Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Jste single. Je to normální nebo jste divná a jakou roli v tom hraje věk

Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Jste single. Je to normální nebo jste divná a jakou roli v tom hraje věk
zdroj: 123RF.com

02. 08. 2019

Být single je dnes tak trochu móda. Znáte také neustálé dohazování svých přátel, či dokonce příbuzných a rodičů? Seznamování s vytipovanými perspektivními mladými muži, kteří by se mohli stát otcem vašich potomků, někdy nezná mezí.

Jakou roli v tom hraje věk

Přitom je zajímavé, že podle průzkumu z roku 2017 o životě single lidí v České republice je jich nejvíce v kategorii mezi 45 a 54 lety, a to celých 28 procent. Ve věkové kategorii 25-34 let je jich ve skutečnosti nejméně.

Nicméně být single tak do pětatřiceti je dnes naprosto normální. V pozdějším věku už dospějete k tomu, že spousta kamarádek se bude starat o děti a vy se budete mezi nimi cítit divně. Často si v tomto období budete muset hledat nové přátele.

Single v padesáti a později

Jestliže jste single ještě v padesáti, už jste si zvykla. Zřejmě vám nevyšel žádný vztah, překonala jste období naléhání svých rodičů, že nebudou mít vnoučata. Jste spokojená a nechcete nic měnit. Ovšem, za kým jdete, když vás něco bolí, musíte do nemocnice nebo se jen chcete s někým podělit o pěkné zážitky?

V pozdějším věku ubudou síly a už nepřestěhujete tu skříň sama. Moje kamarádka dlouhá léta říkala: „Na to si můžu vždycky někoho najmout a chlap by mi jen proseděl gauč.“ Nakonec se vdala v padesáti. Zkuste alespoň popřemýšlet o tom, že najít si spřízněnou duši může obohatit váš život.

Když je vám kolem padesátky a jste z těch, které vychovaly děti v manželství a rozvedly se nebo bohužel ovdověly, získala jste všechny výhody single života. Pokud máte navíc dobré vztahy s dospělými dětmi, můžete si vzájemně nejen pomáhat, ale také spolu občas trávit volný čas a být si přáteli.

K TÉMATUCo opravdu muži chtějí a po čem touží ve vztazích?

Výhody a nevýhody single života

Být single v jakémkoli věku má bezesporu spoustu výhod. Jste nezávislá. Můžete kdykoli kamkoli odjet, vzít skvělé zaměstnání, které vyžaduje časovou flexibilitu, nebo prožít krásnou noc s mužem, který vám padl do oka. Staráte se jen sama o sebe, a tak máte víc peněz na investice do dovolené, zážitků, bydlení či oblečení.

Jestliže jste však single ve třiceti a nejste přesvědčená o tom, že chcete zůstat celý život, budete muset dříve nebo později investovat do seznámení a budování partnerského vztahu. A bude to znamenat překopat mnoho svých priorit. Protože být ve vztahu znamená přizpůsobit se. A člověk, který žije dlouho sám, se přizpůsobuje velmi obtížně. Takže čím dříve to uděláte, tím lépe.

Single nemusí znamenat šťastná

Mnoho nezadaných se shoduje v mínění, že nezůstali sami z vlastního rozhodnutí, ale že to tak prostě vyšlo. Podle odborníků jsou ale šťastnější a zdravější lidé, kteří mají silné vztahy a čas tráví spíše s ostatními než sami se sebou. Je to především kvalitní sociální kontakt a mezilidská intimita, co lidem přináší radost ze života. A jsou to právě singles, kteří jich mají nejméně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sedavé zaměstnání je sice na první pohled nenáročné, ale svému tělo s ním přesto radost neuděláte. Tedy pokud pravidelně nesportujete, nebo alespoň nepraktikujete vhodná kompenzační cvičení. Cviky, které vám představíme v našem dnešním článku, se hodí nejen pro takzvané kancelářské krysy, ale pro všechny, které trápí bolavá záda, ztuhlý krk či jiné obdobné potíže.
Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.
Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
Pesimisté vám řeknou, že zvládat puberťáka je opravdu otřesné, a dá se jenom v co největším klidu vyčkávat, až toto náročné období přejde. Na straně druhé si můžete vyslechnut tvrzení, že právě v pubertě se z vašeho dítka stává dospělák a sklízíte plody toho, co jste v něm zaseli. Někdy se doslechnete, že pokud se dítěti adekvátně věnujete v předchozích letech, žádná puberta s ním vlastně necloumá. Ať už vnímáte situaci jakkoliv, pokud vás článek upoutal, zřejmě u vás v rodině nastávají změny spjaté právě s výchovou puberťáka.

Nepřehlédněte

Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?
Teplákové soupravy rozdělují lidi do dvou skupin. Na ty, kteří na ně nedají dopustit a nosí je během celého roku. A na ty, kteří se jim vyhýbají. Soupravy jsou pohodlné a vypadají velmi dobře. Pokud patříte do druhé skupiny, měli byste jim dát aspoň jednu šanci. Uvidíte, že nebudete litovat.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek