Pondělí , 04. 07. 2022

Prokop

Zahradní nábytek nemusí být drahý. Tyto užitečné kousky zvládnete vyrobit sami a levně

Právě je ten pravý čas promyslet si, čím si vaši zahradu zkrášlíte. Přinášíme několik tipů na zahradní nábytek, díky kterému bude vaše zahrada nádherná, zabydlená a útulná.
Jaro klepe na dveře - nezapomněli jste nachystat zahradní nábytek?

10. 03. 2020

A pozor: zahradní nábytek levně a s radostí – to zvládnete i sami! Hurá na 6 top nápadů! Na konci je skutečná trefa do černého! Pojďte s námi do toho!

Posezení za pár kaček

Posezení pro dva, nebo dokonce pro celou rodinu? Vaše letošní první vychytávka je zde: gaučík z palet! Potřebujete jen pár palet, které koupíte v nejbližší výkupně, hrubý smirkový papír, pár šroubů nebo dlouhých hřebíků, štětec a barvu dle vašeho přání a voilà! Dokonalé místo k relaxaci je zde! Zbývá ještě dokoupit nebo si ušít pohodlné podsedáky a spoustu krásných polštářků, a vaše místo klidu je na světě! Stane se z něj vyhledávaný kout pro čtení a chvilky s rodinou a přáteli.

Je libo stůl?

Mít parádní gauč se hodí, ale když si do něj vezmete něco dobrého na zub, je třeba to někam položit. I zde vám skvěle poslouží palety! A je úplně jedno, zda bude vaše posezení v pergole, nebo pod širým nebem! Palety vám celou sezónu vydrží, o to se nebojte! Na zimu je dobré je přikrýt, nebo odnést do přístřešku, a na jaře jedeme znovu! Stůl si zhotovíte opět z palet, které obrousíte hrubým smirkovým papírem a natřete barvou na dřevo. Odkládací plocha takhle naprosto stačí, ale pokud si přejete, přidejte nahoru pevné sklo.

Zahradní nábytek z palet
zdroj foto: pinterest.com

Zázemí pro grilování

Vaše tvořivé chvilky nabydou toho pravého užitku, když si na zahradě vytvoříte parádní zázemí pro grilování. Na stylový odkládací stolek nebudete potřebovat nic víc, než jen 6 – 8 dřevěných bedýnek na ovoce a 3 uřezané desky například s postformingovou úpravou – dvě po boku a jednu jako pracovní plochu. Už vidíte to skvělé využití? Do bedýnek si odložíte talíře, příbory, ubrousky, nebo v nich necháte kvést bazalku a další bylinky – a při grilování máte stůl se vším potřebným. Krása a udržitelnost v jednom!

K TÉMATUDIY: Šišky borovice jako malé vánoční stromečky. Vytvořte si krásné vlastnoruční dekorace!

Bylinková vertikální zahrádka

I tento kus krásy si na vaši zahradu vytvoříte naprosto sami – vytvořte si bylinkovou vertikální zahrádku, kde spojíte příjemné s užitečným. Při chvilkách pro knížku a relaxaci budete mít z vaší bylinkové zahrádky pohodové zákoutí pro ten správný chill out, a navíc před tím, než si budete chystat chutnou svačinu, máte zdroj zdraví, chuti a vitality přímo na dosah ruky!

Paletu opřete o strom, plot nebo dům, natřete ji vaší oblíbenou barvou, a zavěste na ni několik květináčů s bylinkami. Krása, viďte? Kreativní zákoutí, a radost pro vaše chuťové buňky. Tento zahradní nábytek vám bude každý závidět.

Tohle žůžo jen tak někdo nemá – pohoupejte se!

Co říkáte na super pohodu v závěsném gaučíku? Zní to lákavě, že? A není to vůbec těžké vytvořit! Na dřevěnou konstrukci, na silný strom nebo na vaši zahradní pergolu jednoduše připevníte houpačkový hák, ze kterého povede silný řetěz. A na jeho konci? Ta nejpohodlnější houpačka na světě, kterou jste si vlastnoručně vytvořili! Budete potřebovat dvě palety – jednu na sedátko, druhá poslouží jako opěrka. Přidejte hromadu polštářků, pohodlný obšitý molitan, a už vás z houpačky nikdo nesundá. Kdo další si oblíbí toto top místo na vaší zahrádce?

Jdeme upcyklovat!

Trend současné doby – proč kupovat něco nového, když je svět doslova přeplněný vším možným? Podívejte se doma na půdě nebo na chatě, tam by se mohl nějaký zahradní nábytek schovávat, popřípadě navštivte stránky „za odvoz“ a pojďte si udělat něco nového a neotřelého z již vytvořeného nábytku. Staré židle, které nikdo nevyužívá?

Zahradní nábytek - lavička
Zdroj foto: pinterest.com

Natřete je veselou žlutou barvou, a máte zázemí pro květináče! Z pestrobarevné židle je i skvělá houpačka! Ze staré dětské postýlky se dá vytvořit veselý odkládací stolek k zahradnímu posezení. A starý stůl vám poslouží jako vyvýšený záhon pro domácí salátek. Máte staré hrnky? Skvělý tip pro květináč!

K TÉMATUDokonalý domek z recyklovaného materiálu. Co na něj říkáte?

Který z nápadů využijete vy? Pojďte s námi tvořit!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.
„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá.
Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.

Nepřehlédněte

Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek