Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Pánevní dno není jen o inkontinenci

Pánevní dno má vliv nejen na potenciální potíže s inkontinencí, ale je velmi důležité i z hlediska celého těla, psychiky, sexuality a celkové kondice.
pánev
Pánevní dno má vliv nejen na potenciální potíže s inkontinencí, ale je velmi důležité i z hlediska celého těla. Tedy psychiky, sexuality a celkové kondice. (zdroj foto: 123rf.com)

Co to pánevní dno vlastně je

Představit si pánevní dno můžete jako prvek oddělující horní a dolní část těla. V oblasti pánevního prostoru jsou svaly ve tvaru pomyslné misky. Ta má obrovský a těžký úkol. Udržet vnitřní orgány, jako je děloha, močový měchýř i střeva a další orgány na správném místě.

Proč je důležité věnovat péči i pánevnímu dnu?

Protože pánevní dno ovlivňuje mnoho věcí, o kterých jste možná dosud neměli tušení.

1. Fyzická stránka věci

Pánevní dno úzce spolupracuje s dalším důležitým svalem a tím je bránice. Oba svaly mají hlavně vliv na dýchání. Ale nejen na něj. Ovlivňují také polohu všech vnitřních orgánů v břišní dutině a postavení pánve a bederní páteře.

Pokud tedy není pánevní dno v pořádku, mohou se objevit nejen bolesti kyčlí a zad a z toho pramenící úporné bolesti hlavy. ale i potíže s vyměšováním jako inkontinence nebo naopak zácpa.

S pánevním dnem mohou souviset i potíže intimního charakteru, jako je bolestivá menstruace, kvasinkové infekce či potíže při sexu.

Asi se divíte, co všechno má pánevní dno na svědomí, že? A to ještě nekončíme. Jízda po pánevním dnu pokračuje.

2. Psychická stránka pohledu na pánevní dno

Pro někoho možná méně důležité projevy, ale s o to většími důsledky. Pánevní dno i přes, a možná právě díky, vašemu nezájmu o něj, umí napáchat velké neplechy, protože má na svědomí i vaši psychiku. Ovlivňuje vaše často nevysvětlitelné změny nálad. Taky umí doslova zadupat vaše sebevědomí.

3. Pánevní dno z pohledu sexuality

Sexualita je další oblastí, ve které nás dámy může doběhnout zanedbaná péče o pánevní dno. Ano, i kvalitu milostného života může ovlivnit ta svalová mistička. Pánevní dno může sexualitu a chuť na sex ničit, ale také aktivovat. I tady mluvíme o propojenosti vaší psychiky i fyzické stránky, za kterou stojí nefunkční svaly pánevního dna.

K TÉMATU  Tomu se říká rytmus v krvi! Do chlapíka s břichem a plnovousem byste to na první pohled neřekly. V taneční soutěži bezkonkurenčně válí!

Disfunkce pánevního dna může být způsobená náročným způsobem života, který dnes vedeme. Stres, málo pohybu, a ne vždy správné stravovací návyky. S těmito trablemi se potýkají všechny věkové kategorie.

cviky
Kegelovy cviky jsou určené pro posílení pánevního dna. (zdroj foto: 123rf.com)

Co s tím a jak začít?

1. Dýchejte vědomě

Dýchání není jen nějaká samozřejmost, která nás udrží na živu. Tělu i duši prospěje, když si zkusíte uvědomovat, do jakých částí těla a jakou intenzitou dýcháte.

2. Cvičení

Rozhodně není dobrý nápad se sebrat a vrhnout se bezhlavě do intenzivního cvičení. Pokud jste však už někdy cvičily, bude pro vás lehčí znovu začít.
Takže nespěchejte a začněte zvolna a s rozumem. A ideálně pod dohledem zkušeného trenéra, který tuto problematiku ovládá.

3. Zábavné zdravotní pomůcky

Mluvíme tu o pomůcce, která je možná více považována za erotickou, ale má také při správném používání funkci zdravotní. Ano, venušiny kuličky (někdy také zvané Kegelovy) vám mohou být velmi příjemnými pomocníky při obnově kondice pánevního dna.

Proč zrovna venušiny kuličky?

Internet je plný návodů na posílení pánevního dna. Jenže ono to není vždy o posilování jako takovém. Pánevní dno je citlivé na neodborné podněty a můžete mu díky „zaručeným tipům“ spíše uškodit. Je důležité poznávat, co vaše tělo říká. Venušiny kuličky vám umožní si uvědomit, že ve vaší intimní oblasti nějaké svaly vůbec existují.

Jak vybrat ty pravé venušiny kuličky a jak s nimi pracovat?

Neřešte vzhled. Pro začátek sáhněte spíše po sadě, kde je možné zkoušet různé velikosti a hmotnosti kuliček.
Tři základní pravidla:
1. Čím menší velikost zvolíte, tím bude těžší ji v sobě udržet.
2. Čím těžší zvolíte, tím hůře je udržíte.
3. Pro snadné zavádění kuliček použijte lubrikační gel.

Při používání venušiných kuliček platí, že méně je tu více. Nejprve zkuste vnímat, jak se cítíte při běžném nošení kuliček. Zkuste běžný pohyb, postupně zkuste přidávat pohyby náročnější. Může to být i celkem zábavné ?. Ale konkrétně o používání venušiných kuliček možná někdy příště.

K TÉMATU  Havarijní pojištění si vyřídíte sama a online. Je to snadné, mužskou asistenci netřeba

Kde koupíte ty pravé kuličky přesně pro vás?

Velký výběr najdete pochopitelně v sex shopech. Jste-li stydlivka, nakupte venušiny kuličky diskrétně online. Můžete navštívit e-shop Sexshop.cz, kde najdete i poradnu Dr. Vrzáčkové a můžete se ptát i na intimní otázky. V nákupních rádcích se dozvíte, jak venušiny kuličky vybrat.

Autorkou je Romana Nejezová, lektorka kurzů pánevního dna, fitness trenérka – POP ART FITNESS.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Těšili jste se na první společnou dovolenou v zahraničí, ale dítě tvrdošíjně odmítá vlézt do moře? S jeho obavami je nutné pracovat citlivě, ať už se jedná o roční batole nebo tříletého sviště. Podívejte se, jak si s nimi poradit, abyste nemuseli zůstat jen u hotelového bazénu.
Turistické středisko Jasná je velmi známé, stejně jako mnoho dalších míst v jeho okolí. Dovolená v Nízkých Tatrách na Slovensku ale může být plná jedinečných zážitků z míst, která každý nezná. Poradíme vám, kam vyrazit, abyste nebyli obklopeni obrovskými davy turistů. Díky tomu si užijete dovolenou mnohem více.
K dostání nejsou jenom pomeranče nebo grapefruity, ale také pomela, která se nejvíce prodávají právě na sklonku roku. V této době jsou také nejlevnější, i proto možná sídlí na stole nejednoho člověka.
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
Po příchodu do nejedné české domácnosti uvidíte na okenním parapetu africkou fialku – skromnou, elegantní, hezky zbarvenou pokojovou rostlinu. Je ideální trefou pro každého nenáročného pěstitele. Sama toho nevyžaduje mnoho a vydrží krásná po celý rok.
Rozlučka se svobodou je v podstatě taková ta poslední dámská jízda, kterou si můžete se svou kamarádkou užít za svobodna. Zapomeňte ale na striptýz a klasické rozlučkové klišé – nemusí to být v zásadě jen o alkoholu a nezřízeném veselí. Ne každá kámoška je taky na bar zvědavá. Spíše vsaďte na společné zážitky a naplánujte zajímavou rozlučku, kterou si nevěsta bude pamatovat napořád.
Krásné, silné a dlouhé vlasy jsou bezesporu symbolem ženství a vysoké atraktivity. Jsou jednoduše sexy a to nejen pro muže, ale i pro ženy. Každá to ale s vlasy máme trochu jinak. Zatímco některé ženy by se prodejem takových vlasů snad mohly i živit, je spousta žen, které marně čekají na každý centimetr. Pokud právě vy patříte ke krátkovláskám anebo s vámi bůh jednoduše odmítl diskutovat ve chvíli, kdy jste vlasů chtěla víc, zajisté jste někdy uvažovala o možnosti prodloužení a zhuštění vlasů. Proč ne. Víte ale, která z metod je tou nejlepší cestou? Inspirujte se.
„Petra je tak úspěšná a krásná. Té se nikdy nevyrovnám.“ „Když půjdu ven v téhle sukni, určitě si o mně moji kolegové řeknou, že nemám vkus.“ „Moje děti mají tak nešikovnou mámu. Vím, že to jiné matky zvládají všechno mnohem lépe.“ Něco vám chybí - a to je sebeláska!
Každá z nás touží po zdravých a dokonalých vlasech. Získat je však mnohem snazší, než se na první pohled může zdát. Stačí jen vsadit na metodu No poo, která se nejen ve světě blogerek stala trendem. V čem spočívá a jak vám pomůže s vitalitou vašich vlasů?
Který den budete v komunikaci s okolím perlit, kdy se obejít bez alkoholu a čemu se tento týden raději vyhnout? To vše napoví horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové.

Výběr článků

Josef Zíma, legenda českého divadla a hudební scény, si během svého života vybudoval významnou kariéru, která zahrnuje působení v divadlech, na filmovém plátně i v hudebním průmyslu. Narozený v roce 1932 v Praze, Zíma se rozhodl nesledovat profesní dráhu svých rodičů, učitelů, a místo toho se od mládí věnoval zábavnímu průmyslu. Tento článek nabízí podrobný pohled na jeho životní a kariérní cestu, od úspěchů na scéně po jeho významné osobní příběhy a výzvy.
Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.

Nepřehlédněte

Existuje tolik různých způsobů, jak si s rodinou vyrobit vlastní ozdoby. A při jejich tvorbě můžete využít spoustu různých materiálů! Každý jistě máme doma třeba nějaký přebytečný papír, že ano? Máme pro vás jednoduché vánoční ozdoby, které si dnes večer můžete s dětmi vytvořit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek