Středa , 18. 05. 2022

Aneta

Láska na první pohled očima vědců. Opravdu existuje? Pravda vás asi trochu zaskočí!

Zamilovat se do někoho během prvních pár vteřin? Spadněte na zem, protože za sympatie, nebo naopak nesympatie k opačnému pohlaví prý může genetika a biologie, do které má co mluvit tělesný zápach. Takhle experti pohlížejí na lásku!
Láska na první pohled
zdroj: 123RF.com

10. 09. 2018

10. 09. 2018

Že stačí jeden jediný pohled a hned je ruka v rukávě? Ano, o takové sladké momenty, kdy se při náhodném setkání dvojice zamiluje na „první dobrou“, není v romantických filmech nouze. Jenže může to takhle fungovat i v reálném životě? Podle oborníků ani náhodou. Vážně jsme doteď věřily něčemu, co nikdy neexistovalo?

Vítejte v realitě, co si na city moc nehraje

Závěry nizozemské studie, které byly publikovány v časopise Journal of the International Association for Relationship Research naznačují, že momentální vzájemné sympatie jsou pouhou fyzickou přitažlivostí – nic víc, nic míň. V náklonnosti založené výhradně na vzhledu opačného pohlaví má prý „prsty“ celkem dvanáct oblastí mozku, jež dokáží vyhodnotit situaci během několika málo vteřin.

Tedy alespoň takhle to vidí experti, kteří ke svému neoptimistickému postoji došli na základě zkoumání několika stovek jedinců, přičemž své poznatky konzultovali i s psychology, neurology a manželskými poradci. No vida, podle všeho si tedy lásku na první pohled jenom namlouváme. A co hůř – tohle není jediný názor, kvůli kterému možná odhodíte růžové brýle. Hodně daleko.

Nepodceňujte sílu tělesného pachu

Další překvapivý pohled na celou záležitost přináší uznávaná švýcarská socioložka Joelle Apter. Specialistka, která dlouhodobým i krátkodobým vztahům a seznamování zasvětila již několik výzkumů, si troufá tvrdit, že za všechno může tělesný zápach. Ani na tomhle by červená knihovna příliš stavět nemohla…

„Láska na první pohled? Z vědeckého hlediska nic takového není a nikdy nebylo. Já osobně se domnívám, že jde hlavně o to, že můžeme toho druhého cítit a zjistit, jestli se nám zamlouvá jeho chemie. Každý má totiž svůj osobní tón vůně, který vnímáme podvědomě, když se s daným člověkem setkáme tváří v tvář. O sympatie či naopak nesympatie se pak postará biologie a genetika,“ vysvětluje výše zmíněná odbornice. To je vcelku pragmatické stanovisko, ale co se dá dělat. Buď jak buď, na ty romantické filmy se podíváme rády vždycky, nebo snad ne?

K TÉMATUJak odnaučit svého přítele, aby byl stále na telefonu?

A co vy, věříte v lásku na první pohled? Nebo jste ji dokonce zažily? Napište nám o tom.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Každá žena občas zažívá stres anebo úzkosti – to je naprosto běžné. Nicméně nahromaděný stres dokáže pěkně potrápit a zařídit spoustu zdravotních problémů. Ale takový stres v těhotenství! Ten dokáže ovlivnit vývoj vašeho miminka – a to přece žádná z vás nechce. Jak se tedy poprat se stresem v těhotenství?
Čekáte přírůstek do rodiny? Gratulujeme! Jednou z velice krásných povinností, která na vás v budoucích měsících čeká, vymýšlení, jak zařídíte pokojíček. Jaké jsou novinky, které vás potěší, a co by v pokojíček pro miminko rozhodně nemělo chybět?
Možná jste o ní nikdy neslyšela a možná naopak ano. Slovo henna se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a zaznívají o ní kladné ale i negativní názory. Jak to s hennou vlastně je a na co všechno ji můžete využít? Pro koho se vlastě hodí nejlépe a kdo by na její barvení měl raději zapomenout? A dá se hennou i tetovat? Vše se dozvíte v článku.
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?

Nepřehlédněte

Málokterá z nás má cvičení v oblibě – chceme se mu vyhnout co se dá a doufáme, že to bez něj zvládneme. Existují ale cviky, které nejsou tolik náročné, a zároveň dokáží změnit život k lepšímu. Ať už v oblasti zdraví nebo sexu. V obojím případě se budete cítit mnohem lépe poté, co budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky.
Kdo by neměl rád léto! Nejkrásnější roční období má jen několik málo vad na kráse. Tou asi největší je dotěrný hmyz. Ať už jde o všudypřítomné komáry, které nám doslova a do písmene sají krev, nenápadná, leč nebezpečná klíšťata, nebo o nenechavé mravence. Právě s mravenci se řada Čechů od pozdního jara potýká. Slovy klasika, ty potvory se vám dostanou všude. Naštěstí s nimi můžete bojovat přírodními prostředky.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek