Úterý , 23. 07. 2024

Libor

Polyamorní celebrity otřásají monogamií ve švech. Komu jeden partner nestačí?

Polyamorie během posledních několika let přestává být tabu a začíná se k ní hlásit čím dál tím více lidí, a to včetně osob pohybujících se v showbyznysu. Co to povídáme, vlastně především celebrity polyamorii zpopularizovaly.
polyamorní
Polyamorní vztahy otřásají monogamií ve švech.

27. 02. 2023

Co polyamorie přesně znamená? Doslovně by se dala přeložit jako vícenásobná láska, která je považována za životní styl. Nejedná se tedy pouze o chvilkové zpestření, polyamorní vztahy navazují nejen mladší ročníky, ale taktéž již několikaleté manželské páry.

Může se jednat o dvě ženy a jednoho muže nebo dva muže a jednu ženu, ovšem i další různé variace. Klíčový je fakt, že všichni o sobě vědí a s takovýmto soužitím souhlasí. Ti, kteří tyto vztahy vyznávají, v nich nacházejí řadu výhod.

Výhody polyamorního vztahu

Jedním z nezpochybnitelných benefitů tohoto stylu je větší vzájemná pomoc, opora, přínos finančních prostředků a větší zázemí. Aneb čím více lidí, tím se vše násobí.

V klasických domácnostech se může stát, že se často vaše plány a představy liší. Při polyamorii je větší šance, že pro svůj aktuální plán najdete někoho, kdo je naladěn na stejné vlně. A to se netýká jen sexuálních hrátek. Pro většinu ze zastánců polyamorie představuje větší přísun lásky, společných chvilek a radostných momentů. Nemusí se tolik bát o ztrátu partnera, nevěry, zneužívání a odmítání.

Zní to, jako by to vlastně bylo něco úžasného a převratného. Není to ale pro každého. Vy byste třeba měli žaludek na to, dělit se o svého miláčka s někým dalším? Když se oddáte polyamorii, jdou tyto věci stranou. Cílem je láska a ta může mít mnoho podob.

Hrdí vyznavači polyamorie

Nejedna celebrita se veřejně kasá tím, že žije v polyamorním vztahu. Je to vlastně už něco naprosto moderního, co k naší době sedí stejně jako desítky různých pohlaví. Které hvězdy se k tomuto vztahu odhodlaly a zároveň se za něj nikterak nestydí? Příznivce najdete jak u nás, tak i ve světě.

Iva Frühlingová

Zpěvačka Iva Frühlingová se pro polyamorii s manželem rozhodla především kvůli pravděpodobnosti nevěry. Nevěřili, že lidé mohou být po řadu let bezvýhradně monogamní, zákonitě prý musí něco přijít. Aby se předem vyhnuli nepříjemnostem zatajování, lhaní a strachu z odhalení, vydali se vstříc zcela novému a ojedinělému životu. Sama Iva však uznává, že není jednoduché podobně smýšlející strany najít.

K TÉMATU  Celebrity s plastikou: kdo podlehl své závislosti?

Pravdou také je, že lidi na nevěrách často láká to napětí z možného odhalení. Jakmile se partneři otevřeně na takovémto vztahu dohodnou, vzrušení nevzniká a touha po dobrodružství už celkově klesá.

Voxel

Zpěvák Voxel, vlastním jménem Václav Lebeda, s manželkou také otevřeně přiznali, že objevili klady polyamorního životního směru. Společně mají dva syny, přesto se za své touhy nestydí, a to ani na sociálních sítích. Manželé se vzájemně nechtějí omezovat, oba mají rádi volnost a touží ji dopřát nejen sobě, ale i tomu druhému. Paní Lebedová dokonce svého dalšího přítele představila světu přímo na Instagramu.

Tereza Těžká

Tereza Těžká se proslavila jako jedna z aktérek mrazivého snímku „V síti“ o sexuálních predátorech. I ona se nikterak netají, že se s manželem k takovému otevřenému vztahu naklonili a veřejně se k polyamorii staví kladně. Ještě poměrně nedávno tvořili trojici s Aniou. S tou se však rozešli, ale jak mladá herečka poznamenala u sebe na síti, ne snad kvůli tomu, že by svůj názor na polyamorní vztahy změnila. Zkrátka se jednalo o rozchod jako každý jiný.

Ale pojďme se teď přesunout do zahraničí, kde o celebrity v otevřeném vztahu také není nouze. Dokonce jsou mezi nimi i tací, do kterých byste to neřekli.

Will Smith

Ano, přesně ten oblíbený americký herec, který dal na pódiu při předávání Oscarů facku Chrisi Rockovi, když si dovolil vtipkovat na adresu jeho manželky. Tak ten se o svoji manželku dělí s dalšími muži. Jako nejvyšší důkaz lásky Smithovi vyznávají svobodu a nekonečnou podporu, kterou si takto vzájemně dodávají. Tímto směrem se začala ubírat i jejich společná dcera, Willow Smith. Dle jejích slov to je jediný možný způsob, jak si vytvořit vztah podle představ.

Hugh Grant

Tohle není žádný Notting Hill. Ačkoliv, snad kromě Bridget Jones, působí Hugh Grant na filmovém plátně obvykle jako ideální partner pro vztah, v osobním životě monogamii neuznává. Dle něj lidé nejsou uzpůsobení pro mnohaleté soužití s jedním partnerem, kterému by byli věrní. Tomu nahrává i jeho minulost hollywoodského proutníka. Vlastně když se na to podíváme jasně, jeho postoj k polyamorii nás vůbec nepřekvapuje.

K TÉMATU  Řidička a spolujezdkyně dají kvůli tankování hlavy dohromady. Vážně jsme schopné i něčeho takového?

Whoopi Goldberg

Tato úžasná herečka na vztahové téma napsala i knihu a už její název „Když někdo prohlásí – doplňuješ mě, uteč!” napovídá, o čem tady bude řeč. Ve vztazích jsou lidské potřeby druhými často opomíjené nebo zatracované, proto když se jinde nabízí takové možnosti, proč by jich člověk neměl pro své dobro využít? Odpověď necháme na každém z vás.

Zda je takový život opravdu osvobozující či bohatší, je opravdu již na každém. Vyhovuje-li vše zúčastněným stranám a nikoho to nepoškozuje, pak není důvod polyamorii zavrhovat. Za chvíli už se k ní možná bude hlásit každý druhý. Nepleťte si však mnoho-lásku s obyčejnou nevěrou. Vždy o třetí osobě musí vědět všichni zúčastnění.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ani muž, ani žena: Nebinární celebrity, které v tom (ne)mají jasno

Konkubíny a jejich osudy: Jaký byl život v čínském harému?

Zdroje článku:
www.elitedaily.com, www.insider.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Řasy jsou krásnou ozdobou každé ženy a nejlépe dokážou zaujmout tehdy, když jsou husté a dlouhé. Ne každá žena takové řasy má. Nemusíte si kvůli nim lepit umělé řasy. Poradíme vám účinné tipy, jak můžete své řasy zvětšit a prodloužit. Naučte se následující tipy a můžete se dočkat řas, které jste si vždy přáli.
Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.
Kristýna (33) nepatří mezi lidi, kteří dávají na odiv své bolesti. Když onemocněla a její stav jí nedovolil se hýbat, prožívala těžké chvíle.
Okořenit si společné partnerské chvíle nemusíte jen v rámci ložnice. Co takhle vymyslet nějaký malý vtípek, na který budete dlouho vzpomínat? Máme pro vás pár tipů, které hravě zvládnete, a kterými svého partnera trochu pozlobíte a vyprovokujete k akci. Pojďte se pobavit i vy!
Pro někoho to má to správné kouzlo, pro jiného je to kýč. Luxusní obývací pokoje ohromí hlavně prostorem, ale také přepychovým nábytkem. Líbí se vám?
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Květen je lásky čas, to ví přece každý. Nemáte si v tomhle směru absolutně na co stěžovat? Ani nevíte, jakou máte kliku. Díky svému partnerskému štěstí se zřejmě dožijete požehnaného věku. A navíc se vám vyhnou deprese!
Celulitida, známá také jako pomerančová kůže, je něco, co žádná žena nechce. Bohužel celulitidou trpí jen ženy a to téměř všechny.
Fenomén českých televizních seriálů z období totality přetrval do dnešních dnů, a důvodů pro to je více. Ti starší se dívají často z nostalgie, mladší diváci sledují dobu, kterou nezažili, a srovnávají s dneškem. Ovšem dobrým důvodem, proč se vysílají a jsou v oblibě, je také nesporná kvalita mnoha tehdy natočených děl.
Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.
V každodenním kolotoči práce a rodiny se objeví neočekávaný zvrat, když hlavní hrdinka narazí na dohodu, kterou uzavřela s tajemným mužem. Tato dohoda nezahrnuje pouze vášnivý románek, ale také odměny a výzvy, které otřesou jejím každodenním životem. S dilematem mezi láskou a povinnostmi se musí rozhodnout, co je pro ni skutečně důležité. Román "Každodenní kolotoč" od Teri Kerot slibuje napínavý příběh o lásce, vášni a životních rozhodnutích, které nás provázejí každým dnem
Potřebujete se jen uvolnit, nebo vás trápí fyzická bolest? Existuje nepřeberné množství druhů masáží, ale jen některé vám skutečně pomohou. Vyzkoušejte nejosvědčenější masáže, které vám uleví na duchu i na těle.

Výběr článků

Premiéra filmu Zápisník alkoholičky přináší autentický pohled na ženský alkoholismus. Režisér Dan Svátek se inspiroval blogem a knihou Michaely Duffkové a vytvořil snímek, který otevřeně zobrazuje boj hlavní hrdinky s alkoholem. Film stojí na výborném hereckém výkonu Terezy Ramby, ačkoli scénář a režijní zpracování místy trpí povrchností a zkratkovitostí. Navzdory těmto nedostatkům nabízí Zápisník alkoholičky důležitý příspěvek k diskusi o závislostech, který stojí za zhlédnutí.
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Léto skončilo a i když bývá na podzim chladno a zataženo, nemělo by vám to zkazit náladu. Raději přijměte období, které právě přichází, a inspirujte se nápady na kouzelné podzimní dekorace. S jejich pomocí můžete originálně vyzdobit váš domov uvnitř i zvenku a přizpůsobit atmosféru barvám za okny.

Nepřehlédněte

Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!
Sofie se řadí do dlouhého zástupu žen, které si prošly znásilněním. Proč se bála vše přiznat, a proč je násilník dnes stále nepotrestán? Podívejte se na příběh ženy, která se s minulostí dokázala vypořádat díky světové kampani.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek