Úterý , 29. 11. 2022

Zina

3 starší modelky, které učí ženy milovat svůj věk

Modelek je po celém světe velké množství. Jejich konkurence je opravdu vysoká. Do světa reflektorů se ale dostanou jen ty nejlepší. Ovšem co to znamená nejlepší? Nejvyšší? Nejhubenější? Nejkrásnější? Nejmladší? To vše má svůj úhel pohledu. Jsou totiž modelky, jejichž kariéra skončí tak rychle, jak začala, a oproti tomu jsou i takové, které jsou stále žádané i ve věku (nebo právě proto), kdybychom si spíše řekli, že už takové povolání není zcela vhodné.
starší
Dokonalost v každém věku pramení zevnitř.

04. 10. 2022

1. Yazemeenah Rossi

Francouzská diva @yazemeenah, starší modelka pracující pro světové značky, herečka a influencerka je stále, i ve věku 66 let, ve svých oborech vysoce aktivní. A v čem tkví její kouzlo osobnosti? Je to dokonalou postavou, kterou jí i v tomto věku mohou závidět děvčata, co jsou o generaci a více mladší?

yazemeenah
Yazemeenah je se svým vzhledem maximálně spokojená.

Yazemeenah Rossi se k modelingu dostala až chvilku před 30. narozeninami, což bývá věk, kdy mnoho žen odchází již do modelingového důchodu. Ovšem vrcholu dosáhla až o patnáct let později, v době, kdy se přemístila do New Yorku. Zde začala pracovat pro značky se zvučnými jmény, Saint Laurent a Hermes jsou jen příklady. Mnohým z nás může být v povědomí díky britské módní značce Marks & Spencer. Ikonou se stala zcela nepochybně díky svému mladistvému vzhledu a pozitivnímu přístupu ke stáří.

Svou postavu si udržuje organickou stravou. Nikdy nekonzumuje polotovary, jídla mražená či jakkoli uměle zpracovaná. Zdravé stravě připisuje kredity za svůj neměnící se půvab, jenž oceňují nejen návrháři a světoví velikáni v oblasti módy. Ruku v ruce se správnými stravovacími návyky modelka dodržuje fyzické aktivity, které provozuje každý den.

yazemeenah
Šediny ji rozhodně netrápí.

Ještě jednu věc na Yazemeenah nepřehlédnete, její dlouhé šedivé vlasy, které si nikdy neobarvila a nestyděla se za ně. Naopak, je na ně pyšná! A to dokáže říct jen málokterá z nás. Vše je to zřejmě jen o nastavení mysli.

2. Maye Musk

Maye se řadí mezi vysoce uznávané top modelky, a to i když jí je už 74 let! Tato Kanaďanka zároveň slaví úspěchy v oblasti výživového poradenství. Je nutné i podotknout, že její potomci patří mezi úspěšné podnikatele (její příjmení vám určitě napovědělo). Nejznámější mezi nimi, Elon Musk, CEO společnosti Tesla, zakladatel společnosti SpaceX a tak dále, je na horních příčkách mezi nejbohatšími lidmi světa. I jeho dva mladší bratři, Tosca a Kimbal, jsou velice úspěšní podnikatelé.

K TÉMATU  Džíny a skvělé vychytávky na jejich úpravu. Přizpůsobte si je na míru snadno a rychle

Ale zpět k Maye Musk. Poprvé se setkala s modelingem ve svých 15 letech, a tímto směrem nadále pokračovala. Životní okamžik pro ni nastal o pár let později, kdy se stala finalistkou soutěže krásy v Jihoafrické republice. Krátce na to se však vdala a ujala se mateřských povinností. Modeling šel proto stranou. Co ale nešlo zcela stranou bylo studium v oboru zdravé výživy. Když děti povyrostly, kromě práce na univerzitě brala modelingové nabídky či další přednášky o zdravé výživě a světě krásy, aby uživila rodinu.

Módní značky na ní obdivují šarmantní vzhled, krátký, ale vysoce slušivý a moderní střih vlasů či její vytříbený vkus. Dodnes tato starší modelka často objíždí různé státy, kde přednáší o zdravé výživě a své poznatky předává dál. Je častou tváří módních časopisů a dokonce autorkou knih. Své kouzlo, postavu a celkový vzhled si udržuje díky správné životosprávě a aktivitám, které hlásá do světa.

3. Roxanne Gould

Další starší topmodelka, která oplývá navzdory šedinám mladistvým vzhledem. Roxanne je americkou přední tváří módního časopisu Vogue a zároveň modelkou, která má ve svých aktivních šedesáti letech jednu z nejdelších modelingových kariér z celého světa. I její matka byla herečkou a modelkou – a svou dceru začala prosazovat do různých dětských rolí již od 3 let.

Kromě modelingu je Roxanne Gould aktivní na poli herectví, produkci, stylingu, přednášení a koučinku. Je též k vidění na sociálních sítích, kde fanoušci mohou sledovat její práci a osobní život. Na svém youtube kanálu roxmod pravidelně radí v otázkách krásy a stáří.

A jistě nám dáte za pravdu, že si to může dovolit. Roxanne totiž umí stárnout sebevědomě, a i v pokročilém věku se stále cítí být sama sebou, stejně tak, jako když byla mladá holka. V každém případě se snaží být sama se sebou spokojená, což dle ní naprosto ovlivňuje vzhled každého a vědění jak si vybudovat sebedůvěru v každém věku ráda předává dál. I proto je stále vyhledávaná věhlasnými světovými módními stylisty a značkami.

K TÉMATU  Péče o stárnoucí rodiče. Jak si ji usnadnit? Co byste určitě neměly opomenout?
Roxanne představuje nejlepší produkty na šedé vlasy.

Pokud vás toto téma zaujalo, na jejích webových stránkách si můžete pořídit její knihu nebo se zúčastnit meditačního kurzu. Nebo si pustit nějaký z jejích inspirativních rozhovorů a načerpat něco z poselství, jak být dokonalá a sebevědomá v každém věku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 nejlepších beauty blogerek, které stojí za to sledovat

Dávno zapovězené módní propadáky: V čem jsme si připadaly nejvíc cool?

Zdroje článku:
www.imdb.com, www.theguardian.com , www.people.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.
Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Snad každé dítě se v předvánočním období těší na adventní kalendář s roztomilými obrázky, pod jehož okénky najdou sladkou čokoládku pro každý den. A protože radost si zasloužíme i my větší, postupně vznikly také kalendáře pro dospěláky, vždy tematicky laděné. Nutno ale uznat, že čím více takových hračiček, tím větší množství nadbytečného odpadu, který na planetě prostě nechceme. A právě proto se pomalu rozšiřuje trend udržitelných adventních kalendářů, které vás budou těšit po dlouhou dobu a příroda vám za to od srdce poděkuje.

Nepřehlédněte

Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek