Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Potřebujete zhubnout? Zařaďte do jídelníčku hubnoucí potraviny

Bojujete s přebytečnými kily? Už nevíte, co máte udělat, abyste se jich stoprocentně zbavili? Je načase vsadit veškerá esa v rukávu na hubnoucí potraviny, respektive na potraviny, po kterých se hubne.
hubnoucí potraviny
I potraviny pomůžou shodit přebytečná kila. (zdroj foto: www.123rf.com)

27. 01. 2021

Pokud byste zamířili k nutričnímu specialistovi nebo k odborníkovi na hubnutí, zjistili byste, že existují takzvané hubnoucí potraviny. Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Mluvíme konkrétně o potravinách, které kupříkladu zahání chuť k jídlu nebo podporují fungování metabolismu, což vede k rychlejšímu spalování tuků. Pojďme si zmínit některé z nich, ať víte, co si zařadit do svého jídelníčku. 

Vejce jsou zdrojem bílkovin 

Při hubnutí je důležité sestavit svůj jídelníček z bílkovin. Proteiny jsou velice důležitou složkou těla a podle odborníků by každé jídlo dne mělo nějakou bílkovinu obsahovat. Zdrojem proteinů je kupříkladu vejce, které si můžete v různém provedení připravit k snídani. Navíc vás dokáže zasytit, tudíž vás hlad brzy nepřepadne.  

Vejce kromě toho, že jsou zdrojem bílkovin, umí také vyrovnat hladinu sacharidů. Zabraňují totiž výkyvům v hladině inzulinu. Díky vejcím tak nebudete mít chuť na sladké a vyhne se vám i rychlá ztráta energie.  

Avokádo jako pomocník při hubnutí 

Mezi hubnoucí potraviny lze zařadit i velice fotogenické a avokádo. I když ho řada lidí označuje za potravinu zcela bez chuti, při správném dochucení je to něco fantastického. Položíte si avokádo na chleba nebo si z něj uděláte pastu na těstoviny? 

Jen málokdo ví, že avokádo je tvořeno z třiaosmdesáti procent jenom tukem. I když obsahuje takové množství tuku, přesto je to skvělý parťák při hubnutí. Obsahuje mimo to esenciální mastné kyseliny, které metabolizují jiné tuky.  

TIP: Vypěstujte si avokádo z pecky!

Luštěniny mají nízký obsah tuku a jsou zdrojem bílkovin 

Pokud nejste fanouškem živočišných produktů a pokud jakožto vegan nejíte vejce, je načase zařadit do jídelníčku luštěniny. Právě luštěniny jsou obrovským zdrojem bílkovin. Kromě toho se pyšní nízkým obsahem tuku a na druhou stranu vysokým podílem vlákniny. Díky obsahu anti živin, které zpomalují vstřebávání veškerých látek, máte často pocit, že jste jedli vydatné jídlo. Hlad vás v následujících hodinách nedostihne.  

K TÉMATU  Dokonalé tělo do plavek? S těmito cviky to dokážete!

I odborníci se shodují na tom, že luštěniny jsou opravdu skvělou volbou. Ne po všech jídlech se cítíte tak sytí jako právě po luštěninách.  

Obyčejně neobyčejná jablka 

Podzim se nese ve znamení sběru jablek. Jelikož jablka rostou na stromech prakticky v každé zahradě, jistě se ptáte, jak je zpracovat nebo jestli je můžete ve velkém zařadit do jídelníčku. Zeptali jsme se proto odborníků, kteří dali zelenou.  

Jablka, která mnozí lidé berou za zcela obyčejné ovoce, jsou neobyčejnými pomocníky při hubnutí. Dokonce se zařadila mezi takzvané hubnoucí potraviny. Obsahují celou spoustu tělu potřebných živin, jako je kupříkladu vláknina. Ta zpomaluje trávení a navozuje delší pocit sytosti. 

Brokolice na hubnutí i proti rakovině 

Ne všechny hubnoucí potraviny jsou líbivé a chutnají vám. Zatímco s jablky nemá problém prakticky nikdo, brokolice už není mezi lidmi tak populární. Přesto je to jedna z potravin, která má své místo v každém hubnoucím jídelníčku.  

Brokolice se pyšní výjimečným složením. Obsahuje nejen vápník, ale také je to vynikající zdroj vitaminu C. Se svým výjimečným složením bojuje brokolice například proti rakovině nebo posiluje imunitní systém člověka. Právě ten by měl být v současné situaci doslova rytířským brněním.  

Ořechy pomáhají zůstat štíhlým 

Ptáte se, co byste měli “zobkat” u oblíbeného televizního pořadu, když je brambůrky nebo popcorn? Jednoznačně ořechy! Ořechy jsou totiž potravinami, které udržují člověka ve formě. Jinými slovy pomáhají nám zůstat štíhlým.  

Doporučujeme však konzumovat především syrové ořechy, jako jsou třeba mandle, vlašáky nebo para ořechy. Jednotlivé druhy ořechů obsahují množství bílkovin, vlákniny i zdravých tuků. Kombinace látek udržuje stabilní hladinu cukrů v krvi a chrání nás před brzkým hladem. 

K TÉMATU  Tloustnutí po čtyřicítce: proč se to vlastně děje?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
Zima se nese ve znamení deprese a pochmurného počasí. Právě počasí může za pokulhávající náladou a právě špatná nálada vám dělá ty dny zbytečně dlouhé a nepříjemné. Naštěstí máme recept, jak vyzrát jak na zimní depresi, tak na pochmurné počasí. Zkrátka si jen zalezte do peřin a pusťte si jeden z filmů, který doporučujeme. Rozhodně vás zahřejí na duši!
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.

Nepřehlédněte

Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek