Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Vypadat skvěle jde v každém věku i váhové kategorii. Existuje spousta triků a tipů, jak toho dosáhnout. Tady jsou ty zásadní

Oblečte se do barev a vyjděte z šedivého průměru. A že máte o pár let nebo pár kilo víc? Vždyť nemusíte zkoušet módní výstřelky. Městská dáma nad šedesát v rozervaných džínách nám přijde trochu přes čáru, ale je spousta dalších možností, jak se cítit skvěle v každém věku i těle.
Vypadat skvěle jde v každém věku i váhové kategorii
Zdroj: 123RF.com

28. 05. 2019

Nenoste stany a nebojte se barev

Nedávno napsala moje kamarádka, která ve svých 50+ pilně fotí módu a má bujné tvary, že jí přítel kdysi řekl, ať neschovává prsa do velkých svetrů. Když má co ukázat, ať to ukáže. Tím se řídí a pro mnoho dosud „šedivých myšek“ se stala odvážnou módní ikonou Facebooku. Nebojí se vzít si na sebe barevné kousky, podpatky, vyzývané punčochy a krajkové prádlo. Když jede metrem, všichni se na ni usmívají. Svými barvami a pojetím módy ve velmi ženském stylu přináší lidem kolem sebe dobrou náladu. Proto se nebojte barevných kombinací. Jednoduché kalhoty a k tomu pestré topy, tuniky nebo svetříky. Vraťte se k sukním a šatům, které jste z pohodlnosti dávno opustily. Nezapomeňte na pěkné boty. Špatné dokážou shodit celý outfit, dobré ho povýší o několik stupňů.

Buďte sebekritická, ale klidně se odvažte

Baculkám vytvaruje postavu kvalitní prádlo. I seniorky si mohou dovolit kratší sukni nebo letní top se špagetovými ramínky. Stačí sukni prodloužit ke kolenům a k topu přidat šál nebo vestičku s krátkými rukávy, která zakryje povislou kůži.  Místo krátkých kalhot si navlékněte bermudy nebo capri délku a dolaďte vzdušnou tunikou. Nepoužívejte barvy, které neladí s obličejem. V pozdějším věku už pleť tak nezáří a kontrastní barvy mohou více upozornit na nedostatky pleti. Proto je dobré nenosit některé odstíny hnědé. Pro blondýny není vhodná zase ostře oranžová.

Nezapomínejte na doplňky

Vhodné doplňky mohou oživit celkový styl. Mezi nejčastější prohřešky patří nevhodně zvolené brýle. Čím výraznější obroučky, tím více přitáhnou pozornost k obličeji a upozorní na kruhy a vrásky kolem očí. Lepší jsou nenápadné obroučky v pastelových barvách. Nebojte se ani klobouků. Jsou mnohem elegantnější, než jakákoli čepice a lépe chrání obličej před nadměrným slunečním zářením. Navíc zabrání vyšisování vlasů.

K TÉMATU  Dopřejte vašim nohám to nejlepší a obujte zdravotní obuv.

Důležitými prvky jsou drobné i větší šperky, šátky, šály a kabelky. Pokud nechodíte do zaměstnání a nepotřebujete nosit formáty A4, volte spíše menší a lehčí kabelky. Trendy jsou pěkné kožené batůžky, které navíc uvolní obě ruce. Menší kabelka nezatíží ramena a vy se budete divit, proč vás najednou přestala bolet hlava nebo krční páteř.

Zbytečné obavy hoďte za hlavu

Nebojte se upozornit na sebe výraznou elegantní nebo sportovní módou a módním doplňkem. Ať jste baculka, nebo ve věku, kdy máte možná pocit, že už móda není pro vás, jděte do toho. Když ráno vstanete, pěkně se oblékněte a naličte třeba jen na cestu pro noviny. Budete se cítit o sto procent lépe, než když půjdete v domácích legínách a vytahaném triku. A okolí vám to také dá brzy znát.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.
Vztahy s tchyní jsou kapitolou partnerského života samy o sobě. I když v mnoha případech jde o vztahy skvělé, v jiných to může značně skřípat. Zatímco někdy dělá tchyně naschvály, jindy si žena nenastaví jisté hranice, které se poté neustále překračují.
Zavodnění lidského těla je problém, se kterým v dnešní době bojuje mnoho lidí z moderního světa. Příčin může být hned několik. Zbavit se přebytečné vody je přitom velmi snadné. Podívejte se na příznaky zavodnění a na pár tipů, díky kterým se vody lehko zbavíte.
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Definice sendvičové generace je jasná. Je to jak šunka a sýr v sendviči, stlačeni mezi péči o děti a rodiče či prarodiče. Děti, které jsou na nás ještě závislé a zároveň je nutné pečovat o stárnoucí rodiče a prarodiče jednoho z manželů, v horších případech dokonce obou. A práci za vás také nikdo neudělá. Jak si zachovat zdravý rozum, klid a v této psychicky i finančně náročné situaci?
Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.

Nepřehlédněte

Léto je bohužel u konce. Spolu s tím přišel ten správný čas naladit se na podzimní atmosféru a sladit s ní také barvy v šatníku. Rok co rok módní návrháři přicházejí s novými trendy a ani letos tomu nebude jinak. Na co se v případě podzimní módy můžete těšit?
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek