Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Tea tree oil. Účinná zbraň nejen proti celulitidě! Jak s jeho pomocí můžete zkrásnět?

Připravuje vás o nervy celulitida nebo akné? Řešení těchto kosmetických problémů představuje olej z čajovníku australského. Mimochodem, ten vás zbaví také lupů a pomáhá zneviditelnit vzhled jizev!
Tea tree
Zdroj:123RF.com

14. 08. 2018

14. 08. 2018

Tea tree oil je často spojován s původními domorodými obyvateli australské pevniny, kteří jsou považováni za jeho vůbec první uživatele na světě. O jedinečnosti tohoto přírodního zázraku se vědělo už za druhé světové války, neboť byl nepostradatelnou součástí balíčků první pomoci pro armádu i námořnictvo. Od roku 1949 je olej získávaný z kajeputu střídavolistého dokonce oficiálně zapsán na seznamu léčiv Velké Británie. Jak může být prospěšný konkrétně vám? Poznejte jeho famózní kosmetická využití!

Účinná zbraň proti celulitidě

Trápí vás pomerančová kůže, která se „zabydlela“ na vašich stehnech a zadních partiích? Vytaste proti tomuto nepříteli zbraň silného kalibru – tea trea oil.  Vzhledem k tomu, že působí protizánětlivě, antibakteriálně a antifungálně, je skvělým prostředkem proti „ďolíčkovému nešvaru“. Jak s ním zacházet? Namočte kousek čisté tkaniny do vody a nakapejte na ni tři kapky oleje. Látkou si pak krouživými pohyby přejíždějte po postižených místech. Máte-li citlivější pokožku, bezprostředně po akci skočte pod sprchu, aby nedošlo k jejímu podráždění. Čím častěji budete kúru opakovat, tím lepších se dočkáte výsledků. S celulitidou vám také pomohou odborníci na klinice Asklepion.

Už žádné akné!

Jak již bylo popsáno výše, „australský olej“ má protizánětlivé a protiplísňové vlastnosti, před kterými bere pomyslné nohy na ramena také akné. Promíchejte jeho pět kapek se dvěma lžičkami medu. Získanou směs si pravidelně aplikujte na obličej, vždy tak na dvě minuty. Poté opláchněte všechny pozůstatky vlažnou vodou. Tea tree oil kromě toho, že zabraňuje tvorbě pupínků, rovněž urychluje regeneraci pokožky, což může pomoci s léčbou jizev – a to nejen po akné.

Krásné vlasy bez lupů. Můžete je mít

Možná tomu nebudete věřit, ale čajovníkovou terapii hodně ocení i vaše hříva. Tento olej totiž stimuluje vlasové folikuly k růstu, předchází lupům i vypadávání, dodává lesk a prokazatelně zlepšuje kvalitu koruny krásy. Přidávejte si jeho malé množství do šamponu při každém mytí, je to jen nejjednodušší způsob, jak mocné schopnosti tea tree oilu naplno využít!

K TÉMATUJak šel čas s plavkami. Jaké plavky se budou nosit letos?

A jak tea tree oil používáte vy? Napište nám o tom, zda je také vaší tajnou kosmetickou zbraní!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Obývací pokoj potřebuje něco, kam si odložíte mobil, časopis nebo kávu, když si sednete na sedačku před televizi. Tuhle roli zastávají konferenční stolky. Zaměřili jsme se na ty dřevěné, nebo přímo z masivu. Jsou praktické a s jednoduchým designem, a také si na ně můžete natáhnout nohy! Zkuste si vybrat nějaký originální kousek.
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.
Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?
Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Chcete zvětšit prostor v bytě? Snadno toho docílíte pomocí obrazové tapety! Můžete si vybrat z nabídky firem, nebo si nechat natisknout svůj vlastní motiv, který vás napadne. Fototapety doladí interiér přesně podle vašeho vkusu. Koukněte se, jak to může vypadat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek