Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

Instagram vs. realita: Už teď jste dokonalá. Bree Lenehan ukazuje pravdu

Spousta lidí je se svým životem nespokojená. Někomu se nelíbí postava, jinému nos, další si stěžuje na vztah, který prožívá. Proto se většina z nás ubírá k brouzdání na Instagramu, který je doslova zahlcen perfektními fotografiemi života jiných lidí. Mnoho influencerů se ale tomuto „trendu sociálních sítí“ snaží postavit a ukazují také pravou realitu než tu vysněnou. Jednou z takových influencerek je Bree Lenehan.
Bree Lenehan
Bree Lenehan ukazuje svým fanouškům rozdíl mezi internetovou fikcí a realitou.

06. 01. 2023

Australanka Bree Lenehan je vyznavačkou sebelásky, své tělo má ráda se všemi jeho nedokonalostmi. Svůj profil řídí tak, aby inspirovala i ostatní, že je naprosto normální vypadat „nedokonale“.

Kdo je Bree Lenehan

V posledních letech sociální sítě ovládly svět, veškerá pozornost je zaměřena především na Instagram. Právě tato platforma se stala místem pro reklamu a marketing. Ovšem je to také síť plná „dokonalých ukázek ještě dokonalejších životů“. Jaká je ale ve skutečnosti realita?

Bree Lenehan
Selfie, co skončí na síti a selfie, co skončí v koši.

Bree Lenehan je pětadvacetiletá slečna pocházející z australského Queenslandu. I ona patří mezi ty, které měly problémy s jídlem. Nejdříve bojovala s anorexií, po úspěšném zvládnutí této nemoci zase s nadváhou. Držela neúměrné diety, trápila se hlady a zkoušela všemožné přípravky, které jí měly zajistit dokonalou postavu.

Cesta za zdravím

V roce 2019 začala zveřejňovat cestu ke své vysněné postavě. Už to ale nebyly žádné diety. Začala se zajímat o složení jídla, jak by měl vypadat správný jídelníček a co je pro tělo důležité. „Celý život jsem byla přesvědčená, že mít tuk na těle je špatné. Nikdo mi neřekl, že tuk je pro mé zdraví životně důležitý, potřebují ho i moje hormony, chrání mé orgány a udržuje tělesnou teplotu,“ rozpovídala se Bree v jednom ze svých příspěvků.

„Všude jsem četla, jak některé celebrity dokázaly shodit 10 kg za týden, ale nikde se už nepsalo o tom, jak nezdravý je jejich přístup k hubnutí, nebo o tom, jak všechno brzy nabraly zpět, protože dieta byla příliš restriktivní na to, aby se dala udržet,“ řekla mladá influencerka.

Bree Lenehan tedy zastává názor, že dietní průmysl je pohromou lidstva, poukazuje na dietní chyby, lákadla jednotlivých společností, které z vás leda tahají peníze a snaží se lidem ukázat, že ne vždy je vše tak růžové, jak by se na obrázku zdálo. A její fanoušci ji právě za to zbožňují.

K TÉMATU  Máte pocuchané nervy? Tyhle potraviny jsou lepší než hrst antidepresiv
Bree Lenehan
Nejen na úhlu, ale i na světle záleží.

Realita je ve skutečnosti jinde

Znáte to, otevřete sociální sítě, kde na vás útočí jedna dokonalost za druhou. Nikomu neleze špek na břiše, celulitida, strie. Nikdo nemá mastné a neupravené vlasy. Je to přehlídka toho, jak byste chtěla vypadat. Jenže pod tímto nátlakem zapomínáme, že nikdo nevypadá 24/7 perfektně jako z katalogu.

Není proto žádný div, že Australanka Bree má na svém instagramovém kontě stovky tisíc sledujících. Ráda na svém účtu zveřejňuje fotografie Instagram vs. realita. Připomíná nám, že je normální ráno vypadat jako modelka, ale k večeru jako těhotná žena v 5. měsíci. Snaží se o to, aby každý přijal své tělo takové, jaké je. Aby každý pochopil, že lidské tělo se z hodiny na hodinu mění a je naprosto přirozené mít na stehnech strie nebo povislá prsa.

Bree Lenehan
Rozlišujte mezi fikcí a skutečností.

„Průmysl krásy a diety mi prodal krémy jak proti celulitidě, tak na všechny mé nedostatky. Ale nikdy mi neřekli, že 80–90 % žen a (10 % mužů) má celulitidu. Že mít celulitidu, strie, propady kyčlí, tuk na břiše, nestejnoměrná prsa je téměř tak normální, jako mít kolena a prsty,“ pokračovala ve svém vyjádření.

Milujte se takové, jaké jste

Na internetu se nám zobrazují ženy v pečlivě nastavených pózách, filtrované, vylepšené, upravované. Jen samé hezké obrázky. Ale už se nám nezobrazují ženy všedních dnů, bez make-upu, v teplácích, s oteklými tvářemi po ránu.

Myslíme si, že když zhubneme, budeme zákonitě šťastnější. Že když budeme mít větší rty, menší pas, větší zadek a dokonalou pleť, tak budeme sebevědomější. „Už vám ale nikdo neřekne, jak se budete stále cítit ve své kůži nešťastní, protože vaše sebevědomí bude výrazně ovlivněno vaším negativním myšlením a nerealistickými požadavky ke svému tělu,“ uzavřela Bree.

K TÉMATU  Kokosový olej: víte o veškerých možnostech jeho využití?
Bree Lenehan
Najdi 5 rozdílů.

S názory této mladé influencerky se ztotožňuje stále více lidí (díky bohu!), kteří stejně jako ona, se snaží šířit osvětu „nedokonalosti“ a špatného vlivu sociálních sítí na lidi. Proto nepropadejte instagramovému perfekcionismu a zachovejte si racionální přístup. Je to přece pořád jen internet, ne realita.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

3 starší modelky, které učí ženy milovat svůj věk

Dávat si předsevzetí? Nesmysl, šťastnější nebudete

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Mnoho lidí začíná hubnout především s dietou, protože je to nejjednodušší způsob, jak změnit své každodenní stravovací návyky. To je správný směr, ale nestačí, pokud chcete na svém těle skutečně zapracovat a zhubnout. Je také nutné správně přizpůsobené cvičení a k tomu budete potřebovat vybavení a příslušenství!
Konec školního roku a rozdávání vysvědčení je náročnou dobou pro pracovníky linek bezpečí, kteří vyřizují telefonáty od dětí, které se bojí přijít domů. Do jejich hledání se také musí často zapojit i policie. Čas od času přijde i smutek, když se dítě domnívá, že špatným vysvědčením končí jeho životní čas. Nenechte se zaskočit jedním školním výsledkem. Jde přece o dítě, které milujete.
Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek