Středa , 29. 03. 2023

Taťána

Tea tree oil. Účinná zbraň nejen proti celulitidě! Jak s jeho pomocí můžete zkrásnět?

Připravuje vás o nervy celulitida nebo akné? Řešení těchto kosmetických problémů představuje olej z čajovníku australského. Mimochodem, ten vás zbaví také lupů a pomáhá zneviditelnit vzhled jizev!
Tea tree
Zdroj:123RF.com

14. 08. 2018

14. 08. 2018

Tea tree oil je často spojován s původními domorodými obyvateli australské pevniny, kteří jsou považováni za jeho vůbec první uživatele na světě. O jedinečnosti tohoto přírodního zázraku se vědělo už za druhé světové války, neboť byl nepostradatelnou součástí balíčků první pomoci pro armádu i námořnictvo. Od roku 1949 je olej získávaný z kajeputu střídavolistého dokonce oficiálně zapsán na seznamu léčiv Velké Británie. Jak může být prospěšný konkrétně vám? Poznejte jeho famózní kosmetická využití!

Účinná zbraň proti celulitidě

Trápí vás pomerančová kůže, která se „zabydlela“ na vašich stehnech a zadních partiích? Vytaste proti tomuto nepříteli zbraň silného kalibru – tea trea oil.  Vzhledem k tomu, že působí protizánětlivě, antibakteriálně a antifungálně, je skvělým prostředkem proti „ďolíčkovému nešvaru“. Jak s ním zacházet? Namočte kousek čisté tkaniny do vody a nakapejte na ni tři kapky oleje. Látkou si pak krouživými pohyby přejíždějte po postižených místech. Máte-li citlivější pokožku, bezprostředně po akci skočte pod sprchu, aby nedošlo k jejímu podráždění. Čím častěji budete kúru opakovat, tím lepších se dočkáte výsledků. S celulitidou vám také pomohou odborníci na klinice Asklepion.

Už žádné akné!

Jak již bylo popsáno výše, „australský olej“ má protizánětlivé a protiplísňové vlastnosti, před kterými bere pomyslné nohy na ramena také akné. Promíchejte jeho pět kapek se dvěma lžičkami medu. Získanou směs si pravidelně aplikujte na obličej, vždy tak na dvě minuty. Poté opláchněte všechny pozůstatky vlažnou vodou. Tea tree oil kromě toho, že zabraňuje tvorbě pupínků, rovněž urychluje regeneraci pokožky, což může pomoci s léčbou jizev – a to nejen po akné.

Krásné vlasy bez lupů. Můžete je mít

Možná tomu nebudete věřit, ale čajovníkovou terapii hodně ocení i vaše hříva. Tento olej totiž stimuluje vlasové folikuly k růstu, předchází lupům i vypadávání, dodává lesk a prokazatelně zlepšuje kvalitu koruny krásy. Přidávejte si jeho malé množství do šamponu při každém mytí, je to jen nejjednodušší způsob, jak mocné schopnosti tea tree oilu naplno využít!

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na víkend 20. - 21. 10. 2018. Nenechte se rozhodit ochlazením a vyrazte se projít!

A jak tea tree oil používáte vy? Napište nám o tom, zda je také vaší tajnou kosmetickou zbraní!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rozchod není nikdy příjemný. Ztratíte člověka, na kterém vám ještě před časem velmi záleželo, a v srdci zůstává nepříjemné prázdno. Když se k tomu přidá fakt, že o vás mezi společnými známými váš ex partner mluví velmi nevybíravě, je to nesnesitelné. Máme pro vás tipy, co dělat, abyste tuto situaci zvládla.
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Říká se, že ženská stvoření jsou až příliš sebekritická. Žena s rovnými vlasy sní o dokonalých kudrlinách. Plné dámy se snaží zoufale hubnout, a ty štíhlé zkouší různými způsoby nabrat trošku té zdravé oblosti a tvarů. Čím to, že se sebou nedokážeme být nikdy spokojené? Může za to výchova, zažité stereotypy nebo to má jinou příčinu?
Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Díky své divoké touze po nezávislosti bývá Štír mylně zaměňován s ohnivými znameními. Štíři ve skutečnosti ale patří k vodnímu znamení, která bývají citlivá a hluboce emotivní. Jsou to velice přátelští a loajální lidé, vzhledem ke své autentičnosti jim navazování kontaktů jde velice snadno. Pro své nejbližší je ochoten se obětovat.

Nepřehlédněte

Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek