Pondělí , 27. 05. 2024

Valdemar

Přemek Forejt a jeho (ne)povedená reklama na fast food: Místo na suroviny hraje lidem na nervy

Uznávaný a oblíbený šéfkuchař, porotce soutěže MasterChef, odborník přes gastronomii, tím vším se po profesní stránce může Přemek Forejt pyšnit. O to větší šok je jeho spolupráce s nejoblíbenějším fast foodovým řetězcem McDonald's.
přemek
Přemek Forejt v kontroverzní reklamě na McDonald's.

11. 10. 2022

Přemek Forejt působí v olomoucké restauraci Entreé, kde nechává vyniknout svým odborným kulinářským dovednostem a moderním přístupům. Oplývá svou osobitou image, stejně tak tato originální restaurace. Řadí se mezi špičková a vyhledávaná gastronomická zařízení v naší republice, kdy její koncept nesl inspiraci až v samotné Anglii, kde Přemek určitou dobu pobýval.

Překvapivý krok

Od kuchaře takovéto úrovně by veřejnost očekávala mnohé, například otevření obdobných restaurací v dalších městech, působení na televizních kanálech, vedení své vlastní show, možností je mnoho.

Na co by ale Přemka nikdo z nás neodhadoval, tak je jakékoliv spojení s řetězcem rychlého občerstvení. Jenže přesně to se stalo. Najednou nám uznávaný šéfkuchař zpívá, jak je McDonald’s fresh a jak to má rád. Z toho by se jednomu zamotala hlava.

Mc’n’Roll – Přemek Forejt feat. McSuroviny

Spolupráce

Bylo jasné, že hodně lidí svým krokem rozčaruje. On se za svoji spolupráci bije jako lev a nijak se za to nestydí. Fastfood má rád, není důvod ho nepropagovat a nepropůjčit mu svou tvář. Naopak ještě poukazuje na ty, kteří se za svou oblibu v těchto stravovacích zařízeních stydí a své návštěvy v nich se snaží maskovat.

Přemek sice není hollywoodská celebrita, přesto o něm jako o šéfkuchaři máme jisté představy. Člověk má automaticky pocit, že takový gurmán jí jen ta nejvybranější jídla a vaří z těch nejlepších surovin, a že se nikdy neodbyde. Fast foody za vybrané ani nejlepší nepovažujeme, jsou pro nás rychlý a hříšný způsob, jak ukojit hlad.

Sám Přemek přiznává, že doma by si hamburger připravil zcela jinak. I přesto má rád ve stravování pestrost, kterou mu kombinace domácího jídla s fast foodem dokáže nabídnout. Což je jeden z důvodů, proč došlo na tento překvapivý vztah s McDonaldem.

K TÉMATU  Seriály na Netflixu, které stojí za zhlédnutí. Už jste je viděli?

Kde je pravda?

Přemek díky této spolupráci lidem ukazuje, čím se konkrétně v McDonald’s stravujeme. Odhaluje, jaká je skutečnost, nesnaží se zajeté receptury přeměnit nebo vylepšit. S jeho pomocí mohou lidé nahlédnout pod povrch, nebo spíše zcela dovnitř potravin, kterými tak často konejšíme své potřeby. Jeho samotného zajímá zákulisí jednotlivých surovin.

přemek
Přemek v reklamě hraje na suroviny.

Úroveň kvality

Mohlo by se proto zdát, že Přemek se s McDonald’s spojil jen proto, aby kontroloval kvalitu. Což je ale pro jednoho člověka v tak obrovském řetězci nemožné – a současně nic takového nebylo záměrem nikoho z účastníků. Přemek je spíše takový průvodce celého konceptu, vezme strávníky tam, kam se nedostanou.

Poznámka: Věděli jste, že od roku 1992 se v Česku postavilo 102 restaurací McDonald’s?

Pozitiva a negativa

Forejt se nikterak netají tím, že ho spolupráce celkově velmi překvapila. Dle něj si řetězec na nich nehraje a nic nemaskuje. Reakce lidí přesto nejsou pozitivní (a to do fast foodu občas jdeme každý). Tak nějak totiž nečekáme, že nás bude do McDonaldu lákat špičkový kuchař. U hodně svých fanoušku po tomhle Přemek Forejt klesnul a rozhodně si rozmyslí, jestli ještě někdy nechají peníze u něj v restauraci.

Nařknutí z plagiátorství

Nemilou tečkou za celou kauzou je obvinění z plagiátorství. V klipu Mc’n’Roll totiž rapuje a hraje na suroviny, jako by to byly hudební nástroje. Tento nápad by ale měl být odkoukaný z reklamy na německý supermarket Edeka, jehož hvězdou je Marc Rebillet.

Marc Rebillet x Edeka

Oba klipy využívají Playtron, kontrolér, s jehož pomocí je možné zhudebnit jakýkoliv vodivý předmět, tudíž i potraviny. Má podobné nasvícení, styl. Podobností by se našlo hodně. Sami si udělejte úsudek o tom, nakolik vám přijde tento nápad okopírovaný.

K TÉMATU  Očekávání versus realita. Jak výrobci upravují jídlo i nápoje pro reklamu

A co samotný McDonald’s? Ten spoluprací s Přemkem Forejtem nikterak netrpí. Klip se díky tomu, jak moc je kontroverzní, stal během chvilky virálním a počty sledování rostou. Na používání Playtronu prý už v dnešní době není nic unikátního a odkoukaná inspirace je prakticky v každém nápadu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pro osvěžující mléčný jahodový shake nemusíte do Fast Foodu. Jak ho připravit doma?

Eva Burešová: Renesanční žena s úsměvem Mony Lisy

Zdroje článku:
www.mediar.cz, www.apetitonline.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dobře se odlíčit, hydratovat pleť nebo se dostatečně chránit před sluncem… Jsou určitá pravidla, která fungují, ať je vám 20 nebo 50 let.  Naše pokožka se ale postupem času mění a v každé etapě života potřebuje něco jiného. Co přesně?
Udržování zdraví na pracovišti je klíčové pro produktivitu, spokojenost a celkovou pohodu. V tomto článku se dozvíte, jak si udržet fyzické a mentální zdraví i během náročných pracovních dnů. Poradíme vám, jak efektivně řešit stres, najít čas na pravidelný pohyb a zdravě se stravovat, i když jste zaneprázdněni pracovními povinnostmi. Navíc zvýrazníme význam psychické odolnosti a technik odpočinku, které pomohou zachovat klidnou mysl a pozitivní postoj. Tyto tipy vám umožní nejen lépe se cítit, ale také zvýšit vaši efektivitu a spokojenost v práci.
Otevřete dveře k zdravějšímu životnímu stylu. Dnes přinášíme vám praktické rady a osvědčené tipy, které vám pomohou iniciovat a udržet zdravé návyky. Od malých každodenních změn po postupný proces adaptace, čeká na vás průvodce, jak integrovat zdravější rozhodnutí do svého každodenního života. Jste připraveni na cestu k celkovému zlepšení svého životního stylu? Pojďte do toho snámi a objevte radostné stránky zdravějšího já.
Drtivá většina z nás si nedovede představit své ráno bez hrnku pořádně silného kafe. Pokud do této skupiny patříte, jistě víte, že je důležité, jak si tu první kávu dne připravíte. Přece se neodbudete jen tak nějakou kávou. Objevte tu, která vám chutná nejvíce. Hlavní otázka tedy zní – mletá, nebo zrnková káva? Jaký je v nich vůbec rozdíl?
Módní trendy na nás útočí ze všech stran. Ne vždy je ale tak jednoduché si s nimi poradit. Víte, jak je uchopit?
Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.
Ženské sexuální touhy v průběhu života kolísají. Může za to začátek nebo konec vztahu. Příčinou mohou být i velké životní změny – těhotenství, menopauza nebo zdravotní komplikace. Nízkou sexuální touhu způsobují i některé druhy léků.
Nový rok je tady a s ním přichází i nové začátky, cíle a předsevzetí. Pokud i vy nějaké pro rok 2022 máte a chcete jich dosáhnout, určitě jste už přemýšlela o tom, jak?!
V posledních letech jsou stále populárnější hesla jako speed hiking nebo fast hiking. Oblečení, obuv a vybavení určené pro tyto aktivity se objevují v kolekcích nejznámějších výrobců. Co to ale je a co to obnáší? Zveme vás k přečtení krátkého článku na toto téma.
Chcete vždy vypadat elegantně a na úrovni bez ohledu na příležitost? Klíčem k elegantnímu oblékání, je dodržování určitých pravidel, která si v následujícím článku oprášíme. Pojďme se podívat na to, jak se oblékat elegantně každý den a nezpůsobit módní faux pas.
Manželský pár Justin a Hailey Bieber patří mezi nejslavnější páry šoubyznysu vůbec. Jejich vztah si však prošel spoustou zkoušek, které, jak se zdá, překonali a užívají si jeden druhého. Kde to všechno začalo?

Výběr článků

Kvalitní pohorky oceníte nejen během výpravy na nejvyšší vrchol Tater, ale i při výstupu na Sněžku nebo na výletě k nejbližšímu hradu či zámku.
Stále ještě máte zafixované tenisky jako sportovní obuv, která se nehodí do města nebo do práce?
Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.

Nepřehlédněte

V dnešním poutavém článku na Dámské Lize zkoumáme magii Vánoc očima dětí. Jak dlouho trvá jejich víra v Ježíška, a co by rodiče měli vědět, aby tuto kouzelnou dobu pro své potomky co nejlépe utvořili? Přinášíme vám nejen pohled na to, do kolika let děti věří na Ježíška, ale také rady, jak tuto vánoční tradici zachovat a jaké situace by rodiče měli pečlivě sledovat. Podívejte se s námi na jedinečný svět Vánoc očima nejmladších!
Každému je nejspíš jasné, že bez zdravé životosprávy a pravidelného cvičení je téměř nemožné si vypracovat štíhlou postavu. Dneska se zaměříme na cvičení. Protože víme, jak je těžké začít cvičit, tak aby nás to všechny bavilo, proto vám v dnešním článku přinášíme pět jednoduchých cviků, které vám zdokonalí vaši postavu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek