Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Na jeden den v Miláně: 5 míst, která musíte navštívit

Milán – mekka módy, kam se dostanete prakticky za pár korun. Dopravu můžete zvolit leteckou, ale ve hře je i jízda osobním autem (vždyť leží sotva 800 kilometrů daleko). Ať už se však do italského města dostanete jakýmkoli způsobem, nezapomeňte zde navštívit řadu nádherných míst. Tahle jsou ta nejdůležitější, abyste skutečně mohli říct, že jste viděli Milán po všech jeho stránkách.
Milán
Milán si užijete , za to vám ručíme.

21. 10. 2022

Vzhůru na hlavní milánské náměstí 

Lidé sedící na schodech, působivě nasvětlené budovy, temně modré nebe plné zářivých hvězd – zdá se vám to jako dokonalá představa, kterou byste jednoho dne chtěli naplnit? Stačí vyrazit na hlavní milánské náměstí, konkrétně na Piazzu del Duomo, kde se můžete stát součástí přesně definované idylky.  

Milán
Katedrála na hlavním náměstí za západu slunce.

Mluvíme o jednom z nejznámějších míst v celém městě, které na vás dýchne špetkou historie. Vždyť současná podoba tohoto „rynku” je neměnná od druhé poloviny devatenáctého století. Pomineme-li samozřejmě nějaké pobočky rychlého občerstvení, které sem, samozřejmě, přibyly v pozdějších letech. I když trochu ničí celkový dojem z milánského náměstí, na druhou stranu se díky nim levně najíte. A když si stoupnete na fotku z dobrého úhlu, pobočky fastfoodů vám nijak vadit nebudou. 

Typická milánská katedrála Duomo

Když už se budete nacházet na onom náměstí, nemůžete opomenout slavnou milánskou katedrálu, která je navíc pátou největší na celém světě. Její návštěva je nutností, katedrála Duomo di Milano se navíc bude krásně vyjímat na fotografiích, které si z cest odnesete.

Chybuje ten, kdo pouze zvenčí obdivuje onu krásnou gotickou stavbu. Můžete jít totiž i dovnitř, kde vás zdejší průvodci vezmou na střechu, odkud se vám naskytne skutečně fantastický, až dechberoucí výhled na celé město (respektive na jeho hlavní střed).

Milán
Pohled z katedrály Duomo di Milano.

Ani samotná vstupenka není příliš velkou čárou přes rozpočet. Vychází na zhruba 422 korun a platí nejen na vyhlídku, ale vztahuje se i na celou prohlídku katedrály, na zdejší muzeum a samozřejmě i archeologickou část. Čili je to vstupenka komplexně na všechno.

Trocha historie na hradě Castello Sforzesco

Mysleli jste si, že Milán je pouze o módě? I když se o něm hovoří jako o městě módy, spokojení budou i milovníci historie. K neodmyslitelným symbolům totiž patří hrad Castello Sforzesco, který je tím největším a zároveň i nejkrásnějším v celé Itálii. S klidným svědomím můžeme konstatovat, že ho nemůžete minout. Oproti ostatním stavbám se liší – je postavený z výrazně červených cihel čili ho uvidíte už z dálky.

K TÉMATU  Domácí sirupy ve vaší kuchyni. Jak je připravit?
Sforzesco
Hrad Sforzesco poznáte na první pohled.

Pokud budete mít vícero času, i tady se můžete podívat dovnitř. Otevřená je řada muzeí. Jestliže ale nebudete mít příliš času nazbyt, můžete se podívat alespoň na hradní nádvoří, kam je vstup zdarma.

Na piknik do Parco Sempione

Chcete prakticky na každé dovolené navštívit zdejší park? V pořádku. I Milán nabízí takové zákoutí, kde si budete moct dopřát například vynikající snídani, svačinu nebo piknik s přáteli či rodinou. Parco Sempione patří k nejkrásnějším vůbec, zároveň mluvíme o největším městském parku v Miláně. Určitě oceníte, že je zde dostatek místa na sezení, okolo se navíc rozprostírají i občerstvovací stánky, případně menší restaurace, pokud jídlo s sebou do ruky nebude tím, na co byste měli zrovna chuť.

Corso Buenos Aires, ideální místo na nákupy

Jak již bylo několikrát zmíněno, Milán je město módy. A tak by byl doslova hřích, kdybychom se i tady nevydali na nákupy. Nabízí se například nakupování na hlavní ulici Corso Buenos Aires, kde si můžete zajít hlavně na luxusnější značky do obchodů světoznámých značek. Kdo má chuť šetřit, bude se mu líbit v některém z cenově dostupných outletů, díky kterým můžete mít skutečně kvalitní a značkové kousky za hubičku, jak se lidově říká.

Gucci
Ne nadarmo se Milánu říká město módy.

Pokud se sem rozhodnete zavítat, měli byste si vyhradit v nejlepším případě celý den. Ať nemusíte nikam spěchat a atmosféru italského města Milán v klidu nasajete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Itálie jako nejatraktivnější destinace roku 2022. Co vidět především?

Dámská jízda: Co podniknout a proč ji trávit u moře?

Zdroje článku:
https://www.kdyjet.cz/co-videt-v-milane/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!
Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.
Když si moje kamarádka a pak také sestra našly partnery na seznamce, začala jsem věřit tomu, že to skutečně funguje. Do té doby jsem se toho strašně bála. Psát si s někým na internetu, nevědět, zda je to skutečně on a potom si s ním vyjít. To mi přišlo děsně riskantní. No ale, když to jim dvěma vyšlo, proč by to nemohlo vyjít taky mně?
Co mají společného citron, jahody, káva nebo pytlík čaje? Zdánlivě nic, ale ve skutečnosti je můžete použít jako skvělé kosmetické vychytávky. S pomocí těch nejobyčejnějších ingrediencí z vaší kuchyně můžete zabojovat proti celulitidě, černým ucpaným pórům, zamaskovat modřinu nebo cucflek, a dokonce si pěkně vybělit zuby. Nevěříte?
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?

Nepřehlédněte

Vánoční stromek získává ve většině českých domácností jednou ročně opravdu výraznou roli, protože obzvláště pro naše nejmenší je symbolem splněných přání a naděje. Je tedy potřebné jeho výběru věnovat patřičnou pozornost. Jak vybrat vánoční stromek, aby byl dokonalou ozdobou jakéhokoli prostoru, najdete v následujících řádcích.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek