Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Z poradny kouče: Nejdřív jsem opravila sebe. A tak vlastně začal celý můj příběh

Jmenuji se Marcela Hlaváčková a jsem mentorka a koučka osobního a profesního růstu. Pomáhám lidem na cestě k sebevědomí, úspěchu a štěstí, protože já sama vím, jak je na cestě životem mnohdy záchranné lano potřeba. I proto se teď před vámi pomyslně obnažuji a povím vám příběh, který není ničí jiný než můj. Jsem stejná jako vy, jsem taky jenom člověk.
kouč
ilustrační obrázek

13. 04. 2023

Stojím na pardubické třídě Míru a koukám na plakát. Na tom plakátě je pozvání jednoho z nejlepších koučů Aleše Kaliny na jeho přednášku. Stojím tam a přemýšlím, co se sebou. Hlavou mi probíhá celý můj život až do této chvíle. Vše, čím jsem si prošla, jak jsem bojovala a snad i vyhrála. Tady a teď. Teď nastala ta chvíle, kdy mi hlavou letí otázky o smyslu Bytí. Proč tu vlastně jsem? Co tu mám vykonat? Co tu mám změnit? A co vlastně chci Já?

Bitá jak žito

Já, ten člověk, co došel až sem. A přitom má jen šrámy na duši, bolest na srdci a mnoho a mnoho životních zkušeností. Člověk, co si prošel pozemskými starostmi, bolestmi a problémy.

Mamka se mnou měla bouračku, když jsem ještě byla u ní v bříšku. Utíkala před tátou, co pil a bil ji. Bil mamku, bil babičku a bil i mě. A když mě nebil vlastní otec, bil mě nevlastní otec a bila mě mamka. Mamka nezvládala svůj život. Kompenzovala si ho křikem, týráním a bitím mě i mých sourozenců. Ve škole šikana. Neprůbojnost. Nízké sebevědomí. Chudé poměry. Samá práce a žádné peníze. Od čtrnácti jedna brigáda za druhou, ale velké peníze na účtu ne a ne našetřit.

Všechna sláva polní tráva

Když jsem vydělala byznysem první velké peníze, měla jsem okolo sebe lidi, kteří je chtěli. Neuměla jsem se bránit a tak, byť úspěšné a skvěle rozjeté podnikání, zbyly mi opět jen zkušenosti. Zkušenosti s nepoctivými a závistivými společnicemi, zkušenosti s kamarádkami co jen braly, zkušenosti se slávou, co je jen polní tráva. Zkušenosti, že byznys se buduje , ale také chrání! Zkušenosti s nepoctivým dodavatelem, soudy, právničkou, co jí šlo jen o peníze, ale skvěle hrála, jak jí záleží na mně. Zkušenosti, zkušenosti a zase zkušenosti.

K TÉMATU  Konkubíny a jejich osudy: Jaký byl život v čínském harému?

Dva roky života

Nemoci a já. Jo v dětství jsem strávila v nemocnici více času než doma. I pak, během dalšího života, mé tělo mělo jiný postoj ke zdraví, než jsem si přála. Ve čtyřiadvaceti mi tělo zkolabovalo. Ležela jsem a nemohla nic. Nohy neposlouchaly, ruce neudržely hrníček. Dávali mi dva roky života a bylo mi teprve dvacet čtyři. Mám jednu hezkou vzpomínku na dětství v nemocnici, chodila jsem se dívat na komín, na kterém svítila červená světýlka. A ještě jednu, sestřičky mě hladily a měly mě rády.

Jen klid a nic víc

Partner, velká láska, která se postupně se svatbou, s narozením syna, s byznysem a léty vytrácela. Anebo tam byla, ale já ji neviděla. Jak člověk co nezná lásku, ji má vidět u druhého? Když už jsem nevěděla, jak v hádajícím a nepodporujícím vztahu být, odešla jsem. Pronajala jsem si byt, zařídila a sbalila své oblečení, fotky a syna. Ostatní jsem nechala tam, kde to bylo, nechtěla jsem majetek, chtěla jsem klid.

Vlastně mě napadá, že klid bylo právě to, čeho se mi v životě nedostávalo. Doma mamka pořád křičela, vyhrožovala, vyhazovala mě z domu. V podnikání jsem pořád zařizovala a pracovala, abych vydělala na výplaty zaměstnanců. Abych rozšířila firmy. A doma, tam také nebyl klid. Místo, kde má být pohoda, vládl mocenský boj. V místě, kde jsem se chtěla schoulit do náruče, nebyla náruč, co by mě objala.

A tak stojím na té ulici a říkám si, nechci se honit za penězi a úspěchem. Chci dělat něco, co má smysl. Být šťastná. Mít klidný život. Žít v lásce. A to si myslím, že chceme všichni. Právě proto jsem kým jsem a dělám to, co dělám. Podávám pomocnou ruku těm, kteří padají dolů a nevědí jak nahoru.

K TÉMATU  Nela v koučinku: Koučink nekoučink

Vím, jaké je být v pomyslné jámě, úplně na dně, a když lidé okolo mi hlavu přišlapovali ještě více do země. Proto tu jsem, a proto pomáhám lidem co chtějí změnit svůj život. Miluji svoji práci, miluji svůj současný život a jsem nesmírně vděčná za ten okamžik před tím plakátem na třídě Míru…

Budu váš kouč životem

Pokud máte také nějaký klíčový okamžik, který ovlivnil váš život anebo se ho chystáte udělat, budu nesmírně ráda, když ho se mnou budete sdílet. Napište mi. A pokud vás zajímá rada z mé praxe nebo můj postoj k dané situaci, taky napište. Prostě jsem tu pro vás. Něco z mého života, něco z mé praxe kouče, a pár rad co fungují. Ozvěte se na můj mail, který najdete na webových stránkách www.marcelahlavackova.cz a všechno probereme.

Těším se na vaše podněty, otázky a životní milníky

Vaše koučka Marcela Hlaváčková

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

8 tipů jak zvýšit svou psychickou i fyzickou odolnost

Minisérie Guru, sexuální násilí schované za terapii

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Těší na dárky, ale po rozbalení nejsou zrovna nadšené, když tam není to, co očekávaly. Tyhle děti jsou ale vděčné za cokoli! Jejich reakce vás rozehřeje.
Víte, jak byste se správně měla starat o svou pleť, aby byla stále zářivá, vyživená a vypnutá? Jen obyčejné odlíčení pleti před spaním bohužel nestačí.
I ženy umí zdolat obrovské překážky a nejvyšší hory světa. Jednou takovou je horolezkyně Klára Kolouchová, která stanula na vrcholu Mount Everestu a čerstvě i obávané K2. Její výstup i životní příběh poutavě přiblíží právě vznikající dokument, který připravuje režisérka Jana Počtová.
Den matek je významný svátek, který se slaví po celém světě a představuje ideální příležitost vyjádřit vděk a lásku matkám. Přinášíme vám několik tipů, jak tento den strávit a udělat ho pro vaši matku speciálním.
Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
Během těhotenství a zvláště v prvním trimestru můžeme počítat s fyziologickým váhovým přírůstkem. Každá maminka potvrdí, že v těhotenství přichází hlad častěji a ženy se do pravidelného stravování nutit nemusí. Jak je to ale s dietním režimem? Je vhodný? Do jaké míry?
V posledních letech získávají stále více na popularitě předlohy pro rodinné kroniky, které mají inspirovat babičky a dědečky k vyprávění o rodinné historii. Zájem určitě oživil i populární televizní seriál, v němž právě touto formou autoři zmapovali více než padesát let českých dějin. Rodokmeny jsou prostě v módě.
Ne každému se poštěstí mít velký dům se zahradou. Pokud si chcete dopřát tu samou idylku v prostředí vašeho domova, máme pro vás úžasnou inspiraci. Poradíme vám, jak proměnit balkón nebo terasu v dokonalé místo pro váš odpočinek.
Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
Dopřejte svému partnerskému vztahu nové impulsy a uvidíte, že se na sebe budete opět těšit! Značka – máme tipy pro stydlíny i odvážné duše!
Minišaty jsou naprostou klasikou, díky níž může žena vypadat ležérně, šik, ale i sexy. Pravdou ale je, že minišaty mají také špatnou pověst, jelikož mohou být při nevhodném nošení odhalující a žena pak působí lacině. Je tedy zapotřebí nosit tyto krásné šaty opatrně a zaměřovat se na detaily, jako je postava, líčení a doplňky.
V dnešním světě spojeném s technologiemi se stává digitální detox klíčovým prvkem pro udržení zdravých mezilidských vztahů. Náš článek o digitálním detoxu vám přináší inspiraci a návody, jak osvěžit svůj život od digitálních vlivů. Od obnovení osobního spojení po nalezení rovnováhy mezi online a offline světem, objevte cestu k zdravějším vztahům skrze digitální odpočinek.

Výběr článků

Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
Při zařizování interiéru je důležité stanovit si styl, do kterého budete nábytek i doplňky ladit. Jinak by se vám mohlo snadno stát, že váš domov bude působit chaoticky a přeplácaně. Stále tápete, který styl se k vám nejvíce hodí?
Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.

Nepřehlédněte

Přizpůsobte koupelnu vašim představám. Koupelnové baterie pro umyvadla mohou mít dnes téměř jakýkoli design. Trendy je matné černé zpracování nebo LED žárovky, které osvětlují proud vody.
Zařizujete zrovna svůj byt či dům a rádi byste se nechali inspirovat nějakým stylem? Pokud je vám blízký vyrovnaný způsob života a máte rádi harmonické prostředí, vyzkoušejte Japandi! Ten se v sobě snaží kombinovat na první pohled dva zcela odlišné styly – skandinávský a japonské tradiční bydlení wabi-sabi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek