Úterý , 23. 04. 2024

Vojtěch

Jarní úklid s dětmi: Jak zapojit celou rodinu a zábavně uklidit

Proměňte jarní úklid z rutinní povinnosti na rodinnou zábavu. Zjistěte, jak motivovat děti k účasti a vytvořit z úklidu zábavnou aktivitu, která posílí rodinné pouto.
úklid
Jak na jarní úklid s dětmi?


Jarní “běsnění” nemusí být jen nutným zlem. Proměnit jej ve zábavnou a rodinně orientovanou aktivitu může nejen pomoci zvládnout úklid efektivněji, ale také posílit pouto mezi členy rodiny. Zde jsou některé tipy, jak zapojit celou rodinu, včetně dětí, a učinit z jarního úklidu zábavnou činnost:

1. Vytvořte plán a hrajte si

Přeměňte povinnost na hru, kde každý člen rodiny má určitou “misí” nebo oblast, kterou musí “očistit”. Můžete dokonce vytvořit úklidové bingo nebo soutěž, kde každý úkol na seznamu odpovídá určitému počtu bodů. Kdo nasbírá nejvíce bodů, vyhraje malou cenu nebo výhodu.

2. Dejte dětem specifické úkoly

Začleněte děti tím, že jim dáte úkoly odpovídající jejich věku a schopnostem. Malé děti mohou například pomáhat seřazovat hračky nebo čistit nízko položené povrchy, zatímco starší děti mohou převzít odpovědnost za složitější úkoly, jako je třídění oblečení nebo vysávání.

3. Hudba a úklid jdou dohromady

Udělejte z povinnosti party tím, že pustíte oblíbenou hudbu celé rodiny. Tanec a zpěv při práci mohou celou činnost výrazně zpříjemnit a děti se budou cítit více motivované se zapojit.

4. Stanovte časové limity

Nastavte časový limit pro jednotlivé úkoly nebo pro celý úklid. To pomůže udržet energii a motivaci vysoko, a zároveň zajistí, že práce nebudou trvat celý den.

5. Přichází odměna

Po dokončení se s rodinou odměňte společnou aktivitou, která vám přinese radost. Může to být sledování filmu, výlet do parku, nebo speciální oběd či večeře. To pomůže dětem spojit úklid s pozitivními zážitky.

6. Použijte kreativní pomůcky

Vytvořte vlastní úklidové pomůcky nebo vyzdobte ty stávající, aby byly více lákavé pro děti. Například můžete vytvořit “kouzelné utěrky” nebo “pirátské mopky”. Kreativní přístup může učinit úklid zábavnější.

K TÉMATU  Zaschlá trouba, mastná digestoř nebo zápach. Známe triky i fungující babské rady, které vám pomohou rychle se zbavit skvrn i špíny!

7. Škola hrou

Využijte společnou práci jako příležitost k výukovým momentům. Můžete hovořit o důležitosti organizace, recyklace a zachování čistého životního prostředí.

Při troše kreativity a plánování může být jarní rutina příležitostí k posílení rodinných vazeb a k učení dětí odpovědnosti a spolupráci. Udělejte z tohoto ročního rituálu zábavnou a památeční událost, na kterou se celá rodina může těšit.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Švábi, špína a smrad: Kontroverzní Výměna manželek předčasně ukončena

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nakupování dárků pro rodinu je těžké. Mnohem těžší než nakupování dárků pro spolupracovníka nebo oblíbeného učitele. Když ale nakupujete pro lidi, které znáte celý svůj život, máte jistou výhodu. Znáte totiž jejich koníčky a zájmy. Víte (nebo byste měli vědět) co mají rádi a po čem touží. Když tuhle výhodu dobře použijete, pořídit dárky k Vánocům pro rodinné příslušníky pak bude brnkačka. Už máte jasno, co komu nadělíte?
Přijde vám, že doma máte věčný nepořádek, i když uklízíte celý den? Pak někde zřejmě děláte chybu. Nemusíte se každý den ztrhat, abyste měla doma alespoň zdánlivě uklizeno. Stačí jen znát ty správné vychytávky.
Skřípe vám to tak nahlas, že to musí být slyšet i u sousedů? Možná je to tím, že místo společně tráveného času koukáte raději do mobilu. Svůj podíl viny na tom může nést i to, že chod domácnosti stojí výhradně na vás!
Každému z nás příroda nadělila něco jiného, a to nejen z hlediska charakteru, chování, ale i po stránce postavy. A zatímco někdo je hubený a stěží přibere pár gramů navíc, jiný má sklony k obezitě a kila mu naskakují snad i tehdy, když polyká vzduch. Odlišní jsme ale také stavbou těla – ano, klasické třídění na jablka, hrušky. Jaký jste ale ve skutečnosti somatotyp a co na něj nejlépe zabírá?
Většina z nás tráví vsedě mnohdy více než 12 hodin denně. Není divu, že až třetina lidí se sedavým zaměstnáním má bolesti zad. Dlouhodobým a nesprávným sezením se tělo jednostranně přetěžuje a výsledek je jasný. Ale pozor, samotný sed neškodí, bolesti zad jsou také výsledkem nesprávného sezení.
Nebaví vás hlídat si kalorie a přemýšlet nad vším, co sníte? Obědů z restaurace už máte dost a chtělo by to lehčí a zdravější změnu? Vyzkoušejte naše tři tipy na zdravý oběd přímo ze supermarketu.
Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
S výskytem a rychlým šířením koronaviru po celém světě jsme byli bohužel dohnáni k různým opatřením, aby se nákaze zabránilo. Jedním z nich je karanténa.
Co to je, perfektní make-up na léto? Ve skutečnosti neexistuje žádná samostatná kategorie, kterou bysme mohli pojmenovat „letní tónovací krémy“, protože pleť každého člověka má různé vlastnosti a potřebuje jinou kosmetiku. Navíc každý chce získat různé výsledky: někdo má rád matný finiš a někdo si oblíbil efekt mokré pleti.
Chtěli byste si domů pořídit malé kotě nebo jste jeho čerstvým majitelem? Máme pro vás praktické rady, které vám pomohou v péči o nového člena rodiny. Tohle se bude hodit.
Máte problém s neustále se mastícími vlasy? Vadí vám, že vlasy nevydrží fresh po dobu delší než dvou dnů? Možná děláte několik chyb, kvůli kterým se vlasy mastí až abnormálně. Nemyjete je příliš často?
Vyrážíte ven, ale nestíháte si upravit vlasy? Tyhle snadné a chytré vychytávky vám pomohou vytvořit na hlavě účes podle vašich představ. Účesy jsou hotové za chvilku a potřebujete k nim jen to, co máte v koupelně. Zkuste se inspirovat těmito postupy.

Výběr článků

Na prahu vánočního období, kdy shon a přípravy dosahují svého vrcholu, se může stát, že vám všechno začne unikat z rukou. Pokud máte dost pečení cukroví a hledáte únik od vánočního stresu, článek pro vás! Dámská Liga vám přináší tipy na Vánoční výlety, které vás odreagují a navodí tu pravou vánoční atmosféru. Zjistěte, kam se vydat, abyste na chvíli odložili vánoční shon a nadechli se dobrodružstvím a klidu.
Chystáte se stát maminkou ve 40? Pak se připravte na nelehkou cestu. Ale samozřejmě vás nechceme od tohoto rozhodnutí odradit. Je třeba ale vědět, co vás čeká. Obecně je vyšší věk na dítě rizikový, ale záleží na mnoha faktorech. Co můžete očekávat? Co si o tom myslí doktoři a jak to zvládnout s úsměvem?
S létem, tím horkým, slunečným obdobím plným koupání a drinků, vyvstává pro lidi nové nebezpečí. Stávají se kořistí a potravou hned trojice nebezpečných nepřátel. Řeč je o hmyzu, konkrétně o klíšťatech, komárech a ovádech. Jejich teritorium v létě je opravdu obrovské a ať se snažíte jakkoliv, dříve nebo později na ně určitě narazíte. Nejúčinnější ochranu představují repelenty, v noci pak například moskytiéra.

Nepřehlédněte

Talentované hudební projekty dostanou možnost vystoupit po boku světových hvězd jakými jsou Liam Gallagher, Kraftwerk nebo Morcheeba.
To, že sex je naprosto přirozenou součástí našich životů, je zcela jasné. Jenže už málokdo si uvědomuje, že chování po sexu o nás mnohé vypovídá. Poradíme vám, co muži nesnáší, když ženy dělají bezprostředně po sexu a na co si dát pozor.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek