Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Tchyně aneb jak si ji vychovat, aby vám zobala z ruky

Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
tchyně
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. (zdroj foto: www.stuff.co.nz)

29. 04. 2021

Tchýně – chovejte se k ní s respektem a laskavostí a zapojte svého manžela, zvláště pokud dojde ke konfliktu.

Když ji vidíte, začněte myslet pozitivně

Když se chystáte vidět svou tchyní, zapojte pozitivní myšlení. Zapněte svou přátelskost a laskavost, i když vám připadá trochu vynucená. Pokud k situaci přistoupíte z pozitivního hlediska, může to dopadnout lépe, než jste čekala. Například, když jedete k ní domů, usmívejte se v autě při jízdě a vymýšlejte pěkné věci, o kterých si spolu budete povídat. Když ji uvidíte, usměje se, pozdravte ji a projevte jí úctu, náklonnost a vřelost – i když to tak zrovna necítíte.

Vyptávejte se své tchýně na to, co ji baví

Stejně jako vy, i vaší tchyni záleží na osobě, kterou jste si vzali, a vy jste součástí jejího života prostřednictvím svého manžela. Věnujte jí nějaký čas otázkami o jejím životě. Projevte zájem o to, kdo vaše tchyně je a co dělá. Zeptejte se jí na její aktivity a hovořte o věcech, které jí připadají zajímavé (i když to podle vás budou úplné blbosti). Jakmile začnete klást otázky, začnete se cítit více propojeni.

  • Požádejte o recept na dort, který ona upeče a který máte rádi.
  • Zeptejte se jí, jak našla rovnováhu mezi prací a výchovou dětí.
  • Zeptejte se jí na nejrůznějších věcí, které jí umožňují mluvit o sobě.
  • Dobrým způsobem, jak se spojit, je zeptat se jí na dětství vašeho manžela.
  • Pokud potřebujete pomoc, požádejte svého manžela, aby vám poradil, na co všechno se jí můžete zeptat.

Zdvořile jí odpovídejte

Chovejte se ke své tchyni s respektem a ohleduplností, protože je součástí vaší rodiny. I když je to někdy obtížné, snažte se reagovat zdvořile a laskavě. Být zdvořilá není to samé jako snášet obtížné interakce, jde o nereagování negativně nebo zraňujícím způsobem. Vaše tchyně to jistě ocení.

K TÉMATU  I zadané ženy mají někdy důvod vyhýbat se sexu. Tohle jsou ty nejčastější

Nekritizujte ji před svým manželem

Není fér stavět svého manžela mezi sebe a vaši tchyni. Pokud žijete se svou tchyní pod jednou střechou, snažte se komunikovat pozitivním způsobem, i když s tím nesouhlasíte nebo spolu nevycházíte. V případě potřeby požádejte svého manžela o pomoc.

Buďte se svým manželem za jedno

Ukažte své tchyni, že vy a váš manžel jste spojeni jako partneři a rodiče. Když mluvíte se svou tchyní, mluvte s ní dohromady. Když budete mít svého manžela po boku, pomůže vám to. I když váš manžel zůstane mezi vámi a jeho matkou neutrální, může být prospěšné mít ho tam.

Tchýně vám kazí děti?

Někteří prarodiče dávají vnoučatům lahůdky a cukry, což může pomoci budovat pozitivní vztah s vašimi dětmi. I když vám to vadí, připomeňte si, že pro vaše děti je důležité mít vztah se svou babičkou a z dlouhodobého hlediska to neovlivní jejich zdraví.

  • Pokud vyzvednete své děti z domu babičky a jsou rozdivočené nebo nespí, pamatujte, že se to nestává každý den. Nechte svoji tchyni je trochu rozmazlit.
  • Pokud se jí to vymknou z rukou (například extravagantními dárky), jemně s ní promluvte. Můžete se na ni obrátit se svým manželem jako morální podporou.
  • Možná budete muset svým dětem připomenout, že dům jejich babičky je někde jinde. To, co se tam stane, se nemusí se nutně dít doma.

Pamatujte, že potíže nemusí být osobní. Může být obtížné orientovat se v rodinných vztazích, zvláště pokud si je váš manžel se svou matkou blízký. Pamatujte ale, že to není soutěž. Zatímco si váš manžel nevybral svou matku, vybral si vás jako manželku.

Hold, tchyně tady ale byly, jsou a budou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Dětská skupina

Protivná a útočná tchyně umí život značně znepříjemnit. Máme návod, jak vyzrát i na tu nejmrzutější

Sebeobětování a jak s ním zatočit? Vždyť přece nemusíte dělat všechno!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Silvestr je čas oslav, radosti a společenských setkání, a otázka alkoholu a jeho role ve společenském kontextu může vyvolat rozporuplné pocity. V dnešním článku na Dámské Lize se zamýšlíme nad tématem pití alkoholu během silvestrovských oslav, zejména v pracovním prostředí. Přinášíme vám přehled možností, etikety a důležitých aspektů, které byste měli vzít v úvahu, abyste si mohli s kolegy připít k novému roku s respektem a uvědoměním.
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.
Že je to nemožné? Není, vážně ne. Běhat můžete i ráda bez toho, aniž byste cítila sebemenší odpor k teniskám, běžeckému úboru nebo k rannímu vstávání a potu. Nic z toho totiž běh obsahovat nemusí. Jen možná máte o běhání zkreslené představy.
Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.
Sehnat v obchodě kvalitní antibakteriální čistič, to je v posledních týdnech až nadlidský úkol. A pokud už seženete, tak je daný produkt astronomicky drahý. Co s tím? Poradíme vám.
Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.
Trávíte v posilovně každou volnou chvíli? Tak trochu „flákáte“ pravidelné kontroly u zubaře? Pokud navíc často ponocujete, své šance na otěhotnění dramaticky snižujete. Jak s tím vším souvisí televizní ovladač?
Prakticky v každé moderní domácnosti se nachází myčka a pračka. Tyto spotřebiče nám dokážou ušetřit neskutečné množství času a práce. Z toho důvodu je třeba se o ně pořádně starat, aby z ničeho nic nevypověděly svou službu a nenechaly vás na holičkách. Jak na to?
Mnoho odborníku se shoduje, že pití vody je prospěšné. Dodává nám energii, posiluje imunitní systém, obecně nás udržuje zdravé a jde o nezbytnost. Nicméně všeho moc škodí. Nadměrná konzumace vody může být až život ohrožující a můžete si na vodě vypěstovat i závislost.
Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.

Výběr článků

Muži rádi zažívají něco nového a dostávají se na hranici lidských možností. Proto se pro ně skvěle hodí adrenalinové dárky. Jaké jsou v dnešní době možnosti? Inspirujeme vás.
Domácí kosmetika vznikne během chvilky! Oční linky, stíny, tvářenka, rtěnka a lesk v jednom, make-up i pudr. Šest receptů, které překvapí svou jednoduchostí a plně nahradí kupované produkty. Nevěříte?
Pokud jste jako rodiči neustále svým okolím upozorňováni, že vaše dítko je příliš zlobivé, nemusí být vždy chyba na straně vašeho potomka.

Nepřehlédněte

Sobota bude ve znamení očisty. Věnujte proto chvíli sobě samotné. Očista duše je základem pro váš klid. A víkend k tomu přímo vybízí. Co ještě byste všechno měly zvládnout?
Byla jsem vychovávaná v tom, že člověk může mít jen to, na co si sám vydělá. Držím se toho a nikdy jsem si nechtěla život zjednodušovat. Mám jen to, co si sama koupím za vlastní vydělané peníze, a když chci něco víc, než na co mi nestačí plat, jdu na brigádu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek