Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Vlaďka prohrála boj s rakovinou. Naděje na Sibiři skončila dřív, než začala

Milovala cestování, svého manžela Ronyho, a přála si založit rodinu. Byla usměvavou a laskavou ženou, která si užívala život až do doby, kdy jí byla diagnostikována rakovina. Ano, to je Vlaďka, která bohužel svůj boj s nemocí nakonec prohrála.
Vlaďka
Vlaďka si uchovávala naději do poslední chvíle.

10. 03. 2023

Vlaďčin život byl plný vzrušujících okamžiků, na jednom místě chvíli neposeděla. Milovala cestování, proto se s manželem neustále stěhovala do jiné země. Kdekdo jí její odvahu a odhodlání záviděl. Když Vlaďka pocítila tu touhu usadit se a založit vlastní rodinu, osud pro ni měl už ale připravený jiný scénář. Mladá žena plná energie a snů onemocněla rakovinou děložního čípku.

Vypadalo to s ní nadějně

Vlaďka musela podstoupit řadu léčebných procesů, součástí léčby byla také uměle vyvolaná menopauza. Po všech těch útrapách přišla dobrá zpráva, rakovina byla pryč a Vlaďka opět naskočila do svého radostného života. Nejraději trávila čas v přírodě, ze které získávala veškerou svou energii. Znovu se vzchopila, postavila na nohy, a radovala se ze života. Ovšem nově nabytá radost netrvala dlouho. Za pár měsíců přišla opět špatná zpráva. Rakovina se vrátila v podobě metastáz na levé plíci.

Nastal opět ten známý nemocniční kolotoč

Vlaďka okamžitě nastoupila na léčbu, prošla si chemoterapií, která ji připravila o všechny vlasy. Absolvovala celkem šest cyklů léčby, ale všechno marně. Zničehonic neměla sílu ani energii. Když jí lékaři sdělili, že už pro ni nedokážou nic dalšího udělat, přišla na řadu beznaděj a zoufalství.

Naděje na Sibiři

Přesto se Vlaďka nechtěla vzdát. Její touha po životě byla tak velká, že začala hledat všemožné způsoby, jak tu zatracenou nemoc porazit. Dostala doporučení na léčbu na Sibiři místními léčiteli. Neváhala a okamžitě odjela do Irkutské oblasti. Doufala, že ji tam vyléčí, stejně jako těch několik vyléčených pacientů před ní.

Vlaďka
Manžel Rony stál při ní až do poslední chvíle.

Léčba a pobyt na Sibiři byly finančně dost nákladné položky, ale všechno se svým partnerem Ronaldem platili ze svých finančních úspor. Nepřestávali věřit, že právě místní klima, strava a bylinky jí pomohou, a zapomínali na možné vedlejší účinky, které celý pobyt na Sibiři mohou provázet.

K TÉMATU  Dechberoucí příběh Karla Svobody skladatele, který uměl žít naplno

Aby toho nebylo málo, přišla další rána 

Vlaďčin stav se rapidně zhoršil hned po příjezdu na Sibiř. Za dva dny jí ochrnulo tělo od prsou dolů, mohla hýbat pouze rukama a hlavou. Nádor se šířil enormní rychlostí, jeho velikost způsobila, že začal tlačit na míchu, proto Vlaďka postupně přestávala cítit své vlastní tělo. Nastala otázka, co se bude dít teď. Návrat do České republiky byl nákladný, peníze na cestu zpět už nezbyly. Poslední nadějí byla sbírka.

Sbírka Vlaďku dostala domů

Ani Vlaďka, Rony a celá jejich rodina to nevzdávali. Uspořádali sbírku prostřednictvím Donio.cz. Byl to poslední pokus, jak Vlaďce alespoň zajistit důstojný odchod. Nikdo však nečekal, co dokáže empatie ostatních lidí. Během pár dnů se vybralo přes 3 miliony korun.

Vlaďka
Procestovali spolu celý svět a pokračovali by dál.

Vlaďka si moc přála poděkovat každému dárci osobně, což nešlo, proto poděkovala prostřednictvím Donia následující řečí: „Je neuvěřitelné, kolik dobrých lidí je mezi námi a jakou rychlostí se vybrala tak velká částka. Přála bych si obejmout a poděkovat každému jednomu dárci osobně, vím však, že to nejde. Proto alespoň takto přijměte mé srdečné díky! Vážím si každého z vás! Díky vám jsem teď doma se svou rodinou a ať už bude tento příběh jakkoliv dlouhý, na konci toho příběhu leží ve speciální posteli v krásném bytě doma jedna šťastná žena obklopena milující rodinou. A to díky vám! Ze srdce děkuji.“

Vlaďka se vrátila do své vlasti. Krátce na to v listopadu roku 2022 rakovině podlehla. Byla to velká bojovnice, která nechtěla o svůj život přijít. Věděla, že její konec se nezadržitelně blíží, byla vděčná, že své poslední chvíle mohla strávit doma se svou rodinou a blízkými.

K TÉMATU  Jana (38): Švagrová proti mně poštvala celou rodinu. Záviděla mi

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Prevít jménem rakovina. Kdo z celebrit s ní bojuje?

Mary Ann Bevanová: jaký je příběh nejošklivější ženy světa?

Zdroje článku:
https://www.kondice.cz/skutecne-pribehy/zdravi-zena-rakovina-sibir.html, https://www.donio.cz/vladkanavratcr, https://www.denik.cz/zdravi/vladka-svuj-boj-s-rakovinou-prohrala-na-jejim-profilu-kondoluji-desitky-lidi-202.html
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?
Brouzdáte po Netflixu nebo HBO GO a nevíte, co si pustit? Připravili jsme si pro vás TOP 5 seriálů, které byste si určitě neměla nechat ujít. Na své si přijdou romantické duše, milovnice napětí a dramatu a také ty ženy, které se chtějí zasmát a zkrátka žasnout.
Avokádo se řadí mezi superpotraviny – a to rozhodně právem, je totiž plné zdraví prospěšných benefitů. Stalo se základem mnoha profesionálních kuchyní, jelikož je prakticky univerzální ingrediencí při vaření a je součástí vyvážené stravy. Jaké jsou jeho zdravotní výhody a jak si připravit tu nejlepší avokádovou pomazánku?
Výběrem svatebních šatů stráví mnoho nevěst i několik týdnů. Patříte k těm, které se nemohou rozhodnout? Nechte se inspirovat módními trendy roku 2022 a možná najdete, co hledáte.
Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
Dámy, ruku na srdce, která z vás se každoročně netěší na první letní paprsky, abyste svou pokožku mohly vystavit sluníčku? Věděly jste ale, že opálená kůže byla dříve známkou chudoby? A kdy se na trhu objevily první opalovací krémy? Čtěte dále a dozvíte se mnohem více o historii opalování.
Je možné, že jste o chitosanu ještě nikdy neslyšeli, a není se přitom čemu divit. Poměrně nový hit v péči o zdraví okouzlil davy lidí po celém světě. Tento doplněk stravy slibuje, že učiní takové změny v organismu, že se po jeho užívání téměř nepoznáte. V čem tedy chitosan učaroval těm, kteří ho používají?
Ratanový květináč ještě nikdy nevypadal lépe. Stačí k tomu venkovní lucerna, větve borovice, vánoční světýlka a pár ozdobiček. Všechno sestavte a naaranžujte podle svého vkusu, a pak už stačí jen rozsvítit. Do lucerny je ideální elektrická svíčka. Výsledek je fenomenální, obzvlášť večer! Přestože je tato dekorace primárně určená na ven, nikdo vám nebrání postavit ji do rohu obývacího pokoje. Pohled na ni vás bude hřát i tam.

Nepřehlédněte

Nezajímá vás politika? Měla by. Nenechte rozhodovat o své budoucnosti jiné a jděte k urnám. Proč? Politici se přetahují o moc, kterou můžeme dělit na lokální a globální. Uvědomte si, že je důležité, jaký člověk stojí v čele. Manipulátor, nebo někdo rozumný?
Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek