Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Nepříjemné chrápání vám nedá spát. Tipy a rady, jak přestat chrápat

Neustálé převalování, polštáře na uších, probděné noci, špunty v uších. Přijde vám to povědomé? Pak právě váš partner nebo partnerka chrápe. Nemusíte se obávat toho, že byste v tom byli sami. Najde se mezi námi vícero lidí, kteří se ptají na jednu otázku, a sice jak se zbavit chrápání, které nám nedá v noci spát?
chrápání
Anatomické znázornění: Proč dochází během spánku ke chrápání? (zdroj foto: 123rf.com)

15. 06. 2020

Chrápání je velmi nepříjemná záležitost. Ze sedmdesáti procent je to však dědičný zdravotní problém, za který se nemůže. Chrápání je způsobeno přirážkou, jež se nachází v dýchacích cestách a na kterou vzduch v dýchacích cestách naráží. Ona se tím pádem zachvívá a vydává tak dobře známý zvuk. Jak již bylo zmíněno, ze sedmdesáti procent se chrápání nelze zbavit babskými radami, jelikož se jedná o dědičné záležitosti, ze zbylých třiceti procent však chrápání můžete předcházet. Ale jak? 

Hydratujete organismus? 

Je chrápání i vaším problémem? Nebo je chrápání to, co vám vadí u partnera nebo partnerky? Pak se nabízí otázka, hydratujete dostatečně svůj organismus, respektive dodržuje osoba vám blízká pitný režim? Právě dostatečný pitný režim je pro člověka důležitý a díky dodržování pitného režimu můžete předejít mnohým zdravotním komplikacím, k nimž se ostatně řadí i chrápání.  

chrápání
Proč člověk chrápe během spánku? (zdroj foto: 123rf.com)

To prokázala nedávná studie, která tvrdí, že díky dostatečné hydrataci organismu nedojde k zalepení úst ani nosu sekrety, jež chrápání způsobují. 

Máte doma uklizeno? 

Věděli jste, že chrápání je také reakcí na alergeny v domácnosti? Možná nejste alergikem ani astmatikem, přesto mohou dýchací cesty špatně reagovat na prach, pyl nebo například na zvířecí chlupy v domácnosti. Proto se pusťte do pořádného úklidu, kdy prošmejdíte s hadříkem každý kout vašeho domova. Nezapomeňte vytřepat polštáře, vyprášit matraci, peřiny a samozřejmě pročistit stropní ventilátor. Tam je prachu až, až! 

chrápání
Chrápete? Vyzkoušejte naše rady na zamezení a zmírnění chrápání. (zdroj foto: 123rf.com)

Při úklidu se snažte vyhnat pro jistotu i ostatní alergeny, jako jsou například roztoči. A nezapomeňte pořádně vyvětrat! 

Žádná sklenička ani cigareta před spaním 

Máte ve zvyku dopřát si před spaním cigaretu nebo skleničku dobrého vína? Doporučujeme tento zvyk na nějakou dobu vypustit z vašeho denního harmonogramu. Bylo totiž prokázané, že alkohol před spaním stejně jako cigareta zablokují dýchací cesty, což vede k celonočnímu chrápání. V ideálním případě se vyhněte pivu, vínu nebo cigaretě čtyři hodiny před spaním, tím se zvýší pravděpodobnost klidné, ničím nerušené noci.  

K TÉMATUTělo potřebuje minerály a vitaminy. Které konkrétně?
apnoe
Jak vlastně dochází ke chrápání a spánkové apnoe? (zdroj foto: 123rf.com)

Horká sprcha před spaním je řešení 

Dopřejte si před spaním horkou sprchu. Ta vám zaručí nejen rychlé a bezproblémové usnutí, ale také chrápáním nerušenou noc. Díky horké sprše (nebo horké vaně) dojde k zvlhčení dýchacích cest, čímž se velmi výrazně sníží riziko toho, že byste chrápali. 

Samozřejmě řešením jsou také zvlhčovače vzduchu, ale horká sprcha člověku před spaním jenom prospěje.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Desatero pro klidný spánek. Jak si pomoci, když vám nespavost nedá spát

Pohodlné a krásné postele pro váš spokojený spánek! GALERIE s inspiracemi

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.
Flirtování je bezesporu jedna z nejžhavějších a zároveň nejzábavnějších věcí, které si můžeme ve vztazích do sytosti užívat. Rozhodně neplatí, že flirt patří jen do seznamovací fáze vztahu, rozhodně lze flirtovat i v dlouhodobém vztahu. Pokud se chystáte na rande, bude se vám flirtování hodit. Poradíme vám, jak se v tom stát mistryní!
Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?

Nepřehlédněte

Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek