Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Když vás po padesátce propustí z práce: nikdy není pozdě na své sny. Jen začněte

Je vám více než padesát a dostala jste výpověď. Začnete registrací na pracovním úřadě a budete pokračovat hledáním nové práce. Čím máte vyšší kvalifikaci, tím je to složitější. Přemýšlíte, zda setrvat ve svém oboru nebo vykročit úplně novým směrem? Třeba si splnit sny. Možná vám to připadá riskantní. Ale proč to nezkusit?
Když zanecháte své dosavadní práce, můžete se vydat za svojí vlastní vizí
zdroj: 123RF.com

10. 05. 2019

Kdy jindy, než právě v této chvíli. Když ztratíte zaměstnání a máte problém najít nové. Člověk sedí doma, hledí do internetu, odepisuje na nabídky práce různých pracovních portálů, ale zpátky se většinou nikdo neozývá. A když už, tak se zprávou, že si našli někoho jiného. Po další návštěvě pracovního úřadu a pár týdnech takových odpovědí si začnete zoufat a říkat si, že vám zbývá vrátnice nebo úklidová četa. Třeba je opak pravdou a vy se začnete živit tím, co bylo dosud pouze vaším koníčkem nebo dívčím snem.

Nejprve udělejte něco jen pro sebe

První týden dělejte jen to, co vás těší. Jděte na procházku, zaplavat si, na kosmetiku nebo ke kadeřníkovi. Věnujte se vnoučatům nebo třeba celý den čtěte. Dělejte prostě to, na co jste v pracovním procesu neměla čas. Vychutnávejte si každou hodinu, jako byste byla na dovolené. Uvařte si dobré jídlo, sejděte se s přáteli. Druhý týden se můžete věnovat záležitostem, které jste dlouho odkládala. Může to být návštěva lékaře, ale také vymalování bytu či vytřídění šatníku.

Zamyslete se, co umíte a v čem je vaše hodnota

V tomto období přemýšlejte, co vás baví, co jste třeba kdysi toužila dělat a nebylo vám to řízením osudu dopřáno. Chtěla jste hrát divadlo? Zapište se do hereckého rejstříku. Fotíte, filmujete často svou rodinu? Nabídněte tyto služby svým blízkým a časem se ze záliby může stát podnikání nebo alespoň přivýdělek. Zkuste nabídnout své služby v opravách oděvů, pletení, tvorbě originálních bytových doplňků. Na internetu existují speciální portály, kde můžete svou ruční práci prodávat. Můžete pracovat jako poradce nebo nabídnout dosavadní pracovní zkušenosti jako lektorka vzdělávacím agenturám.

K TÉMATU  11 nejkrásnějších trekových tras v České republice, které si užijete i sama

Od boje za mír k bylinkám

Baronka Bertha Sophia Felicita von Suttnerová inspirovala slavného Nobela k vytvoření Nobelovy ceny. Svůj slavný román Die Waffen nieder! (Odzbrojte!), který kritici přirovnávali významem k Bibli, vydala ve svých 46 letech.

Eva Brabcová, majitelka obchodu a webu Štrůdl do krabice, založila svůj voňavý obchůdek  poté, co byla po dvaceti letech v úplně jiné profesi nucena hledat nové uplatnění. Vzpomněla si na dávný sen o cukrárně s kavárnou, ale místo běžného sortimentu vsadila na štrůdl.

Alena Mornštajnová, česká spisovatelka, vydala svůj první román v 49 letech. Psala ho při práci a péči o děti 10 let. Významně se do povědomí čtenářů zapsala svým románem Hana, který vyšel v 53 letech.

Mgr. Jarmila Podhorná, původně učitelka, z peněz ušetřených na důchod v  miniaturní sklepní „laboratoři“ svého domku na malé vesnici experimentovala s bylinnými tinkturami. V sílu bylin věřila natolik, že zastavila vlastní dům a ve svých dvaašedesáti letech si vzala úvěr na sedm miliónů korun na výstavbu moderních hal. Dnes rozvíjí prosperující firmu na výrobu bylinných tinktur, mastí a olejů, které dodává i do zahraničí.

Tak to jsou příklady, kdy se úspěch skutečně dostavil později, ve věku, kdy už jsme podle jiných na odpis. Nic ale není vzdálenějšího pravdě, a pokud má člověk dostatečnou trpělivost, může svůj sen proměnit v realitu. Někdy to nevyjde napoprvé, ale hlavní je neztrácet optimismus, neklesat na mysli a snažit se rozvíjet dál.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Žádná domácnost není útulná, pakliže v ní chybí pokojové rostliny. Zatímco starší generace nedají dopustit na barevně kvetoucí rostliny, jako je africká fialka nebo například ibišek, mladí dávají přednost stálezeleným rostlinám, k nimž patří i zamiokulkas. A právě o této pokojové rostlině bude nyní řeč.
Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.
Během akce Beach for Disney Sand Magic 2018 vyrostly na pláži nizozemského Oostende obrovské skulptury z písku. Oslavily tak 90 let od vzniku Mickey Mouse, ikonické postavičky studia Disney. Díla z písku představují jednotlivé pohádky, ale dominantou je kouzelný hrad, který má společnost v logu.

Nepřehlédněte

Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek