Středa , 17. 07. 2024

Martina

Nela v koučinku: Velikonoční emoční jízda po Skypu

O v pořadí pátém koučinku Nely s Marcelou se dočtete níže.
emoční
O Velikonocích jsme s Marcelkou koučovaly po Skypu, dostihnul mě bacil.

31. 05. 2022

Pětka. High-five i kule. Nahoru a dolů. A takový pro mě byl pátý koučink s Marcelou. Emoční jízda nahoru, a pak i hlavou dolů, šimrání v břiše, ale jistota bezpečnostního pásu.

Taková pěkná emoční hra na schovávanou

Někdy si nechci přiznat pravdu. Je lepší se schovat za “jsem prostě pechařka”, “nemám štěstí na vztahy” nebo třeba i nehezky nařknout faunu: „Přeběhla mi černá kočka přes cestu, a proto se mi nedaří,” že? A to si myslím, že jsem opravdu pracovité děvče. Ale tahle makačka na sobě a vlastně na tom nejdůležitějším, abych měla život víc podle svých představ a zjistila, v čem tkví kámen úrazu mé nespokojenosti a třeba i vzteku… to je jiná.

Ta hlava se brání. Někdy radši vypne. Nechce říct. Rozum drží rty stisknuté, aby ven neproklouzly ty věci, „který já přece vůbec nedělám, no to bych nikdy, to se mě netýká…” Tady přichází kouč opravdu vhod.

Koučink online

Aleš Kalina, autor metody Emočních rovnic, má v odkazu: kouč Pardubice jen Marcelu. Super je, že se člověk nemusí vázat na místo bydliště. Na Velikonoce jsem po letech dostala pomlázkou a nálož moribundusu, takže jsme měly s Marcelou koučink po Skype. Tuhle online možnost kvituju, sice to není tak osobní, ale pořád dost dobrý a člověk se neochudí o setkání.

Často slýchám a říkám: „Vše je, jak má být.” Vlastně si to tak úplně nemyslím, ale člověk se tím hezky utěší. Němci na to mají výraz par excellence “sich etwas schönreden” = něco si namlouvat a schön znamená hezký, říkat si tedy o něčem, že je to hezký, ať už je nebo není. Hlavně, že dušička má pokoj.

No a jak mi bylo ouvej a tělo bylo unavený, tak i ta hlava neměla takovou sílu. Proto ze mě lezly odpovědi sice pomaleji, zato víc na dřeň. Víc z primárních potřeb. A díky tomu jsme s Marcelou odhalily spoustu věcí ve vztazích s mými blízkými, který mně hodně otevřely oči.

K TÉMATU  Pro kamarády borec, doma tyran aneb jak poznat, kdo je nebezpečný psychopat?

Jako na horský dráze

V rámci koučinku Emočních rovnic se Marcela hodně ptá “proč”. A když mě rozum nechce pustit, vždy odhadne, kdy je dobrý na mě houknout pěkně zhurta a použít třebas i nějaký pěkný jadrný výraz, který mě vyšokuje a já najednou zafunguju (ale musela jsem si odpřemýšlet, že je to pro mé dobro), a na druhou stranu vidí, kdy je potřeba už jen prodýchat celé sezení a projít si úkoly. To je ten bezpečnostní pás na té horské dráze, kterou si spolu frčíme. Nakonec po všech těch proč a tsunami “starých a ošklivých” Emočních rovnic, jsem se jen rezignovaně ptala: „Proč musím všechno já? Proč nemůže zařídit taky něco někdo jinej?” A na to mi Marcela odpověděla: „Protože tady řešíme tvůj život, ne? Abys ho měla takový, jaký chceš ty!” A má pravdu.

dráha
Jak na horský dráze…

Kdo jinej to asi tak má vědět, co já chci. Do hlavy mi nevidí. Vlastně si do ní nevidím pořádně ani já sama. Jsem ráda, že mám po boku Marcelu, která se se mnou tím balastem brodí, odhazuje ho a pomáhá mi ty zajetý vzorce dláždit jinak a líp.

Není úplně snadný si každý den najít čas a pracovat na sobě. Vypsat pozitivní a negativní myšlenky a pracovat na dláždění nových cestiček v hlavě. Ale dělám to pro sebe. A jo, asi by z vnějšího pohledu bylo vhodnější mít večer vyklizenou myčku, než sedět u počítače, ale dávám teď prioritu zlepšení svýho života, a tak se jdu vrhnout na své teď už hezké, otočené a mým touhám přizpůsobené Emoční rovnice.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nela v koučinku: Třetice všeho dobrého

Nela v koučinku: Jak to celé začalo

Zdroje článku:
https://www.marcelahlavackova.cz/post/velikonočn%C3%AD-koučink
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Líčení je prostě zábava. Navíc kočičí oči patří mezi evergreen, co nikdy nevyjde z módy. Pro dnešek jsme si pro vás připravili jednoduché triky, se kterými zvládnete líčení kočičích očí naprosto bez problémů. Kdy si uděláte svou chvilku pro sebe a vyzkoušíte si, jak budete vypadat jako skutečná sexy šelma? Jdeme na to!
Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.
Přemýšlíte nad tím, do jakého stylu zařídíte své bydlení? Možností je spousta! Ovšem k těm nejoblíbenějším patří skandinávské bydlení, které je nejen vzdušné, ale také jednoduché a spojené s přírodou, což je dnes velmi důležité.
Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.
Příběh, který nám přistál v naší schránce, nás nejdříve vyděsil. Vždyť jsou věci, které by měly být naprosto zapovězené. Jak je vidět, na světě je možné všechno.
Dávkovač krmení pro pejsky si zvládnete vyrobit vlastnoručně doma. Je převážně z kartonu a vypadá i funguje báječně! Pokud má váš pejsek nenasytný apetit a je dost chytrý na to, aby si stále přisypával, dávkovač možná nebude to pravé. Postavit si ho ale můžete i pro kočky. Inspirujte se tímhle povedeným DIY nápadem.
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Také vám někdy připadá, že se všechny každodenní povinnosti nedají skloubit dohromady? Chodíte spát pozdě a ráno brzy vstáváte, a přesto jste každý den ve skluzu? Nejspíš něco děláte špatně.
Slyšeli jste již někdy pojem hypermobilita? Hypermobilitou mnohem častěji trpí ženy než muži a jde o nadměrnou pohyblivost, která se týká zejména kloubů. Při pohybu pak dochází k uvolnění kloubů nad hranici normální fyziologické meze. Jak vlastně vzniká a jak se s ní dá žít v běžném životě? Existuje nějaká léčba?
Sedl na vás splín? Nebo máte nervy z práce? Rodiny? Přátel? Zkrátka nejste ve své kůži a potřebovali byste nějak nakopnout? Pak nasaďte sluchátka nebo otočte volume doprava na své televizi či hifi věži a zazpívejte si pecky, které vás během pár vteřin přivedou na jiné myšlenky.
Když se pleťové póry ucpou nečistotami a přebytečným kožním mazem, začnou se černé tečky objevovat rychleji než houby po dešti. Co na ně platí? Zapomeňte na drahou kosmetiku, pár účinných zbraní máte doma! A ke všemu jsou za hubičku…

Výběr článků

Ať už patříte mezi věčné dietářky nebo momentálně cítíte, že přišel ten správný čas shodit pár kil navíc, jistě přemýšlíte, jakou nejlepší cestou se vydat. Ve světě diet se objevuje řada možností, jak dosáhnout vytouženého cíle.
Říká se, že každá žena je v podstatě krásná, jen je zapotřebí přijít na správný způsob, jak onu krásu vyzdvihnout.
V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?

Nepřehlédněte

Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek