Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Potřebujete zhubnout? Zařaďte do jídelníčku hubnoucí potraviny

Bojujete s přebytečnými kily? Už nevíte, co máte udělat, abyste se jich stoprocentně zbavili? Je načase vsadit veškerá esa v rukávu na hubnoucí potraviny, respektive na potraviny, po kterých se hubne.
hubnoucí potraviny
I potraviny pomůžou shodit přebytečná kila. (zdroj foto: www.123rf.com)

27. 01. 2021

Pokud byste zamířili k nutričnímu specialistovi nebo k odborníkovi na hubnutí, zjistili byste, že existují takzvané hubnoucí potraviny. Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Mluvíme konkrétně o potravinách, které kupříkladu zahání chuť k jídlu nebo podporují fungování metabolismu, což vede k rychlejšímu spalování tuků. Pojďme si zmínit některé z nich, ať víte, co si zařadit do svého jídelníčku. 

Vejce jsou zdrojem bílkovin 

Při hubnutí je důležité sestavit svůj jídelníček z bílkovin. Proteiny jsou velice důležitou složkou těla a podle odborníků by každé jídlo dne mělo nějakou bílkovinu obsahovat. Zdrojem proteinů je kupříkladu vejce, které si můžete v různém provedení připravit k snídani. Navíc vás dokáže zasytit, tudíž vás hlad brzy nepřepadne.  

Vejce kromě toho, že jsou zdrojem bílkovin, umí také vyrovnat hladinu sacharidů. Zabraňují totiž výkyvům v hladině inzulinu. Díky vejcím tak nebudete mít chuť na sladké a vyhne se vám i rychlá ztráta energie.  

Avokádo jako pomocník při hubnutí 

Mezi hubnoucí potraviny lze zařadit i velice fotogenické a avokádo. I když ho řada lidí označuje za potravinu zcela bez chuti, při správném dochucení je to něco fantastického. Položíte si avokádo na chleba nebo si z něj uděláte pastu na těstoviny? 

Jen málokdo ví, že avokádo je tvořeno z třiaosmdesáti procent jenom tukem. I když obsahuje takové množství tuku, přesto je to skvělý parťák při hubnutí. Obsahuje mimo to esenciální mastné kyseliny, které metabolizují jiné tuky.  

TIP: Vypěstujte si avokádo z pecky!

Luštěniny mají nízký obsah tuku a jsou zdrojem bílkovin 

Pokud nejste fanouškem živočišných produktů a pokud jakožto vegan nejíte vejce, je načase zařadit do jídelníčku luštěniny. Právě luštěniny jsou obrovským zdrojem bílkovin. Kromě toho se pyšní nízkým obsahem tuku a na druhou stranu vysokým podílem vlákniny. Díky obsahu anti živin, které zpomalují vstřebávání veškerých látek, máte často pocit, že jste jedli vydatné jídlo. Hlad vás v následujících hodinách nedostihne.  

K TÉMATU  Kupte drahému pod stromeček společnou masáž

I odborníci se shodují na tom, že luštěniny jsou opravdu skvělou volbou. Ne po všech jídlech se cítíte tak sytí jako právě po luštěninách.  

Obyčejně neobyčejná jablka 

Podzim se nese ve znamení sběru jablek. Jelikož jablka rostou na stromech prakticky v každé zahradě, jistě se ptáte, jak je zpracovat nebo jestli je můžete ve velkém zařadit do jídelníčku. Zeptali jsme se proto odborníků, kteří dali zelenou.  

Jablka, která mnozí lidé berou za zcela obyčejné ovoce, jsou neobyčejnými pomocníky při hubnutí. Dokonce se zařadila mezi takzvané hubnoucí potraviny. Obsahují celou spoustu tělu potřebných živin, jako je kupříkladu vláknina. Ta zpomaluje trávení a navozuje delší pocit sytosti. 

Brokolice na hubnutí i proti rakovině 

Ne všechny hubnoucí potraviny jsou líbivé a chutnají vám. Zatímco s jablky nemá problém prakticky nikdo, brokolice už není mezi lidmi tak populární. Přesto je to jedna z potravin, která má své místo v každém hubnoucím jídelníčku.  

Brokolice se pyšní výjimečným složením. Obsahuje nejen vápník, ale také je to vynikající zdroj vitaminu C. Se svým výjimečným složením bojuje brokolice například proti rakovině nebo posiluje imunitní systém člověka. Právě ten by měl být v současné situaci doslova rytířským brněním.  

Ořechy pomáhají zůstat štíhlým 

Ptáte se, co byste měli “zobkat” u oblíbeného televizního pořadu, když je brambůrky nebo popcorn? Jednoznačně ořechy! Ořechy jsou totiž potravinami, které udržují člověka ve formě. Jinými slovy pomáhají nám zůstat štíhlým.  

Doporučujeme však konzumovat především syrové ořechy, jako jsou třeba mandle, vlašáky nebo para ořechy. Jednotlivé druhy ořechů obsahují množství bílkovin, vlákniny i zdravých tuků. Kombinace látek udržuje stabilní hladinu cukrů v krvi a chrání nás před brzkým hladem. 

K TÉMATU  Rozhodly jste se od ledna hubnout? Co začít jednou správně? Tak si dejte si pozor na poradny, změny váhy a tyto další škůdce!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.
Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…
Jak šetřit s vodou? Běžná otázka, na kterou chce znát tolik lidí odpověď. Úspěch ale tkví ve dvou věcech, a sice ve změně svých návyků a v investování do spotřebičů, které s vodou zachází opatrně. A jedním z těchto spotřebičů je myčka na nádobí. Pokud ještě ve vaší kuchyni nedominuje, prozraďme si, jak takovou myčku na nádobí vybrat?
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
Kdo v devadesátkách nehltal seriál o partě teenagerů, jako by nebyl. Příběhy Dylana, Brandona, Brandy, Kelly a dalších hltal doslova celý svět. Jak ale dnes jejich představitelé seriálu Beverly Hills 90210 vypadají a jak žijí? Mnozí z nich už překročili padesátku a neúprosně jim táhne na šedesát.
Chorvatsko je nejen pro Čechy velmi oblíbeným místem, kam vyrazit na dovolenou. Ať už hledáte relax u moře, zajímá vás místní kultura a památky, či snad hledáte nějaké dobrodružství, tato země je skvělou volbou. Chorvatsko totiž pro turisty nabízí dokonalé možnosti.
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
Voda je pro člověka jeden z nejdůležitějších prvků. Víte, že tvoří až 60 % těla dospělého jedince? Je nezbytná pro biochemické reakce, zásobování celého těla živinami, odstraňování odpadních látek a pro udržování krevního oběhu a tělesné teploty. Jak se ale v létě udržet správně hydratovaní, co se počítá, a co ne?
V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.

Nepřehlédněte

Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek