Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2024: Den pátý

Včerejší program Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFFKV) nabídl pestrou škálu událostí včetně besed, setkání s filmovými tvůrci a premiér soutěžních snímků. Fanoušci se mohli těšit na setkání s režiséry, speciální talk show a koncerty. Úterý patřilo také významným filmovým osobnostem a pestrému doprovodnému programu, který obohatil kulturní zážitek návštěvníků festivalu.
Festival
Delegace k filmu Oslava

03. 07. 2024

03. 07. 2024

Rekapitulace programu karlovarského festivalu na 2. července

Včerejší program Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFFKV) nabídl bohatý program plný besed a setkání s filmovými tvůrci. Pokud jste se chtěli setkat s režiséry a hereckými štáby, byla úterý ideální příležitostí. V Domě České televize proběhly besedy se štáby filmů Identity, Sbormistr, Vlny a Nikdo mě nemá rád v 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00.

Meet & Greet a speciální pořady

KVIFF.TV Park připravil program Meet & Greet s tvůrci filmu Oslava ve 13:15 a setkání s tvůrci snímku Xoftex. Mezi další zajímavé pořady patřil Červený kobereček s Věrou Míškovou od 12:30, beseda s projektem Actors Map od 15:00 a speciální talk show Jana Pokorného propojená s KVIFF.TV kvízem.

Projekce v kinosálech

V kinosálech bylo rovněž nabito. Režisér Michel Franco představil v 11:00 ve Velkém sále romanci Paměť. Od 14:00 se zde slavnostně představil snímek V zemi našich bratrů, od 17:00 proběhla premiéra soutěžního snímku Až na věky a ve 20:00 první uvedení filmu Světýlka, který soutěží o přízeň festivalové poroty.

KVIFF TALK a slavnostní uvedení filmů

Včerejší den patřil velkým filmovým ženám. V Kongresovém sále byla od 12:30 hostkou KVIFF TALK castingová režisérka Francine Maisler. Film Janžurka o Ivě Janžurové byl slavnostně uveden v 18:00 v Kině Čas, kde herečka uvedla také klasický snímek Zámek od 21:00. V Malém sále pokračovala od 20:30 režisérka Nicole Holofcener v prezentování své filmové sekce snímkem Zraněné city.

Koncerty a doprovodný program

Z koncertů se představili Zrní od 18:00 a Kapitán DEMO od 21:00 v Mattoni Life Baru. V innogy Pointu proběhl od 19:00 recitál Terezy Maškové a Letní piknik s klasikou Arnheiður Eiríksdóttir a Lukášem Bařákem v ORLEN zóně. Mezi stálice doprovodného programu patřila virtuální prohlídka ReakTour od ČEZ Group na Divadelním náměstí a jóga od 10:00 ve Vodafone zóně. V KVIFF.TV Parku se konalo Aperitivo T!me od 17:00 do 19:00.

K TÉMATU  Pamela Anderson: Kam zmizela sexy plavčice C.J. z Pobřežní hlídky?

Přehled včerejšího programu

Včerejší den karlovarského festivalu nabídl pestrý program, který potěšil jak milovníky filmů, tak hudební fanoušky. Nezapomeňte si naplánovat svůj den a využít příležitostí setkat se s tvůrci a užít si bohatý kulturní program.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2024: Den čtvrtý

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nezáleží na tom, jestli plánujete velkou hostinu na Vánoce, narozeniny, výročí nebo pravidelně vaříte domácí jídla. Každý kuchař i kuchařka potřebují v kuchyni trochu pomoci. Některé spotřebiče nebo nádobí vám může ušetřit čas i práci. Podívejme se na pár předmětů, které by neměly chybět ve vaší kuchyni, jestli máte rádi domácí pokrmy.
Vánoční stromek získává ve většině českých domácností jednou ročně opravdu výraznou roli, protože obzvláště pro naše nejmenší je symbolem splněných přání a naděje. Je tedy potřebné jeho výběru věnovat patřičnou pozornost. Jak vybrat vánoční stromek, aby byl dokonalou ozdobou jakéhokoli prostoru, najdete v následujících řádcích.
Člověku to nedá, aby si toho nevšiml – je to tu už od začátku října, kdy se v obchodech objevuje první vánoční výzdoba, prohnaně proložená figurkami Mikulášů, čertů a andělů. V trafice se začínají objevovat svépomocné kuchařské časopisy, ze kterých se na člověka smějí pusinky, úly a kuličky, a než se nadějeme, máme tady plný frontální útok na peněženku a první signální soustavu. A co uděláme?
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
Svícen z proutí vyrobíte za chviličku a pak už stačí jen zapálit svíčku a užívat si atmosféru. Poradíme vám ale i jak sestavit dekoraci z elektrických světýlek. V obou případech by se dalo použít řčení "za málo peněz, hodně muziky", protože na přípravu nepotřebujete nic nedostupného. Jako nástroj postačí tavná pistole. Výsledek je ale úchvatný. Vyzdobte si domov vlastnoručními kouzelnými detaily!
Váháte nad výběrem postele? Inspirujte se v naší galerii. Spokojený spánek je pro naše tělo velmi důležitý!
Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.
S mámou jsme si blízké, myslím, že jsme si vytvořily hodně hlubokou vazbu v době, kdy nás táta opustil. Mám ještě o rok mladšího bratra, který se nikdy nemohl smířit s rozvodem rodičů a byly s ním poměrně velké problémy.
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Bradavky patří mezi nejcitlivější části ženského těla. Většinou jsou bodem, který při správné stimulaci dokáže u ženy vyvolat vzrušení, ovšem někdy mohou dost bolet. Co může být příčinou bolesti bradavek?
Nedělení atmosféra bude uvolněná a veselá, říká astroložka Naďa Šmídová. Co dalšího přináší její horoskop na dnešní víkendový den?

Výběr článků

Jste-li uživatelem sociálních sítí, jako jsou Facebook, TikTok či Instagram, jméno Khaby Lame je vám pravděpodobně povědomé. Nebo možná není, ale jakmile zahlédnete jeho fotografii, okamžitě se vám vybaví vtipná videa, jež pravidelně sdílí. A pokud ho ani takto nepoznáváte, postačí si jich pár pustit a zajisté se zařadíte mezi jeho sledující. Jeho originální nápady hýbou virtuálním světem. Bez jediného slova si získal miliony fanoušků a odběratelů, a tím se mu obrátil život vzhůru nohama.
Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Čekáte na to, až špinavé hrnky od kávy, které se hromadí ve dřezu, umyje váš partner? Jestli nechcete čelit riziku rozchodu i úzkostným pocitům beznaděje, raději to vezměte do vlastních rukou. V sázce je až příliš mnoho!

Nepřehlédněte

Potřebujete se uklidnit nebo zahnat stres? Ano, můžete si jít zaběhat, ale komu by se chtělo běhat v tom mrazivém vichru venku. Spíše vsaďte na bylinku, která oslní nejen svou vůní, ale i na pohled.
Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek