Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Olivie (43): Postihla nás povodeň a začínáme znovu. Mám ale strach o rodiče

Když se naším pozemkem prohnala povodeň, zůstali jsme jako opaření. Nejen, že jsme se museli vyrovnat se ztrátou milovaného psa a tím, že jsme přišli o auto, ale rodiče se s tou situací dodnes nevyrovnali.
povodeň
Povodeň je učiněnou katastrofou. Jaké může mít následky? (zdroj foto: www.pixabay.com)

25. 09. 2020

Blesková povodeň

Kdo nezažil, nepochopí. Už milionkrát jsem se ptala sama sebe: „Jak může jedna bouřka způsobit tolik škody?“ Odpověď se nikdy nedozvím. Je to pár týdnů, co se Naší poklidnou vesnicí po dlouhém období sucha přehnala ničivá bouře. Problém tkvěl v tom, že se mrak zastavil přímo nad námi, a odtud se nehnul.

Klidný potůček se proměnil během několika krátkých hodin v dravou řeku, která brala vše, co jí přišlo do cesty. Během několika desítek minut nám kolem domu protékala hrozivá a ničivá síla. Nedala nám šanci, abychom si zachránili alespoň to málo, co jsme měli.

Voda šla rychle nahoru

Ne nadarmo se tomuto monstru říká blesková povodeň. Koryto potůčku se tak rychle dalo do běsnícího řevu, že jsme neměli žádnou šanci, abychom si zachránili i to základní, co jsme měli. Místo zahrádky jsme viděli jen kalnou blátivou řeku. Skleník po chvíli popraskal a vzala jej voda.

Viděli jsme, jak nám voda bere auto, které nebylo možné zachránit. Byla to taková rychlost, že jsem nevěřila vlastním očím! Ten den jsem měla volno z práce a děkuji bohu, že jsem mohla být doma. Hlavně kvůli svým rodičům.

Psa jsme už nikdy neviděli

U našeho domku v klidné vísce byl vždy nějaký pejsek. I Azor, kterého jsme měli dva roky, již patřil pevně do naší rodiny. Jelikož se vše strhlo tak rychle, neměli jsme šanci jej zachránit. Když začala ta nekonečná průtrž mračen, pes si zalezl do boudy.

Po chvíli jsme viděli, jak se na zahradě začíná objevovat voda, proto jsme běželi ven, abychom jej zavolali do bezpečí. Místo zahrádky se ale během pár vteřin proměnil v hrozivou řeku. Nikdy bych nevěřila, že budeme muset bojovat o život. Když vše polevilo, hledali jsme všude, ale pejska jsme oplakali a smířili se s tím, že jej už nikdy neuvidíme.

K TÉMATU  Léto je skoro za rohem. Koupání patří ke slunci a dovolené, stejně jako pády do vody ze všech úhlů

Proč tak rychle stoupala voda?

Musím říct, že i když jsme přišli o milovaného pejska a spoustu cenných věcí, na kterých nám záleželo, měli jsme vlastně ještě štěstí. Lidé kousek po proudu dál dopadli ještě mnohem hůř. Na vině bylo dřevo, které voda vzala.

To udělalo u jednoho z mostů obří hráz, a proto se voda začala tak neskutečně rychle zvedat. Hráz se stále plnila běsnící vodou, až nakonec proměnila klidný a nenápadný potůček v dravou bestii.

Když povodeň opadla, byla to hrůza

Prvotní šok, kdy jsme viděli za okny tu hrůzu a modlili se, aby nám voda nevtrhla do domu, vystřídala úplná bezmoc. Jak voda rychle přišla, tak i odešla. Ale ta spoušť, co za sebou zanechala, byla nepopsatelná.

Není to voda, co je úplným zlem. Skutečné peklo představuje jemné a smrduté bahno, které pokryje naprosto všechno. Voda opadla, a z pozemku nám zůstala jedna velká páchnoucí hrouda bahna. Co všechno nám voda na pozemek naplavila, jsem ani nechtěla přemýšlet.

Rodiče to nezvládají

Mí rodiče mají okolo 70 let, a nikdy před tím nic tak hrozivého nezažili. Bezmoc, kdy se jim kolem oken prohnala hrozivá povodeň, nebyli schopni zpracovat. Celá rodina pracujeme na odklízení všech škod a na tom, abychom vytvořili nový plot i zahradu.

Rodiče se snaží, co jim síly stačí, ale po pár hodinách vždy odejdou do domu s pláčem. Tolik práce, kolik je vytvoření krásné zahrady stálo, a najednou je všechno pryč. Každý den smutní i pro pejska, kterého měli velmi rádi.

Po hrozivém zážitku se raduji z každého dne, který mám. Když se nám podařilo dát do kupy základní fungování domu a jakž takž vyklidit zahradu, těším se z toho, že zase bude lépe. Rodičům jsme se rozhodli pořídit nějaké menší štěňátko a poslat je do lázní, ať si od všeho odpočinou.

K TÉMATU  Protagonisty filmů Homolkovi nepotkal příliš šťastný osud

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nikola (37): „Stalker mě málem připravil o rozum.“

Judita (24): Mám krásné tělo, ale šťastná nejsem. Z malíře i fotografa se vyklubali úchylové

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Přemýšlíte nad tím, do jakého stylu zařídíte své bydlení? Možností je spousta! Ovšem k těm nejoblíbenějším patří skandinávské bydlení, které je nejen vzdušné, ale také jednoduché a spojené s přírodou, což je dnes velmi důležité.
Nevědomost, nešťastná náhoda, strach i slabost pro druhého – to všechno hraje roli, když se necháme kýmkoli jakkoli zneužít. Často na to přijdeme, až když už je pozdě. Většinou si s sebou následně životem neseme psychické břemeno, kterého se jen těžko zbavujeme.
Patří ke skutečným legendám československé populární hudby a je nekorunovanou královnou slovenského popu. Marika se narodila na Východním Slovensku, v Turanech nad Ondavou. „Prožila jsem tam nádherné dětství. Rodiče sestru Helenku, bratry Michala, Janka a Dušana a mne vedli k lásce k hudbě a ke zvířatům“, říká Marika. „Nadále bydlím v Bratislavě, ale na Východ Slovenska se často a ráda vracím. Je mi tu krásně! Tady oslavím i letošní narozeniny. Přírody, hor, lesů si tady nesmírně užívám. Společnost mi dělají mí tři psíci - bišonek Láska, maltézáček Majky a a na ulici nalezená Bella“.
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
Přejí si vaše děti pod stromeček chlupatého mazlíčka? Než to definitivně zavrhnete, vezměte v potaz, že "psí terapie" může příznivě ovlivnit jejich zdraví, konkrétně případné alergie i obezitu dětí. Jak je to možné?
Přemýšlíte nad tím, do jakého stylu zařídíte své bydlení? Možností je spousta! Ovšem k těm nejoblíbenějším patří skandinávské bydlení, které je nejen vzdušné, ale také jednoduché a spojené s přírodou, což je dnes velmi důležité.
Pálení čarodějnic se tradičně slaví v noci ze 30. dubna na 1. května. To znamená, že i letos se čas oslav, opékání špekáčků a zapalování hranic blíží. Víte ale, kde se tento svátek vzal a jaká je jeho historie?
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.
Ruku na srdce, které z vás mají kosmetickou taštičku narvanou k prasknutí? Skutečně tam potřebujete mít vše, i když nejde pořádně zapnout? A už jste slyšely o balení, které je určené na cesty? Ušetřete svou taštičku a inspirujte se tipy, díky nimž budete připravené vždy a všude.
Patříte k těm, kteří se rochní v mystičnu i všelijakých záhadách a občas vás přepadne myšlenka, jak skvělé by bylo vidět do minulosti i budoucnosti? Pak jste možná někdy uvažovali nad tím, že by nemuselo být úplně špatné naučit se vykládat karty – ať sobě nebo ostatním. A protože pro podzim se ezoterická atmosféra hodí víc než kdy jindy, nachystali jsme pro vás pár tipů, jak se nacítit na výklad karet.

Výběr článků

Žádné litry potu, rudé tváře, srdce v krku. Jóga není běh, proto může budit dojem, že pomalými cviky nezvládne spalovat tuky. Víte, že ale už dávno neplatí, že jen dřinou dojdete vysněného cíle? Přesvědčíme vás, ať víte, jak se to má.
Bylinky mají mocnnou sílu. Pomohou nejen proti nachlazení, ale také posílit imunitu, zlepšit celkově zdraví. Po kterých byste měly sáhnout a proč?

Nepřehlédněte

Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.
Že kondicionér svede divy jenom na hlavě? Co vás nemá! Rychlostí blesku „opraví“ ucpaný odpad, naleští kožené boty a pohodlně nahradí pěnu na holení. Ovšem pozor, dokáže vrátit do původní velikosti i sražené oblečení!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek