Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

Vlaďka prohrála boj s rakovinou. Naděje na Sibiři skončila dřív, než začala

Milovala cestování, svého manžela Ronyho, a přála si založit rodinu. Byla usměvavou a laskavou ženou, která si užívala život až do doby, kdy jí byla diagnostikována rakovina. Ano, to je Vlaďka, která bohužel svůj boj s nemocí nakonec prohrála.
Vlaďka
Vlaďka si uchovávala naději do poslední chvíle.

10. 03. 2023

Vlaďčin život byl plný vzrušujících okamžiků, na jednom místě chvíli neposeděla. Milovala cestování, proto se s manželem neustále stěhovala do jiné země. Kdekdo jí její odvahu a odhodlání záviděl. Když Vlaďka pocítila tu touhu usadit se a založit vlastní rodinu, osud pro ni měl už ale připravený jiný scénář. Mladá žena plná energie a snů onemocněla rakovinou děložního čípku.

Vypadalo to s ní nadějně

Vlaďka musela podstoupit řadu léčebných procesů, součástí léčby byla také uměle vyvolaná menopauza. Po všech těch útrapách přišla dobrá zpráva, rakovina byla pryč a Vlaďka opět naskočila do svého radostného života. Nejraději trávila čas v přírodě, ze které získávala veškerou svou energii. Znovu se vzchopila, postavila na nohy, a radovala se ze života. Ovšem nově nabytá radost netrvala dlouho. Za pár měsíců přišla opět špatná zpráva. Rakovina se vrátila v podobě metastáz na levé plíci.

Nastal opět ten známý nemocniční kolotoč

Vlaďka okamžitě nastoupila na léčbu, prošla si chemoterapií, která ji připravila o všechny vlasy. Absolvovala celkem šest cyklů léčby, ale všechno marně. Zničehonic neměla sílu ani energii. Když jí lékaři sdělili, že už pro ni nedokážou nic dalšího udělat, přišla na řadu beznaděj a zoufalství.

Naděje na Sibiři

Přesto se Vlaďka nechtěla vzdát. Její touha po životě byla tak velká, že začala hledat všemožné způsoby, jak tu zatracenou nemoc porazit. Dostala doporučení na léčbu na Sibiři místními léčiteli. Neváhala a okamžitě odjela do Irkutské oblasti. Doufala, že ji tam vyléčí, stejně jako těch několik vyléčených pacientů před ní.

Vlaďka
Manžel Rony stál při ní až do poslední chvíle.

Léčba a pobyt na Sibiři byly finančně dost nákladné položky, ale všechno se svým partnerem Ronaldem platili ze svých finančních úspor. Nepřestávali věřit, že právě místní klima, strava a bylinky jí pomohou, a zapomínali na možné vedlejší účinky, které celý pobyt na Sibiři mohou provázet.

K TÉMATU  Erika (48): Po dvaceti letech se objevila manželova 15letá dcera

Aby toho nebylo málo, přišla další rána 

Vlaďčin stav se rapidně zhoršil hned po příjezdu na Sibiř. Za dva dny jí ochrnulo tělo od prsou dolů, mohla hýbat pouze rukama a hlavou. Nádor se šířil enormní rychlostí, jeho velikost způsobila, že začal tlačit na míchu, proto Vlaďka postupně přestávala cítit své vlastní tělo. Nastala otázka, co se bude dít teď. Návrat do České republiky byl nákladný, peníze na cestu zpět už nezbyly. Poslední nadějí byla sbírka.

Sbírka Vlaďku dostala domů

Ani Vlaďka, Rony a celá jejich rodina to nevzdávali. Uspořádali sbírku prostřednictvím Donio.cz. Byl to poslední pokus, jak Vlaďce alespoň zajistit důstojný odchod. Nikdo však nečekal, co dokáže empatie ostatních lidí. Během pár dnů se vybralo přes 3 miliony korun.

Vlaďka
Procestovali spolu celý svět a pokračovali by dál.

Vlaďka si moc přála poděkovat každému dárci osobně, což nešlo, proto poděkovala prostřednictvím Donia následující řečí: „Je neuvěřitelné, kolik dobrých lidí je mezi námi a jakou rychlostí se vybrala tak velká částka. Přála bych si obejmout a poděkovat každému jednomu dárci osobně, vím však, že to nejde. Proto alespoň takto přijměte mé srdečné díky! Vážím si každého z vás! Díky vám jsem teď doma se svou rodinou a ať už bude tento příběh jakkoliv dlouhý, na konci toho příběhu leží ve speciální posteli v krásném bytě doma jedna šťastná žena obklopena milující rodinou. A to díky vám! Ze srdce děkuji.“

Vlaďka se vrátila do své vlasti. Krátce na to v listopadu roku 2022 rakovině podlehla. Byla to velká bojovnice, která nechtěla o svůj život přijít. Věděla, že její konec se nezadržitelně blíží, byla vděčná, že své poslední chvíle mohla strávit doma se svou rodinou a blízkými.

K TÉMATU  Vonné svíčky jako nebezpečná dekorace. Opravdu mohou způsobit rakovinu?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Prevít jménem rakovina. Kdo z celebrit s ní bojuje?

Mary Ann Bevanová: jaký je příběh nejošklivější ženy světa?

Zdroje článku:
https://www.kondice.cz/skutecne-pribehy/zdravi-zena-rakovina-sibir.html, https://www.donio.cz/vladkanavratcr, https://www.denik.cz/zdravi/vladka-svuj-boj-s-rakovinou-prohrala-na-jejim-profilu-kondoluji-desitky-lidi-202.html
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Sex ve vaně je pro mnoho z nás jednou velkou neznámou. Viděly jsme ho ve filmech, možná nám o něm vyprávěla kamarádka, ale většina z nás s milováním ve vaně plné horké vody osobní zkušenost nemá. Láká vás to zkusit?
Móda je tématem, které zajímá především ženy. Samozřejmě že existují i pánové, jež se vyznají v módních trendech, a dokonce je baví je sledovat. Ale spíše je to doménou žen, které na toto téma jsou schopné vést se svými kamarádkami dlouhé dialogy. Největším problémem bývá si vytvořit vlastní šatník. S ním se potýká spousta žen. Tápou a zkoušejí a hledají rady a inspiraci. Řešením by mohl být kapslový šatník. Co je jeho podstatou?
Aby byla naše pleť krásná a dokonalá po celý rok, je zapotřebí věnovat ji tu správnou péči. Součástí zimní péče o pokožku by měla být kromě ochrany proti mrazu i dostatečná hydratace. Jakými pravidly je dobré se v zimě řídit, abychom si udržely mladistvý vzhled a zdravou pleť?
I když je neděle od slova nedělat, měly byste dokončit vše rozdělané. Odpočinek potřebují předevšán vaše vnitřní orgány. Je důležité zaměřit se na správný jídelníček a očistu střev. Co ještě přinese novoluní v Panně?
Krásné, silné a dlouhé vlasy jsou bezesporu symbolem ženství a vysoké atraktivity. Jsou jednoduše sexy a to nejen pro muže, ale i pro ženy. Každá to ale s vlasy máme trochu jinak. Zatímco některé ženy by se prodejem takových vlasů snad mohly i živit, je spousta žen, které marně čekají na každý centimetr. Pokud právě vy patříte ke krátkovláskám anebo s vámi bůh jednoduše odmítl diskutovat ve chvíli, kdy jste vlasů chtěla víc, zajisté jste někdy uvažovala o možnosti prodloužení a zhuštění vlasů. Proč ne. Víte ale, která z metod je tou nejlepší cestou? Inspirujte se.
Pleťová séra jsou nepostradatelnou součástí naší každodenní péče o obličej. Výběr toho správného však může být docela náročný krok. V první řadě musíte zjistit, co vaše pleť potřebuje, a pak teprve hledat to správné pleťové sérum.
Pokud patříte mezi znalce kávy a je to první věc, na kterou po probuzení myslíte, chápeme vás. Ale mějte se na pozoru. Pokud máte doma čtyřnohého přítele, je možné, že neodolá pokušení ochutnat ten horký nápoj. A zatímco lidé často potřebují na začátek dne kofeinový šok, káva rozhodně není něco, co by si měl dávat váš chlupatý společník. Jak konkrétně je spojení „káva a pes" škodlivé a co může způsobit?
Bouchnete si šáňo nebo šampáňo? Ve skutečnosti se rozlišují na sekt, šumivá vína a šampaňské. Co mají tato vína společného? Hlavně bublinky!
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
V dnešní době je velmi jednoduché zajít do obchodu a koupit si síťku pomerančů nebo citronů. Je to samozřejmě skvělé řešení vitaminu C, rozhodně lepší než polykání tabletek, které kromě vitaminu C obsahují celou řadu dalších nepotřebných látek.
Koupelnové skříňky schovají všechna holítka, ušní vatičky, ručníky a další nezbytnosti, které nepotřebujeme mít vystavené na umyvadle. Inspirujte se v galerii krásného nábytku do koupelny!
Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!

Výběr článků

Zima už mnohé začíná deprimovat, proto se snaží vnést si první střípky jara alespoň k sobě do šatníků. Svetry tak stále zůstávají v popředí, ale pomalu začínají být vytěsňování kousky nejmódnějších stylů přicházejícího teplejšího ročního období. Víte, co se bude nosit?
Tolik krásných věcí může člověk vyrobit úplně sám. Kreativní DIY nápady vám napoví, jak je to snadné. Zaručeně najdete něco, co budete chtít i u vás doma! Perfektní nástěnné hodiny, jaké nemá nikdo jiný, dřevěný dekor přímo na zdi, pohodlné zahradní posezení z palet a další vychytávky. Co se vám líbí nejvíc?
Vztahy jsou velmi křehká záležitost. Mohou být snadno otřeseny drobnými nedorozuměními či menšími problémy. Jakmile jsou jednou něčím takovým narušeny, je pak velmi těžké do nich vrátit ztracenou důvěru. Záleží-li nám na druhém člověku, snažíme se, aby se vztah zachránil. Pokud je toto i váš případ, tak si přečtěte, jak toho lze docílit.

Nepřehlédněte

Chcete-li jít s dobou, pořiďte si do vašeho šatníku alespoň jednu stylovou dámskou mikinu. Pokud netušíte, jaké kousky budou v letošní sezóně in, nemusíte zoufat. My vám to totiž na následujících řádcích rádi prozradíme. Proto se pojďte inspirovat společně s námi. Máme pro vás nejrůznější tipy na trendy kousky a dokonce vám prozradíme, jak je vkusně zakomponovat do letošního outfitu
Dnes v pátek 9.2. nás čeká fascinující astrologický úkaz – Novoluní ve Vodnáři. Toto kosmické setkání slunce a měsíce přináší nejen nový začátek, ale také osvěžující energii a nové možnosti pro všechny znamení zvěrokruhu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek