Středa , 29. 11. 2023

Zina

Zahradní nábytek nemusí být drahý. Tyto užitečné kousky zvládnete vyrobit sami a levně

Právě je ten pravý čas promyslet si, čím si vaši zahradu zkrášlíte. Přinášíme několik tipů na zahradní nábytek, díky kterému bude vaše zahrada nádherná, zabydlená a útulná.
Jaro klepe na dveře - nezapomněli jste nachystat zahradní nábytek?

10. 03. 2020

A pozor: zahradní nábytek levně a s radostí – to zvládnete i sami! Hurá na 6 top nápadů! Na konci je skutečná trefa do černého! Pojďte s námi do toho!

Posezení za pár kaček

Posezení pro dva, nebo dokonce pro celou rodinu? Vaše letošní první vychytávka je zde: gaučík z palet! Potřebujete jen pár palet, které koupíte v nejbližší výkupně, hrubý smirkový papír, pár šroubů nebo dlouhých hřebíků, štětec a barvu dle vašeho přání a voilà! Dokonalé místo k relaxaci je zde! Zbývá ještě dokoupit nebo si ušít pohodlné podsedáky a spoustu krásných polštářků, a vaše místo klidu je na světě! Stane se z něj vyhledávaný kout pro čtení a chvilky s rodinou a přáteli.

Je libo stůl?

Mít parádní gauč se hodí, ale když si do něj vezmete něco dobrého na zub, je třeba to někam položit. I zde vám skvěle poslouží palety! A je úplně jedno, zda bude vaše posezení v pergole, nebo pod širým nebem! Palety vám celou sezónu vydrží, o to se nebojte! Na zimu je dobré je přikrýt, nebo odnést do přístřešku, a na jaře jedeme znovu! Stůl si zhotovíte opět z palet, které obrousíte hrubým smirkovým papírem a natřete barvou na dřevo. Odkládací plocha takhle naprosto stačí, ale pokud si přejete, přidejte nahoru pevné sklo.

Zahradní nábytek z palet
zdroj foto: pinterest.com

Zázemí pro grilování

Vaše tvořivé chvilky nabydou toho pravého užitku, když si na zahradě vytvoříte parádní zázemí pro grilování. Na stylový odkládací stolek nebudete potřebovat nic víc, než jen 6 – 8 dřevěných bedýnek na ovoce a 3 uřezané desky například s postformingovou úpravou – dvě po boku a jednu jako pracovní plochu. Už vidíte to skvělé využití? Do bedýnek si odložíte talíře, příbory, ubrousky, nebo v nich necháte kvést bazalku a další bylinky – a při grilování máte stůl se vším potřebným. Krása a udržitelnost v jednom!

K TÉMATU  Vilapark Klamovka je developerský projekt zasazený do zeleně

Bylinková vertikální zahrádka

I tento kus krásy si na vaši zahradu vytvoříte naprosto sami – vytvořte si bylinkovou vertikální zahrádku, kde spojíte příjemné s užitečným. Při chvilkách pro knížku a relaxaci budete mít z vaší bylinkové zahrádky pohodové zákoutí pro ten správný chill out, a navíc před tím, než si budete chystat chutnou svačinu, máte zdroj zdraví, chuti a vitality přímo na dosah ruky!

Paletu opřete o strom, plot nebo dům, natřete ji vaší oblíbenou barvou, a zavěste na ni několik květináčů s bylinkami. Krása, viďte? Kreativní zákoutí, a radost pro vaše chuťové buňky. Tento zahradní nábytek vám bude každý závidět.

Tohle žůžo jen tak někdo nemá – pohoupejte se!

Co říkáte na super pohodu v závěsném gaučíku? Zní to lákavě, že? A není to vůbec těžké vytvořit! Na dřevěnou konstrukci, na silný strom nebo na vaši zahradní pergolu jednoduše připevníte houpačkový hák, ze kterého povede silný řetěz. A na jeho konci? Ta nejpohodlnější houpačka na světě, kterou jste si vlastnoručně vytvořili! Budete potřebovat dvě palety – jednu na sedátko, druhá poslouží jako opěrka. Přidejte hromadu polštářků, pohodlný obšitý molitan, a už vás z houpačky nikdo nesundá. Kdo další si oblíbí toto top místo na vaší zahrádce?

Jdeme upcyklovat!

Trend současné doby – proč kupovat něco nového, když je svět doslova přeplněný vším možným? Podívejte se doma na půdě nebo na chatě, tam by se mohl nějaký zahradní nábytek schovávat, popřípadě navštivte stránky „za odvoz“ a pojďte si udělat něco nového a neotřelého z již vytvořeného nábytku. Staré židle, které nikdo nevyužívá?

Zahradní nábytek - lavička
Zdroj foto: pinterest.com

Natřete je veselou žlutou barvou, a máte zázemí pro květináče! Z pestrobarevné židle je i skvělá houpačka! Ze staré dětské postýlky se dá vytvořit veselý odkládací stolek k zahradnímu posezení. A starý stůl vám poslouží jako vyvýšený záhon pro domácí salátek. Máte staré hrnky? Skvělý tip pro květináč!

K TÉMATU  Chyby při pěstování orchidejí. Pěstitelé, netrapte své rostliny

Který z nápadů využijete vy? Pojďte s námi tvořit!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?
Zimní móda má svá specifika. Když venku sněží a teploty jsou na bodu mrazu, je třeba se podle toho oblékat. Vzít si péřovku, na nohy plátěnky a na hlavu nic, vypadá stejně, jako když si v létě obujete k plavkám sněhule. Zkuste experimentovat. Určitě najdete, co vám bude nejen slušet, ale hlavně vás zahřeje.
Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.

Nepřehlédněte

Každý kolem vás se chlubí, jak jejich dítě ve dvou letech švitoří první slůvka? Nebojte se, rozhodně nebudete čekat tak dlouho! Naučte se techniku, jak své dítě rozmluvit a již ve věku 9 měsíců mít človíčka, kterému rozumíte první slůvka.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek