Úterý , 04. 10. 2022

Bohumil

Jdeme zatočit s kruhy pod očima. Co zabralo?

„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá.
žena
„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá. (zdroj foto:zdroj foto: freepik.com)

16. 09. 2020

Ptáte se, proč kruhy pod očima vznikají? Odpověď není zcela jednoduchá, a často je mnohem komplexnější, než si myslíme. Váčky nebo tmavé vaky totiž poukazují na to, že naše tělo se nám snaží sdělit, že je přetížené. Může se jednat o následek krátkodobé činnosti, kdy prostě málo spíme. Večer si jdeme lehnout, ale budíme se celou noc – a spánek prostě chybí.

Po celonoční párty asi vaše oči také nebudou zářit štěstím. Kouření a alkohol jsou další spouštěče tmavých váčků. Mnohdy by nás ale nenapadlo, že i něco tak běžného pro dnešní svět, jako je stres v práci nebo v rodině, vede ke vzniku nepříjemných kruhů pod očima. Psychosomatika také hraje svou roli.

A co zdravotní stav?

Pokud jste stále neodhalily příčinu kruhů pod očima, zkuste pátrat dál. Jedná se totiž například o projev alergie, které právě jedou ve velkém. Jsou ale průvodním znakem i vážnějších potíží, se kterými se naše tělo neumí vyrovnat. Například značí poruchu štítné žlázy, nebo potíže cévního či mízního systému. Kruhy pod očima často poukazují i na chudokrevnost a na potíže trávicího ústrojí, spojené s nesprávnou stravou. Abychom náš výčet uzavřely, přidáme ještě poslední z příčin, a tou je hormonální nerovnováha. Uf, je toho hodně.

Fajn, ale co s tím?

Když se ráno podíváme do zrcadla a vidíme doslova pytle pod očima, zřejmě nám nepomůže zpytovat svědomí a vinit se za předešlou noc. Potřebujeme něco, co nám od potíží uleví a vrátí nás alespoň částečně do naší běžné komfortní lidské podoby. Takže jsme vyzkoušely několik postupů, co na váčky pod očima zabírá.

žena
Kruhů pod očima je těžké se zbavit. (zdroj foto: freepik.com)

Co jsme vyzkoušely?

Když jsou oči napuchlé, a ještě k tomu „zkrášlené“ kruhy pod očima, potřebujeme sáhnout po rychlé úlevě. Pro tento problém již jiné hlavy dávno před námi vymyslely celou sérii postupů, co můžeme vyzkoušet také. Jdeme na to!

K TÉMATU  Toužíte po čtyřicítce opticky omládnout? Krátké účesy jsou skvělým způsobem. Podívejte se, jak vám mohou slušet

Chladivý obklad

Jedno ráno jsme zkusily super chladivý obklad. Jak si jej připravíte? Velmi snadno!

  1. Večer dejte do mrazáku nádobky s vodou, a ráno z nich vyloupněte led.
  2. Ten si zabalte do utěrky a přejíždějte chladivým zábalem pod očima.

Vaše pleť se prokrví a otok opadne. Úleva je to ohromná, a výsledek? Váčky splaskly, hurá! Jen si pohlídejte, abyste led nepřiložily přímo k pokožce, mohl by ji spálit.

Pytlíky s čajem

  1. Během dne si uvařte lahodný zelený nebo heřmánkový čaj.
  2. Čajový pytlík pak vložte do misky, zakápněte vodou a vložte do lednice.
  3. Ráno si jej přiložte pod oči, a užívejte si slastný pocit úlevy.

Byliny budou působit, a vaše kruhy pod očima budou po několika dnech mnohem méně viditelné.

Zamaskovat, a jde se ven!

Otoky zmizely, je na čase se vypořádat i s kruhy pod očima. Nejprve použijeme speciální krém určený pro oblast očního okolí, který má za úkol pleť rozjasnit a hydratovat. Zároveň také na obalu proklamuje, že při dlouhodobém použití zmírňuje tvorbu vrásek. Už se těšíme!

Na krém pro oční okolí naneseme korektor určený pro zakrytí kruhů pod očima. Ten má velmi lehké složení a měl by vydržet po celý den na svém místě.

žena
Pravidelnou péčí můžeme kruhy zredukovat. (zdroj foto: freepik.cz)

Je potřeba se o sebe starat, jinak nikdy nezmizí

I když jsme zkusili vše možné, je jasné, že bez změny v našem životě se řešení tohoto problému neobejde. Nakoupili jsme alespoň doplňky stravy s kolagenem a elasticinem, které proklamují, že budou vyživovat naše tkáně a oddálí stárnutí pleti. Vyživená pleť je pak také méně náchylná k váčkům a kruhům. A dále jsme se zařekly, že u sebe budeme stále nosit láhev s vodou, a budeme si odměřovat, zda denně vypijeme alespoň nutné minimum, což jsou 2 litry.

K TÉMATU  Zkuste si udělat volno a vyrazit na kole po Jižní Moravě

Po celém dni v práci jsme se shodly, že věnovat každé ráno pár minutek péčí o svou pleť se skutečně vyplatí. Již po týdnu používání našich postupů jsme si všimly, že kruhy pod očima jsou světlejší.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak na samoopalování bez fleků? Zaručené tipy pro přirozený vzhled opálení

bez podráždění. S touto metodou se zbavíte pupínků a zarostlých chloupků

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?
V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.
Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.
Snídaně dělá den – to je staré známé pořekadlo, které platí od dob dávno minulých až po moderní současnost. Právě snídaně by nám měla dát potřebné živiny a energii potřebnou pro následující den. Její součástí by tak měly být hlavně suroviny, které obsahují důležité bílkoviny, vlákninu a další nepostradatelné látky. I proto jsou její součástí ovesné vločky - tedy měly by být její součástí.
Třešně a višně jsou jedny z nejčastěji pěstovaných ovocných stromů na pozemcích a zahradách u rodinných domků. To není překvapivé, protože všechny odrůdy třešní jsou chutné, zdravé a ideální pro konzumaci přímo ze stromu. Stojí za to zjistit, jak tuto rostlinu správně pěstovat a jak vybrat nejlepší odrůdy třešní, které každoročně poskytnou bohatou úrodu. Řekneme vám také, jaká může být cena třešní a kde je nejlépe koupit.

Nepřehlédněte

Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek