Pondělí , 28. 11. 2022

René

Přemek Forejt a jeho (ne)povedená reklama na fast food: Místo na suroviny hraje lidem na nervy

Uznávaný a oblíbený šéfkuchař, porotce soutěže MasterChef, odborník přes gastronomii, tím vším se po profesní stránce může Přemek Forejt pyšnit. O to větší šok je jeho spolupráce s nejoblíbenějším fast foodovým řetězcem McDonald's.
přemek
Přemek Forejt v kontroverzní reklamě na McDonald's.

11. 10. 2022

Přemek Forejt působí v olomoucké restauraci Entreé, kde nechává vyniknout svým odborným kulinářským dovednostem a moderním přístupům. Oplývá svou osobitou image, stejně tak tato originální restaurace. Řadí se mezi špičková a vyhledávaná gastronomická zařízení v naší republice, kdy její koncept nesl inspiraci až v samotné Anglii, kde Přemek určitou dobu pobýval.

Překvapivý krok

Od kuchaře takovéto úrovně by veřejnost očekávala mnohé, například otevření obdobných restaurací v dalších městech, působení na televizních kanálech, vedení své vlastní show, možností je mnoho.

Na co by ale Přemka nikdo z nás neodhadoval, tak je jakékoliv spojení s řetězcem rychlého občerstvení. Jenže přesně to se stalo. Najednou nám uznávaný šéfkuchař zpívá, jak je McDonald’s fresh a jak to má rád. Z toho by se jednomu zamotala hlava.

Mc’n’Roll – Přemek Forejt feat. McSuroviny

Spolupráce

Bylo jasné, že hodně lidí svým krokem rozčaruje. On se za svoji spolupráci bije jako lev a nijak se za to nestydí. Fastfood má rád, není důvod ho nepropagovat a nepropůjčit mu svou tvář. Naopak ještě poukazuje na ty, kteří se za svou oblibu v těchto stravovacích zařízeních stydí a své návštěvy v nich se snaží maskovat.

Přemek sice není hollywoodská celebrita, přesto o něm jako o šéfkuchaři máme jisté představy. Člověk má automaticky pocit, že takový gurmán jí jen ta nejvybranější jídla a vaří z těch nejlepších surovin, a že se nikdy neodbyde. Fast foody za vybrané ani nejlepší nepovažujeme, jsou pro nás rychlý a hříšný způsob, jak ukojit hlad.

Sám Přemek přiznává, že doma by si hamburger připravil zcela jinak. I přesto má rád ve stravování pestrost, kterou mu kombinace domácího jídla s fast foodem dokáže nabídnout. Což je jeden z důvodů, proč došlo na tento překvapivý vztah s McDonaldem.

K TÉMATU  28 vychytávek, jak udržet vaši domácnost křišťálově čistou za méně než 15 minut! Nevěříte?

Kde je pravda?

Přemek díky této spolupráci lidem ukazuje, čím se konkrétně v McDonald’s stravujeme. Odhaluje, jaká je skutečnost, nesnaží se zajeté receptury přeměnit nebo vylepšit. S jeho pomocí mohou lidé nahlédnout pod povrch, nebo spíše zcela dovnitř potravin, kterými tak často konejšíme své potřeby. Jeho samotného zajímá zákulisí jednotlivých surovin.

přemek
Přemek v reklamě hraje na suroviny.

Úroveň kvality

Mohlo by se proto zdát, že Přemek se s McDonald’s spojil jen proto, aby kontroloval kvalitu. Což je ale pro jednoho člověka v tak obrovském řetězci nemožné – a současně nic takového nebylo záměrem nikoho z účastníků. Přemek je spíše takový průvodce celého konceptu, vezme strávníky tam, kam se nedostanou.

Poznámka: Věděli jste, že od roku 1992 se v Česku postavilo 102 restaurací McDonald’s?

Pozitiva a negativa

Forejt se nikterak netají tím, že ho spolupráce celkově velmi překvapila. Dle něj si řetězec na nich nehraje a nic nemaskuje. Reakce lidí přesto nejsou pozitivní (a to do fast foodu občas jdeme každý). Tak nějak totiž nečekáme, že nás bude do McDonaldu lákat špičkový kuchař. U hodně svých fanoušku po tomhle Přemek Forejt klesnul a rozhodně si rozmyslí, jestli ještě někdy nechají peníze u něj v restauraci.

Nařknutí z plagiátorství

Nemilou tečkou za celou kauzou je obvinění z plagiátorství. V klipu Mc’n’Roll totiž rapuje a hraje na suroviny, jako by to byly hudební nástroje. Tento nápad by ale měl být odkoukaný z reklamy na německý supermarket Edeka, jehož hvězdou je Marc Rebillet.

Marc Rebillet x Edeka

Oba klipy využívají Playtron, kontrolér, s jehož pomocí je možné zhudebnit jakýkoliv vodivý předmět, tudíž i potraviny. Má podobné nasvícení, styl. Podobností by se našlo hodně. Sami si udělejte úsudek o tom, nakolik vám přijde tento nápad okopírovaný.

K TÉMATU  Očekávání versus realita. Jak výrobci upravují jídlo i nápoje pro reklamu

A co samotný McDonald’s? Ten spoluprací s Přemkem Forejtem nikterak netrpí. Klip se díky tomu, jak moc je kontroverzní, stal během chvilky virálním a počty sledování rostou. Na používání Playtronu prý už v dnešní době není nic unikátního a odkoukaná inspirace je prakticky v každém nápadu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pro osvěžující mléčný jahodový shake nemusíte do Fast Foodu. Jak ho připravit doma?

Eva Burešová: Renesanční žena s úsměvem Mony Lisy

Zdroje článku:
www.mediar.cz, www.apetitonline.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?
Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.
V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 
Mléko a mléčné produkty nepochybně patří mezi přírodní složky kosmetiky. Není se čemu divit, už sama královna Kleopatra využívala mléko – zejména to oslí – pro svou krásu. Dnešní kosmetické produkty obsahují mléko jak kozí, tak oslí, ovčí nebo také syrovátku, tvaroh či jogurt. Víte, jaké blahodárné účinky mají mléčné produkty pro pleť?
Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.
Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.

Nepřehlédněte

Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek