Sobota , 13. 07. 2024

Bořek

Nela v koučinku: Jak to celé začalo

Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.
koučink
„Ahoj, já jsem Nela a teď spolu strávíme několik měsíců.“

„Hledala jsem odvážnou dívku/ženu, aby šla na veřejnost se svým příběhem a provedla vás cestou koučinku s Emočními rovnicemi… a našla. Příští týden máme první koučink. A první informace pro vás. Jmenuje se Nela.“

Ahoj, jmenuju se Nela

Jsem Nela a neumím delegovat. Tedy, neumím toho spoustu, což je vlastně fajn, protože se určitě po zbytek života nebudu nudit a můžu se toho spoustu naučit. Jsou ale věci, na který je samostudium krátký.

Tak třeba, že ač jsem inženýrka tříbarevná, mluvím na úrovni rodilého mluvčího anglicky a německy, přeložila jsem román, film, seriály, manuál na vodopropustný beton i kterak postavit tunel na lítání, pracovala jsem jako manažer v korporátu, žila všude možně od Zlatých Moraviec až po Bad Frankenhausen, mám báječnou dceru a praštěnýho obřího psa z útulku, pár opravdu dobrých přátel, nově na starost i obchod s mojí srdcovou záležitostí, ale to prostě vnitřní spokojenost, zdraví, pohodu, trpělivost nebo nedejbože úspěšný vztah, nezaručí.

Jak jsem se sem dostala?

Minulý týden, scrollujíc tupě po obrazovce telefonu, ve snaze ulevit hlavě, jsem narazila na příspěvek sdílený mou kamarádkou, které si opravdu cením. Už před lety mi říkala, že má bezva koučku, která je možná drsnější, ale její metody fungují. No a najednou Marcela, koučka emočních rovnic, nabízela příležitost ukázat, jak pracuje. Barterem – koučink za sdílení procesu jeho průběhu.

Ač na sociálních sítích už nebývám sdílná a rozum se mi to pokoušel rozmluvit (co když přijdou trollovský komentáře, že?), nedalo mi to a Marcele jsem se ozvala. Nazvěme to třeba intuicí. A rovnou tím můžu i odpovědět na otázku, proč Marcela?

Chci se přeprogramovat

Jak už stojí výše, protože doporučení, a protože intuice, a protože mi dává smysl to, že jsme nějak naprogramovaní zkušenostmi nebo tím, co jsme viděli doma a třebas nám to není ku prospěchu. Třeba máme i nějaký sebedestrukční programy v našich hlavách, po celý generace, a s každým naším zážitkem se zesilují. Upevňují. Slepě jim věříme, nebo ani nevnímáme, že se tak či onak chováme. A škodí. A jestli je varianta, jak je přeprogramovat na jiný, lepší, pro nás vhodnější, pak je to skvělá zpráva!

koučink
Emoční rovnice jsou zkrátka program ve vaší hlavě.

Milý deníčku, přeju si…

Co je cíl? Moje upřímný přání je se díky koučinku naučit, jak být klidná máma, spokojená, šťastnější, sebevědomější, umět říkat ne a lépe si zorganizovat život. Líp zvládat stres, kritiku a okolnosti, na který nemám vliv. Posunout své podnikání nebo aspoň najít efektivnější cestu a vyškrábnout čas i pro sebe.

Konkrétní “nerovnice” v mém životě, se kterými bych ráda společně s Marcelou zacvičila, vám budu odkrývat postupně, podle toho, co zrovna budeme řešit při koučinku a bude to jízda na rok, rok a půl.

K TÉMATU  Nesmrtelný hrabě má stejné problémy jako my, prozrazuje Kristýna Freiová o své nové knize

Tady mě máte

A tak jsem tady. Na začátku cesty. A budu tu cestu s vámi sdílet, třeba i proto, abych nedostala zaječí úmysly, až to místy nebude cesta úplně příjemná, protože to ke změně zákonitě patří. Mám z ní respekt. Z té cesty i z Marcely (v tom nejlepším slova smyslu), se kterou jsem se už potkala a bezvadně jsme si sedly.

Trochu jsme se oťukaly, naplánovaly první koučink u ní v kanceláři, který bývá nejdřív cirka 1,5 hodiny týdně a v mezičase si člověk odmaká „svý úkoly”. Zázraky na počkání nečekám. Ale pokud si člověk prací může přenastavit vyjetý cestičky v hlavě, tak do toho jdu. Protože vím, že ty moje mi pěkně hážou bláto do obličeje, jako když nemá auto před váma zástěrky a zapadne do bahna. A kdo to má furt mejt.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Emoční rovnice: Instantní odpověď na všechny vaše problémy

Nepříjemné emoce nebo vypjaté situace. Jak je zvládnout a umět v sobě zpracovat

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
Milán – mekka módy, kam se dostanete prakticky za pár korun. Dopravu můžete zvolit leteckou, ale ve hře je i jízda osobním autem (vždyť leží sotva 800 kilometrů daleko). Ať už se však do italského města dostanete jakýmkoli způsobem, nezapomeňte zde navštívit řadu nádherných míst. Tahle jsou ta nejdůležitější, abyste skutečně mohli říct, že jste viděli Milán po všech jeho stránkách.
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
Otužování pro větší imunitu proti nemocem nejsou jen babské řeči. Terapie chladem má benefity, které zvyšují naši tělesnou odolnost. Co s vámi udělá pravidelné šokování těla prudkým snížením okolní teploty?
Nic nevykouzlí v obývacím pokoji lepší atmosféru než krby a krbová kamna. Planoucí oheň je nejen přírodním zdrojem tepla, ale působí i jako balzám na duši. Když se venku ochlazuje a za okny padne tma, zářivé plamínky se postarají o pocit pohodlí a útulnosti. Prohlédněte si krásné krby a krbová kamna a možná dostanete chuť si zatopit dřevem.
Podívejte se, jak vytvořit překrásné bronzově třpytivé a neutrální kouřové oční stíny. Jejich barevný tón funguje s jakýmkoli odstínem pleti! Ideální na večírek, do divadla nebo večerní akci.
Zdravotní stav princezny Kate je předmětem každodenního zájmu. Již několik měsíců statečně bojuje s rakovinou, což vyvolává obavy nejen mezi jejími blízkými, ale i veřejností. Nedávno se ukázalo, že léčba nepokračuje podle očekávání a princezna Kate trpí závažnými vedlejšími účinky chemoterapie.
Chcete zbytek teplých dní prožít na maximum? Chcete, aby si vaše děti z letošního léta odnesly co nejvíce nezapomenutelných zážitků? V takovém případě byste měli podniknout nějaký výlet nebo dovolenou. Teplé počasí ještě není u konce.
Otevřete dveře k zdravějšímu životnímu stylu. Dnes přinášíme vám praktické rady a osvědčené tipy, které vám pomohou iniciovat a udržet zdravé návyky. Od malých každodenních změn po postupný proces adaptace, čeká na vás průvodce, jak integrovat zdravější rozhodnutí do svého každodenního života. Jste připraveni na cestu k celkovému zlepšení svého životního stylu? Pojďte do toho snámi a objevte radostné stránky zdravějšího já.
Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  

Výběr článků

Tohle někoho určitě naštve. Emancipace žen je jev, který se děje už několik dekád, ale narůstající feminismus něžnému pohlaví jen škodí. Jaké problémy přináší?
Někdo jich má málo, jiný zase až moc. Pihy jsou nedílnou součástí pokožky každého z nás. Drobné pihy krásy jsou víceméně neškodné, ovšem to neznamená, že by znaménka nebyla riziková. Naopak. I ony se v budoucnu mohou proměnit v zákeřný melanom, kterému jde předejít jedině poctivou prevencí u dermatologa. A my známe jednu moderní metodu, před kterou neuteče žádné znaménko.
Letní povlečení by mělo být prodyšné a savé. Zimní naopak teplé, měkké a hřejivé. Jaké materiály byste si měli vybrat, abyste se královsky vyspali po celý rok?

Nepřehlédněte

Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.
Každý relaxuje po svém - někdo s rodinou, jiný s přáteli a mnozí si nejlépe odpočinou tehdy, když jsou sami. Někdo ve volném čase upřednostňuje čtení, druhý poslech hudby, další sleduje filmy nebo sportuje. Dopřát si čas a relax jen pro sebe - je důležité.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek