Domů » Krása a móda » Vypadat skvěle jde v každém věku i váhové kategorii. Existuje spousta triků a tipů, jak toho dosáhnout. Tady jsou ty zásadní
Krása a móda

Vypadat skvěle jde v každém věku i váhové kategorii. Existuje spousta triků a tipů, jak toho dosáhnout. Tady jsou ty zásadní

Vypadat skvěle jde v každém věku i váhové kategorii
Zdroj: 123RF.com
Oblečte se do barev a vyjděte z šedivého průměru. A že máte o pár let nebo pár kilo víc? Vždyť nemusíte zkoušet módní výstřelky. Městská dáma nad šedesát v rozervaných džínách nám přijde trochu přes čáru, ale je spousta dalších možností, jak se cítit skvěle v každém věku i těle.

Nenoste stany a nebojte se barev

Nedávno napsala moje kamarádka, která ve svých 50+ pilně fotí módu a má bujné tvary, že jí přítel kdysi řekl, ať neschovává prsa do velkých svetrů. Když má co ukázat, ať to ukáže. Tím se řídí a pro mnoho dosud „šedivých myšek“ se stala odvážnou módní ikonou Facebooku. Nebojí se vzít si na sebe barevné kousky, podpatky, vyzývané punčochy a krajkové prádlo. Když jede metrem, všichni se na ni usmívají. Svými barvami a pojetím módy ve velmi ženském stylu přináší lidem kolem sebe dobrou náladu. Proto se nebojte barevných kombinací. Jednoduché kalhoty a k tomu pestré topy, tuniky nebo svetříky. Vraťte se k sukním a šatům, které jste z pohodlnosti dávno opustily. Nezapomeňte na pěkné boty. Špatné dokážou shodit celý outfit, dobré ho povýší o několik stupňů.

Buďte sebekritická, ale klidně se odvažte

Baculkám vytvaruje postavu kvalitní prádlo. I seniorky si mohou dovolit kratší sukni nebo letní top se špagetovými ramínky. Stačí sukni prodloužit ke kolenům a k topu přidat šál nebo vestičku s krátkými rukávy, která zakryje povislou kůži.  Místo krátkých kalhot si navlékněte bermudy nebo capri délku a dolaďte vzdušnou tunikou. Nepoužívejte barvy, které neladí s obličejem. V pozdějším věku už pleť tak nezáří a kontrastní barvy mohou více upozornit na nedostatky pleti. Proto je dobré nenosit některé odstíny hnědé. Pro blondýny není vhodná zase ostře oranžová.

Nezapomínejte na doplňky

Vhodné doplňky mohou oživit celkový styl. Mezi nejčastější prohřešky patří nevhodně zvolené brýle. Čím výraznější obroučky, tím více přitáhnou pozornost k obličeji a upozorní na kruhy a vrásky kolem očí. Lepší jsou nenápadné obroučky v pastelových barvách. Nebojte se ani klobouků. Jsou mnohem elegantnější, než jakákoli čepice a lépe chrání obličej před nadměrným slunečním zářením. Navíc zabrání vyšisování vlasů.

Důležitými prvky jsou drobné i větší šperky, šátky, šály a kabelky. Pokud nechodíte do zaměstnání a nepotřebujete nosit formáty A4, volte spíše menší a lehčí kabelky. Trendy jsou pěkné kožené batůžky, které navíc uvolní obě ruce. Menší kabelka nezatíží ramena a vy se budete divit, proč vás najednou přestala bolet hlava nebo krční páteř.

Zbytečné obavy hoďte za hlavu

Nebojte se upozornit na sebe výraznou elegantní nebo sportovní módou a módním doplňkem. Ať jste baculka, nebo ve věku, kdy máte možná pocit, že už móda není pro vás, jděte do toho. Když ráno vstanete, pěkně se oblékněte a naličte třeba jen na cestu pro noviny. Budete se cítit o sto procent lépe, než když půjdete v domácích legínách a vytahaném triku. A okolí vám to také dá brzy znát.