Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Na jeden den v Miláně: 5 míst, která musíte navštívit

Milán – mekka módy, kam se dostanete prakticky za pár korun. Dopravu můžete zvolit leteckou, ale ve hře je i jízda osobním autem (vždyť leží sotva 800 kilometrů daleko). Ať už se však do italského města dostanete jakýmkoli způsobem, nezapomeňte zde navštívit řadu nádherných míst. Tahle jsou ta nejdůležitější, abyste skutečně mohli říct, že jste viděli Milán po všech jeho stránkách.
Milán
Milán si užijete , za to vám ručíme.

21. 10. 2022

Vzhůru na hlavní milánské náměstí 

Lidé sedící na schodech, působivě nasvětlené budovy, temně modré nebe plné zářivých hvězd – zdá se vám to jako dokonalá představa, kterou byste jednoho dne chtěli naplnit? Stačí vyrazit na hlavní milánské náměstí, konkrétně na Piazzu del Duomo, kde se můžete stát součástí přesně definované idylky.  

Milán
Katedrála na hlavním náměstí za západu slunce.

Mluvíme o jednom z nejznámějších míst v celém městě, které na vás dýchne špetkou historie. Vždyť současná podoba tohoto „rynku” je neměnná od druhé poloviny devatenáctého století. Pomineme-li samozřejmě nějaké pobočky rychlého občerstvení, které sem, samozřejmě, přibyly v pozdějších letech. I když trochu ničí celkový dojem z milánského náměstí, na druhou stranu se díky nim levně najíte. A když si stoupnete na fotku z dobrého úhlu, pobočky fastfoodů vám nijak vadit nebudou. 

Typická milánská katedrála Duomo

Když už se budete nacházet na onom náměstí, nemůžete opomenout slavnou milánskou katedrálu, která je navíc pátou největší na celém světě. Její návštěva je nutností, katedrála Duomo di Milano se navíc bude krásně vyjímat na fotografiích, které si z cest odnesete.

Chybuje ten, kdo pouze zvenčí obdivuje onu krásnou gotickou stavbu. Můžete jít totiž i dovnitř, kde vás zdejší průvodci vezmou na střechu, odkud se vám naskytne skutečně fantastický, až dechberoucí výhled na celé město (respektive na jeho hlavní střed).

Milán
Pohled z katedrály Duomo di Milano.

Ani samotná vstupenka není příliš velkou čárou přes rozpočet. Vychází na zhruba 422 korun a platí nejen na vyhlídku, ale vztahuje se i na celou prohlídku katedrály, na zdejší muzeum a samozřejmě i archeologickou část. Čili je to vstupenka komplexně na všechno.

Trocha historie na hradě Castello Sforzesco

Mysleli jste si, že Milán je pouze o módě? I když se o něm hovoří jako o městě módy, spokojení budou i milovníci historie. K neodmyslitelným symbolům totiž patří hrad Castello Sforzesco, který je tím největším a zároveň i nejkrásnějším v celé Itálii. S klidným svědomím můžeme konstatovat, že ho nemůžete minout. Oproti ostatním stavbám se liší – je postavený z výrazně červených cihel čili ho uvidíte už z dálky.

K TÉMATU  Dovolená pro seniory nebo dovolená 55+ je teď hitem reklamních kampaní. Stojí opravdu nabízené výhody za to?
Sforzesco
Hrad Sforzesco poznáte na první pohled.

Pokud budete mít vícero času, i tady se můžete podívat dovnitř. Otevřená je řada muzeí. Jestliže ale nebudete mít příliš času nazbyt, můžete se podívat alespoň na hradní nádvoří, kam je vstup zdarma.

Na piknik do Parco Sempione

Chcete prakticky na každé dovolené navštívit zdejší park? V pořádku. I Milán nabízí takové zákoutí, kde si budete moct dopřát například vynikající snídani, svačinu nebo piknik s přáteli či rodinou. Parco Sempione patří k nejkrásnějším vůbec, zároveň mluvíme o největším městském parku v Miláně. Určitě oceníte, že je zde dostatek místa na sezení, okolo se navíc rozprostírají i občerstvovací stánky, případně menší restaurace, pokud jídlo s sebou do ruky nebude tím, na co byste měli zrovna chuť.

Corso Buenos Aires, ideální místo na nákupy

Jak již bylo několikrát zmíněno, Milán je město módy. A tak by byl doslova hřích, kdybychom se i tady nevydali na nákupy. Nabízí se například nakupování na hlavní ulici Corso Buenos Aires, kde si můžete zajít hlavně na luxusnější značky do obchodů světoznámých značek. Kdo má chuť šetřit, bude se mu líbit v některém z cenově dostupných outletů, díky kterým můžete mít skutečně kvalitní a značkové kousky za hubičku, jak se lidově říká.

Gucci
Ne nadarmo se Milánu říká město módy.

Pokud se sem rozhodnete zavítat, měli byste si vyhradit v nejlepším případě celý den. Ať nemusíte nikam spěchat a atmosféru italského města Milán v klidu nasajete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Itálie jako nejatraktivnější destinace roku 2022. Co vidět především?

Dámská jízda: Co podniknout a proč ji trávit u moře?

Zdroje článku:
https://www.kdyjet.cz/co-videt-v-milane/
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Proč zrovna deset tisíc kroků a proč byste měla výzvu vzít za svou i vy? Důvodů je hned několik a všechny vám budou jedině ku prospěchu.
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Venkovní umění dokáže vyčarovat obdiv. Na skulptury ze dřeva a z kamene narazíme nejčastěji v parku nebo u lesní stezky. Co říkáte na tyhle?
Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.
Vánoce se stejně jako každý rok nesou ve znamení jídla a pití. Přejídání je na denním pořádku a střevní problémy jakbysmet. Kromě jídla se však kouzelné svátky na konci roku nesou i ve znamení pohádek a tradičních zvyků. Víte, jaké vánoční tradice dodržujeme u nás, v České republice?
Ne každému se poštěstí mít velký dům se zahradou. Pokud si chcete dopřát tu samou idylku v prostředí vašeho domova, máme pro vás úžasnou inspiraci. Poradíme vám, jak proměnit balkón nebo terasu v dokonalé místo pro váš odpočinek.
Pokud se vám podařilo něco zhubnout přes léto, nebo zkrátka chcete jen udržet, to co máte, máme pro vás tipy, které fungují. Stačí dodržovat tyto jednoduché stravovací návyky.
Správně sestavená kuchyň je rájem pro každého kuchtíka, protože ušetří spoustu času, ale i kroků. Ovšem takové plánování kuchyně není vůbec jednoduché. Od čeho byste se měli odrazit? Jak sestavit kuchyň tak, aby dávala smysl?
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Simona Postlerová, oblíbená česká herečka, zemřela ve věku 59 let, jak potvrdil deník Blesk. Známá byla především z filmů jako "Tancuj, Matyldo" a "Probudím se včera" a z televizních seriálů "Docent", "Krejzovi" a "Vyprávěj".

Výběr článků

Blíží se Vánoce a s nimi také příjemné starosti s vybíráním vhodných dárků pod stromeček. Pokud máte doma nadšeného mladého konstruktéra, může být volba dárku snazší, než si myslíte. Sady LEGO Technic jsou totiž skvělým dárkem pro všechny milovníky stavebnic, techniky a inovací.
Dnes, 10. února 2024 začíná Nový čínský rok, který nám přináší energii Dřevěného Draka. Symbolizující proměny, sílu a odvahu, Rok Dřevěného Draka slibuje emocionální a společenské výzvy, ale také obrovský potenciál pro růst a rozvoj.
Je samozřejmé, že člověk rád pomůže svým dětem a příbuzným, pokud se dostanou do finanční tísně. Ovšem v praxi se podle právníků a exekutorů často stává, že dlužník peníze nevrací. V rodině to může být problém, který nevratně naruší dobré vztahy.

Nepřehlédněte

I sourozenci spolu mohou vycházet již od narození. Není to nic složitého
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek