Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

Jste single. Je to normální nebo jste divná a jakou roli v tom hraje věk

Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Jste single. Je to normální nebo jste divná a jakou roli v tom hraje věk
zdroj: 123RF.com

02. 08. 2019

Být single je dnes tak trochu móda. Znáte také neustálé dohazování svých přátel, či dokonce příbuzných a rodičů? Seznamování s vytipovanými perspektivními mladými muži, kteří by se mohli stát otcem vašich potomků, někdy nezná mezí.

Jakou roli v tom hraje věk

Přitom je zajímavé, že podle průzkumu z roku 2017 o životě single lidí v České republice je jich nejvíce v kategorii mezi 45 a 54 lety, a to celých 28 procent. Ve věkové kategorii 25-34 let je jich ve skutečnosti nejméně.

Nicméně být single tak do pětatřiceti je dnes naprosto normální. V pozdějším věku už dospějete k tomu, že spousta kamarádek se bude starat o děti a vy se budete mezi nimi cítit divně. Často si v tomto období budete muset hledat nové přátele.

Single v padesáti a později

Jestliže jste single ještě v padesáti, už jste si zvykla. Zřejmě vám nevyšel žádný vztah, překonala jste období naléhání svých rodičů, že nebudou mít vnoučata. Jste spokojená a nechcete nic měnit. Ovšem, za kým jdete, když vás něco bolí, musíte do nemocnice nebo se jen chcete s někým podělit o pěkné zážitky?

V pozdějším věku ubudou síly a už nepřestěhujete tu skříň sama. Moje kamarádka dlouhá léta říkala: „Na to si můžu vždycky někoho najmout a chlap by mi jen proseděl gauč.“ Nakonec se vdala v padesáti. Zkuste alespoň popřemýšlet o tom, že najít si spřízněnou duši může obohatit váš život.

Když je vám kolem padesátky a jste z těch, které vychovaly děti v manželství a rozvedly se nebo bohužel ovdověly, získala jste všechny výhody single života. Pokud máte navíc dobré vztahy s dospělými dětmi, můžete si vzájemně nejen pomáhat, ale také spolu občas trávit volný čas a být si přáteli.

K TÉMATU  Jak překonat manželskou krizi? Poradíme!

Výhody a nevýhody single života

Být single v jakémkoli věku má bezesporu spoustu výhod. Jste nezávislá. Můžete kdykoli kamkoli odjet, vzít skvělé zaměstnání, které vyžaduje časovou flexibilitu, nebo prožít krásnou noc s mužem, který vám padl do oka. Staráte se jen sama o sebe, a tak máte víc peněz na investice do dovolené, zážitků, bydlení či oblečení.

Jestliže jste však single ve třiceti a nejste přesvědčená o tom, že chcete zůstat celý život, budete muset dříve nebo později investovat do seznámení a budování partnerského vztahu. A bude to znamenat překopat mnoho svých priorit. Protože být ve vztahu znamená přizpůsobit se. A člověk, který žije dlouho sám, se přizpůsobuje velmi obtížně. Takže čím dříve to uděláte, tím lépe.

Single nemusí znamenat šťastná

Mnoho nezadaných se shoduje v mínění, že nezůstali sami z vlastního rozhodnutí, ale že to tak prostě vyšlo. Podle odborníků jsou ale šťastnější a zdravější lidé, kteří mají silné vztahy a čas tráví spíše s ostatními než sami se sebou. Je to především kvalitní sociální kontakt a mezilidská intimita, co lidem přináší radost ze života. A jsou to právě singles, kteří jich mají nejméně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
I přes to, že nás občas potrápí nepříjemné deště, léto je stále v plném proudu a sním jsou stále ještě otevřené dveře pro výlet na kole. Je však potřeba mít na mysli, že pokud berete cyklistiku alespoň trochu vážně, existuje řada doplňků, které vám zážitek z jízdy značně vylepší! Pojďme se společně podívat, čím vším můžete podpořit svůj dokonalý cyklo výlet ať už sám, s přáteli, či rodinou. 

Nepřehlédněte

Vyzdobit interiér nejrůznějšími dekoracemi s vánoční tematikou je jedna věc, ale druhá je mít v domě trochu života. I když se o to postarají většinou děti, můžou mít na živosti v domě podíl i pokojové rostliny. Během kouzelných svátků na konci roku však sázejte na takové, které vánoční atmosféru v příbytku umocní.
Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek