Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Jste single. Je to normální nebo jste divná a jakou roli v tom hraje věk

Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Jste single. Je to normální nebo jste divná a jakou roli v tom hraje věk
zdroj: 123RF.com

02. 08. 2019

Být single je dnes tak trochu móda. Znáte také neustálé dohazování svých přátel, či dokonce příbuzných a rodičů? Seznamování s vytipovanými perspektivními mladými muži, kteří by se mohli stát otcem vašich potomků, někdy nezná mezí.

Jakou roli v tom hraje věk

Přitom je zajímavé, že podle průzkumu z roku 2017 o životě single lidí v České republice je jich nejvíce v kategorii mezi 45 a 54 lety, a to celých 28 procent. Ve věkové kategorii 25-34 let je jich ve skutečnosti nejméně.

Nicméně být single tak do pětatřiceti je dnes naprosto normální. V pozdějším věku už dospějete k tomu, že spousta kamarádek se bude starat o děti a vy se budete mezi nimi cítit divně. Často si v tomto období budete muset hledat nové přátele.

Single v padesáti a později

Jestliže jste single ještě v padesáti, už jste si zvykla. Zřejmě vám nevyšel žádný vztah, překonala jste období naléhání svých rodičů, že nebudou mít vnoučata. Jste spokojená a nechcete nic měnit. Ovšem, za kým jdete, když vás něco bolí, musíte do nemocnice nebo se jen chcete s někým podělit o pěkné zážitky?

V pozdějším věku ubudou síly a už nepřestěhujete tu skříň sama. Moje kamarádka dlouhá léta říkala: „Na to si můžu vždycky někoho najmout a chlap by mi jen proseděl gauč.“ Nakonec se vdala v padesáti. Zkuste alespoň popřemýšlet o tom, že najít si spřízněnou duši může obohatit váš život.

Když je vám kolem padesátky a jste z těch, které vychovaly děti v manželství a rozvedly se nebo bohužel ovdověly, získala jste všechny výhody single života. Pokud máte navíc dobré vztahy s dospělými dětmi, můžete si vzájemně nejen pomáhat, ale také spolu občas trávit volný čas a být si přáteli.

K TÉMATU  Co si ženy ve skutečnosti myslí, když říkají...

Výhody a nevýhody single života

Být single v jakémkoli věku má bezesporu spoustu výhod. Jste nezávislá. Můžete kdykoli kamkoli odjet, vzít skvělé zaměstnání, které vyžaduje časovou flexibilitu, nebo prožít krásnou noc s mužem, který vám padl do oka. Staráte se jen sama o sebe, a tak máte víc peněz na investice do dovolené, zážitků, bydlení či oblečení.

Jestliže jste však single ve třiceti a nejste přesvědčená o tom, že chcete zůstat celý život, budete muset dříve nebo později investovat do seznámení a budování partnerského vztahu. A bude to znamenat překopat mnoho svých priorit. Protože být ve vztahu znamená přizpůsobit se. A člověk, který žije dlouho sám, se přizpůsobuje velmi obtížně. Takže čím dříve to uděláte, tím lépe.

Single nemusí znamenat šťastná

Mnoho nezadaných se shoduje v mínění, že nezůstali sami z vlastního rozhodnutí, ale že to tak prostě vyšlo. Podle odborníků jsou ale šťastnější a zdravější lidé, kteří mají silné vztahy a čas tráví spíše s ostatními než sami se sebou. Je to především kvalitní sociální kontakt a mezilidská intimita, co lidem přináší radost ze života. A jsou to právě singles, kteří jich mají nejméně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Všechno kolem nás podléhá trendům, nejinak je tomu i u svateb. Jestli tedy plánujete na letošní rok veselku a chcete, aby byla v souladu s trendy pro rok 2021, bude udržitelná, šedožlutá a přikloní se k přírodě. Co se však nemění, je jídlo, protože dobře najedený host je spokojený host.
Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.
Hledáte-li pohodlné a zároveň vysoce módní boty na léto, budou polobotky tím správným řešením i pro vás. Na trhu existuje celá řada trendy polobotek. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké modely polobotek vybírat a jak je vhodně kombinovat s oblečením, aby byl váš outfit dokonalý. Čtěte a inspirujte se s námi!
Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
Všechno kolem nás podléhá trendům, nejinak je tomu i u svateb. Jestli tedy plánujete na letošní rok veselku a chcete, aby byla v souladu s trendy pro rok 2021, bude udržitelná, šedožlutá a přikloní se k přírodě. Co se však nemění, je jídlo, protože dobře najedený host je spokojený host.
Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.

Nepřehlédněte

I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek