Úterý , 05. 12. 2023

Jitka

Ilona Csáková slaví! 30 let od vydání první sólové desky Kosmopolis!

Je 25. 10. 1993 a česká hudební scéna je bohatší o jedno album – a to ne ledajaké album… Ilona Csáková vydává svůj debut - Kosmopolis.
Kosmopolis
Ilona Csáková má důvod k oslavě, v těchto dnech uplynulo 30 let od vydání debutového alba Kosmopolis

30. 10. 2023

30. 10. 2023

 V té době se ozývaly hlasy hudebních kritiků, ale také fanoušků kapely Laura a její tygři, kteří nedokázali Csákové odpustit její odchod z kapely a “zaprodání se” popu…

Prvním singlem desky Kosmopolis byl song Střemhlav

Do vod pop music Ilona se svým zlomovým albem skočila střemhlav hned s prvním singlem – ten taky přinesl song Střemhlav

Ilona na raritním záznamu a první single – Střemhlav

Natáčení desky se uskutečnilo s mezinárodně obsazenou studiovou skupinou v Kolíně nad Rýnem. Producentem celého projektu byl Roman Štefl, který Iloně později postavil i kapelu Amsterdam.

Album s lety prověřenými texty je i po třiceti letech poslouchatelné.

Debutové album je vždy tak trochu sázka do loterie a Csáková se svým týmem vsadili tehdy dost… Dokonce se jednalo o tom, že celé album vznikne v angličtině, což se nakonec /bohužel/ nestalo. Věřím, že tehdy zpěvačka měla jak ambice, tak tým lidí, kteří by ji při troše štěstí dostali do evropských rádií…

Každopádně za rok 1993 ocenila Akademie české populární hudby Ilonu se svým projektem v kategorii Objev roku při udělování tehdejších cen Česká Gramy (dnešní Anděl).

V těchto dnech tedy uplynulo 30 let od vydání tohoto debutového alba, které oprávněně patří k tomu nejlepšímu, co v Čechách v devadesátkách vyšlo a osobně si myslím, že Ilona od té doby lepší album nevydala. Tím nechci říci, že se neposunula, jen další alba už snad nemají takový ten (stěží popsatelný) drive… Ale o tom třeba zase jindy…

Ilona chystá velký koncertí comeback

Jsem rád, že Ilona příští rok jede velké turnéTORNERO TOUR 2024 po České i Slovenské republice s téměř původní kapelou a dle jejích slov to bude vlastně průřez tou třicetiletou sólovou kariérou. Tak se těším, že kromě prověřených hitů jako je Tornero nebo Amsterdam uslyšíme naživo i některé písničky právě z tohoto úžasného a nadčasového alba… 

K TÉMATU  5 podzimních superpotravin

„…Klíč už máš, jen pojď

Kosmopolis je víra v nás

Jak říct, jak dát

Jak nemuset se zítra bát…“

A jestli si mohu na závěr trochu postesknout, tak je mi, Ilono, líto, že toto album nemá LP verzi.

I tak připíjím a oslavuji těch úžasných třicet let!

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová
Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Podzim je tradiční období v roce, kdy bilancujeme. Dny se zkracují, počasí zhoršuje, nálada prostě není. Odtud je už jen krůček k nepříjemným pocitům a sešupu nálady směrem strmě dolů. Když se to stane jednou, je to v pořádku. Podzimní deprese by se ale neměly opakovat často.
Určitě to znáte – někdy něco pravidelně jíte a až po delší době zjistíte, že vaše představy o zdravém stravování byly v tu dobu na míle daleko od skutečnosti. Na trhu existuje velké množství potravin, které díky jejich vzhledu či pověsti pokládáme za dietní, ale dietními, respektive zdravými, vůbec nejsou.

Nepřehlédněte

V počátcích každého vztahu je velmi těžké odhadnout, jak je ten druhý naladěn, jaká témata ho uvádějí do rozpaků a které mu naopak vůbec nevadí, nebo ho dokonce těší. Pokud spolu ale trávíte romantický večer, vždycky dopadne velmi nechvalně, pokud stočíte řeč na jedno z níže uvedených témat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek