Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Nejkrásnější cyklostezky prolínající se Českem. Na kterou se vydáte vy?

I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
nejkrásnější cyklostezky
Vydejte se na cyklovýlet! (foto: 123RF)

18. 06. 2021

Cyklistika obecně zažívá v posledním roce boom. Po příchodu koronavirové krize se totiž právě tomuto odvětví nevýslovně daří. Po uzavření posiloven se lidé sportování zrovna nechtěli vzdát, proto se uchýlili právě na kolo, na kterém se rozhodli procestovat Česko. Pokud máte podobný plán, vybrali jsme vám několik nejkrásnějších cyklostezek, které na vás doslova čekají. 

Na kole celou Moravou 

Morava je oblíbenou destinací, kam se uchylujeme s radostí. Zejména lidé milující víno si zde přijdou na své. Věděli jste ale, že i tuto část republiky můžete projet na kole? Zdejší cyklostezky jsou totiž opravdu krásné a přizpůsobené i pro méně zdatné jedince.  

Vezměme si například trasu linoucí se kolem Lednicko-valtického areálu. Ať už vlastníte elektrokolo nebo ne, cyklovýlet si užijete. Cestičky totiž vedou jak přilehlými parky, tak soustavami rybníků i kolem spousty staveb, jako jsou kapličky, chrámy nebo lovecké zámečky.  

Na Moravě ale ještě chvíli zůstaneme. I národní park Podyjí totiž má, co cyklistům nabídnout. Pokud patříte do zmiňované skupiny milovníků vína, budete z tohoto místa nadšení. Trasy totiž prochází nádhernými vinicemi, které doplňuje nespočetné množství vyhlídek i úžasná příroda, která je plná vzácných zvířat, k nimž patří například čápi černí nebo syslové. 

I Šumava má, co nabídnout 

Moravu už máte na kole zdárně projetou a hledáte další část republiky, kterou byste poznali ze sedátka? Co třeba Šumava? Toto krásné místo je známé hlavně pro svou takřka nedotčenou přírodu. Na své si zde najdou jak zdatní cyklisté, tak i rodiny s dětmi, které hledají spíše něco nenáročného.  

Na kole se vyplatí zamířit například na Velký Javor. Jedná se o nejvyšší vrchol Šumavy, na který vede trasa dlouhá pětatřicet kilometrů. Tento tip je však pro zdatnější cyklisty, pro rodiny s dětmi je ideální takzvaná Jezerní cyklostezka, která vede kolem Lipna. Je sice podobně dlouhá, na druhou stranu není tak náročná a nesetkáte se zde s takovým stoupáním.  

K TÉMATUJak udělat z vašeho dítěte ostříleného cyklistu?

Za Babičkou a pohádkami do Adršpachu a Broumovska 

Pokud jste milovníky pohádek nebo filmů, vaše kroky budou spíše směřovat do Adršpachu a na Broumovska. V těchto krajích se najde nejen působivá příroda, ale opět i mnoho cyklotras, které vás donutí poznat zdejší krásy.  

Například jedna taková cyklotrasa vede kolem Adršpašských skal, jež patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům u nás. Trasa není nějak náročná a ani není příliš dlouhá. Má asi dvacet kilometrů a rozhodně stojí za to.  

Pokud vás to však táhne spíše k Babičce od Boženy Němcové, na kolo nasednete na trase vedoucí kolem tak dobře známých míst, jako je Babiččino údolí nebo Ratibořice. Zpravidla se na dvokolý dopravní prostředek (pokud tedy máte kolo ve formě a nezanedbali jste základní péči) nasedá v České Skalici, odkud se pak po zeleně značené trase vydáte do údolí, pro které je typické sousoší Babičky s dětmi nebo Viktorčin splav či Staré bělidlo. 

Cesta poté pokračuje až k rybníku Jindra, poté budete pokračovat do Havlovic a skončíte v Rtyni. A i když se to zdá být jako velká dálka, ve skutečnosti má cyklotrasa pouze patnáct kilometrů. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.
V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.
PLC House je rodinný dům v argentinském Villa Allende. Byl navržen čistě a lineárně, s ohledem na praktičnost, úspornnost a flexibilitu. Tři ložnice, každá s vlastní koupelnou, prostorný prosklený obývací pokoj s výhledem ven na terasu a vzrostlé stromy. To vše na jednom jediném patře. Není nádherný?
Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.
Volba barvy pro interiér, ve kterém se pohybujeme, má velký vliv i na naše psychické rozpoložení. Víte, jakou barvu vybrat a co bude znamenat pro váš prostor? Rozhodně se nevyplatí jen tak něco „plácnout“ na zeď. Pojďme se podívat na psychologii barev.
Pokud si neprojdete speciálními genetickými testy, pravděpodobně ji nikdy neodhalíte. Přitom patří mezi nejnebezpečnější choroby na světě. Způsobuje trombózu a v těch nejkrajnějších případech také plicní embolii.
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek