Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Méně známá využití kondicionéru na vlasy: na ucpaný odpad i na sražené oblečení. Kde vám ještě přijde vhod?

Že kondicionér svede divy jenom na hlavě? Co vás nemá! Rychlostí blesku „opraví“ ucpaný odpad, naleští kožené boty a pohodlně nahradí pěnu na holení. Ovšem pozor, dokáže vrátit do původní velikosti i sražené oblečení!
kondicioner na odpad
Zdroj:123RF.com

20. 04. 2018

20. 04. 2018

Kondicionér na vlasy je hned po šampónu asi nejvyhledávanějším kosmetickým přípravkem. Patříte mezi jeho pravidelné uživatelky i vy, protože si ceníte jeho hydratačních, vyživujících a regeneračních schopností? Pak by vás mohlo zajímat, že uplatnění kondicionéru daleko přesahuje hranice koupelny. V jakých situacích se může hodit?

Voňavé řešení ucpaného odpadu

Co si budeme namlouvat, neprůchodný odtok je otravná záležitost, která jednomu dokáže zkazit náladu. Dá se to nějak rychle, snadno a pokud možno pohodlně napravit? Ano, jen by vás tato metoda zřejmě ani ve snu nenapadla – zkuste do odpadu nalít kondicionér a pořádně ho zalijte tekoucí vodou.

Sražené oblečení není konec světa

Už se vám někdy v pračce srazilo vaše oblíbené oblečení? No jistě, komu také ne. Každopádně kdyby se taková katastrofa v budoucnu ještě někdy opakovala, mějte na paměti, že nic není ztraceno. Ať už jde o tričko či lehký svetřík, vložte zmenšený kousek garderoby do mísy s vodou a jednou polévkovou lžící kondicionéru. Po chvilce působení „utopence“ vytáhněte a opatrně jej roztáhněte na rovné ploše. Uvidíte sami, že se vrátí do své původní velikosti.

Erární holící prostředek

Kdo by to byl řekl, že vlasový přípravek dokáže efektivně zastoupit i pěnu na holení. Ano, čtete správně! Kondicionér usnadní pohyby žiletky a předejde podráždění pokožky, protože funguje jako zprostředkovatel hydratace – s dlouhým účinkem.

Ošetřující péče o kožené boty a kabelky

Chcete zabránit popraskání kožených bot? Nebo si pořádně naleštit kabelku? Žádný problém, kondicionér na vlasy hravě zvládne obojí. Naneste ho tam, kam je třeba a měkkým hadříkem důkladně rozleštěte. Výsledek vás možná příjemně překvapí.

Osvěžovač vzduchu. Vážně?

Vyzkoušela jste už celou řadu osvěžovačů vzduchu, jenže ani jeden vás svými schopnostmi nezaujal? Zkuste tedy smíchat kondicionér a vodu v poměru 1:9 v lahvičce s rozprašovačem a provoňte váš domov. Dobrá rada – chcete-li, aby vůně vydržela co nejdéle, aplikujte tuto směs i na záclony a závěsy.

K TÉMATUStylové ložnice. Načerpejte přes noc potřebnou energii v prostoru podle vašich představ

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zimní rádce. Jakou speciální péči potřebuje vaše pleť? Jak zkrotit nepoddajné vlasy?

Otestovali jsme: Jednoduchá maska na suché vlasy bez lesku!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.
No, opravdu není řeč o situaci, kdy by dítě z nějakého důvodu mělo indigově modrou barvu. Tuto barvu však může mít jeho aura, proto takové označení. Tyto děti jsou tak trochu zvláštním úkazem v našem světě a je dobré naučit se jim porozumět. Ale také to může být trochu jinak a můžete si myslet, že indigové děti jsou prostě jen děti odlišně vychovávané a snažíme se tu obhájit jejich nepřizpůsobivé chování.
Smoothie vám může zajistit denní dávku vitamínů nebo si jím můžete třeba nahradit večeři. Každopádně si jistě pochutnáte a vaše zdraví to ocení. Smoothie jsou opravdovým hitem při snaze o zdravé stravování. A není se čemu divit! Tak jen vyzkoušejte některý z receptů na jejich přípravu.
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
Mikrovlnná trouba je skvělý pomocník v každé domácnosti, ale i v kuchyňkách v zaměstnání. Novější modely dokonce odbourávají tradiční neduhy mikrovlnek, které při ohřívání polévky ohřály jen talíř nebo misku a část pokrmu, zatímco ve středu zůstala úplně studená část. A s trochou cviku v nich ohřejete i knedlíky nebo maso tak, aby jídlo chutnalo jako čerstvě uvaření. Přesto existují potraviny, které do mikrovlnky prostě nepatří. Po ohřátí mohou být dokonce zdraví škodlivé.
Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.
Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.

Nepřehlédněte

Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek