Úterý , 07. 02. 2023

Vanda

Jak vám moderní technologie pomohou porozumět vašemu tělu

Ve zdravém těle zdravý duch. Mnohokrát připomínaná moudrost irského dramatika George Bernarda Shawa je, byla a bude pro lidstvo aktuální. S neustálým rozvojem přísunu informací se každý den dozvídáme o nových metodách cvičení, možnostech sestavení zdravého jídelníčku a korekce životního stylu tak, aby člověk dosáhl co možná nejlepšího pocitu sama ze sebe. Takový pocit vám dodá tolik potřebnou sebedůvěru, která se odráží při každodenních činnostech.

Nastavení krátkodobých a dlouhodobých cílů 

Ať už cvičíte jakkoliv, vždy je potřeba cvičit s konkrétním cílem, kterého chcete dosáhnout. Krátkodobým cílem může být například snížení tělesné váhy o 5 kilogramů. Takový cíl rozhodně není nereálný a k jeho dosažení by měl ve většině případů postačit velmi krátký časový úsek. Jakmile takového milníku dosáhnete, určete cíl pro následující období. V tuto chvíli si již vaše tělo zvyklo na nějakou fyzickou zátěž způsobenou cvičením a vy zjistíte, že cviky vám jdou provádět mnohem snáze, než tomu bylo před stanovením prvního cíle.  

Chytré technologie pro sledování výsledků 

Když jste se ještě před pár lety prošli po posilovně, mohli jste spatřit cvičence se zápisníkem a tužkou. Po každé odcvičené sérii si do něj zapisovali výsledky cvičení a mohli tak porovnávat svůj postup s předchozími zaznamenanými údaji. Pokud daný cvičenec na začátku svého putování za krátkodobým cílem byl schopný udělat například dvacet dřepů a nyní po uplynulém tréninku jich zvládne dvojnásobek bez větších problémů, znamená to, že si sval na tento typ zátěže zvyknul. V tu chvíli je třeba uvažovat, zda není vhodné dřepy vystřídat jiným cvikem nebo cvik jako takový alternovat. Ke sledování výsledků ale neslouží jen zápisník nebo jeho moderní alternativa v podobě chytrého telefonu.

technologie

Chytrá váha vám pomůže s monitoringem tělesných hodnot od BMI přes kosterní svalstvo až po viscerální tuk. Díky synchronizaci dat s chytrým telefonem získáte komplexní přehled o tom, co se ve vašem těle děje a díky tomu upravit svůj životní styl, popřípadě cvičební plán.  

Co nevyřeší pouze cvičení a zdravý jídelníček 

Některé možné zdravotní problémy ale nelze vyřešit „jednoduchou cestou“. Na své zdraví je třeba dávat pozor jako na celek včetně například krevního tlaku nebo krevního kyslíku. Česká značka Tesla Smart nabízí dostupné chytré technologie, které vás na případný zdravotní problém včas upozorní. Navíc stejně jako v případě chytré váhy díky synchronizaci dat získáte přehledné statistiky.  

K TÉMATU  Alkohol jako náhražka manželské poradny? Podle odborníků upevňuje vztahy a snižuje riziko nevěry! Co je na tom pravdy?

Podpora duševní pohody 

technologie

Mnoho žen dnes preferuje cvičení v pohodlí domova. Typickým cvičením se stala v posledních letech jóga. Tento článek nemá za cíl vyvádět cvičence z komfortní zóny, kterou domácí prostředí bez pochyby je, ale především poskytnout rady a tipy, jak cvičení zpříjemnit a případně zefektivnit. Populárním prostředkem pro navození takové příjemné a pohodové atmosféry je aroma difuzér. Jeho největší výhodou je především velmi široká paleta vonných olejů, které jsou dostupné často i v nespecializovaných obchodech. Vaše prostředí pro cvičení se může najednou proměnit v borovicový les, citrusový háj, levandulové pole nebo třeba v saunový rituál. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý nenávidí uklízení, ale každý miluje čistý dům. Existuje nejlepší způsob, jak rychle vyčistit dům? Většina nováčků v uklízení si není jistá, zda by měli nejprve vysát prach nebo vysát. Mají nejdříve uklidit kuchyň, nebo koupelnu? Je spoustu nezodpovězených otázek, co se úklidu týče.
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Monstera – pokojová rostlina s monstrózními listy, která je součástí českých rodin už od nepaměti. V mnoha domácnostech se dědí po generace – pěstovaly ji babičky, matky, dcery i vnučky. Je ideální rostlinou do moderních i starších domovů, hravě si s ní poradí i začínající pěstitelé. Ke svému životu totiž nevyžaduje prakticky nic.
Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.

Nepřehlédněte

Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek