Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Jak vám moderní technologie pomohou porozumět vašemu tělu

Ve zdravém těle zdravý duch. Mnohokrát připomínaná moudrost irského dramatika George Bernarda Shawa je, byla a bude pro lidstvo aktuální. S neustálým rozvojem přísunu informací se každý den dozvídáme o nových metodách cvičení, možnostech sestavení zdravého jídelníčku a korekce životního stylu tak, aby člověk dosáhl co možná nejlepšího pocitu sama ze sebe. Takový pocit vám dodá tolik potřebnou sebedůvěru, která se odráží při každodenních činnostech.

Nastavení krátkodobých a dlouhodobých cílů 

Ať už cvičíte jakkoliv, vždy je potřeba cvičit s konkrétním cílem, kterého chcete dosáhnout. Krátkodobým cílem může být například snížení tělesné váhy o 5 kilogramů. Takový cíl rozhodně není nereálný a k jeho dosažení by měl ve většině případů postačit velmi krátký časový úsek. Jakmile takového milníku dosáhnete, určete cíl pro následující období. V tuto chvíli si již vaše tělo zvyklo na nějakou fyzickou zátěž způsobenou cvičením a vy zjistíte, že cviky vám jdou provádět mnohem snáze, než tomu bylo před stanovením prvního cíle.  

Chytré technologie pro sledování výsledků 

Když jste se ještě před pár lety prošli po posilovně, mohli jste spatřit cvičence se zápisníkem a tužkou. Po každé odcvičené sérii si do něj zapisovali výsledky cvičení a mohli tak porovnávat svůj postup s předchozími zaznamenanými údaji. Pokud daný cvičenec na začátku svého putování za krátkodobým cílem byl schopný udělat například dvacet dřepů a nyní po uplynulém tréninku jich zvládne dvojnásobek bez větších problémů, znamená to, že si sval na tento typ zátěže zvyknul. V tu chvíli je třeba uvažovat, zda není vhodné dřepy vystřídat jiným cvikem nebo cvik jako takový alternovat. Ke sledování výsledků ale neslouží jen zápisník nebo jeho moderní alternativa v podobě chytrého telefonu.

technologie

Chytrá váha vám pomůže s monitoringem tělesných hodnot od BMI přes kosterní svalstvo až po viscerální tuk. Díky synchronizaci dat s chytrým telefonem získáte komplexní přehled o tom, co se ve vašem těle děje a díky tomu upravit svůj životní styl, popřípadě cvičební plán.  

Co nevyřeší pouze cvičení a zdravý jídelníček 

Některé možné zdravotní problémy ale nelze vyřešit „jednoduchou cestou“. Na své zdraví je třeba dávat pozor jako na celek včetně například krevního tlaku nebo krevního kyslíku. Česká značka Tesla Smart nabízí dostupné chytré technologie, které vás na případný zdravotní problém včas upozorní. Navíc stejně jako v případě chytré váhy díky synchronizaci dat získáte přehledné statistiky.  

K TÉMATU  Jak poznat mentální anorexii? Nepodceňujte tyto příznaky

Podpora duševní pohody 

technologie

Mnoho žen dnes preferuje cvičení v pohodlí domova. Typickým cvičením se stala v posledních letech jóga. Tento článek nemá za cíl vyvádět cvičence z komfortní zóny, kterou domácí prostředí bez pochyby je, ale především poskytnout rady a tipy, jak cvičení zpříjemnit a případně zefektivnit. Populárním prostředkem pro navození takové příjemné a pohodové atmosféry je aroma difuzér. Jeho největší výhodou je především velmi široká paleta vonných olejů, které jsou dostupné často i v nespecializovaných obchodech. Vaše prostředí pro cvičení se může najednou proměnit v borovicový les, citrusový háj, levandulové pole nebo třeba v saunový rituál. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.
Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Na letošní zimu se opět vyrojila spousta krásného oblečení pro ženy. Hlavním heslem je různorodost. Frčí lesklé, kovové barvy, černá – bílá, žlutá, růžová a samozřejmě i různé barevné kombinace. Kožešinové límce jsou stále módní, ale měly by být vždy odnímatelné.
Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
Mikrovlnná trouba je skvělý pomocník v každé domácnosti, ale i v kuchyňkách v zaměstnání. Novější modely dokonce odbourávají tradiční neduhy mikrovlnek, které při ohřívání polévky ohřály jen talíř nebo misku a část pokrmu, zatímco ve středu zůstala úplně studená část. A s trochou cviku v nich ohřejete i knedlíky nebo maso tak, aby jídlo chutnalo jako čerstvě uvaření. Přesto existují potraviny, které do mikrovlnky prostě nepatří. Po ohřátí mohou být dokonce zdraví škodlivé.
Mnoho lidí začíná hubnout především s dietou, protože je to nejjednodušší způsob, jak změnit své každodenní stravovací návyky. To je správný směr, ale nestačí, pokud chcete na svém těle skutečně zapracovat a zhubnout. Je také nutné správně přizpůsobené cvičení a k tomu budete potřebovat vybavení a příslušenství!
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?

Nepřehlédněte

Drtivá většina z nás si nedovede představit své ráno bez hrnku pořádně silného kafe. Pokud do této skupiny patříte, jistě víte, že je důležité, jak si tu první kávu dne připravíte. Přece se neodbudete jen tak nějakou kávou. Objevte tu, která vám chutná nejvíce. Hlavní otázka tedy zní – mletá, nebo zrnková káva? Jaký je v nich vůbec rozdíl?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek