Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Instagram vs. realita: Už teď jste dokonalá. Bree Lenehan ukazuje pravdu

Spousta lidí je se svým životem nespokojená. Někomu se nelíbí postava, jinému nos, další si stěžuje na vztah, který prožívá. Proto se většina z nás ubírá k brouzdání na Instagramu, který je doslova zahlcen perfektními fotografiemi života jiných lidí. Mnoho influencerů se ale tomuto „trendu sociálních sítí“ snaží postavit a ukazují také pravou realitu než tu vysněnou. Jednou z takových influencerek je Bree Lenehan.
Bree Lenehan
Bree Lenehan ukazuje svým fanouškům rozdíl mezi internetovou fikcí a realitou.

06. 01. 2023

Australanka Bree Lenehan je vyznavačkou sebelásky, své tělo má ráda se všemi jeho nedokonalostmi. Svůj profil řídí tak, aby inspirovala i ostatní, že je naprosto normální vypadat „nedokonale“.

Kdo je Bree Lenehan

V posledních letech sociální sítě ovládly svět, veškerá pozornost je zaměřena především na Instagram. Právě tato platforma se stala místem pro reklamu a marketing. Ovšem je to také síť plná „dokonalých ukázek ještě dokonalejších životů“. Jaká je ale ve skutečnosti realita?

Bree Lenehan
Selfie, co skončí na síti a selfie, co skončí v koši.

Bree Lenehan je pětadvacetiletá slečna pocházející z australského Queenslandu. I ona patří mezi ty, které měly problémy s jídlem. Nejdříve bojovala s anorexií, po úspěšném zvládnutí této nemoci zase s nadváhou. Držela neúměrné diety, trápila se hlady a zkoušela všemožné přípravky, které jí měly zajistit dokonalou postavu.

Cesta za zdravím

V roce 2019 začala zveřejňovat cestu ke své vysněné postavě. Už to ale nebyly žádné diety. Začala se zajímat o složení jídla, jak by měl vypadat správný jídelníček a co je pro tělo důležité. „Celý život jsem byla přesvědčená, že mít tuk na těle je špatné. Nikdo mi neřekl, že tuk je pro mé zdraví životně důležitý, potřebují ho i moje hormony, chrání mé orgány a udržuje tělesnou teplotu,“ rozpovídala se Bree v jednom ze svých příspěvků.

„Všude jsem četla, jak některé celebrity dokázaly shodit 10 kg za týden, ale nikde se už nepsalo o tom, jak nezdravý je jejich přístup k hubnutí, nebo o tom, jak všechno brzy nabraly zpět, protože dieta byla příliš restriktivní na to, aby se dala udržet,“ řekla mladá influencerka.

Bree Lenehan tedy zastává názor, že dietní průmysl je pohromou lidstva, poukazuje na dietní chyby, lákadla jednotlivých společností, které z vás leda tahají peníze a snaží se lidem ukázat, že ne vždy je vše tak růžové, jak by se na obrázku zdálo. A její fanoušci ji právě za to zbožňují.

K TÉMATU  Domácí řasenka, která funguje! Zkuste si ji vyrobit. Překvapí vás!
Bree Lenehan
Nejen na úhlu, ale i na světle záleží.

Realita je ve skutečnosti jinde

Znáte to, otevřete sociální sítě, kde na vás útočí jedna dokonalost za druhou. Nikomu neleze špek na břiše, celulitida, strie. Nikdo nemá mastné a neupravené vlasy. Je to přehlídka toho, jak byste chtěla vypadat. Jenže pod tímto nátlakem zapomínáme, že nikdo nevypadá 24/7 perfektně jako z katalogu.

Není proto žádný div, že Australanka Bree má na svém instagramovém kontě stovky tisíc sledujících. Ráda na svém účtu zveřejňuje fotografie Instagram vs. realita. Připomíná nám, že je normální ráno vypadat jako modelka, ale k večeru jako těhotná žena v 5. měsíci. Snaží se o to, aby každý přijal své tělo takové, jaké je. Aby každý pochopil, že lidské tělo se z hodiny na hodinu mění a je naprosto přirozené mít na stehnech strie nebo povislá prsa.

Bree Lenehan
Rozlišujte mezi fikcí a skutečností.

„Průmysl krásy a diety mi prodal krémy jak proti celulitidě, tak na všechny mé nedostatky. Ale nikdy mi neřekli, že 80–90 % žen a (10 % mužů) má celulitidu. Že mít celulitidu, strie, propady kyčlí, tuk na břiše, nestejnoměrná prsa je téměř tak normální, jako mít kolena a prsty,“ pokračovala ve svém vyjádření.

Milujte se takové, jaké jste

Na internetu se nám zobrazují ženy v pečlivě nastavených pózách, filtrované, vylepšené, upravované. Jen samé hezké obrázky. Ale už se nám nezobrazují ženy všedních dnů, bez make-upu, v teplácích, s oteklými tvářemi po ránu.

Myslíme si, že když zhubneme, budeme zákonitě šťastnější. Že když budeme mít větší rty, menší pas, větší zadek a dokonalou pleť, tak budeme sebevědomější. „Už vám ale nikdo neřekne, jak se budete stále cítit ve své kůži nešťastní, protože vaše sebevědomí bude výrazně ovlivněno vaším negativním myšlením a nerealistickými požadavky ke svému tělu,“ uzavřela Bree.

K TÉMATU  5 krásek ve větším měřítku. Koukněte na současné ikony PLUS SIZE modelingu 
Bree Lenehan
Najdi 5 rozdílů.

S názory této mladé influencerky se ztotožňuje stále více lidí (díky bohu!), kteří stejně jako ona, se snaží šířit osvětu „nedokonalosti“ a špatného vlivu sociálních sítí na lidi. Proto nepropadejte instagramovému perfekcionismu a zachovejte si racionální přístup. Je to přece pořád jen internet, ne realita.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

3 starší modelky, které učí ženy milovat svůj věk

Dávat si předsevzetí? Nesmysl, šťastnější nebudete

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Slovenský designér Pavol Dendis představil v rámci Mercedes Benz Prague Fashion Weeku svoji kolekci již po několikáté. V minulosti jsme u něj byli zvyklí na absenci barev. Letos je tomu jinak.
I když je neděle od slova nedělat, měly byste dokončit vše rozdělané. Odpočinek potřebují předevšán vaše vnitřní orgány. Je důležité zaměřit se na správný jídelníček a očistu střev. Co ještě přinese novoluní v Panně?
Vlasy jsou korunou krásy - a tak na ně i řada žen pohlíží. Ve chvíli, kdy začnou padat a jejich lesk se ztrácí, začínají panikařit a ptát se, jak proti těmto dopadům mohou bojovat, jak jim mohou čelit. Pokud by se zeptaly svých kadeřníků, ti by jim odpověděli jedno - vše začíná u správné péče.  
Kůže je krásná na pohled, na omak, a dokonce i nádherně voní. Problém je v tom, že kvůli ní umírají zvířata. Už brzy ale může být kůže všude kolem nás, a to ve svých alternativních a ekologických podobách. Znáte je všechny?
Ať už jste milovníci módy, nebo jde toto trochu mimo vás, stojí za to si připomenout pár kousků, ze kterých postavíte skvělé outfity.
Spousta lidí si čas od času zpříjemní potemnělé večery tím, že zapálí vonné svíčky. Patříte k nim i vy? V tom případě je dobré se seznámit s riziky, které tato záliba přináší. Čemu všemu jdete naproti s každým zažehnutým plamínkem?
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Určitě jste i v zimě potkávaly spoustu lidí v teniskách. Již několik let je to módní obuv pro všechny příležitosti. A právě přicházející teplé období nám dovolí více využít přednosti této pohodlné obuvi.
Přemýšlíte o soukromé školce pro vaše dítě? Dnes se podíváme na výhody a nevýhody soukromých školek. Prozkoumáme výhody jako individuální přístup a zaměření na specifické potřeby dítěte, stejně jako možné překážky, které mohou v soukromých školkách vzniknout. Čemu dáte nakonec přednost státní školce, nebo soukromé? Jaké jsou vaše zkušenosti?
Ložnice je místo pro váš odpočinek, relax a spánek. Zařiďte si ji v jednotném stylu a obklopte se nábytkem podle vašeho gusta. Udělejte si ložnici snů.
Víte, jakou sexuální polohu preferuje váš protějšek? Pokud vyžaduje stále hlavně jen jednu polohu při milostných hrátkách, velice snadno si podle toho můžete vyložit, s kým máte tu čest.
Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.

Výběr článků

Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Orchideje patří k velice oblíbeným a krásným pokojovým rostlinám. Bohužel jejich velkou nevýhodou je poměrně náročné pěstování. Není to rostlina, kterou jednou za čtrnáct dnů zalijete a už se o ni nestaráte. Orchidej potřebuje trochu víc.
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.

Nepřehlédněte

Viber, jedna z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, vám přináší zábavnou velikonoční hru. Hledejte vajíčka, která schovali zajíčci a vyhrajte naše velikonoční ceny!
Ať už se chystáte na výlet, za nákupy, na první dovolenou nebo zkrátka jen někde chcete přenocovat, podívejte se, jestli se ve vámi vybrané lokalitě nenachází zařízení, které disponuje certifikátem „baby friendly“. Věřte nebo ne, ale ubytování nebo pouhý oběd s dítětem po boku se vám totiž může v mnohém zpříjemnit a usnadnit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek