Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Netradiční využití zubní pasty v domácnosti, kde byste to možná nečekala

Využití zubní pasty se ani zdaleka nemusí týkat jen natolik běžné činnosti, jakou je čištění zubů. Většina z nás má tubu zubní pasty na umyvadle v koupelně, ale koho by napadlo vyčistit s ní například kohoutky?
pasta
Zubní pasta se nehodí jen na čištění zubů. (foto: 123RF)

01. 03. 2022

Když se řekne zubní pasta, většina lidí si vybaví čištění zubů – k tomu ji přece primárně využíváme. Široké využití zubní pasty ale sahá mnohem dál, nežli jen k péči o zdravý chrup. Jelikož jde o mírně abrazivní prostředek, jehož součástí zpravidla bývá jedlá soda, lze zubní pastu využít jako všestranného pomocníka v domácnosti. Kde všude je využití zubní pasty možné?

Kohoutky

V kuchyni nebo v koupelně máme vodovodní baterie a s nimi také kohoutky, které často podléhají zkáze v podobě vodního kamene a ošklivých skvrn. Na jejich údržbu nemusíte používat drahé čisticí prostředky, protože skvělého parťáka máte hned po ruce.

pasta
Se zubní pastou vyleštíte kohoutky i umyvadlo. (foto: 123RF)

Naneste malé množství zubní pasty na houbičku a rozetřete ji po baterii a kohoutku u umyvadla nebo vany. Nechte působit 15 minut, poté krouživými pohyby vyleštěte a na závěr opláchněte vlažnou vodou. Aby na kohoutku či baterii nezůstaly fleky, otřete je dosucha čistým hadříkem.

Žehlička na vlasy

Používáte žehličku na vlasy? Pro mnoho žen je to nepostradatelný pomocník pro vytvoření dokonalé vizáže. Možná jste si všimli nehezkého gumového povlaku, který se na žehličce vytvořil. Mohou za to vlasové přípravky, které používáte a které následně na žehličce ulpívají.

Zbavit se jich můžete se zubní pastou. Ta totiž velmi snadno odstraní usazeniny, aniž by došlo k poškození povrchu žehličky. Opět stačí nanést malé množství zubní pasty na houbičku nebo suchý hadřík a usazeniny setřít. Na závěr povrch otřete vlhkým hadříkem a nechte uschnout.

Šperky

Díky šperkům se cítíme lépe, doplňujeme s nimi naše outfity, zvedáme si sebevědomí. Nosily se před lety, nosí se dnes a nosit se budou i nadále. Pokud ale chcete, aby dobře vypadaly, musíte se o ně náležitě starat. Už asi tušíte, že i tady najde uplatnění využití zubní pasty, se kterou můžete oblíbeným šperkům poměrně snadno navrátit jejich krásu a především lesk.

K TÉMATU  Jak v domácích podmínkách hloubkově vyčistit matraci?

Jak na to? Možná to nevíte, ale zubní pasta, se kterou si ideálně dvakrát denně pucujete zuby, výborně pomáhá na zašlé stříbro. Stačí malé množství pasty nanést na starý zubní kartáček, jehož štětiny se dostanou i do hůře přístupných míst. Jemnými krouživými pohyby šperk vyčistěte, opláchněte vlažnou vodou a vyleštěte suchým hadříkem.

POZOR: Nepoužívejte zubní pastu na opály nebo perly, mohli byste je poškrábat a nenávratně poškodit.

Umyvadlo

Určitě i vám se někdy stalo, že vám po čištění zubů ulpělo trochu zubní pasty na umyvadle. Nebo je to častý prohřešek vašeho partnera, se kterým vás tolik rozčiluje. Ale víte co? Berte trochu pasty v umyvadle ve svůj prospěch!

Místo toho, abyste pastu naštvaně spláchli do útrob potrubí, vezměte do ruky houbičku, přidejte trošku vody a s pastou umyvadlo vyčistěte. Zabere vám to chviličku a umyvadlo se bude blýskat čistotou jako nové.

Skvrny na sprchovém koutu

Jestli svědomitou hospodyňku něco dokáže přivést do stavu šílenství, pak jsou to nehezké fleky od mýdla, které „zdobí“ dveře od sprchového koutu. Často tam fleky zanechá i tvrdší voda a co si budeme povídat – na pohled to nevypadá pěkně. Jak se těchto nejen mýdlových skvrn zbavit?

sprcha
Sprchový kout vypadá hezky jen když na něm není vodní kámen. (foto: 123RF)

Už asi tušíte, že zde opět bude hrát hlavní roli pasta na zuby. I malé množství zbaví dveře sprchového koutu nepěkných fleků. Naneste pastu na houbičku, dveře s ní vyčistěte, nechte chvíli působit a poté opláchněte vlažnou vodou. Na závěr vyleštěte do sucha, čímž zabráníte vodním skvrnám.

Zrcadla

Rozčiluje vás, když se během sprchování nebo horké vany v koupelně zamlží zrcadlo a vy se v něm nevidíte? Víme, jak tomu zabránit. Na hadřík naneste trochu zubní pasty, v malých kruzích vyleštěte povrch zrcadla a pastu na něm nechte zaschnout. Jakmile zaschne, vezměte čistý suchý hadřík a zrcadlo doleštěte.

K TÉMATU  Trendy kuchyňské baterie. Vládne jednoduchý a čistý design! Která se líbí vám?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Čištění pračky snadno a rychle!

Přírodní úklidové prostředky: uklízejte domácnost bez chemie

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.
Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.
Ve všech pohádkách je konec jasný – „Žili spolu šťastně až do smrti.“ Realita je ovšem dost jiná a my se nacházíme v situaci, kdy si z předchozího vztahu do toho nového s sebou bereme děti. Podobně je na tom i náš nový partner. A zapletenec je na světě! Zvládněte vztah mezi nevlastními sourozenci.
Není svíčka jako svíčka. Velmi záleží na tom, z čeho je vyrobená. Věděli jste, že většina těch běžně prodávaných škodí zdraví? I z tohoto důvodu si v posledních pár letech lidé zvykli vyrábět si svíčky sami. Vyjdou je mnohem levněji a přesně vědí, z čeho se skládají. Můžete to zkusit i vy.
Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
Máte pocit, že jste doma neustále sami? Pravděpodobně zvažujete koupi nového zvířecího kamaráda. Co takhle okřídleného společníka? Papoušci jsou totiž oproti kočkám nebo psům méně náročnými stvořeními, která dokážou žít vlastním životem bez vaší přítomnosti. Při výběru ideálního druhu však buďte opatrní – ne všechny se hodí do bytu.
Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek