Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Tchyně aneb jak si ji vychovat, aby vám zobala z ruky

Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
tchyně
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. (zdroj foto: www.stuff.co.nz)

29. 04. 2021

Tchýně – chovejte se k ní s respektem a laskavostí a zapojte svého manžela, zvláště pokud dojde ke konfliktu.

Když ji vidíte, začněte myslet pozitivně

Když se chystáte vidět svou tchyní, zapojte pozitivní myšlení. Zapněte svou přátelskost a laskavost, i když vám připadá trochu vynucená. Pokud k situaci přistoupíte z pozitivního hlediska, může to dopadnout lépe, než jste čekala. Například, když jedete k ní domů, usmívejte se v autě při jízdě a vymýšlejte pěkné věci, o kterých si spolu budete povídat. Když ji uvidíte, usměje se, pozdravte ji a projevte jí úctu, náklonnost a vřelost – i když to tak zrovna necítíte.

Vyptávejte se své tchýně na to, co ji baví

Stejně jako vy, i vaší tchyni záleží na osobě, kterou jste si vzali, a vy jste součástí jejího života prostřednictvím svého manžela. Věnujte jí nějaký čas otázkami o jejím životě. Projevte zájem o to, kdo vaše tchyně je a co dělá. Zeptejte se jí na její aktivity a hovořte o věcech, které jí připadají zajímavé (i když to podle vás budou úplné blbosti). Jakmile začnete klást otázky, začnete se cítit více propojeni.

  • Požádejte o recept na dort, který ona upeče a který máte rádi.
  • Zeptejte se jí, jak našla rovnováhu mezi prací a výchovou dětí.
  • Zeptejte se jí na nejrůznějších věcí, které jí umožňují mluvit o sobě.
  • Dobrým způsobem, jak se spojit, je zeptat se jí na dětství vašeho manžela.
  • Pokud potřebujete pomoc, požádejte svého manžela, aby vám poradil, na co všechno se jí můžete zeptat.

Zdvořile jí odpovídejte

Chovejte se ke své tchyni s respektem a ohleduplností, protože je součástí vaší rodiny. I když je to někdy obtížné, snažte se reagovat zdvořile a laskavě. Být zdvořilá není to samé jako snášet obtížné interakce, jde o nereagování negativně nebo zraňujícím způsobem. Vaše tchyně to jistě ocení.

K TÉMATU  Být matkou je vyčerpávající. Tahle kočičí máma o tom ví svoje! Šest hladových krků je pořádné sousto! Ještě si děláte starosti?

Nekritizujte ji před svým manželem

Není fér stavět svého manžela mezi sebe a vaši tchyni. Pokud žijete se svou tchyní pod jednou střechou, snažte se komunikovat pozitivním způsobem, i když s tím nesouhlasíte nebo spolu nevycházíte. V případě potřeby požádejte svého manžela o pomoc.

Buďte se svým manželem za jedno

Ukažte své tchyni, že vy a váš manžel jste spojeni jako partneři a rodiče. Když mluvíte se svou tchyní, mluvte s ní dohromady. Když budete mít svého manžela po boku, pomůže vám to. I když váš manžel zůstane mezi vámi a jeho matkou neutrální, může být prospěšné mít ho tam.

Tchýně vám kazí děti?

Někteří prarodiče dávají vnoučatům lahůdky a cukry, což může pomoci budovat pozitivní vztah s vašimi dětmi. I když vám to vadí, připomeňte si, že pro vaše děti je důležité mít vztah se svou babičkou a z dlouhodobého hlediska to neovlivní jejich zdraví.

  • Pokud vyzvednete své děti z domu babičky a jsou rozdivočené nebo nespí, pamatujte, že se to nestává každý den. Nechte svoji tchyni je trochu rozmazlit.
  • Pokud se jí to vymknou z rukou (například extravagantními dárky), jemně s ní promluvte. Můžete se na ni obrátit se svým manželem jako morální podporou.
  • Možná budete muset svým dětem připomenout, že dům jejich babičky je někde jinde. To, co se tam stane, se nemusí se nutně dít doma.

Pamatujte, že potíže nemusí být osobní. Může být obtížné orientovat se v rodinných vztazích, zvláště pokud si je váš manžel se svou matkou blízký. Pamatujte ale, že to není soutěž. Zatímco si váš manžel nevybral svou matku, vybral si vás jako manželku.

Hold, tchyně tady ale byly, jsou a budou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Miminka a jejich dovádění. Sladcí drobečkové vám zpříjemní den

Protivná a útočná tchyně umí život značně znepříjemnit. Máme návod, jak vyzrát i na tu nejmrzutější

Sebeobětování a jak s ním zatočit? Vždyť přece nemusíte dělat všechno!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.
Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
Lepek je rostlinný protein, který se nachází ve všech odrůdách ječmene, žita a pšenice, a tak ho můžete najít v produktech denního stravování jako je typicky chléb, rohlíky, těstoviny apod. Jsou to ale i tak lahodné potraviny jako sušenky, müsli, nebo třeba preclíky a jiné dobroty z pekárny. Navíc se lepek do mnoha potravin dostává také během jejich zpracování nebo je do nich přidáván jako pojivo. Co když vás v životě potká alergie na lepek nebo se mu z nějakého důvodu chcete vyhnout?
Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.
Růže jsou překrásné a mohou mít mnoho podob, navíc patří k odolným a také k nejstarším rostlinám, které se pěstují. Můžete si je vysadit do záhonků, ale i do květináčů. Vždy vám budou dělat radost nejen tím, jak vypadají, ale i tím, jak voní. Jak se o ně ale správně starat? Co potřebujete k tomu, aby růže kvetly dlouho?
Brzy se již začne oteplovat a zimní bundy tak budou definitivně out. Pokud chcete i svůj jarní šatník svézt na vlně aktuálních trendů, měli byste se držet několika základních doporučení. Vždy samozřejmě volte kabát vyrobený z lehkého a prodyšného materiálu, jako je bavlna, plátno nebo polyester, aby se vám v kabátu pohodlně chodilo i v teplejším počasí.

Nepřehlédněte

Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek