Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Jste single. Je to normální nebo jste divná a jakou roli v tom hraje věk

Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Jste single. Je to normální nebo jste divná a jakou roli v tom hraje věk
zdroj: 123RF.com

02. 08. 2019

Být single je dnes tak trochu móda. Znáte také neustálé dohazování svých přátel, či dokonce příbuzných a rodičů? Seznamování s vytipovanými perspektivními mladými muži, kteří by se mohli stát otcem vašich potomků, někdy nezná mezí.

Jakou roli v tom hraje věk

Přitom je zajímavé, že podle průzkumu z roku 2017 o životě single lidí v České republice je jich nejvíce v kategorii mezi 45 a 54 lety, a to celých 28 procent. Ve věkové kategorii 25-34 let je jich ve skutečnosti nejméně.

Nicméně být single tak do pětatřiceti je dnes naprosto normální. V pozdějším věku už dospějete k tomu, že spousta kamarádek se bude starat o děti a vy se budete mezi nimi cítit divně. Často si v tomto období budete muset hledat nové přátele.

Single v padesáti a později

Jestliže jste single ještě v padesáti, už jste si zvykla. Zřejmě vám nevyšel žádný vztah, překonala jste období naléhání svých rodičů, že nebudou mít vnoučata. Jste spokojená a nechcete nic měnit. Ovšem, za kým jdete, když vás něco bolí, musíte do nemocnice nebo se jen chcete s někým podělit o pěkné zážitky?

V pozdějším věku ubudou síly a už nepřestěhujete tu skříň sama. Moje kamarádka dlouhá léta říkala: „Na to si můžu vždycky někoho najmout a chlap by mi jen proseděl gauč.“ Nakonec se vdala v padesáti. Zkuste alespoň popřemýšlet o tom, že najít si spřízněnou duši může obohatit váš život.

Když je vám kolem padesátky a jste z těch, které vychovaly děti v manželství a rozvedly se nebo bohužel ovdověly, získala jste všechny výhody single života. Pokud máte navíc dobré vztahy s dospělými dětmi, můžete si vzájemně nejen pomáhat, ale také spolu občas trávit volný čas a být si přáteli.

K TÉMATU  Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

Výhody a nevýhody single života

Být single v jakémkoli věku má bezesporu spoustu výhod. Jste nezávislá. Můžete kdykoli kamkoli odjet, vzít skvělé zaměstnání, které vyžaduje časovou flexibilitu, nebo prožít krásnou noc s mužem, který vám padl do oka. Staráte se jen sama o sebe, a tak máte víc peněz na investice do dovolené, zážitků, bydlení či oblečení.

Jestliže jste však single ve třiceti a nejste přesvědčená o tom, že chcete zůstat celý život, budete muset dříve nebo později investovat do seznámení a budování partnerského vztahu. A bude to znamenat překopat mnoho svých priorit. Protože být ve vztahu znamená přizpůsobit se. A člověk, který žije dlouho sám, se přizpůsobuje velmi obtížně. Takže čím dříve to uděláte, tím lépe.

Single nemusí znamenat šťastná

Mnoho nezadaných se shoduje v mínění, že nezůstali sami z vlastního rozhodnutí, ale že to tak prostě vyšlo. Podle odborníků jsou ale šťastnější a zdravější lidé, kteří mají silné vztahy a čas tráví spíše s ostatními než sami se sebou. Je to především kvalitní sociální kontakt a mezilidská intimita, co lidem přináší radost ze života. A jsou to právě singles, kteří jich mají nejméně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dlažby ve vzhledu dřeva jsou ozdobou koupelny a celého interiéru v domě Lukáše Pavelky z Brněnska. Jak sám říká, na výběru podlahových krytin si dala jeho partnerka Pavla zvláště záležet. Inspiraci k dlažbám hledala v časopisech o bydlení. Nejvíc ji okouzlil venkovský styl bydlení, kterému dodala moderní šmrnc pomocí doplňků v severském a industriálním stylu.
Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.
Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek