Čtvrtek , 06. 10. 2022

Eliška

Méně známá využití kondicionéru na vlasy: na ucpaný odpad i na sražené oblečení. Kde vám ještě přijde vhod?

Že kondicionér svede divy jenom na hlavě? Co vás nemá! Rychlostí blesku „opraví“ ucpaný odpad, naleští kožené boty a pohodlně nahradí pěnu na holení. Ovšem pozor, dokáže vrátit do původní velikosti i sražené oblečení!
kondicioner na odpad
Zdroj:123RF.com

20. 04. 2018

20. 04. 2018

Kondicionér na vlasy je hned po šampónu asi nejvyhledávanějším kosmetickým přípravkem. Patříte mezi jeho pravidelné uživatelky i vy, protože si ceníte jeho hydratačních, vyživujících a regeneračních schopností? Pak by vás mohlo zajímat, že uplatnění kondicionéru daleko přesahuje hranice koupelny. V jakých situacích se může hodit?

Voňavé řešení ucpaného odpadu

Co si budeme namlouvat, neprůchodný odtok je otravná záležitost, která jednomu dokáže zkazit náladu. Dá se to nějak rychle, snadno a pokud možno pohodlně napravit? Ano, jen by vás tato metoda zřejmě ani ve snu nenapadla – zkuste do odpadu nalít kondicionér a pořádně ho zalijte tekoucí vodou.

Sražené oblečení není konec světa

Už se vám někdy v pračce srazilo vaše oblíbené oblečení? No jistě, komu také ne. Každopádně kdyby se taková katastrofa v budoucnu ještě někdy opakovala, mějte na paměti, že nic není ztraceno. Ať už jde o tričko či lehký svetřík, vložte zmenšený kousek garderoby do mísy s vodou a jednou polévkovou lžící kondicionéru. Po chvilce působení „utopence“ vytáhněte a opatrně jej roztáhněte na rovné ploše. Uvidíte sami, že se vrátí do své původní velikosti.

Erární holící prostředek

Kdo by to byl řekl, že vlasový přípravek dokáže efektivně zastoupit i pěnu na holení. Ano, čtete správně! Kondicionér usnadní pohyby žiletky a předejde podráždění pokožky, protože funguje jako zprostředkovatel hydratace – s dlouhým účinkem.

Ošetřující péče o kožené boty a kabelky

Chcete zabránit popraskání kožených bot? Nebo si pořádně naleštit kabelku? Žádný problém, kondicionér na vlasy hravě zvládne obojí. Naneste ho tam, kam je třeba a měkkým hadříkem důkladně rozleštěte. Výsledek vás možná příjemně překvapí.

Osvěžovač vzduchu. Vážně?

Vyzkoušela jste už celou řadu osvěžovačů vzduchu, jenže ani jeden vás svými schopnostmi nezaujal? Zkuste tedy smíchat kondicionér a vodu v poměru 1:9 v lahvičce s rozprašovačem a provoňte váš domov. Dobrá rada – chcete-li, aby vůně vydržela co nejdéle, aplikujte tuto směs i na záclony a závěsy.

K TÉMATU  Brouci v domácnosti: Jak vyhnat nevítané hosty?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zimní rádce. Jakou speciální péči potřebuje vaše pleť? Jak zkrotit nepoddajné vlasy?

Otestovali jsme: Jednoduchá maska na suché vlasy bez lesku!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Také někdy nerozumíte tomu, kde se ve vás vzaly negativní pocity? Jak je možné, že se najednou cítíte špatně a podrážděně? Co kdybych vám prozradila, že za to může dokonce i to, co jíte! Možná je to pro vás novinka. Každopádně pojďme si o tom povědět více. V tomto článku pochopíte, jak je to vůbec možné a jak to můžete změnit k lepšímu. Takže určitě pokračujte ve čtení, aby vaše nálada byla už jen lepší a lepší!
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.
Janina rodina byla soudržná. Scházeli se u babičky a rádi spolu trávili víkendový čas. Vše se změnilo, když si její bratr našel Ninu. Zprvu to vypadalo, že bude švagrová docela milá, nakonec ale dokázala proti Janě poštvat celou rodinu, včetně tolik milovaného bratra. A to všechno proto, že jí záviděla.
Bílá kuchyně se může už od prvního pohledu zdát jako jasná výhra. Je to barva, která se hodí ke všemu, je nadčasová a nesmrtelná. Možná máte představu, že bílá kuchyně vydrží roky, protože nikdy nevyjde z módy. Navíc už se nemůžete dočkat, jak se vyřádíte na doplňcích, protože k bílé se přece hodí všechno. Bílá kuchyně ale má i své stinné stránky. Znáte je?
Na naši psychiku je toho prostě někdy moc: Práce, starost o rodinu, výchova dětí, péče o domácnost, do toho musíme mnohdy řešit osobní krize a krize ve vztahu. Není tedy divu, že občas už nemůžeme dál, cítíme se unavení a nejdou nám věci tak, jak bychom si představovali. Můžeme si občas myslet, že jsme jen líní, znechucení, a za to se i občas stydíme.
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Výběr antikoncepčních prostředků je poměrně velký. Dlouhý seznam začíná kondomy, pokračuje antikoncepčními pilulkami a končí třeba právě nitroděložními tělísky. V tomto článku se na ně zaměříme. Dozvíte se, jak se tělíska dělí, jak fungují, pro koho jsou vhodná a také kdy je ideální jejich zavedení. Provedeme vás veškerou problematikou nitroděložních tělísek a pokud váháte, pomůžeme vám se rozhodnout, zda do toho jít, či nikoliv.
Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.

Nepřehlédněte

Zelená káva je oblíbený produkt, jehož přívrženci jsou především z řad milovníků zdravého životního stylu. Kávová zrna jsou u zelené kávy nepražená, a tak na rozdíl od obvyklé černé kávy nemají tak bohatou vůni a barvu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek