tomu ve stejném období pracovalo v těchto firmách 174. Má to několik důvodů. Jedním z nich jsou i předsudky, které musíte jako top manažerka překonávat.
Sérioví vrazi jsou psychicky narušení lidé, kterým ostatní neřeknou jinak než lidské zrůdy. Jejich hlavním povahovým rysem bývá nulová lítost nad lidskými osudy, ačkoliv někteří z nich mohou navenek působit jako velmi spořádaní občané.
Práce na zahradě je úplně jiná úroveň štěstí a spokojenosti. Pro některé lidi je zahradničení mnohem víc než jen koníček. Není to jen o dřině a potu, zahradničení také pomáhá stabilizovat vaši náladu a zdraví. Příroda a lidé jsou spolu propojeni, je důležité trávit čas v těsném kontaktu s přírodou, protože má velký vliv na naše zdraví. Pokud jste se snažili práci na zahradě vyhýbat, máme pro vás 10 dobrých důvodů, proč byste zde měli trávit co nejvíce času.
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.

Výběr článků

Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!
Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Každý z nás občas zalže – ať už se jedná o milosrdnou lež, anebo prostě jenom proto, aby vypadal dobře a udělal dojem na ostatní. Ale, jak se říká, lež má krátké nohy! O tom ví něco i lidé, co se s námi podělili o své příběhy a zažili trapas při provalení se jejich výmyslů.

Nepřehlédněte

Honba za štíhlou a sexy postavou pokračuje, i když léto už je dávno za námi. Lidé se zkrátka chtějí udržovat v kondici. S nedávnými vánočními svátky však byla píle trochu mařena vynikajícím cukrovím a samými smaženými pokrmy. Během tohoto období na sklonku roku je třeba vykázat opravdu pevnou vůli, díky které odoláte i alkoholu. Především ten je při cvičení jedním velkým tabu.
Jsou lidé, kteří ho prostě nemohou vystát a nemohou se dočkat, až rychle pomine, a ti, kteří ho naopak zbožňují, navzdory chladu, mlze a všemu, co k němu patří. Zima je pro nás obdobím, které má kouzelný nádech, možná kvůli Vánocům, možná proto, že mráz v určitých obdobích jako by všechno zmrazil a zastavil čas. A když sněží? Rozhodně to neusnadňuje pohyb, ale bílý plášť jako by všechno zkrášloval a tlumil, zkrátka kouzelný svět! Zima je však také synonymem pro méně času stráveného venku, a to z pochopitelných důvodů souvisejících s nižšími teplotami, a pro děti se nuda může stát krutou realitou. Když se nad tím ale zamyslíte, s trochou fantazie a organizace se dá s dětmi podnikat spousta aktivit, a to jak uvnitř, tak venku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek