Domů » Bydlení » Zahradní nábytek nemusí být drahý. Tyto užitečné kousky zvládnete vyrobit sami a levně
Jaro klepe na dveře - nezapomněli jste nachystat zahradní nábytek?
Bydlení

Zahradní nábytek nemusí být drahý. Tyto užitečné kousky zvládnete vyrobit sami a levně

Právě je ten pravý čas promyslet si, čím si vaši zahradu zkrášlíte. Přinášíme několik tipů na zahradní nábytek, díky kterému bude vaše zahrada nádherná, zabydlená a útulná.

A pozor: zahradní nábytek levně a s radostí – to zvládnete i sami! Hurá na 6 top nápadů! Na konci je skutečná trefa do černého! Pojďte s námi do toho!

Posezení za pár kaček

Posezení pro dva, nebo dokonce pro celou rodinu? Vaše letošní první vychytávka je zde: gaučík z palet! Potřebujete jen pár palet, které koupíte v nejbližší výkupně, hrubý smirkový papír, pár šroubů nebo dlouhých hřebíků, štětec a barvu dle vašeho přání a voilà! Dokonalé místo k relaxaci je zde! Zbývá ještě dokoupit nebo si ušít pohodlné podsedáky a spoustu krásných polštářků, a vaše místo klidu je na světě! Stane se z něj vyhledávaný kout pro čtení a chvilky s rodinou a přáteli.

Je libo stůl?

Mít parádní gauč se hodí, ale když si do něj vezmete něco dobrého na zub, je třeba to někam položit. I zde vám skvěle poslouží palety! A je úplně jedno, zda bude vaše posezení v pergole, nebo pod širým nebem! Palety vám celou sezónu vydrží, o to se nebojte! Na zimu je dobré je přikrýt, nebo odnést do přístřešku, a na jaře jedeme znovu! Stůl si zhotovíte opět z palet, které obrousíte hrubým smirkovým papírem a natřete. Odkládací plocha takhle naprosto stačí, ale pokud si přejete, přidejte nahoru pevné sklo.

Zahradní nábytek z palet
zdroj foto: pinterest.com

Zázemí pro grilování

Vaše tvořivé chvilky nabydou toho pravého užitku, když si na zahradě vytvoříte parádní zázemí pro grilování. Na stylový odkládací stolek nebudete potřebovat nic víc, než jen 6 – 8 dřevěných bedýnek na ovoce a 3 uřezané desky například s postformingovou úpravou – dvě po boku a jednu jako pracovní plochu. Už vidíte to skvělé využití? Do bedýnek si odložíte talíře, příbory, ubrousky, nebo v nich necháte kvést bazalku a další bylinky – a při grilování máte stůl se vším potřebným. Krása a udržitelnost v jednom!

Bylinková vertikální zahrádka

I tento kus krásy si na vaši zahradu vytvoříte naprosto sami – vytvořte si bylinkovou vertikální zahrádku, kde spojíte příjemné s užitečným. Při chvilkách pro knížku a relaxaci budete mít z vaší bylinkové zahrádky pohodové zákoutí pro ten správný chill out, a navíc před tím, než si budete chystat chutnou svačinu, máte zdroj zdraví, chuti a vitality přímo na dosah ruky!

Paletu opřete o strom, plot nebo dům, natřete ji vaší oblíbenou barvou, a zavěste na ni několik květináčů s bylinkami. Krása, viďte? Kreativní zákoutí, a radost pro vaše chuťové buňky. Tento zahradní nábytek vám bude každý závidět.

Tohle žůžo jen tak někdo nemá – pohoupejte se!

Co říkáte na super pohodu v závěsném gaučíku? Zní to lákavě, že? A není to vůbec těžké vytvořit! Na dřevěnou konstrukci, na silný strom nebo na vaši zahradní pergolu jednoduše připevníte houpačkový hák, ze kterého povede silný řetěz. A na jeho konci? Ta nejpohodlnější houpačka na světě, kterou jste si vlastnoručně vytvořili! Budete potřebovat dvě palety – jednu na sedátko, druhá poslouží jako opěrka. Přidejte hromadu polštářků, pohodlný obšitý molitan, a už vás z houpačky nikdo nesundá. Kdo další si oblíbí toto top místo na vaší zahrádce?

Jdeme upcyklovat!

Trend současné doby – proč kupovat něco nového, když je svět doslova přeplněný vším možným? Podívejte se doma na půdě nebo na chatě, tam by se mohl nějaký zahradní nábytek schovávat, popřípadě navštivte stránky „za odvoz“ a pojďte si udělat něco nového a neotřelého z již vytvořeného nábytku. Staré židle, které nikdo nevyužívá?

Zahradní nábytek - lavička
Zdroj foto: pinterest.com

Natřete je veselou žlutou barvou, a máte zázemí pro květináče! Z pestrobarevné židle je i skvělá houpačka! Ze staré dětské postýlky se dá vytvořit veselý odkládací stolek k zahradnímu posezení. A starý stůl vám poslouží jako vyvýšený záhon pro domácí salátek. Máte staré hrnky? Skvělý tip pro květináč!

Který z nápadů využijete vy? Pojďte s námi tvořit!

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Pin It on Pinterest