Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Instagram vs. realita: Už teď jste dokonalá. Bree Lenehan ukazuje pravdu

Spousta lidí je se svým životem nespokojená. Někomu se nelíbí postava, jinému nos, další si stěžuje na vztah, který prožívá. Proto se většina z nás ubírá k brouzdání na Instagramu, který je doslova zahlcen perfektními fotografiemi života jiných lidí. Mnoho influencerů se ale tomuto „trendu sociálních sítí“ snaží postavit a ukazují také pravou realitu než tu vysněnou. Jednou z takových influencerek je Bree Lenehan.
Bree Lenehan
Bree Lenehan ukazuje svým fanouškům rozdíl mezi internetovou fikcí a realitou.

06. 01. 2023

Australanka Bree Lenehan je vyznavačkou sebelásky, své tělo má ráda se všemi jeho nedokonalostmi. Svůj profil řídí tak, aby inspirovala i ostatní, že je naprosto normální vypadat „nedokonale“.

Kdo je Bree Lenehan

V posledních letech sociální sítě ovládly svět, veškerá pozornost je zaměřena především na Instagram. Právě tato platforma se stala místem pro reklamu a marketing. Ovšem je to také síť plná „dokonalých ukázek ještě dokonalejších životů“. Jaká je ale ve skutečnosti realita?

Bree Lenehan
Selfie, co skončí na síti a selfie, co skončí v koši.

Bree Lenehan je pětadvacetiletá slečna pocházející z australského Queenslandu. I ona patří mezi ty, které měly problémy s jídlem. Nejdříve bojovala s anorexií, po úspěšném zvládnutí této nemoci zase s nadváhou. Držela neúměrné diety, trápila se hlady a zkoušela všemožné přípravky, které jí měly zajistit dokonalou postavu.

Cesta za zdravím

V roce 2019 začala zveřejňovat cestu ke své vysněné postavě. Už to ale nebyly žádné diety. Začala se zajímat o složení jídla, jak by měl vypadat správný jídelníček a co je pro tělo důležité. „Celý život jsem byla přesvědčená, že mít tuk na těle je špatné. Nikdo mi neřekl, že tuk je pro mé zdraví životně důležitý, potřebují ho i moje hormony, chrání mé orgány a udržuje tělesnou teplotu,“ rozpovídala se Bree v jednom ze svých příspěvků.

„Všude jsem četla, jak některé celebrity dokázaly shodit 10 kg za týden, ale nikde se už nepsalo o tom, jak nezdravý je jejich přístup k hubnutí, nebo o tom, jak všechno brzy nabraly zpět, protože dieta byla příliš restriktivní na to, aby se dala udržet,“ řekla mladá influencerka.

Bree Lenehan tedy zastává názor, že dietní průmysl je pohromou lidstva, poukazuje na dietní chyby, lákadla jednotlivých společností, které z vás leda tahají peníze a snaží se lidem ukázat, že ne vždy je vše tak růžové, jak by se na obrázku zdálo. A její fanoušci ji právě za to zbožňují.

K TÉMATU  Originální a stylové módní doplňky. Vyrobte si je doma během chvíle
Bree Lenehan
Nejen na úhlu, ale i na světle záleží.

Realita je ve skutečnosti jinde

Znáte to, otevřete sociální sítě, kde na vás útočí jedna dokonalost za druhou. Nikomu neleze špek na břiše, celulitida, strie. Nikdo nemá mastné a neupravené vlasy. Je to přehlídka toho, jak byste chtěla vypadat. Jenže pod tímto nátlakem zapomínáme, že nikdo nevypadá 24/7 perfektně jako z katalogu.

Není proto žádný div, že Australanka Bree má na svém instagramovém kontě stovky tisíc sledujících. Ráda na svém účtu zveřejňuje fotografie Instagram vs. realita. Připomíná nám, že je normální ráno vypadat jako modelka, ale k večeru jako těhotná žena v 5. měsíci. Snaží se o to, aby každý přijal své tělo takové, jaké je. Aby každý pochopil, že lidské tělo se z hodiny na hodinu mění a je naprosto přirozené mít na stehnech strie nebo povislá prsa.

Bree Lenehan
Rozlišujte mezi fikcí a skutečností.

„Průmysl krásy a diety mi prodal krémy jak proti celulitidě, tak na všechny mé nedostatky. Ale nikdy mi neřekli, že 80–90 % žen a (10 % mužů) má celulitidu. Že mít celulitidu, strie, propady kyčlí, tuk na břiše, nestejnoměrná prsa je téměř tak normální, jako mít kolena a prsty,“ pokračovala ve svém vyjádření.

Milujte se takové, jaké jste

Na internetu se nám zobrazují ženy v pečlivě nastavených pózách, filtrované, vylepšené, upravované. Jen samé hezké obrázky. Ale už se nám nezobrazují ženy všedních dnů, bez make-upu, v teplácích, s oteklými tvářemi po ránu.

Myslíme si, že když zhubneme, budeme zákonitě šťastnější. Že když budeme mít větší rty, menší pas, větší zadek a dokonalou pleť, tak budeme sebevědomější. „Už vám ale nikdo neřekne, jak se budete stále cítit ve své kůži nešťastní, protože vaše sebevědomí bude výrazně ovlivněno vaším negativním myšlením a nerealistickými požadavky ke svému tělu,“ uzavřela Bree.

K TÉMATU  Sociální sítě ničí, i budují zároveň. Ale proč už to bez nich nejde?
Bree Lenehan
Najdi 5 rozdílů.

S názory této mladé influencerky se ztotožňuje stále více lidí (díky bohu!), kteří stejně jako ona, se snaží šířit osvětu „nedokonalosti“ a špatného vlivu sociálních sítí na lidi. Proto nepropadejte instagramovému perfekcionismu a zachovejte si racionální přístup. Je to přece pořád jen internet, ne realita.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

3 starší modelky, které učí ženy milovat svůj věk

Dávat si předsevzetí? Nesmysl, šťastnější nebudete

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.
Chladná rána i večery nepřidají na náladě nikomu. Známe ale potraviny, které vás dokáží zahřát a zpříjemnit vám den. Už tím, že vám nebudete po těle chladno. Kterými obohatit podzimní jídelníček?
Chtěli byste naší planetě pomoci od nadbytečného odpadu, ale nevíte, jak na to? Nemusíte ze dne na den začít kompostovat a stloukat si doma vlastní máslo. Stačí se jen řídit několika jednoduchými radami, které zvládne opravdu každý.
Koupili jste si nové pokojovky a zaléváte je jako diví, aby vám rostly jako z vody? Pak si dejte pozor na to, abyste je nepřelili. Zatímco rostlina se zanedbanou zálivkou se dá ještě zachránit, po přelití dochází k uhnívání kořenů a tím i k úhynu samotné rostliny. Je spousta důvodů, proč přehnaná péče pokojovkám škodí.
Poradíme vám, jak zvládnout mírný průběh covid-19 v domácích podmínkách, co na něj nezabírá nebo kdy už je nutné vyhledat lékařskou péči. Navíc přidáme odpovědi na několik dalších klíčových otázek.
Handmade věci se z hlediska popularity už několik let drží na samém vrcholku. A ostatně se není čemu divit. Jsou totiž osobité, originální, odlišné od ostatních a jedinečné v každém detailu. Dnes si doma můžete vyrobit snad už cokoliv - od dekorací až po kosmetiku. My se ale v tomto článku budeme zabývat tím, jak si vyrobit vlastní parfém. Pojďme na to!
Sebere mi děti – to patří mezi nejčastější obavy rodičů, kteří se rozvádějí. Často tato věta totiž bývá předmětem zastrašování ze strany některého z rodičů nebo nástrojem vydírání, aby rodič dosáhl v bitvě zvané „rozvod” svého. A obvykle to funguje.
Zubní nit jste nepoužila ani nepamatujete? Často se stresujete i kvůli naprostým banalitám? Pokud vás navíc neužije ani na pravidelnou fyzickou aktivitu, vaše srdce vyloženě trpí. Co všechno se vám kvůli tomu může stát?
Slyšeli jste někdy o meditaci? Zkoušeli jste ji někdy praktikovat nebo ji dokonce již praktikujete? Dnešní článek bude totiž právě o ní! Pro ty z vás, kteří o meditaci slyšíte poprvé, tak pokračujte ve čtení, protože se dozvíte, jak moc vám může změnit váš život. A to pozitivně. Redukovat stres, léčit vaše tělo, cítit se klidně, cítit se radostně a spoustu dalších benefitů!
Ve velkých městech je denně potkáváte. Mají kasičky, často prodávají drobné předměty, klíčenky, plyšáky, odznaky. A žádají vás o příspěvek na invalidní vozík pro malou holčičku, nemocné pejsky, nevyléčitelné děti a mnoho dalšího. Jak si ověřit, že opravdu přispíváme tam, kde je to potřeba?
Christian Dior, ikona módního světa. Zakladatel francouzské značky Dior, jejíž historie sahá do 40. let 20. století. Zákazníkům z celého světa nabízí jedny z nejkrásnějších oděvů, ať už jde o běžné modely nebo haute couture, šaty vysoké krejčoviny. Jaký příběh stojí za vznikem této značky?
Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.

Výběr článků

Z ničeho nic srdce bije na poplach, žaludek se sevře a vy se cítíte svým partnerem či partnerkou zrazeni. Ano, to je žárlivost, která je v nízké míře naprosto přirozená.
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
To nejlepší z čistého minimalismu předvádí překrásná rezidence od studia FGR Architects ve městečku Portsea v Austrálii. Stavba z roku 2016 se stojí na vyvýšeném povrchu, díky kterému nabízí otevřený pohled do všech stran. Podívejte se na ten výhled na oceán!

Nepřehlédněte

Sváteční období je v plném proudu, a s ním přichází potřeba najít rovnováhu mezi odpočinkem a aktivitami. Dnešní pondělní článek na Dámské Lize se věnuje této výzvě, přináší nápady a tipy, jak aktivně odpočívat mezi svátky. Bez ohledu na to, zda preferujete venkovní dobrodružství, relaxaci v pohodlí domova, nebo nové zážitky s rodinou a přáteli, čekají vás inspirace, jak plně využít krásné chvíle mezi vánočními svátky.
Saunování přináší celou řadu zdravotních benefitů. Během chvíle dokonale prohřeje celé tělo, podporuje relaxaci, posiluje imunitu. Chodit do sauny pravidelně rozhodně má smysl. Jen při tom nesmíte chybovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek