Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Potřebujete zhubnout? Zařaďte do jídelníčku hubnoucí potraviny

Bojujete s přebytečnými kily? Už nevíte, co máte udělat, abyste se jich stoprocentně zbavili? Je načase vsadit veškerá esa v rukávu na hubnoucí potraviny, respektive na potraviny, po kterých se hubne.
hubnoucí potraviny
I potraviny pomůžou shodit přebytečná kila. (zdroj foto: www.123rf.com)

27. 01. 2021

Pokud byste zamířili k nutričnímu specialistovi nebo k odborníkovi na hubnutí, zjistili byste, že existují takzvané hubnoucí potraviny. Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Mluvíme konkrétně o potravinách, které kupříkladu zahání chuť k jídlu nebo podporují fungování metabolismu, což vede k rychlejšímu spalování tuků. Pojďme si zmínit některé z nich, ať víte, co si zařadit do svého jídelníčku. 

Vejce jsou zdrojem bílkovin 

Při hubnutí je důležité sestavit svůj jídelníček z bílkovin. Proteiny jsou velice důležitou složkou těla a podle odborníků by každé jídlo dne mělo nějakou bílkovinu obsahovat. Zdrojem proteinů je kupříkladu vejce, které si můžete v různém provedení připravit k snídani. Navíc vás dokáže zasytit, tudíž vás hlad brzy nepřepadne.  

Vejce kromě toho, že jsou zdrojem bílkovin, umí také vyrovnat hladinu sacharidů. Zabraňují totiž výkyvům v hladině inzulinu. Díky vejcím tak nebudete mít chuť na sladké a vyhne se vám i rychlá ztráta energie.  

Avokádo jako pomocník při hubnutí 

Mezi hubnoucí potraviny lze zařadit i velice fotogenické a avokádo. I když ho řada lidí označuje za potravinu zcela bez chuti, při správném dochucení je to něco fantastického. Položíte si avokádo na chleba nebo si z něj uděláte pastu na těstoviny? 

Jen málokdo ví, že avokádo je tvořeno z třiaosmdesáti procent jenom tukem. I když obsahuje takové množství tuku, přesto je to skvělý parťák při hubnutí. Obsahuje mimo to esenciální mastné kyseliny, které metabolizují jiné tuky.  

TIP: Vypěstujte si avokádo z pecky!

Luštěniny mají nízký obsah tuku a jsou zdrojem bílkovin 

Pokud nejste fanouškem živočišných produktů a pokud jakožto vegan nejíte vejce, je načase zařadit do jídelníčku luštěniny. Právě luštěniny jsou obrovským zdrojem bílkovin. Kromě toho se pyšní nízkým obsahem tuku a na druhou stranu vysokým podílem vlákniny. Díky obsahu anti živin, které zpomalují vstřebávání veškerých látek, máte často pocit, že jste jedli vydatné jídlo. Hlad vás v následujících hodinách nedostihne.  

K TÉMATU  Naklíčené luštěniny jsou výživnou bombou. Proč na ně vsadit?

I odborníci se shodují na tom, že luštěniny jsou opravdu skvělou volbou. Ne po všech jídlech se cítíte tak sytí jako právě po luštěninách.  

Obyčejně neobyčejná jablka 

Podzim se nese ve znamení sběru jablek. Jelikož jablka rostou na stromech prakticky v každé zahradě, jistě se ptáte, jak je zpracovat nebo jestli je můžete ve velkém zařadit do jídelníčku. Zeptali jsme se proto odborníků, kteří dali zelenou.  

Jablka, která mnozí lidé berou za zcela obyčejné ovoce, jsou neobyčejnými pomocníky při hubnutí. Dokonce se zařadila mezi takzvané hubnoucí potraviny. Obsahují celou spoustu tělu potřebných živin, jako je kupříkladu vláknina. Ta zpomaluje trávení a navozuje delší pocit sytosti. 

Brokolice na hubnutí i proti rakovině 

Ne všechny hubnoucí potraviny jsou líbivé a chutnají vám. Zatímco s jablky nemá problém prakticky nikdo, brokolice už není mezi lidmi tak populární. Přesto je to jedna z potravin, která má své místo v každém hubnoucím jídelníčku.  

Brokolice se pyšní výjimečným složením. Obsahuje nejen vápník, ale také je to vynikající zdroj vitaminu C. Se svým výjimečným složením bojuje brokolice například proti rakovině nebo posiluje imunitní systém člověka. Právě ten by měl být v současné situaci doslova rytířským brněním.  

Ořechy pomáhají zůstat štíhlým 

Ptáte se, co byste měli “zobkat” u oblíbeného televizního pořadu, když je brambůrky nebo popcorn? Jednoznačně ořechy! Ořechy jsou totiž potravinami, které udržují člověka ve formě. Jinými slovy pomáhají nám zůstat štíhlým.  

Doporučujeme však konzumovat především syrové ořechy, jako jsou třeba mandle, vlašáky nebo para ořechy. Jednotlivé druhy ořechů obsahují množství bílkovin, vlákniny i zdravých tuků. Kombinace látek udržuje stabilní hladinu cukrů v krvi a chrání nás před brzkým hladem. 

K TÉMATU  Potřebujete motivaci k hubnutí? Tady je jedna pořádná!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tento horoskop vynalezli indiáni ze Severní Ameriky, kteří uctívali různé totemy a věřili, že člověk narozený v určitý den v roce je příbuzný s konkrétními zvířaty. Své znamení znáte, teď poznejte svůj totem. Třeba vám odkryje spoustu nového o vaší povaze, věci, o kterých jste dosud nevěděli.
Astroložka Naďa Šmídová připravila horoskop krásy a duševního zdraví na další pracovní týden. Čemu se v sychravém počasí vyhnout a co naopak očekávat?
Po kom je to dítě tak divoké? Udělala jsem někde chybu při výchově? Nebo jsou to prostě geny?
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?
Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.
Kdo by netoužil po tom žít v domácnosti, která se vzhledově podobá královskému paláci! Pokud jste zastánci kombinace romantiky a možná malého kýče, anglický styl bydlení je pro vás to pravé. A i když nežijete na anglickém venkově, můžete takto zařízený příbytek mít. Stačí se držet několika pravidel.
Každou sezónu objevíme trend, který zužitkujeme také v dalším roce. Pojďme se proto podívat, co z trendů letošního léta oblečeme také příští rok.
Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.
Vždycky se říkalo, že pro krásu se musí trpět, a to zejména tehdy, pokud bylo nezbytné nasoukat se do úzkých lodiček na jehlách. K čemu je ale užít si pár minut slávy a o pár let později řešit propadlou klenbu, náchylnost ke zranění kotníku nebo vbočený palec? Žádná hitparáda, viďte. Naštěstí doba slow fashion přeje i pohodlným botám, které nejenže vypadají stylově, ale jsou ku prospěchu zdraví vašich nohou, které vás dnes a denně nosí. O důvod víc, proč si své nožky také náležitě hýčkat.

Výběr článků

Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
Celulitidu má řada žen. Dokonce možná existujte víc těch, které ji mají než těch, které mají to štěstí a celulitidou obdařeny nejsou. A stejně jako trápí ženy, tak ani muži leckdy celulitidě neuniknou. A proto si nyní připomeneme největší a nejčastější mýty, které o celulitidě kolují a připojíme pár rad, jak se jí zbavit.

Nepřehlédněte

Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
Ploché břicho je snem nejen žen, ale také spousty mužů. Čím dál více mužů bojuje s přebytečným tukem v oblasti pasu - a dokonce je jich mnohem více než žen. K zeštíhlení břicha je ale potřeba dosáhnout správné kombinace stravy a fyzické aktivity. Aerobní trénink doplněný silovými cviky vám umožní efektivně zhubnout a zdůraznit svaly.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek