Středa , 26. 06. 2024

Ivan

Jak vám moderní technologie pomohou porozumět vašemu tělu

Ve zdravém těle zdravý duch. Mnohokrát připomínaná moudrost irského dramatika George Bernarda Shawa je, byla a bude pro lidstvo aktuální. S neustálým rozvojem přísunu informací se každý den dozvídáme o nových metodách cvičení, možnostech sestavení zdravého jídelníčku a korekce životního stylu tak, aby člověk dosáhl co možná nejlepšího pocitu sama ze sebe. Takový pocit vám dodá tolik potřebnou sebedůvěru, která se odráží při každodenních činnostech.

Nastavení krátkodobých a dlouhodobých cílů 

Ať už cvičíte jakkoliv, vždy je potřeba cvičit s konkrétním cílem, kterého chcete dosáhnout. Krátkodobým cílem může být například snížení tělesné váhy o 5 kilogramů. Takový cíl rozhodně není nereálný a k jeho dosažení by měl ve většině případů postačit velmi krátký časový úsek. Jakmile takového milníku dosáhnete, určete cíl pro následující období. V tuto chvíli si již vaše tělo zvyklo na nějakou fyzickou zátěž způsobenou cvičením a vy zjistíte, že cviky vám jdou provádět mnohem snáze, než tomu bylo před stanovením prvního cíle.  

Chytré technologie pro sledování výsledků 

Když jste se ještě před pár lety prošli po posilovně, mohli jste spatřit cvičence se zápisníkem a tužkou. Po každé odcvičené sérii si do něj zapisovali výsledky cvičení a mohli tak porovnávat svůj postup s předchozími zaznamenanými údaji. Pokud daný cvičenec na začátku svého putování za krátkodobým cílem byl schopný udělat například dvacet dřepů a nyní po uplynulém tréninku jich zvládne dvojnásobek bez větších problémů, znamená to, že si sval na tento typ zátěže zvyknul. V tu chvíli je třeba uvažovat, zda není vhodné dřepy vystřídat jiným cvikem nebo cvik jako takový alternovat. Ke sledování výsledků ale neslouží jen zápisník nebo jeho moderní alternativa v podobě chytrého telefonu.

technologie

Chytrá váha vám pomůže s monitoringem tělesných hodnot od BMI přes kosterní svalstvo až po viscerální tuk. Díky synchronizaci dat s chytrým telefonem získáte komplexní přehled o tom, co se ve vašem těle děje a díky tomu upravit svůj životní styl, popřípadě cvičební plán.  

Co nevyřeší pouze cvičení a zdravý jídelníček 

Některé možné zdravotní problémy ale nelze vyřešit „jednoduchou cestou“. Na své zdraví je třeba dávat pozor jako na celek včetně například krevního tlaku nebo krevního kyslíku. Česká značka Tesla Smart nabízí dostupné chytré technologie, které vás na případný zdravotní problém včas upozorní. Navíc stejně jako v případě chytré váhy díky synchronizaci dat získáte přehledné statistiky.  

K TÉMATU  Toužíte po levnějších energiích? Vyrábějte si je sami. Dnes už je to snadné

Podpora duševní pohody 

technologie

Mnoho žen dnes preferuje cvičení v pohodlí domova. Typickým cvičením se stala v posledních letech jóga. Tento článek nemá za cíl vyvádět cvičence z komfortní zóny, kterou domácí prostředí bez pochyby je, ale především poskytnout rady a tipy, jak cvičení zpříjemnit a případně zefektivnit. Populárním prostředkem pro navození takové příjemné a pohodové atmosféry je aroma difuzér. Jeho největší výhodou je především velmi široká paleta vonných olejů, které jsou dostupné často i v nespecializovaných obchodech. Vaše prostředí pro cvičení se může najednou proměnit v borovicový les, citrusový háj, levandulové pole nebo třeba v saunový rituál. 

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Make-up kdekoliv. Tyhle kosmetické vychytávky poradí, jak vytvořit vlastní rozjasňovač, čím nahradit pudr nebo udělat rychlé kontury obočí.
Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.
Dvě dimenze jednoho problému - najít si manžela a správně se o něj postarat - patřily k těm nejzásadnějším tématům, které před 70 lety řešily magazíny a žurnály určené ženám. Inspiraci z nich můžete načerpat i dnes, ale jen na vlastní nebezpečí.
Jak poznat menopauzu? Otázka, kterou si po čtyřicítce začne klást mnoho žen. Menopauza, klimakterium či přechod, je přirozené období v životě každé ženy, kdy dochází útlumu funkce vaječníků a v důsledku toho k vymizení menstruace.
My ženy jsme kolikrát jedno tajemství vedle druhého. Navenek spořádané a rozumné, ale když se zrovna nikdo nedívá, zpíváme si před zrcadlem s hřebenem v ruce. A děláme toho mnohem více, ale nikomu bychom to nepřiznaly. Často ani nejlepší kamarádce.
Infinity Pool se nachází ve výšce 650 metrů nad zemí na vrcholu hotelu Marina Bay Sands v Singapuru. Bazén je 150 metrů dlouhý a dolů je to celých 57 pater. Výhled přímo z vody je famózní. Koupání tady je skutečně ojedinělým zážitkem a pro některé i pořádný adrenalin!
Chystáte se na dovolenou, ale ještě nemáte úplně rozmyšleno, kam vyrazíte? V tom případě se nechte inspirovat těmi nejoblíbenějšími destinacemi pro letošní rok.
Sebevědomí je klíčem k úspěchu, a to ať už mluvíme o úspěchu v osobním či profesním životě. K jeho snížení přispívá kupříkladu akné nebo jiné kosmetické vady, ale také zažloutlý chrup. Že vás právě žluté zuby trápí a denně snižují zmiňované sebevědomí? Pojďme si zmínit několik tipů, jak efektivně vybělit zuby.
V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
Dnešním symbolem je jednoznačně srdce. Je sv. Valentýna, a tak jsme pro vás připravili zajímavou galerii. Jak to může vypadat u vás doma? Už máte nějaký ten dárek pro svého milého ve tvaru srdce? Co třeba svíčku, dezertní talířek nebo speciálně prostřený stůl. Užívejte si srdíček, co hrdlo ráčí! Dneska se může!

Výběr článků

Jsou potraviny, které si vychutnáte pouze ve slané nebo sladké verzi. A pak jsou mezi námi takové, ze kterých si připravíte snadno obojí. Stačí jen obměnit suroviny, zapojit fantazii, najít ten správný recept a lahodné jídlo je na světě. Které potraviny připravíte v obou variantách? Mrkněte na ně!
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Chlapík se promění v ženu poté, co si u výdeje zavazadel na letišti otevře svůj kufr. Zřejmě má opravdu na spěch, protože na nic nečeká a začne se svlékat přímo v hale. Ostatní lidé kolem nevěřícně koukají! Tohle se může stát jen v Las Vegas.

Nepřehlédněte

Když Karel Gott zemřel, byla to doslova národní tragédie. Mnoho lidí ukázalo velkou vlnu solidarity, která spočívala jak ve velkém množství vzkazů, které dostávala manželka Ivana.
Víte, jakou sexuální polohu preferuje váš protějšek? Pokud vyžaduje stále hlavně jen jednu polohu při milostných hrátkách, velice snadno si podle toho můžete vyložit, s kým máte tu čest.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek