Úterý , 04. 10. 2022

František

Jak vám moderní technologie pomohou porozumět vašemu tělu

Ve zdravém těle zdravý duch. Mnohokrát připomínaná moudrost irského dramatika George Bernarda Shawa je, byla a bude pro lidstvo aktuální. S neustálým rozvojem přísunu informací se každý den dozvídáme o nových metodách cvičení, možnostech sestavení zdravého jídelníčku a korekce životního stylu tak, aby člověk dosáhl co možná nejlepšího pocitu sama ze sebe. Takový pocit vám dodá tolik potřebnou sebedůvěru, která se odráží při každodenních činnostech.

Nastavení krátkodobých a dlouhodobých cílů 

Ať už cvičíte jakkoliv, vždy je potřeba cvičit s konkrétním cílem, kterého chcete dosáhnout. Krátkodobým cílem může být například snížení tělesné váhy o 5 kilogramů. Takový cíl rozhodně není nereálný a k jeho dosažení by měl ve většině případů postačit velmi krátký časový úsek. Jakmile takového milníku dosáhnete, určete cíl pro následující období. V tuto chvíli si již vaše tělo zvyklo na nějakou fyzickou zátěž způsobenou cvičením a vy zjistíte, že cviky vám jdou provádět mnohem snáze, než tomu bylo před stanovením prvního cíle.  

Chytré technologie pro sledování výsledků 

Když jste se ještě před pár lety prošli po posilovně, mohli jste spatřit cvičence se zápisníkem a tužkou. Po každé odcvičené sérii si do něj zapisovali výsledky cvičení a mohli tak porovnávat svůj postup s předchozími zaznamenanými údaji. Pokud daný cvičenec na začátku svého putování za krátkodobým cílem byl schopný udělat například dvacet dřepů a nyní po uplynulém tréninku jich zvládne dvojnásobek bez větších problémů, znamená to, že si sval na tento typ zátěže zvyknul. V tu chvíli je třeba uvažovat, zda není vhodné dřepy vystřídat jiným cvikem nebo cvik jako takový alternovat. Ke sledování výsledků ale neslouží jen zápisník nebo jeho moderní alternativa v podobě chytrého telefonu.

technologie

Chytrá váha vám pomůže s monitoringem tělesných hodnot od BMI přes kosterní svalstvo až po viscerální tuk. Díky synchronizaci dat s chytrým telefonem získáte komplexní přehled o tom, co se ve vašem těle děje a díky tomu upravit svůj životní styl, popřípadě cvičební plán.  

Co nevyřeší pouze cvičení a zdravý jídelníček 

Některé možné zdravotní problémy ale nelze vyřešit „jednoduchou cestou“. Na své zdraví je třeba dávat pozor jako na celek včetně například krevního tlaku nebo krevního kyslíku. Česká značka Tesla Smart nabízí dostupné chytré technologie, které vás na případný zdravotní problém včas upozorní. Navíc stejně jako v případě chytré váhy díky synchronizaci dat získáte přehledné statistiky.  

K TÉMATU  Dávkování CBD oleje a kdy ho brát

Podpora duševní pohody 

technologie

Mnoho žen dnes preferuje cvičení v pohodlí domova. Typickým cvičením se stala v posledních letech jóga. Tento článek nemá za cíl vyvádět cvičence z komfortní zóny, kterou domácí prostředí bez pochyby je, ale především poskytnout rady a tipy, jak cvičení zpříjemnit a případně zefektivnit. Populárním prostředkem pro navození takové příjemné a pohodové atmosféry je aroma difuzér. Jeho největší výhodou je především velmi široká paleta vonných olejů, které jsou dostupné často i v nespecializovaných obchodech. Vaše prostředí pro cvičení se může najednou proměnit v borovicový les, citrusový háj, levandulové pole nebo třeba v saunový rituál. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.
Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.
Jaro je tady! A s ním i pěstování zeleniny. Právě o pěstování vlastních plodin roste velký zájem, a to především kvůli neustále se zdražujícím cenám potravin na trhu. Lidé navíc pochopili, že vlastní papriky nebo brambory jsou po chuťové stránce naprosto dokonalé. A s tím, co se kupuje běžně v supermarketech, se nemohou srovnávat. A když už jsme zmínili brambory, pojďme si prozradit, jaká odrůda je pro pěstování ideální.
Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.
Výběr plavek je pro spoustu žen téměř frustrující záležitostí. Pokud nejste šťastnou majitelkou dokonalé postavy, nejspíš už jste to zažila také. V obchodech si zkoušíte jeden model za druhým, ale každý z nich nějakým způsobem zvýrazní přesně tu část těla, kterou byste raději schovala.

Nepřehlédněte

Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek