Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Královna Alžběta II. a 13 největších zajímavostí z jejího života

8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.
Alžběta II.
Královna Alžběta II. byla svým národem milovaná.

22. 09. 2022

1. Po silnicích bez řidičáku

Královna Alžběta II. si nikdy nemusela opatřit řidičské oprávnění. Jakožto královna Anglie jí tato povinnost odpadla. Řídit se naučila ve svých 18 letech v armádě, kde působila kromě jiného jako automechanik. Angličané tak mohli svou královnu často potkávat na silnicích v Range Roveru nebo Jaguaru s hedvábným šátkem na hlavě.

2. Alžběta II. alias Lilibet

Svět jistě zaznamenal fakt, kdy princ Harry a jeho manželka Meghan pojmenovali svou dceru královninou přezdívkou, Lilibet. Přezdívku královna získala už jako malá holčička, a to na popud, že její sestra Margaret neuměla dobře vyslovit její jméno.

3. Královna si žehlila peníze

Člověk by řekl, že královna si nemusí dělat starosti s penězi, tudíž je nemusí mít ani u sebe. Ale Alžběta II. měla vždy nějakou tu bankovku po ruce, a to dokonce vyžehlenou a složenou napůl – pro sbírky při bohoslužbách.

královna
Lilibeth tu vždy byla pro svůj národ.

4. Královna a hazard?

Je obecně známo, že královna milovala zvířata, hlavně své psy plemene corgi a koně. Možná vás ale překvapí, že dost často si na dostizích vsázela, a dokonce se jí dařilo, o čemž svědčí 8,8 milionu dolarů.

5. Kdo šetří, má za tři

Alžběta II. uměla také dost šetřit a peněz si vážila. To pocítili i její kuchaři, když jim několikrát odmítla nakoupit nové kuchyňské vybavení. A tak jim nezbylo nic jiného, než vařit v hrncích z roku 1800 po královně Viktorii.

6. Svatba mezi rodinnými příslušníky

Věděli jste, že královna Alžběta II. a princ Philip byli ve skutečnosti bratranci z třetího kolene? Alžběta se do vévody z Edinburghu zamilovala hned na první pohled.

7. Alkohol hned po ránu

Ráno královna začínala svým oblíbeným ginem Dubonnet s citronem a ledem. K obědu si dopřávala víno nebo šampaňské a závěr dne zakončila suchým martini nebo Bacardi rumem.

K TÉMATU  Herečka Veronika Arichteva terčem kritiky kvůli poprsí
královna
Na královnu budou všichni dlouho vzpomínat.

8. Přežila pokus o atentát

V roce 1981 v rámci tradiční akce Trooping the Colour. Královna Alžběta II. stanula při promenádě v Buckinghamském paláci v čele královského průvodu na svém koni. Mladý Brit Marcus Sarjeant vypálil na královnu šest slepých nábojů. V roce 1984 byl mladík propuštěn z vězení.

9. Nezvaný host v ložnici

Rok po incidentu při Trooping the Colour zažila královna další nemilé překvapení. Jistý Michael Fagen se jí vloupal do ložnice. A jak se mu to podařilo? Přelezl plot z ostnatého drátu, protáhl se potrubím a vplížil se až do komnat královny. Podle jeho vyjádření Alžběta okamžitě utekla, ovšem existují zvěsti, že ti dva spolu vedli dlouhý rozhovor.

10. Hajlující královna

Británie zůstala v šoku po zhlédnutí videa v roce 2015. Na nahrávce z roku 1933 je totiž k vidění sedmiletá Alžběta a tříletá Margaret, jak si nacvičují nacistický pozdrav.

11. Sexuální apetit v monarchii

Ne všechno jde utajit. O tom ví i služebnictvo, které bylo mnohokrát svědkem hlučného sexuálního života královny Alžběty II. a prince Philipa.

12. Třetí v pořadí

Alžběta II. nebyla přímým následníkem britského trůnu. Byl jím její strýc Eduard, ten se však kvůli Američance Wallis Simpsonové vlády vzdal – a až teprve poté na trůn mohla usednout sama Alžběta, tehdy pětadvacetiletá.

Korunovace královny roku 1953.

13. Svatební šaty

Na svatební šaty se Alžbětě seskládalo mnoho lidí. V době, kdy se měl uskutečnit její sňatek s princem Philipem, panovala v Británii velká krize. Každý obyvatel země dostával určitý počet kuponů, za které si pořizoval základní potřeby. I sama Alžběta si je šetřila na šaty, navíc se jí i veřejnost na šaty složila. Tyto kupony byly však obyvatelstvu vráceny.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kabelka Alžběty II.: co v ní ukrývá a pravidelně nosí?

K TÉMATU  Marilyn Monroe: Lidé ji nikdy nebrali vážně

Seznamování aneb jak najít toho pravého prince a nenaletět podvodníkům

Zdroje článku:
www.eonline.com, www.insider.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Baret vede jako pokrývka hlavy i pro letošní podzim a zimu. V posledních dvou letech zažívá tento francouzský look stále strmý vzestup. Půjdete do něj?
Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
Zima se začíná velmi pomalu, ale nemilosrdně projevovat. Slunce zapadá velmi brzy - a v nočních hodinách už se vyšších polohách objevují mrazíky. To je nechvalné znamení blížících se zimních měsíců, během nichž se budeme snažit trávit co nejvíce času v teple našeho domova. A teplo je přeci důležité!
Brambory si umíme představit jako přílohu prakticky k čemukoli. Dáváme si je vařené ve slupce i bez, milujeme je v podobě bramborové kaše, někdy dostaneme chuť na brambory pečené v troubě.
Sportovní tenisky jsou extrémně pohodlné a univerzální. V dnešní době je velmi oblíbená kombinace tenisek a šatů, která rovněž může vypadat stylově a žensky. Jaké modely šatů odpovídají ikonickým teniskám?
Štědrovečerní večeře u nás už není jen kapr a bramborový salát, přestože tato kombinace dominuje. Češi stále více experimentují. Pokud letos chcete také změnu, nechte se inspirovat tradicemi z jiných zemí světa.
Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?
V posledních letech získávají stále více na popularitě předlohy pro rodinné kroniky, které mají inspirovat babičky a dědečky k vyprávění o rodinné historii. Zájem určitě oživil i populární televizní seriál, v němž právě touto formou autoři zmapovali více než padesát let českých dějin. Rodokmeny jsou prostě v módě.
Zimní zahrady jsou u nás stále více oblíbené. Kdo by si nechtěl užívat sluníčka a přirozeného světla i v době, kdy venku panuje zima. Vybudováním zimní zahrady navíc zvětšíte svůj obytný prostor a vznikne tak příjemné spojení s přírodou. Pokud je prostor i vytápěný, nic vám nebrání trávit zde váš čas kdykoliv. Jakou si vyberete?
Vaše dcera nebo syn jsou v klidu, zatímco vy už čtrnáct dní před nástupem do školy vůbec nespíte? Nejspíš z toho máte větší stres než oni sami. A není divu. Zatímco jejich úkolem je jen včas vstávat a dobře se učit, vaše práce čítá, aby měli prostředí, v němž se budou cítit dobře a ve kterém se budou učit jedna radost.
Chcete mít bronzovou pleť, ale smažení se na slunci není nic pro vás? Pak zkuste samoopalování! Samoopalovací přípravky dodají pokožce opálený vzhled bez pobytu na slunci.

Výběr článků

Říká se: "jaká matka, taká Katka!" Každý z nás má ve své DNA gen, který ovlivňuje naše vztahy a je jedno jestli přátelské, pracovní nebo vztahové. Jestli vaši předci se často hádali a byli si nevěrní, je velká pravděpodobnost, že to čeká i vás.
Nutně potřebujete změnu? Chcete vyzkoušet úplně něco nového a láká vás přestěhovat se do zahraničí? Mnozí z nás se toho bojí, pochopitelně. Je to velký životní krok. Ale ne tak nereálný, jak si myslíte.
Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.

Nepřehlédněte

Právě na podzim, kdy se vám někdy nebude chtít do sychravého počasí, si můžete zařídit doma malou tělocvičnu. Nepotřebujete k tomu žádnou zvláštní místnost. Cvičit se dá i na minimálním prostoru. A fitness pomůcek k tomuto účelu je na trhu dost. S čím začít?
Sobota bude velmi mystická. Co nám slibuje Luna v Panně? Co dělat a čemu se o víkendu vyvarovat? Více se dozvíte v našem pravidelném horoskopu krásy a duševního zdraví astroložky Naďi Šmídové.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek