Neděle , 10. 12. 2023

Julie

Přemek Forejt a jeho (ne)povedená reklama na fast food: Místo na suroviny hraje lidem na nervy

Uznávaný a oblíbený šéfkuchař, porotce soutěže MasterChef, odborník přes gastronomii, tím vším se po profesní stránce může Přemek Forejt pyšnit. O to větší šok je jeho spolupráce s nejoblíbenějším fast foodovým řetězcem McDonald's.
přemek
Přemek Forejt v kontroverzní reklamě na McDonald's.

11. 10. 2022

Přemek Forejt působí v olomoucké restauraci Entreé, kde nechává vyniknout svým odborným kulinářským dovednostem a moderním přístupům. Oplývá svou osobitou image, stejně tak tato originální restaurace. Řadí se mezi špičková a vyhledávaná gastronomická zařízení v naší republice, kdy její koncept nesl inspiraci až v samotné Anglii, kde Přemek určitou dobu pobýval.

Překvapivý krok

Od kuchaře takovéto úrovně by veřejnost očekávala mnohé, například otevření obdobných restaurací v dalších městech, působení na televizních kanálech, vedení své vlastní show, možností je mnoho.

Na co by ale Přemka nikdo z nás neodhadoval, tak je jakékoliv spojení s řetězcem rychlého občerstvení. Jenže přesně to se stalo. Najednou nám uznávaný šéfkuchař zpívá, jak je McDonald’s fresh a jak to má rád. Z toho by se jednomu zamotala hlava.

Mc’n’Roll – Přemek Forejt feat. McSuroviny

Spolupráce

Bylo jasné, že hodně lidí svým krokem rozčaruje. On se za svoji spolupráci bije jako lev a nijak se za to nestydí. Fastfood má rád, není důvod ho nepropagovat a nepropůjčit mu svou tvář. Naopak ještě poukazuje na ty, kteří se za svou oblibu v těchto stravovacích zařízeních stydí a své návštěvy v nich se snaží maskovat.

Přemek sice není hollywoodská celebrita, přesto o něm jako o šéfkuchaři máme jisté představy. Člověk má automaticky pocit, že takový gurmán jí jen ta nejvybranější jídla a vaří z těch nejlepších surovin, a že se nikdy neodbyde. Fast foody za vybrané ani nejlepší nepovažujeme, jsou pro nás rychlý a hříšný způsob, jak ukojit hlad.

Sám Přemek přiznává, že doma by si hamburger připravil zcela jinak. I přesto má rád ve stravování pestrost, kterou mu kombinace domácího jídla s fast foodem dokáže nabídnout. Což je jeden z důvodů, proč došlo na tento překvapivý vztah s McDonaldem.

K TÉMATU  Nejlepší domácí zázvorová limonáda. Zkuste neobvyklý mix s lesním medem

Kde je pravda?

Přemek díky této spolupráci lidem ukazuje, čím se konkrétně v McDonald’s stravujeme. Odhaluje, jaká je skutečnost, nesnaží se zajeté receptury přeměnit nebo vylepšit. S jeho pomocí mohou lidé nahlédnout pod povrch, nebo spíše zcela dovnitř potravin, kterými tak často konejšíme své potřeby. Jeho samotného zajímá zákulisí jednotlivých surovin.

přemek
Přemek v reklamě hraje na suroviny.

Úroveň kvality

Mohlo by se proto zdát, že Přemek se s McDonald’s spojil jen proto, aby kontroloval kvalitu. Což je ale pro jednoho člověka v tak obrovském řetězci nemožné – a současně nic takového nebylo záměrem nikoho z účastníků. Přemek je spíše takový průvodce celého konceptu, vezme strávníky tam, kam se nedostanou.

Poznámka: Věděli jste, že od roku 1992 se v Česku postavilo 102 restaurací McDonald’s?

Pozitiva a negativa

Forejt se nikterak netají tím, že ho spolupráce celkově velmi překvapila. Dle něj si řetězec na nich nehraje a nic nemaskuje. Reakce lidí přesto nejsou pozitivní (a to do fast foodu občas jdeme každý). Tak nějak totiž nečekáme, že nás bude do McDonaldu lákat špičkový kuchař. U hodně svých fanoušku po tomhle Přemek Forejt klesnul a rozhodně si rozmyslí, jestli ještě někdy nechají peníze u něj v restauraci.

Nařknutí z plagiátorství

Nemilou tečkou za celou kauzou je obvinění z plagiátorství. V klipu Mc’n’Roll totiž rapuje a hraje na suroviny, jako by to byly hudební nástroje. Tento nápad by ale měl být odkoukaný z reklamy na německý supermarket Edeka, jehož hvězdou je Marc Rebillet.

Marc Rebillet x Edeka

Oba klipy využívají Playtron, kontrolér, s jehož pomocí je možné zhudebnit jakýkoliv vodivý předmět, tudíž i potraviny. Má podobné nasvícení, styl. Podobností by se našlo hodně. Sami si udělejte úsudek o tom, nakolik vám přijde tento nápad okopírovaný.

K TÉMATU  Výstřední pojistky slavných: Co všechno se dá zpeněžit?

A co samotný McDonald’s? Ten spoluprací s Přemkem Forejtem nikterak netrpí. Klip se díky tomu, jak moc je kontroverzní, stal během chvilky virálním a počty sledování rostou. Na používání Playtronu prý už v dnešní době není nic unikátního a odkoukaná inspirace je prakticky v každém nápadu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pro osvěžující mléčný jahodový shake nemusíte do Fast Foodu. Jak ho připravit doma?

Eva Burešová: Renesanční žena s úsměvem Mony Lisy

Zdroje článku:
www.mediar.cz, www.apetitonline.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
U každého tu a tam přijde chvíle, kdy potřebuje nějaký ten životabudič. A mezi stoprocentní nakopávače energie patří samozřejmě i káva. Jenže, co když ji potřebujete něčím nahradit a hledáte stejně účinnou alternativu? Ano, tak právě vám se tenhle článek rozhodně zalíbí.
Kdo nemá sociální sítě, jako by nebyl. Poví vám jistě každý, když mu s radostí oznámíte, že nejste majitelem žádného profilu na takových platformách. V současné době mluvíme o velmi důležitém pomocníkovi každého úspěšného podniku. Je to fantastický marketingový nástroj a základ toho, že budete v kontaktu s rodinou i přáteli. Pojďme si více do hloubky rozebrat, proč to už bez sociálních sítí nejde.
Chcete vždy vypadat elegantně a na úrovni bez ohledu na příležitost? Klíčem k elegantnímu oblékání, je dodržování určitých pravidel, která si v následujícím článku oprášíme. Pojďme se podívat na to, jak se oblékat elegantně každý den a nezpůsobit módní faux pas.
Když se lísáme ke zvířatům, jejich nenadálý pohyb nebo zvukový projev nás pěkně vyděsí. Někdy tak trochu zapomínáme, že zvířata nemusí brát tulení jako něco příjemného. Zajímá je vaše jídlo, a jdou po něm hlava nehlava. Reakce dětí i dospělých je vždy leknutí, jen ti malí se trochu víc bojí. I takový roztomilý tuleň umí pěkně vyděsit!
Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.
Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.
Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Ještě větší radost vám však udělá, když se žádné sklo nerozbije. Někdy je proto lepší nechat broušený křišťál ve skříni. Takové akce jsou třeba zahradní oslava, piknik s kamarádkami nebo silvestrovský večírek.
Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu

Nepřehlédněte

Jíst zdravě a prospět svému zdraví - to je hlavní úkol mnohých z nás. Dnes si stále více lidí uvědomuje fakt, že zdraví máme jenom jedno a že ho můžeme podpořit (nebo také zcela zruinovat) tím, co jíme. Pokud do jídelníčku zařadíte pečivo či smažené pokrmy, budete se cítit unavení a zdraví začne skomírat.
Tak rádi byste se zvedli z posteli a šli se do něčeho pustit! Chtěli byste jít cvičit, učit se do školy, uklidit anebo na něčem pracovat, ale tak moc se vám nechce! Hlavou se vám neustále honí, jak jste líní. V myšlenkách přemýšlíte dokola nad tím, co s tou leností máte udělat. Poznáváte se v tom? Pak je tento článek pro vás jak ušitý na míru. Přečtěte si celý článek a uvidíte, že se vám lenosti podaří zbavit jednou provždy!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek