Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Tchyně aneb jak si ji vychovat, aby vám zobala z ruky

Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
tchyně
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. (zdroj foto: www.stuff.co.nz)

29. 04. 2021

Tchýně – chovejte se k ní s respektem a laskavostí a zapojte svého manžela, zvláště pokud dojde ke konfliktu.

Když ji vidíte, začněte myslet pozitivně

Když se chystáte vidět svou tchyní, zapojte pozitivní myšlení. Zapněte svou přátelskost a laskavost, i když vám připadá trochu vynucená. Pokud k situaci přistoupíte z pozitivního hlediska, může to dopadnout lépe, než jste čekala. Například, když jedete k ní domů, usmívejte se v autě při jízdě a vymýšlejte pěkné věci, o kterých si spolu budete povídat. Když ji uvidíte, usměje se, pozdravte ji a projevte jí úctu, náklonnost a vřelost – i když to tak zrovna necítíte.

Vyptávejte se své tchýně na to, co ji baví

Stejně jako vy, i vaší tchyni záleží na osobě, kterou jste si vzali, a vy jste součástí jejího života prostřednictvím svého manžela. Věnujte jí nějaký čas otázkami o jejím životě. Projevte zájem o to, kdo vaše tchyně je a co dělá. Zeptejte se jí na její aktivity a hovořte o věcech, které jí připadají zajímavé (i když to podle vás budou úplné blbosti). Jakmile začnete klást otázky, začnete se cítit více propojeni.

  • Požádejte o recept na dort, který ona upeče a který máte rádi.
  • Zeptejte se jí, jak našla rovnováhu mezi prací a výchovou dětí.
  • Zeptejte se jí na nejrůznějších věcí, které jí umožňují mluvit o sobě.
  • Dobrým způsobem, jak se spojit, je zeptat se jí na dětství vašeho manžela.
  • Pokud potřebujete pomoc, požádejte svého manžela, aby vám poradil, na co všechno se jí můžete zeptat.

Zdvořile jí odpovídejte

Chovejte se ke své tchyni s respektem a ohleduplností, protože je součástí vaší rodiny. I když je to někdy obtížné, snažte se reagovat zdvořile a laskavě. Být zdvořilá není to samé jako snášet obtížné interakce, jde o nereagování negativně nebo zraňujícím způsobem. Vaše tchyně to jistě ocení.

K TÉMATU  Vztah na dálku: Dá se překonat? Máme pár tipů, jak na to

Nekritizujte ji před svým manželem

Není fér stavět svého manžela mezi sebe a vaši tchyni. Pokud žijete se svou tchyní pod jednou střechou, snažte se komunikovat pozitivním způsobem, i když s tím nesouhlasíte nebo spolu nevycházíte. V případě potřeby požádejte svého manžela o pomoc.

Buďte se svým manželem za jedno

Ukažte své tchyni, že vy a váš manžel jste spojeni jako partneři a rodiče. Když mluvíte se svou tchyní, mluvte s ní dohromady. Když budete mít svého manžela po boku, pomůže vám to. I když váš manžel zůstane mezi vámi a jeho matkou neutrální, může být prospěšné mít ho tam.

Tchýně vám kazí děti?

Někteří prarodiče dávají vnoučatům lahůdky a cukry, což může pomoci budovat pozitivní vztah s vašimi dětmi. I když vám to vadí, připomeňte si, že pro vaše děti je důležité mít vztah se svou babičkou a z dlouhodobého hlediska to neovlivní jejich zdraví.

  • Pokud vyzvednete své děti z domu babičky a jsou rozdivočené nebo nespí, pamatujte, že se to nestává každý den. Nechte svoji tchyni je trochu rozmazlit.
  • Pokud se jí to vymknou z rukou (například extravagantními dárky), jemně s ní promluvte. Můžete se na ni obrátit se svým manželem jako morální podporou.
  • Možná budete muset svým dětem připomenout, že dům jejich babičky je někde jinde. To, co se tam stane, se nemusí se nutně dít doma.

Pamatujte, že potíže nemusí být osobní. Může být obtížné orientovat se v rodinných vztazích, zvláště pokud si je váš manžel se svou matkou blízký. Pamatujte ale, že to není soutěž. Zatímco si váš manžel nevybral svou matku, vybral si vás jako manželku.

Hold, tchyně tady ale byly, jsou a budou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Jestli mě máš ráda, tak… Jak se nenechat manipulovat partnerem. Zarazte to hned v počátku

Protivná a útočná tchyně umí život značně znepříjemnit. Máme návod, jak vyzrát i na tu nejmrzutější

Sebeobětování a jak s ním zatočit? Vždyť přece nemusíte dělat všechno!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Žijete ve spokojeném vztahu, ovšem i když se v něm cítíte opravdu dobře, přesto byste našli něco, co by se dalo zlepšit? Možná tím “něčím” je jeho milostná stránka. Sex ke zdravému vztahu patří, a když to v něm skřípe, začíná to skřípat také mezi dvěma lidmi. Abyste předcházeli nemilým scénářům a aby vás opět zaplavilo štěstí během společné noci s partnerem, vyzkoušejte některý z tipů.
Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
Léto doslova svádí k procházce do lesa, která má na naše tělo pozitivní vliv. Nejen, že jsme na čerstvém vzduchu, ale také jsme prakticky bez signálu čili si odpočineme od tíhy sociálních sítí a dalších hrozeb internetového světa. Navíc si můžeme nasbírat i naši večeři – stačí se poohlédnout po houbách. Které z nich mají pozitivní vliv na zdraví?
Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.
Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.

Nepřehlédněte

Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek