Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Kozoroh: Starostlivý, poctivý a upřímný opečovávatel. Lásku bere velmi vážně

Kozoroh je předně charakteristický svou pílí a pracovitostí. Mnohdy se může stát, že svůj úspěch má zadarmo, ale není tomu tak. Stojí za ním tvrdá práce a věnování svého značného času a prostoru. Zvládne mít úspěšnou vedoucí pracovní roli a zároveň být i hlavou rodiny a vést domácnost.
Kozoroh
Kozoroh je velmi pečovatelský typ, oddaný rodině.

22. 12. 2022

Od přírody je Kozoroh vůdce, který vyžaduje jen to nejlepší. A na oplátku se snaží okolnímu světu to nejlepší ze sebe dát. Svému kariérnímu postupu obětuje čas i námahu, a to pěkně krůček po krůčku. Bývá to jeho celoživotní cesta a zároveň cíl.

Základní charakteristika Kozoroha

Kozoroh se s přehledem zvládá postarat sám o sebe, ale i o ostatní. Na druhou stranu má ale i něžnou stránku, jen jeho drsnější a tvrdší zevnějšek ji umí dobře skrývat. V případě, že tuto svou jemnější část odhalí, dokáže budovat stabilní vztahy, ať již na poli vztahovém, tak i tom pracovním.

Jsou to dynamičtí jedinci, kteří vyzařují rovnováhu, pokoru a zemitost. Někdy bývá těžké jim porozumět, vypadá to, že kariéra je pro ně to nejdůležitější a hlavně jediné.

Vztahy, láska a sex

Ve vztazích bývá kozoroh oddaný a loajální. Jeho láska časem roste, zesiluje a přeměňuje se v nezlomné pouto. Pro ty, které miluje, by se rozdal. Díky tomu, jak je pracovitý a cílevědomý, si druzí často neuvědomují, jak citlivé toto znamení je a jak hluboce dokáže milovat.

Zpočátku bývají selektivní, ne každého si k sobě připustí a ve svém životě nechají. Vyberou-li si někoho, budou mu bezmezně věrní. Lásku berou nesmírně vážně. Přestože své city nedávají najevo, uvnitř jimi překypují.

S objevením pravé lásky nespěchají, jsou trpěliví. Nevrhnou se do vztahu jen proto, aby někoho měli. Na tu skutečnou lásku si vyčkají, jelikož chtějí jen to upřímné a opravdové.

Kozoroh v rodině

Kozoroh mívá úzké vztahy s rodinou a s jejich zvyklostmi. Je to starostlivý člen, který se zavázal o všechny postarat. Svou největší pozornost věnuje blahu všech členů rodiny. Je hodně spolehlivý. Má hluboké pouto ke spřízněnosti a k rodinným kořenům. Proto je ke své rodině štědrý a velkorysý.

K TÉMATU  Mary Ann Bevanová: jaký je příběh nejošklivější ženy světa?

Kozoroh jako přítel

Stejně jako v partnerských vztazích, tak i v těch přátelských je velice loajální, důsledný a oddaný. Bývá hrdý na poctivost a upřímnost, a to i zpětně očekává. Zprvu se nemusí jevit, že má excelentní komunikační dovednosti, nicméně jeho činy řeknou více nežli slova.

Kariéra a peníze

Jsou to prostě dříči, kteří nejen touží po kariéře, ale po stabilním finančním přísunu a zajištění své rodiny. Peníze si nejenže dokáží vydělat, ale umí je i šetřit. Zvládají se pohybovat i na poli investic, přemýšlí do budoucna, a hlavně na pomyslné zlé časy, které nikterak nechtějí podcenit.

Neradi utrácí za zbytečné věci. Než si něco pořídí, dlouho o tom přemýšlí, a dokonce si získají všemožná srovnání. Jako podnikatelé příliš často viděni nejsou, neradi riskují. Ale v korporátním prostředí jsou jako ryba ve vodě.

Jsou to osoby, které velice rády sdílejí své znalosti a pracovní záležitosti, rády s druhými vedou debaty a předávají si poznatky.

Jak si Kozoroha získáte?

Toto znamení velice přitahuje pracovitost, odhodlání a ambice. Ihned si povšimnou lidí, co mají charakter. A pokud navíc vidí jedince, kteří se v životě o sebe dokážou postarat, mají stabilní zázemí a pevnou půdu pod nohama, získají si jejich velké uznání.

Jsou to konzervativní lidé, na druhých si hodně všímají módního vkusu a společenského vystupování. Sami mají intelekt, proto je zaujme pouze jedinec, který je inteligentní a který ví, co od života chce, a co si také umí za tím jít.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Střelec: Optimistický extrovert, který nade vše miluje svobodu a upřímnost

Váhy: Zdvořilí a féroví bojovníci s nerozhodností

Zdroje článku:
www.horoscope.com, www.hindustantimes.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.
Téměř každý z nás se v rámci rodinných nákupů spoléhá na igelitové sáčky, které nám tak nějak ulehčují pravidelné návštěvy supermarketů. Zatímco nám v jistém ohledu pomáhají, naší přírodě jejich přítomnost zrovna dvakrát nesvědčí. A přitom to jde dost dobře i bez nich. Seznamte se s trendem, který dává sbohem igelitovým sáčkům a dopřává zelenou nákupům takzvaně bez obalu.
Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.
Vaše kamarádky mají děti nebo setrvávají ve vztazích, které jsou naprosto nefunkční. A vy přemýšlíte, proč je vlastně člověk ve vztahu, když být sám taky není k zahození. Pojďme si to shrnout a podívat se na výhody single života.
Každý rok vznikne nějaký song, který pak dobývá žebříčky celosvětových hitparád, slyšíme ho na každém rohu, skáče na nás pomalu i z lednice. Na některé hity časem zapomeneme, ale o takových tu dnes nebude řeč. Až udeří první mrazíky, tyhle letní písničky vás zaručeně rozehřejí a rozproudí vám krev v žilách. Pojďme si připomenout hity, které známe úplně všichni a vždycky si na ně rádi na diskotéce nebo u moře zatancujeme, nebo si je aspoň v duchu zanotujeme.
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!

Nepřehlédněte

Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.
Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek