Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Královna Alžběta II. a 13 největších zajímavostí z jejího života

8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.
Alžběta II.
Královna Alžběta II. byla svým národem milovaná.

22. 09. 2022

1. Po silnicích bez řidičáku

Královna Alžběta II. si nikdy nemusela opatřit řidičské oprávnění. Jakožto královna Anglie jí tato povinnost odpadla. Řídit se naučila ve svých 18 letech v armádě, kde působila kromě jiného jako automechanik. Angličané tak mohli svou královnu často potkávat na silnicích v Range Roveru nebo Jaguaru s hedvábným šátkem na hlavě.

2. Alžběta II. alias Lilibet

Svět jistě zaznamenal fakt, kdy princ Harry a jeho manželka Meghan pojmenovali svou dceru královninou přezdívkou, Lilibet. Přezdívku královna získala už jako malá holčička, a to na popud, že její sestra Margaret neuměla dobře vyslovit její jméno.

3. Královna si žehlila peníze

Člověk by řekl, že královna si nemusí dělat starosti s penězi, tudíž je nemusí mít ani u sebe. Ale Alžběta II. měla vždy nějakou tu bankovku po ruce, a to dokonce vyžehlenou a složenou napůl – pro sbírky při bohoslužbách.

královna
Lilibeth tu vždy byla pro svůj národ.

4. Královna a hazard?

Je obecně známo, že královna milovala zvířata, hlavně své psy plemene corgi a koně. Možná vás ale překvapí, že dost často si na dostizích vsázela, a dokonce se jí dařilo, o čemž svědčí 8,8 milionu dolarů.

5. Kdo šetří, má za tři

Alžběta II. uměla také dost šetřit a peněz si vážila. To pocítili i její kuchaři, když jim několikrát odmítla nakoupit nové kuchyňské vybavení. A tak jim nezbylo nic jiného, než vařit v hrncích z roku 1800 po královně Viktorii.

6. Svatba mezi rodinnými příslušníky

Věděli jste, že královna Alžběta II. a princ Philip byli ve skutečnosti bratranci z třetího kolene? Alžběta se do vévody z Edinburghu zamilovala hned na první pohled.

7. Alkohol hned po ránu

Ráno královna začínala svým oblíbeným ginem Dubonnet s citronem a ledem. K obědu si dopřávala víno nebo šampaňské a závěr dne zakončila suchým martini nebo Bacardi rumem.

K TÉMATU  Na Metronome Festivalu vyvrcholí finále projektu Czeching Radia Wave
královna
Na královnu budou všichni dlouho vzpomínat.

8. Přežila pokus o atentát

V roce 1981 v rámci tradiční akce Trooping the Colour. Královna Alžběta II. stanula při promenádě v Buckinghamském paláci v čele královského průvodu na svém koni. Mladý Brit Marcus Sarjeant vypálil na královnu šest slepých nábojů. V roce 1984 byl mladík propuštěn z vězení.

9. Nezvaný host v ložnici

Rok po incidentu při Trooping the Colour zažila královna další nemilé překvapení. Jistý Michael Fagen se jí vloupal do ložnice. A jak se mu to podařilo? Přelezl plot z ostnatého drátu, protáhl se potrubím a vplížil se až do komnat královny. Podle jeho vyjádření Alžběta okamžitě utekla, ovšem existují zvěsti, že ti dva spolu vedli dlouhý rozhovor.

10. Hajlující královna

Británie zůstala v šoku po zhlédnutí videa v roce 2015. Na nahrávce z roku 1933 je totiž k vidění sedmiletá Alžběta a tříletá Margaret, jak si nacvičují nacistický pozdrav.

11. Sexuální apetit v monarchii

Ne všechno jde utajit. O tom ví i služebnictvo, které bylo mnohokrát svědkem hlučného sexuálního života královny Alžběty II. a prince Philipa.

12. Třetí v pořadí

Alžběta II. nebyla přímým následníkem britského trůnu. Byl jím její strýc Eduard, ten se však kvůli Američance Wallis Simpsonové vlády vzdal – a až teprve poté na trůn mohla usednout sama Alžběta, tehdy pětadvacetiletá.

Korunovace královny roku 1953.

13. Svatební šaty

Na svatební šaty se Alžbětě seskládalo mnoho lidí. V době, kdy se měl uskutečnit její sňatek s princem Philipem, panovala v Británii velká krize. Každý obyvatel země dostával určitý počet kuponů, za které si pořizoval základní potřeby. I sama Alžběta si je šetřila na šaty, navíc se jí i veřejnost na šaty složila. Tyto kupony byly však obyvatelstvu vráceny.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kabelka Alžběty II.: co v ní ukrývá a pravidelně nosí?

K TÉMATU  Připomeňte si, jak vypadá sníh. Na náledí se rádi kloužeme a často padáme

Seznamování aneb jak najít toho pravého prince a nenaletět podvodníkům

Zdroje článku:
www.eonline.com, www.insider.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Bez mobilu si už nedovedeme život představit. Místo toho, abyste ale surfovali na netu nebo si psali s přáteli a leželi doma na posteli, můžete ho využit k zeštíhlení a posílení celého těla. Mobilní aplikace vám mohou posloužit třeba k vytvoření zdravého jídelníčku nebo zařazení cvičení do každodenního programu. Na trhu je dnes nepřeberné množství apek, co za vás odvedou velký kus práce nebo vám hubnutí aspoň zpříjemní. Vyzkoušejte některý z navrhovaných tipů!
Módní trendy obuvi na podzim a zimu 2019 přinášejí řadu stylů. Od jednoduchých, přes potištěné, barevné, vzorované, šněrovací, až po boty ve vojenském stylu. V zimě pak jasně vedou kožešiny. Pro chladné období si vyberte alespoň dva nové modely. Jeden do práce a do města, druhý pro vycházky do přírody a pro výlety na hory. Jaké zimní boty zvolit?
Stříbrný náhrdelník je více než jen krásný. V tomto blogu najdete všechny výhody nošení stříbrného náhrdelníku. Hledáte nový náhrdelník, který byste přidaly do své šperkové kolekce, a zvažujete stříbro? Děláte skvělou volbu. Náhrdelníky ze stříbra jsou krásné, odolné a nestojí jmění. Jsou také hypoalergenní a snadno se udržují na rozdíl od mnoha jiných drahých kovů. Stříbrné náhrdelníky jsou univerzální a dostupné v široké škále stylů. Takže ať už hledáte něco elegantního, nebo dáváte přednost roztomilému a hravému vzhledu, určitě najdete ten pravý stříbrný náhrdelník pro vás. Chcete více podrobností o všech výhodách tohoto úžasného kovu?
Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.
Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.

Nepřehlédněte

Dnes jsme si již navykli komunikovat běžně přes internet, dozvídat se o kamarádech na sociálních sítích, každý den rozeslat několik e-mailů. Stejně tak jako nám však toto umožňuje velmi efektivně pracovat a být neustále ve spojení, mohou nás právě tyto technologie na druhé straně výrazně ohrožovat.
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek