Domů » Životní styl » Potřebujete zhubnout? Zařaďte do jídelníčku hubnoucí potraviny
Životní styl

Potřebujete zhubnout? Zařaďte do jídelníčku hubnoucí potraviny

hubnoucí potraviny
I potraviny pomůžou shodit přebytečná kila. (zdroj foto: www.123rf.com)
Bojujete s přebytečnými kily? Už nevíte, co máte udělat, abyste se jich stoprocentně zbavili? Je načase vsadit veškerá esa v rukávu na hubnoucí potraviny, respektive na potraviny, po kterých se hubne.

Pokud byste zamířili k nutričnímu specialistovi nebo k odborníkovi na hubnutí, zjistili byste, že existují takzvané hubnoucí potraviny. Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Mluvíme konkrétně o potravinách, které kupříkladu zahání chuť k jídlu nebo podporují fungování metabolismu, což vede k rychlejšímu spalování tuků. Pojďme si zmínit některé z nich, ať víte, co si zařadit do svého jídelníčku. 

Vejce jsou zdrojem bílkovin 

Při hubnutí je důležité sestavit svůj jídelníček z bílkovin. Proteiny jsou velice důležitou složkou těla a podle odborníků by každé jídlo dne mělo nějakou bílkovinu obsahovat. Zdrojem proteinů je kupříkladu vejce, které si můžete v různém provedení připravit k snídani. Navíc vás dokáže zasytit, tudíž vás hlad brzy nepřepadne.  

Vejce kromě toho, že jsou zdrojem bílkovin, umí také vyrovnat hladinu sacharidů. Zabraňují totiž výkyvům v hladině inzulinu. Díky vejcím tak nebudete mít chuť na sladké a vyhne se vám i rychlá ztráta energie.  

Avokádo jako pomocník při hubnutí 

Mezi hubnoucí potraviny lze zařadit i velice fotogenické a avokádo. I když ho řada lidí označuje za potravinu zcela bez chuti, při správném dochucení je to něco fantastického. Položíte si avokádo na chleba nebo si z něj uděláte pastu na těstoviny? 

Jen málokdo ví, že avokádo je tvořeno z třiaosmdesáti procent jenom tukem. I když obsahuje takové množství tuku, přesto je to skvělý parťák při hubnutí. Obsahuje mimo to esenciální mastné kyseliny, které metabolizují jiné tuky.  

Luštěniny mají nízký obsah tuku a jsou zdrojem bílkovin 

Pokud nejste fanouškem živočišných produktů a pokud jakožto vegan nejíte vejce, je načase zařadit do jídelníčku luštěniny. Právě luštěniny jsou obrovským zdrojem bílkovin. Kromě toho se pyšní nízkým obsahem tuku a na druhou stranu vysokým podílem vlákniny. Díky obsahu anti živin, které zpomalují vstřebávání veškerých látek, máte často pocit, že jste jedli vydatné jídlo. Hlad vás v následujících hodinách nedostihne.  

I odborníci se shodují na tom, že luštěniny jsou opravdu skvělou volbou. Ne po všech jídlech se cítíte tak sytí jako právě po luštěninách.  

Obyčejně neobyčejná jablka 

Podzim se nese ve znamení sběru jablek. Jelikož jablka rostou na stromech prakticky v každé zahradě, jistě se ptáte, jak je zpracovat nebo jestli je můžete ve velkém zařadit do jídelníčku. Zeptali jsme se proto odborníků, kteří dali zelenou.  

Jablka, která mnozí lidé berou za zcela obyčejné ovoce, jsou neobyčejnými pomocníky při hubnutí. Dokonce se zařadila mezi takzvané hubnoucí potraviny. Obsahují celou spoustu tělu potřebných živin, jako je kupříkladu vláknina. Ta zpomaluje trávení a navozuje delší pocit sytosti. 

Brokolice na hubnutí i proti rakovině 

Ne všechny hubnoucí potraviny jsou líbivé a chutnají vám. Zatímco s jablky nemá problém prakticky nikdo, brokolice už není mezi lidmi tak populární. Přesto je to jedna z potravin, která má své místo v každém hubnoucím jídelníčku.  

Brokolice se pyšní výjimečným složením. Obsahuje nejen vápník, ale také je to vynikající zdroj vitaminu C. Se svým výjimečným složením bojuje brokolice například proti rakovině nebo posiluje imunitní systém člověka. Právě ten by měl být v současné situaci doslova rytířským brněním.  

Ořechy pomáhají zůstat štíhlým 

Ptáte se, co byste měli “zobkat” u oblíbeného televizního pořadu, když je brambůrky nebo popcorn? Jednoznačně ořechy! Ořechy jsou totiž potravinami, které udržují člověka ve formě. Jinými slovy pomáhají nám zůstat štíhlým.  

Doporučujeme však konzumovat především syrové ořechy, jako jsou třeba mandle, vlašáky nebo para ořechy. Jednotlivé druhy ořechů obsahují množství bílkovin, vlákniny i zdravých tuků. Kombinace látek udržuje stabilní hladinu cukrů v krvi a chrání nás před brzkým hladem. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Tereza Čierniková

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Přidejte svůj názor