Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Helena (28): Přítelova dcera mě nesnáší. Co mám dělat?

Když jsem se zamilovala do Jáchyma, po čase mi prozradil, že má dceru. Ta žije s matkou a jejich rozchod nezvládá. A mě si zařadila na seznam lidí, které nebude mít už z principu ráda. Dcera je prostě nejvíc.
přítelova dcera
Když jsem se zamilovala do Jáchyma, po čase mi prozradil, že má dceru. (zdroj foto: www.pixabay.com)

26. 01. 2021

Zamilovaná až po uši

Konečně se minulý rok usmálo štěstí i na mě! Našla jsem si přítele, který byl naprosto dokonalý a sedli jsme si od prvního dne. Je jako můj nejlepší přítel a sdílí se mnou nejen pohled na život, ale i některé bláznivé koníčky. Jen tedy přítelova dcera je problémem.

Rádi spolu objevujeme Evropu a milujeme kaňoning, za kterým jsme se už vydali do Slovinka i Španělska. Chodíme spolu na představení amatérských divadel a taky se snažíme zapojovat do prospěšných iniciativ v našem okolí, když chodíme pravidelně čistit přírodu od odpadků. Prostě super člověk s úžasným srdcem, a ještě k tomu tak krásný!

Prozradil mi, že má dceru

Zanedlouho po tom, co jsme se seznámili, se mi Jáchym svěřil s tím, že má dceru. Zůstala jsem jako opařená a chvíli jsem nevěděla, co si o tom mám myslet. Řekl mi, že byl dříve zamilovaný do Barbory, ale že neměli žádné společné koníčky a vize, a proto se s ní rozhodl rozejít.

Ona to ale vytušila, a potají vysadila antikoncepci ještě dříve, než se od sebe stihli odstěhovat. „Možná si myslela, že nás dcera dá dohromady. To se ale samozřejmě nestalo,“ říká Jáchym. Sice s partnerkou kvůli dítěti zůstal, šťastní ale spolu nebyli, tak když byly holčičce 4 roky, šli od sebe.

Dcera špatně nesla rozchod rodičů

Malé holce někdo těžko vysvětlí, že maminka s tatínkem si vůbec nerozumí. Pro ni jsou celým světem. Když se od nich Jáchym odstěhoval, pořád doufala, že je to jen na chvíli. Čas ale plynul a jeho vztah s matkou dcery se neměnil.

Spíše si oba uvědomili, že je konečně mezi nimi větší klid a dokážou se shodnout na mnoha věcech ohledně výchovy společného dítěte. Rozhodně si nedělali naschvály. Těžko ale vysvětlit malé holce, že už se tatínek domů vrátit nechce.

K TÉMATU  Rozchod, smrt, nebo nemoc? Postavte se ke krizi správně a změňte si život k lepšímu

Rozbila jsem její svět

Když bylo Jáchymově dceři šest, začali jsme spolu randit a on mi o ní řekl. Domluvili jsme se, že se nezávazně potkáme. První setkání bylo tedy dost děsné. Dcera plakala a říkala, že jsem jí rozbila celý její svět. Že chce, ať se tatínek vrátí k mamince, že nechce žádnou tetu. Vidět to dítě trpět bylo nad moje síly, tak jsem raději řekla Jáchymovi, že je nechám o samotě a holčičce dáme prostor.

Připadám si jako tyran

Myslela jsem si, že se to časem zlepší. Kupovala jsem jí dárečky a těšila jsem se na společné výlety. Holčička se ale ke mně stále chová velmi ošklivě a má v hlavě, že musí tatínka dostat zpátky k mámě. Jsem z toho vyčerpaná a připadám si jako tyranka.

Přitom jsem jejich vztah nerozbila a za nic nemůžu. Někdy mám pocit, že by bylo lepší, kdybych si našla bezdětného partnera. Do Jáchyma jsem ale zamilovaná. Je mi z toho všeho smutno. Nejhorší to bylo na společné dovolené.

Přítelova dcera křičela, že mě nesnáší

Odjeli jsme spolu na prodloužený víkend a domluvili se, že si vezmeme i malou Justýnu. Stále jsem doufala, že čas rány zahojí a že ke mně začne mít vlídnější vztah. To jsem ale nevěděla, jak zraněná dcera musí být, když je schopná tak drsného chování. Poté, co jsme se ubytovali, jsme šli na oběd do restaurace.

Přítelova dcera si dala, nevím proč, nohy na stůl. Přišlo mi, že už je na to velká, a tak jsem ji slušně poprosila, aby je dala opět dolů. Následoval hrozný křik a scéna, že nejsem její máma, a že jí nebudu nic přikazovat.

K TÉMATU  Rozvodové řízení aneb 4 tipy, jak se v klidu rozvést

Křičela na mě, že mě nesnáší a že nechce, abych tam s ním a s tátou byla. Celá restaurace se na mě koukala, jako bych to dítě týrala.

Tohle byla poslední kapka, co jsem mohla vydržet. Odešla jsem do pokoje a celá dovolená byla velmi napjatá. Neužil si to nikdo z nás a ke konci pobytu jsem řekla Jáchymovi, že potřebuji čas pro sebe. Od té doby mi stále volá, ale já se bojím s ním scházet.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Příběh: Jan (19): Vyspal jsem se se svou nevlastní sestrou. Co teď?

Petr (54): Manželka se nedokáže vyrovnat s tím, že se děti osamostatnily

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O sexuálním násilí se mluví čím dál častěji a zabývají se jím i televizní a filmoví tvůrci. Ostřílená dvojice Biser Arichtev a Jan Coufal si jako předlohu vzali případ takzvaného Guru Járy, který pod záštitou duchovní pomoci zneužíval své klientky.
Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Pořídit si psa je velký krok, který by si měl každý z nás minimálně dvakrát promyslet. Pes vyžaduje spoustu pozornosti, péče – a to je mnohdy finančně náročné. Pokud i přes to všechno do své rodiny chcete přivítat čtyřnohého mazlíka, vzhůru do toho. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.
Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.

Nepřehlédněte

Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek