Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Když vás po padesátce propustí z práce: nikdy není pozdě na své sny. Jen začněte

Je vám více než padesát a dostala jste výpověď. Začnete registrací na pracovním úřadě a budete pokračovat hledáním nové práce. Čím máte vyšší kvalifikaci, tím je to složitější. Přemýšlíte, zda setrvat ve svém oboru nebo vykročit úplně novým směrem? Třeba si splnit sny. Možná vám to připadá riskantní. Ale proč to nezkusit?
Když zanecháte své dosavadní práce, můžete se vydat za svojí vlastní vizí
zdroj: 123RF.com

10. 05. 2019

Kdy jindy, než právě v této chvíli. Když ztratíte zaměstnání a máte problém najít nové. Člověk sedí doma, hledí do internetu, odepisuje na nabídky práce různých pracovních portálů, ale zpátky se většinou nikdo neozývá. A když už, tak se zprávou, že si našli někoho jiného. Po další návštěvě pracovního úřadu a pár týdnech takových odpovědí si začnete zoufat a říkat si, že vám zbývá vrátnice nebo úklidová četa. Třeba je opak pravdou a vy se začnete živit tím, co bylo dosud pouze vaším koníčkem nebo dívčím snem.

Nejprve udělejte něco jen pro sebe

První týden dělejte jen to, co vás těší. Jděte na procházku, zaplavat si, na kosmetiku nebo ke kadeřníkovi. Věnujte se vnoučatům nebo třeba celý den čtěte. Dělejte prostě to, na co jste v pracovním procesu neměla čas. Vychutnávejte si každou hodinu, jako byste byla na dovolené. Uvařte si dobré jídlo, sejděte se s přáteli. Druhý týden se můžete věnovat záležitostem, které jste dlouho odkládala. Může to být návštěva lékaře, ale také vymalování bytu či vytřídění šatníku.

Zamyslete se, co umíte a v čem je vaše hodnota

V tomto období přemýšlejte, co vás baví, co jste třeba kdysi toužila dělat a nebylo vám to řízením osudu dopřáno. Chtěla jste hrát divadlo? Zapište se do hereckého rejstříku. Fotíte, filmujete často svou rodinu? Nabídněte tyto služby svým blízkým a časem se ze záliby může stát podnikání nebo alespoň přivýdělek. Zkuste nabídnout své služby v opravách oděvů, pletení, tvorbě originálních bytových doplňků. Na internetu existují speciální portály, kde můžete svou ruční práci prodávat. Můžete pracovat jako poradce nebo nabídnout dosavadní pracovní zkušenosti jako lektorka vzdělávacím agenturám.

K TÉMATUTipy, jak si co nejdéle udržet krásné opálení

Od boje za mír k bylinkám

Baronka Bertha Sophia Felicita von Suttnerová inspirovala slavného Nobela k vytvoření Nobelovy ceny. Svůj slavný román Die Waffen nieder! (Odzbrojte!), který kritici přirovnávali významem k Bibli, vydala ve svých 46 letech.

Eva Brabcová, majitelka obchodu a webu Štrůdl do krabice, založila svůj voňavý obchůdek  poté, co byla po dvaceti letech v úplně jiné profesi nucena hledat nové uplatnění. Vzpomněla si na dávný sen o cukrárně s kavárnou, ale místo běžného sortimentu vsadila na štrůdl.

Alena Mornštajnová, česká spisovatelka, vydala svůj první román v 49 letech. Psala ho při práci a péči o děti 10 let. Významně se do povědomí čtenářů zapsala svým románem Hana, který vyšel v 53 letech.

Mgr. Jarmila Podhorná, původně učitelka, z peněz ušetřených na důchod v  miniaturní sklepní „laboratoři“ svého domku na malé vesnici experimentovala s bylinnými tinkturami. V sílu bylin věřila natolik, že zastavila vlastní dům a ve svých dvaašedesáti letech si vzala úvěr na sedm miliónů korun na výstavbu moderních hal. Dnes rozvíjí prosperující firmu na výrobu bylinných tinktur, mastí a olejů, které dodává i do zahraničí.

Tak to jsou příklady, kdy se úspěch skutečně dostavil později, ve věku, kdy už jsme podle jiných na odpis. Nic ale není vzdálenějšího pravdě, a pokud má člověk dostatečnou trpělivost, může svůj sen proměnit v realitu. Někdy to nevyjde napoprvé, ale hlavní je neztrácet optimismus, neklesat na mysli a snažit se rozvíjet dál.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý
Sedací souprava je obvykle jedním z nejvýznamnějších kusů nábytku v celém bytě. Tvoří dominantu každého obývacího pokoje, takže vybrat si tu pravou pro vás je nesmírně důležité. Nejen že by měla být pohodlná a pěkně vypadat, ale také je potřeba ji zasadit do okolního interiéru tak, aby ladila s ostatním nábytkem a použitými barvami ve vašem obývacím pokoji.
Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.
Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
Dům, do kterého je vidět téměř ze všech stran. Skleněný dům se poprvé objevil v roce 1949. Slavnou stavbu navrhl americký architekt Philip Johnson, získala jméno Glass House a stojí na Ponus Ridge Road v Connecticutu. Její vzhled inspiruje dodnes stavby po celém světě. Myšlenka otevřeného domu s prostým tvarem nabízí skutečně raritní bydlení, a jeho hlavním rysem je jednoduchost a minimalismus. A samozřejmě také dokonalý výhled do zahrady kolem, ale i mnohem dál. Prosklený dům si můžete nechat postavit i vy.
Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!

Nepřehlédněte

Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.
Podzim je ideálním časem vyrazit na výlet. Příroda se zbarvuje do oranžových, žlutých a červených tónů, památkám pomalu končí sezóna a proto téměř nikde se nemusíte mačkat s ostatními turisty. Naplánujte si výlet po severní Moravě.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek