Čtvrtek , 30. 03. 2023

Arnošt

Polyamorní celebrity otřásají monogamií ve švech. Komu jeden partner nestačí?

Polyamorie během posledních několika let přestává být tabu a začíná se k ní hlásit čím dál tím více lidí, a to včetně osob pohybujících se v showbyznysu. Co to povídáme, vlastně především celebrity polyamorii zpopularizovaly.
polyamorní
Polyamorní vztahy otřásají monogamií ve švech.

27. 02. 2023

Co polyamorie přesně znamená? Doslovně by se dala přeložit jako vícenásobná láska, která je považována za životní styl. Nejedná se tedy pouze o chvilkové zpestření, polyamorní vztahy navazují nejen mladší ročníky, ale taktéž již několikaleté manželské páry.

Může se jednat o dvě ženy a jednoho muže nebo dva muže a jednu ženu, ovšem i další různé variace. Klíčový je fakt, že všichni o sobě vědí a s takovýmto soužitím souhlasí. Ti, kteří tyto vztahy vyznávají, v nich nacházejí řadu výhod.

Výhody polyamorního vztahu

Jedním z nezpochybnitelných benefitů tohoto stylu je větší vzájemná pomoc, opora, přínos finančních prostředků a větší zázemí. Aneb čím více lidí, tím se vše násobí.

V klasických domácnostech se může stát, že se často vaše plány a představy liší. Při polyamorii je větší šance, že pro svůj aktuální plán najdete někoho, kdo je naladěn na stejné vlně. A to se netýká jen sexuálních hrátek. Pro většinu ze zastánců polyamorie představuje větší přísun lásky, společných chvilek a radostných momentů. Nemusí se tolik bát o ztrátu partnera, nevěry, zneužívání a odmítání.

Zní to, jako by to vlastně bylo něco úžasného a převratného. Není to ale pro každého. Vy byste třeba měli žaludek na to, dělit se o svého miláčka s někým dalším? Když se oddáte polyamorii, jdou tyto věci stranou. Cílem je láska a ta může mít mnoho podob.

Hrdí vyznavači polyamorie

Nejedna celebrita se veřejně kasá tím, že žije v polyamorním vztahu. Je to vlastně už něco naprosto moderního, co k naší době sedí stejně jako desítky různých pohlaví. Které hvězdy se k tomuto vztahu odhodlaly a zároveň se za něj nikterak nestydí? Příznivce najdete jak u nás, tak i ve světě.

Iva Frühlingová

Zpěvačka Iva Frühlingová se pro polyamorii s manželem rozhodla především kvůli pravděpodobnosti nevěry. Nevěřili, že lidé mohou být po řadu let bezvýhradně monogamní, zákonitě prý musí něco přijít. Aby se předem vyhnuli nepříjemnostem zatajování, lhaní a strachu z odhalení, vydali se vstříc zcela novému a ojedinělému životu. Sama Iva však uznává, že není jednoduché podobně smýšlející strany najít.

K TÉMATU  Dva nejčastější důvody k nevěře? Odborníci mají jasno: na vině rozhodně není jen kolabující vášeň!

Pravdou také je, že lidi na nevěrách často láká to napětí z možného odhalení. Jakmile se partneři otevřeně na takovémto vztahu dohodnou, vzrušení nevzniká a touha po dobrodružství už celkově klesá.

Voxel

Zpěvák Voxel, vlastním jménem Václav Lebeda, s manželkou také otevřeně přiznali, že objevili klady polyamorního životního směru. Společně mají dva syny, přesto se za své touhy nestydí, a to ani na sociálních sítích. Manželé se vzájemně nechtějí omezovat, oba mají rádi volnost a touží ji dopřát nejen sobě, ale i tomu druhému. Paní Lebedová dokonce svého dalšího přítele představila světu přímo na Instagramu.

Tereza Těžká

Tereza Těžká se proslavila jako jedna z aktérek mrazivého snímku „V síti“ o sexuálních predátorech. I ona se nikterak netají, že se s manželem k takovému otevřenému vztahu naklonili a veřejně se k polyamorii staví kladně. Ještě poměrně nedávno tvořili trojici s Aniou. S tou se však rozešli, ale jak mladá herečka poznamenala u sebe na síti, ne snad kvůli tomu, že by svůj názor na polyamorní vztahy změnila. Zkrátka se jednalo o rozchod jako každý jiný.

Ale pojďme se teď přesunout do zahraničí, kde o celebrity v otevřeném vztahu také není nouze. Dokonce jsou mezi nimi i tací, do kterých byste to neřekli.

Will Smith

Ano, přesně ten oblíbený americký herec, který dal na pódiu při předávání Oscarů facku Chrisi Rockovi, když si dovolil vtipkovat na adresu jeho manželky. Tak ten se o svoji manželku dělí s dalšími muži. Jako nejvyšší důkaz lásky Smithovi vyznávají svobodu a nekonečnou podporu, kterou si takto vzájemně dodávají. Tímto směrem se začala ubírat i jejich společná dcera, Willow Smith. Dle jejích slov to je jediný možný způsob, jak si vytvořit vztah podle představ.

Hugh Grant

Tohle není žádný Notting Hill. Ačkoliv, snad kromě Bridget Jones, působí Hugh Grant na filmovém plátně obvykle jako ideální partner pro vztah, v osobním životě monogamii neuznává. Dle něj lidé nejsou uzpůsobení pro mnohaleté soužití s jedním partnerem, kterému by byli věrní. Tomu nahrává i jeho minulost hollywoodského proutníka. Vlastně když se na to podíváme jasně, jeho postoj k polyamorii nás vůbec nepřekvapuje.

K TÉMATU  Chcete vidět ukázkový trénink celého těla? Předvede vám ho žena, které je 72 let, ale fyzicky je na tom lépe než mnozí třicátníci!

Whoopi Goldberg

Tato úžasná herečka na vztahové téma napsala i knihu a už její název „Když někdo prohlásí – doplňuješ mě, uteč!” napovídá, o čem tady bude řeč. Ve vztazích jsou lidské potřeby druhými často opomíjené nebo zatracované, proto když se jinde nabízí takové možnosti, proč by jich člověk neměl pro své dobro využít? Odpověď necháme na každém z vás.

Zda je takový život opravdu osvobozující či bohatší, je opravdu již na každém. Vyhovuje-li vše zúčastněným stranám a nikoho to nepoškozuje, pak není důvod polyamorii zavrhovat. Za chvíli už se k ní možná bude hlásit každý druhý. Nepleťte si však mnoho-lásku s obyčejnou nevěrou. Vždy o třetí osobě musí vědět všichni zúčastnění.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ani muž, ani žena: Nebinární celebrity, které v tom (ne)mají jasno

Konkubíny a jejich osudy: Jaký byl život v čínském harému?

Zdroje článku:
www.elitedaily.com, www.insider.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.
Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Zavodnění lidského těla je problém, se kterým v dnešní době bojuje mnoho lidí z moderního světa. Příčin může být hned několik. Zbavit se přebytečné vody je přitom velmi snadné. Podívejte se na příznaky zavodnění a na pár tipů, díky kterým se vody lehko zbavíte.
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
Mnoho z nás trpí nějakou vadou zraku, nejčastěji se však jedná o krátkozrakost či dalekozrakost, tudíž je korekce zraku pro mnoho lidí téma, které musejí řešit. Co je však lepší – brýle nebo kontaktní čočky?
Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?

Nepřehlédněte

Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.
Když Jeff Moody narazil na starý srub v horské vesnici Telluride, věděl, že našel ideální rekreační místo pro svou rodinu. Obrovský srub se šesti ložnicemi se nachází daleko od ruchu Toronta, odkud Moody pochází. V zimě se dají nazout lyže takřka od dveří. Skvělý výhled, dobrý přístup a slunné místo v kombinaci s moderní přestavbou udělalo z Moody Residence skvost!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek