Domů » Krása a móda » Pokožka a pleť » Jdeme zatočit s kruhy pod očima. Co zabralo?
Krása a móda Pokožka a pleť

Jdeme zatočit s kruhy pod očima. Co zabralo?

žena
„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá. (zdroj foto:zdroj foto: freepik.com)
„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá.

Ptáte se, proč kruhy pod očima vznikají? Odpověď není zcela jednoduchá, a často je mnohem komplexnější, než si myslíme. Váčky nebo tmavé vaky totiž poukazují na to, že naše tělo se nám snaží sdělit, že je přetížené. Může se jednat o následek krátkodobé činnosti, kdy prostě málo spíme. Večer si jdeme lehnout, ale budíme se celou noc – a spánek prostě chybí.

Po celonoční párty asi vaše oči také nebudou zářit štěstím. Kouření a alkohol jsou další spouštěče tmavých váčků. Mnohdy by nás ale nenapadlo, že i něco tak běžného pro dnešní svět, jako je stres v práci nebo v rodině, vede ke vzniku nepříjemných kruhů pod očima. Psychosomatika také hraje svou roli.

A co zdravotní stav?

Pokud jste stále neodhalily příčinu kruhů pod očima, zkuste pátrat dál. Jedná se totiž například o projev alergie, které právě jedou ve velkém. Jsou ale průvodním znakem i vážnějších potíží, se kterými se naše tělo neumí vyrovnat. Například značí poruchu štítné žlázy, nebo potíže cévního či mízního systému. Kruhy pod očima často poukazují i na chudokrevnost a na potíže trávicího ústrojí, spojené s nesprávnou stravou. Abychom náš výčet uzavřely, přidáme ještě poslední z příčin, a tou je hormonální nerovnováha. Uf, je toho hodně.

Fajn, ale co s tím?

Když se ráno podíváme do zrcadla a vidíme doslova pytle pod očima, zřejmě nám nepomůže zpytovat svědomí a vinit se za předešlou noc. Potřebujeme něco, co nám od potíží uleví a vrátí nás alespoň částečně do naší běžné komfortní lidské podoby. Takže jsme vyzkoušely několik postupů, co na váčky pod očima zabírá.

žena
Kruhů pod očima je těžké se zbavit. (zdroj foto: freepik.com)

Co jsme vyzkoušely?

Když jsou oči napuchlé, a ještě k tomu „zkrášlené“ kruhy pod očima, potřebujeme sáhnout po rychlé úlevě. Pro tento problém již jiné hlavy dávno před námi vymyslely celou sérii postupů, co můžeme vyzkoušet také. Jdeme na to!

Chladivý obklad

Jedno ráno jsme zkusily super chladivý obklad. Jak si jej připravíte? Velmi snadno!

  1. Večer dejte do mrazáku nádobky s vodou, a ráno z nich vyloupněte led.
  2. Ten si zabalte do utěrky a přejíždějte chladivým zábalem pod očima.

Vaše pleť se prokrví a otok opadne. Úleva je to ohromná, a výsledek? Váčky splaskly, hurá! Jen si pohlídejte, abyste led nepřiložily přímo k pokožce, mohl by ji spálit.

Pytlíky s čajem

  1. Během dne si uvařte lahodný zelený nebo heřmánkový čaj.
  2. Čajový pytlík pak vložte do misky, zakápněte vodou a vložte do lednice.
  3. Ráno si jej přiložte pod oči, a užívejte si slastný pocit úlevy.

Byliny budou působit, a vaše kruhy pod očima budou po několika dnech mnohem méně viditelné.

Zamaskovat, a jde se ven!

Otoky zmizely, je na čase se vypořádat i s kruhy pod očima. Nejprve použijeme speciální krém určený pro oblast očního okolí, který má za úkol pleť rozjasnit a hydratovat. Zároveň také na obalu proklamuje, že při dlouhodobém použití zmírňuje tvorbu vrásek. Už se těšíme!

Na krém pro oční okolí naneseme korektor určený pro zakrytí kruhů pod očima. Ten má velmi lehké složení a měl by vydržet po celý den na svém místě.

žena
Pravidelnou péčí můžeme kruhy zredukovat. (zdroj foto: freepik.cz)

Je potřeba se o sebe starat, jinak nikdy nezmizí

I když jsme zkusili vše možné, je jasné, že bez změny v našem životě se řešení tohoto problému neobejde. Nakoupili jsme alespoň doplňky stravy s kolagenem a elasticinem, které proklamují, že budou vyživovat naše tkáně a oddálí stárnutí pleti. Vyživená pleť je pak také méně náchylná k váčkům a kruhům. A dále jsme se zařekly, že u sebe budeme stále nosit láhev s vodou, a budeme si odměřovat, zda denně vypijeme alespoň nutné minimum, což jsou 2 litry.

Po celém dni v práci jsme se shodly, že věnovat každé ráno pár minutek péčí o svou pleť se skutečně vyplatí. Již po týdnu používání našich postupů jsme si všimly, že kruhy pod očima jsou světlejší.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak na samoopalování bez fleků? Zaručené tipy pro přirozený vzhled opálení

bez podráždění. S touto metodou se zbavíte pupínků a zarostlých chloupků

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Michaela Romanová

komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Přidejte svůj názor