Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Netradiční využití zubní pasty v domácnosti, kde byste to možná nečekala

Využití zubní pasty se ani zdaleka nemusí týkat jen natolik běžné činnosti, jakou je čištění zubů. Většina z nás má tubu zubní pasty na umyvadle v koupelně, ale koho by napadlo vyčistit s ní například kohoutky?
pasta
Zubní pasta se nehodí jen na čištění zubů. (foto: 123RF)

01. 03. 2022

Když se řekne zubní pasta, většina lidí si vybaví čištění zubů – k tomu ji přece primárně využíváme. Široké využití zubní pasty ale sahá mnohem dál, nežli jen k péči o zdravý chrup. Jelikož jde o mírně abrazivní prostředek, jehož součástí zpravidla bývá jedlá soda, lze zubní pastu využít jako všestranného pomocníka v domácnosti. Kde všude je využití zubní pasty možné?

Kohoutky

V kuchyni nebo v koupelně máme vodovodní baterie a s nimi také kohoutky, které často podléhají zkáze v podobě vodního kamene a ošklivých skvrn. Na jejich údržbu nemusíte používat drahé čisticí prostředky, protože skvělého parťáka máte hned po ruce.

pasta
Se zubní pastou vyleštíte kohoutky i umyvadlo. (foto: 123RF)

Naneste malé množství zubní pasty na houbičku a rozetřete ji po baterii a kohoutku u umyvadla nebo vany. Nechte působit 15 minut, poté krouživými pohyby vyleštěte a na závěr opláchněte vlažnou vodou. Aby na kohoutku či baterii nezůstaly fleky, otřete je dosucha čistým hadříkem.

Žehlička na vlasy

Používáte žehličku na vlasy? Pro mnoho žen je to nepostradatelný pomocník pro vytvoření dokonalé vizáže. Možná jste si všimli nehezkého gumového povlaku, který se na žehličce vytvořil. Mohou za to vlasové přípravky, které používáte a které následně na žehličce ulpívají.

Zbavit se jich můžete se zubní pastou. Ta totiž velmi snadno odstraní usazeniny, aniž by došlo k poškození povrchu žehličky. Opět stačí nanést malé množství zubní pasty na houbičku nebo suchý hadřík a usazeniny setřít. Na závěr povrch otřete vlhkým hadříkem a nechte uschnout.

Šperky

Díky šperkům se cítíme lépe, doplňujeme s nimi naše outfity, zvedáme si sebevědomí. Nosily se před lety, nosí se dnes a nosit se budou i nadále. Pokud ale chcete, aby dobře vypadaly, musíte se o ně náležitě starat. Už asi tušíte, že i tady najde uplatnění využití zubní pasty, se kterou můžete oblíbeným šperkům poměrně snadno navrátit jejich krásu a především lesk.

K TÉMATULuxusní rezidence na Wildcoast Road v australském Portsea vás uchvátí. Tady chcete bydlet!

Jak na to? Možná to nevíte, ale zubní pasta, se kterou si ideálně dvakrát denně pucujete zuby, výborně pomáhá na zašlé stříbro. Stačí malé množství pasty nanést na starý zubní kartáček, jehož štětiny se dostanou i do hůře přístupných míst. Jemnými krouživými pohyby šperk vyčistěte, opláchněte vlažnou vodou a vyleštěte suchým hadříkem.

POZOR: Nepoužívejte zubní pastu na opály nebo perly, mohli byste je poškrábat a nenávratně poškodit.

Umyvadlo

Určitě i vám se někdy stalo, že vám po čištění zubů ulpělo trochu zubní pasty na umyvadle. Nebo je to častý prohřešek vašeho partnera, se kterým vás tolik rozčiluje. Ale víte co? Berte trochu pasty v umyvadle ve svůj prospěch!

Místo toho, abyste pastu naštvaně spláchli do útrob potrubí, vezměte do ruky houbičku, přidejte trošku vody a s pastou umyvadlo vyčistěte. Zabere vám to chviličku a umyvadlo se bude blýskat čistotou jako nové.

Skvrny na sprchovém koutu

Jestli svědomitou hospodyňku něco dokáže přivést do stavu šílenství, pak jsou to nehezké fleky od mýdla, které „zdobí“ dveře od sprchového koutu. Často tam fleky zanechá i tvrdší voda a co si budeme povídat – na pohled to nevypadá pěkně. Jak se těchto nejen mýdlových skvrn zbavit?

sprcha
Sprchový kout vypadá hezky jen když na něm není vodní kámen. (foto: 123RF)

Už asi tušíte, že zde opět bude hrát hlavní roli pasta na zuby. I malé množství zbaví dveře sprchového koutu nepěkných fleků. Naneste pastu na houbičku, dveře s ní vyčistěte, nechte chvíli působit a poté opláchněte vlažnou vodou. Na závěr vyleštěte do sucha, čímž zabráníte vodním skvrnám.

Zrcadla

Rozčiluje vás, když se během sprchování nebo horké vany v koupelně zamlží zrcadlo a vy se v něm nevidíte? Víme, jak tomu zabránit. Na hadřík naneste trochu zubní pasty, v malých kruzích vyleštěte povrch zrcadla a pastu na něm nechte zaschnout. Jakmile zaschne, vezměte čistý suchý hadřík a zrcadlo doleštěte.

K TÉMATUInspirace: Kuchyňský bar může být skvělým designovým kouskem vaší kuchyně. Zastoupí jídelní kout a šikovně oddělí prostor

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Čištění pračky snadno a rychle!

Přírodní úklidové prostředky: uklízejte domácnost bez chemie

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Určitě to znáte – někdy něco pravidelně jíte a až po delší době zjistíte, že vaše představy o zdravém stravování byly v tu dobu na míle daleko od skutečnosti. Na trhu existuje velké množství potravin, které díky jejich vzhledu či pověsti pokládáme za dietní, ale dietními, respektive zdravými, vůbec nejsou.
Mandle jsou oblíbené oříšky, které rádi “chroupeme” jen tak třeba u populárního televizního pořadu. Je skvělé, že za ta léta dokázaly nahradit brambůrky klasicky smažené v oleji, které zdraví, na rozdíl od mandlí, zrovna neprospívají. Pokud však máte tak velkou spotřebu, že vaše peněženka při každé úhradě dalšího a dalšího balíčku trpí, nabízí se otázka, zdali si madle nechcete vypěstovat na své zahradě? Odpověď je ano!
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.

Nepřehlédněte

Už je to pár týdnů, co se v naší domácnosti zabydlela nádherná kudlanka. Velký zelený brouk, který je v Česku stále běžnější. I my ho na konci léta na své zahradě našli a jelikož děti byly naprosto nadšené, umístili jsme kudlanku do velkého akvária. Dodnes nás nepřestává fascinovat.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek