Domů » Vztahy » Tchyně aneb jak si ji vychovat, aby vám zobala z ruky
Rodina Vztahy

Tchyně aneb jak si ji vychovat, aby vám zobala z ruky

tchyně
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. (zdroj foto: www.stuff.co.nz)
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.

Tchýně – chovejte se k ní s respektem a laskavostí a zapojte svého manžela, zvláště pokud dojde ke konfliktu.

Když ji vidíte, začněte myslet pozitivně

Když se chystáte vidět svou tchyní, zapojte pozitivní myšlení. Zapněte svou přátelskost a laskavost, i když vám připadá trochu vynucená. Pokud k situaci přistoupíte z pozitivního hlediska, může to dopadnout lépe, než jste čekala. Například, když jedete k ní domů, usmívejte se v autě při jízdě a vymýšlejte pěkné věci, o kterých si spolu budete povídat. Když ji uvidíte, usměje se, pozdravte ji a projevte jí úctu, náklonnost a vřelost – i když to tak zrovna necítíte.

Vyptávejte se své tchýně na to, co ji baví

Stejně jako vy, i vaší tchyni záleží na osobě, kterou jste si vzali, a vy jste součástí jejího života prostřednictvím svého manžela. Věnujte jí nějaký čas otázkami o jejím životě. Projevte zájem o to, kdo vaše tchyně je a co dělá. Zeptejte se jí na její aktivity a hovořte o věcech, které jí připadají zajímavé (i když to podle vás budou úplné blbosti). Jakmile začnete klást otázky, začnete se cítit více propojeni.

  • Požádejte o recept na dort, který ona upeče a který máte rádi.
  • Zeptejte se jí, jak našla rovnováhu mezi prací a výchovou dětí.
  • Zeptejte se jí na nejrůznějších věcí, které jí umožňují mluvit o sobě.
  • Dobrým způsobem, jak se spojit, je zeptat se jí na dětství vašeho manžela.
  • Pokud potřebujete pomoc, požádejte svého manžela, aby vám poradil, na co všechno se jí můžete zeptat.

Zdvořile jí odpovídejte

Chovejte se ke své tchyni s respektem a ohleduplností, protože je součástí vaší rodiny. I když je to někdy obtížné, snažte se reagovat zdvořile a laskavě. Být zdvořilá není to samé jako snášet obtížné interakce, jde o nereagování negativně nebo zraňujícím způsobem. Vaše tchyně to jistě ocení.

Nekritizujte ji před svým manželem

Není fér stavět svého manžela mezi sebe a vaši tchyni. Pokud žijete se svou tchyní pod jednou střechou, snažte se komunikovat pozitivním způsobem, i když s tím nesouhlasíte nebo spolu nevycházíte. V případě potřeby požádejte svého manžela o pomoc.

Buďte se svým manželem za jedno

Ukažte své tchyni, že vy a váš manžel jste spojeni jako partneři a rodiče. Když mluvíte se svou tchyní, mluvte s ní dohromady. Když budete mít svého manžela po boku, pomůže vám to. I když váš manžel zůstane mezi vámi a jeho matkou neutrální, může být prospěšné mít ho tam.

Tchýně vám kazí děti?

Někteří prarodiče dávají vnoučatům lahůdky a cukry, což může pomoci budovat pozitivní vztah s vašimi dětmi. I když vám to vadí, připomeňte si, že pro vaše děti je důležité mít vztah se svou babičkou a z dlouhodobého hlediska to neovlivní jejich zdraví.

  • Pokud vyzvednete své děti z domu babičky a jsou rozdivočené nebo nespí, pamatujte, že se to nestává každý den. Nechte svoji tchyni je trochu rozmazlit.
  • Pokud se jí to vymknou z rukou (například extravagantními dárky), jemně s ní promluvte. Můžete se na ni obrátit se svým manželem jako morální podporou.
  • Možná budete muset svým dětem připomenout, že dům jejich babičky je někde jinde. To, co se tam stane, se nemusí se nutně dít doma.

Pamatujte, že potíže nemusí být osobní. Může být obtížné orientovat se v rodinných vztazích, zvláště pokud si je váš manžel se svou matkou blízký. Pamatujte ale, že to není soutěž. Zatímco si váš manžel nevybral svou matku, vybral si vás jako manželku.

Hold, tchyně tady ale byly, jsou a budou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Protivná a útočná tchyně umí život značně znepříjemnit. Máme návod, jak vyzrát i na tu nejmrzutější

Sebeobětování a jak s ním zatočit? Vždyť přece nemusíte dělat všechno!