Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Polyamorní celebrity otřásají monogamií ve švech. Komu jeden partner nestačí?

Polyamorie během posledních několika let přestává být tabu a začíná se k ní hlásit čím dál tím více lidí, a to včetně osob pohybujících se v showbyznysu. Co to povídáme, vlastně především celebrity polyamorii zpopularizovaly.
polyamorní
Polyamorní vztahy otřásají monogamií ve švech.

27. 02. 2023

Co polyamorie přesně znamená? Doslovně by se dala přeložit jako vícenásobná láska, která je považována za životní styl. Nejedná se tedy pouze o chvilkové zpestření, polyamorní vztahy navazují nejen mladší ročníky, ale taktéž již několikaleté manželské páry.

Může se jednat o dvě ženy a jednoho muže nebo dva muže a jednu ženu, ovšem i další různé variace. Klíčový je fakt, že všichni o sobě vědí a s takovýmto soužitím souhlasí. Ti, kteří tyto vztahy vyznávají, v nich nacházejí řadu výhod.

Výhody polyamorního vztahu

Jedním z nezpochybnitelných benefitů tohoto stylu je větší vzájemná pomoc, opora, přínos finančních prostředků a větší zázemí. Aneb čím více lidí, tím se vše násobí.

V klasických domácnostech se může stát, že se často vaše plány a představy liší. Při polyamorii je větší šance, že pro svůj aktuální plán najdete někoho, kdo je naladěn na stejné vlně. A to se netýká jen sexuálních hrátek. Pro většinu ze zastánců polyamorie představuje větší přísun lásky, společných chvilek a radostných momentů. Nemusí se tolik bát o ztrátu partnera, nevěry, zneužívání a odmítání.

Zní to, jako by to vlastně bylo něco úžasného a převratného. Není to ale pro každého. Vy byste třeba měli žaludek na to, dělit se o svého miláčka s někým dalším? Když se oddáte polyamorii, jdou tyto věci stranou. Cílem je láska a ta může mít mnoho podob.

Hrdí vyznavači polyamorie

Nejedna celebrita se veřejně kasá tím, že žije v polyamorním vztahu. Je to vlastně už něco naprosto moderního, co k naší době sedí stejně jako desítky různých pohlaví. Které hvězdy se k tomuto vztahu odhodlaly a zároveň se za něj nikterak nestydí? Příznivce najdete jak u nás, tak i ve světě.

Iva Frühlingová

Zpěvačka Iva Frühlingová se pro polyamorii s manželem rozhodla především kvůli pravděpodobnosti nevěry. Nevěřili, že lidé mohou být po řadu let bezvýhradně monogamní, zákonitě prý musí něco přijít. Aby se předem vyhnuli nepříjemnostem zatajování, lhaní a strachu z odhalení, vydali se vstříc zcela novému a ojedinělému životu. Sama Iva však uznává, že není jednoduché podobně smýšlející strany najít.

K TÉMATU  Živé vstupy televizních komentátorů, které se tak trochu nepovedly. Jaké překvapení dokáže pokazit záběr

Pravdou také je, že lidi na nevěrách často láká to napětí z možného odhalení. Jakmile se partneři otevřeně na takovémto vztahu dohodnou, vzrušení nevzniká a touha po dobrodružství už celkově klesá.

Voxel

Zpěvák Voxel, vlastním jménem Václav Lebeda, s manželkou také otevřeně přiznali, že objevili klady polyamorního životního směru. Společně mají dva syny, přesto se za své touhy nestydí, a to ani na sociálních sítích. Manželé se vzájemně nechtějí omezovat, oba mají rádi volnost a touží ji dopřát nejen sobě, ale i tomu druhému. Paní Lebedová dokonce svého dalšího přítele představila světu přímo na Instagramu.

Tereza Těžká

Tereza Těžká se proslavila jako jedna z aktérek mrazivého snímku „V síti“ o sexuálních predátorech. I ona se nikterak netají, že se s manželem k takovému otevřenému vztahu naklonili a veřejně se k polyamorii staví kladně. Ještě poměrně nedávno tvořili trojici s Aniou. S tou se však rozešli, ale jak mladá herečka poznamenala u sebe na síti, ne snad kvůli tomu, že by svůj názor na polyamorní vztahy změnila. Zkrátka se jednalo o rozchod jako každý jiný.

Ale pojďme se teď přesunout do zahraničí, kde o celebrity v otevřeném vztahu také není nouze. Dokonce jsou mezi nimi i tací, do kterých byste to neřekli.

Will Smith

Ano, přesně ten oblíbený americký herec, který dal na pódiu při předávání Oscarů facku Chrisi Rockovi, když si dovolil vtipkovat na adresu jeho manželky. Tak ten se o svoji manželku dělí s dalšími muži. Jako nejvyšší důkaz lásky Smithovi vyznávají svobodu a nekonečnou podporu, kterou si takto vzájemně dodávají. Tímto směrem se začala ubírat i jejich společná dcera, Willow Smith. Dle jejích slov to je jediný možný způsob, jak si vytvořit vztah podle představ.

Hugh Grant

Tohle není žádný Notting Hill. Ačkoliv, snad kromě Bridget Jones, působí Hugh Grant na filmovém plátně obvykle jako ideální partner pro vztah, v osobním životě monogamii neuznává. Dle něj lidé nejsou uzpůsobení pro mnohaleté soužití s jedním partnerem, kterému by byli věrní. Tomu nahrává i jeho minulost hollywoodského proutníka. Vlastně když se na to podíváme jasně, jeho postoj k polyamorii nás vůbec nepřekvapuje.

K TÉMATU  Sprejomalba v akci. Koloseum vznikne přímo před očima během pár minut. Tohle není žádné graffiti

Whoopi Goldberg

Tato úžasná herečka na vztahové téma napsala i knihu a už její název „Když někdo prohlásí – doplňuješ mě, uteč!” napovídá, o čem tady bude řeč. Ve vztazích jsou lidské potřeby druhými často opomíjené nebo zatracované, proto když se jinde nabízí takové možnosti, proč by jich člověk neměl pro své dobro využít? Odpověď necháme na každém z vás.

Zda je takový život opravdu osvobozující či bohatší, je opravdu již na každém. Vyhovuje-li vše zúčastněným stranám a nikoho to nepoškozuje, pak není důvod polyamorii zavrhovat. Za chvíli už se k ní možná bude hlásit každý druhý. Nepleťte si však mnoho-lásku s obyčejnou nevěrou. Vždy o třetí osobě musí vědět všichni zúčastnění.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ani muž, ani žena: Nebinární celebrity, které v tom (ne)mají jasno

Konkubíny a jejich osudy: Jaký byl život v čínském harému?

Zdroje článku:
www.elitedaily.com, www.insider.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Obnošené džíny, které už nosíte méně, ale vyhodit je nechcete. Pád snadných tipů a z vašeho odloženého kousku se může stát opět oblíbené oblečení. Tyhle chytré vychytávky vám ukážou, jak džíny vylepšit nebo využít na něco úplně jiného.
Čekáte na sólovku od zpěvačky Marty Jandové? Tak je tady! Konečně. Co se stalo, že Marta přichází se svým prvním sólovým albem až nyní?
Řídíte svůj životní styl a denní režim podle hvězd? Máme pro vás speciální horoskop krásy a duševního zdraví určený pro pátek 7.9.2018. Sestavila jej pro vás známá astroložka Naďa Šmídová. Na co si dát pozor a do čeho se směle pustit?
Každý kolem vás se chlubí, jak jejich dítě ve dvou letech švitoří první slůvka? Nebojte se, rozhodně nebudete čekat tak dlouho! Naučte se techniku, jak své dítě rozmluvit a již ve věku 9 měsíců mít človíčka, kterému rozumíte první slůvka.
Sofie se řadí do dlouhého zástupu žen, které si prošly znásilněním. Proč se bála vše přiznat, a proč je násilník dnes stále nepotrestán? Podívejte se na příběh ženy, která se s minulostí dokázala vypořádat díky světové kampani.
Jeho design je tak čistý a jednoduchý, že vypadá jako přepravní kontejner. Little Big House stojí na svahu hory Mount Wellington ve Fern Tree v Tasmánii. Projekt dokončený v roce 2010 a dokonce vyhrál ocenění v kategorii rezidencí a novostaveb. Jak se vám líbí?
S létem, tím horkým, slunečným obdobím plným koupání a drinků, vyvstává pro lidi nové nebezpečí. Stávají se kořistí a potravou hned trojice nebezpečných nepřátel. Řeč je o hmyzu, konkrétně o klíšťatech, komárech a ovádech. Jejich teritorium v létě je opravdu obrovské a ať se snažíte jakkoliv, dříve nebo později na ně určitě narazíte. Nejúčinnější ochranu představují repelenty, v noci pak například moskytiéra.
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Znáte to: šéf tlačí novými úkoly a vy se snažíte najít odvahu říct NE. Jak však odmítnout šéfa bez rizika a udržet si duševní pohodu? Dnes se zaměříme na praktické strategie, jak elegantně odolat nadměrné pracovní zátěži, zachovat klid a udržet si zdravý životní rytmus.
Říká se, že pořádek dělá přátele. Najednou chápu, jak moc je tohle přísloví pravdivé. Když za mnou moje dlouholetá kamarádka přišla s prosbou o pomoc, neváhala jsem a udělala jsem pro ni všechno, co jsem mohla.
Rádi ji pijeme, i když víme, že to zrovna zdravé není. Že s její pomocí snadno sundáte žvýkačku z vlasů, to už asi všichni víme. Ale to zdaleka není všechno. Coca-cola vyčistí zašlé kachličky v koupelně, varnou konvici od usazenin nebo pánev s připáleným jídlem! To všechno bez zbytečného trápení a drhnutí. Také si s její pomocí můžete připravit colový dort. Podívejte na video!

Výběr článků

Jak nakupovat oblečení, abychom zbytečně nezatěžovali planetu? A kde ho kupovat? A kolik vlastně potřebujeme oblečení? Velkým módním řetězcům sice ještě neodzvonilo, ale stále roste počet těch, kteří dávají přednost úplně jiné módě a razí heslo, že méně je někdy více.
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.

Nepřehlédněte

Může sýr přivolat noční můry? A jak je to s kořeněnými jídly? Dejte si pozor na to, co jíte. Váš spánek i sny totiž může ovlivnit nevhodná strava. Pokud se v noci převalujete nebo máte problém zabrat, vina může být i v jídle.
Také milujete pěvecké soutěže? A rády si poslechnete nějaký ten starý hit v podání neznámého umělce? Tady je výběr nejtěžších písní, které zazněly v The Voice. Husí kůži zažijete u každé písně.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek