Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Jak oslavit Den matek: Průvodce pro nezapomenutelný den

Den matek je významný svátek, který se slaví po celém světě a představuje ideální příležitost vyjádřit vděk a lásku matkám. Přinášíme vám několik tipů, jak tento den strávit a udělat ho pro vaši matku speciálním.
Den matek
Kytka ke Dni matek je skvělým dárkem.

10. 05. 2024

10. 05. 2024

1. Společný oběd nebo večeře

Zarezervujte stůl v oblíbené restauraci nebo připravte slavnostní oběd doma. Vybrat můžete z tradičních českých pokrmů nebo zkusit něco nového a exotického. Společné stolování posílí rodinné pouto a umožní vám v klidu si popovídat.

2. Návštěva kulturních akcí

Vyhledejte kulturní akce ve vašem okolí, které se konají na Den matek. Mnohá divadla, koncertní sály nebo kina nabízejí speciální programy určené pro tento den. Kulturní zážitek bude pro obě strany obohacující.

3. Relaxační den

Darujte matce relaxační zážitek jako je návštěva wellness nebo spa. Masáže, sauny a další relaxační procedury jsou skvělým způsobem, jak dopřát odpočinek a znovu načerpat energii.

4. Fotokniha s rodinnými vzpomínkami

Vytvořte fotoknihu plnou vzpomínek. Sbírka fotografií z rodinných dovolených, oslav nebo každodenních momentů je krásným způsobem, jak zachytit společně prožité chvíle. Tento osobní dárek jistě vyvolá úsměvy a možná i slzy štěstí.

5. Výlet do přírody

Organizujte výlet do přírody. Česká republika nabízí mnoho krásných míst, od romantických zámků po malebné krajiny a přírodní parky. Čerstvý vzduch a krásné výhledy jsou ideální pro osvěžení mysli a těla.

6. Kreativní dílny

Zjistěte, zda ve vašem městě nejsou pořádány speciální kreativní dílny, které by mohly oslovit vaši matku. Společně můžete vytvářet keramiku, malovat, nebo se naučit nové řemeslo.

Tipy na dárky ke Dni matek 

Závěrem, Den matek je příležitostí ukázat matkám, jak moc si jich vážíme. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv aktivitu, důležité je strávit tento den společně a užít si vzájemnou přítomnost.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Byl mi nevěrný, co s tím?

Obavy a problémy každé mámy. Osamělost, panika, vyhoření, nedostatečnost

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jméno Sofie Švejdová si dobře zapamatujte, protože o ní ještě hodně uslyšíte. Kdo to je, čemu se věnuje a co byste o ní měli vědět?
Hněv, strach, zklamání. Nepříjemné emoce, které prožívá každý. A každý na ně reaguje trochu jinak. Jak to udělat, abyste se v náročných situacích nenechaly vykolejit a co nejrychleji našly ztracenou rovnováhu?
Jestliže pracujete doma stále, máte již nastavená pravidla, jak home office zvládat. Ale možná s home office začínáte, třeba právě díky povinné karanténě.
Vždycky se myslelo, že nevěra je smutnou vizitkou kolabující vášně a vyhaslé intimity ve vztahu. Jenže pozor, do jiné postele může zadaného poslat i to, že je závislý na příjmech svého partnera, nebo že jeho věk končí číslem devět!
Džíny jsou základním kouskem každého šatníku. A dalo by se říct, že se jedná také o jeden z kousků, který se vybírá opravdu stěží. Žádná žena nechce, aby džíny tlačily, škrtily nebo se v nich nedalo ani pohnout, proto je ideální vybírat si je podle typu postavy.
Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?
Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
Chtěli byste naší planetě pomoci od nadbytečného odpadu, ale nevíte, jak na to? Nemusíte ze dne na den začít kompostovat a stloukat si doma vlastní máslo. Stačí se jen řídit několika jednoduchými radami, které zvládne opravdu každý.
V Mexiku mají na propagaci svého mléka Alpura osvědčený recept, a tak není pro místní nic neobvyklého, když mezi regály rozjede svojí show tancující kráva. Před obchodem na ulici nebo uvnitř prodejny předvádí svoje kreace a baví nebo udivuje všechny, kteří se ocitnou v dosahu.

Výběr článků

Už máte zkušenost s rybičkami? Nebo své první akvárko teprve zakládáte? Ani v jednom případě se nemusíte ničeho bát. Chovat krevetky mohou klidně i začátečníci. Navíc jsou doslova a do písmene pastvou pro oko.
Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.
Neustálé převalování, polštáře na uších, probděné noci, špunty v uších. Přijde vám to povědomé? Pak právě váš partner nebo partnerka chrápe. Nemusíte se obávat toho, že byste v tom byli sami. Najde se mezi námi vícero lidí, kteří se ptají na jednu otázku, a sice jak se zbavit chrápání, které nám nedá v noci spát?

Nepřehlédněte

Čokoláda. Komodita, která dokáže hýbat světem. Člověka umí zbavit stresu a navodit nám pocity štěstí, a to díky uvolňování dopaminu, po kterém se cítíme zkrátka šťastní a uvolnění. Je to zdroj rychlé energie právě proto, že je bohatá na sacharidy. Čokoláda svou vůní a chutí na jazyku dokáže vyvolat krásné vzpomínky a nám navodit příjemný pocit po celém těle.
Docílit toho, aby záhony nebo okenní parapety zely všemi barvami i během zimy, je poněkud složité. Tedy, to si alespoň zahrádkáři a pěstitelé pokojových rostlin myslí. Ve skutečnosti však existují druhy rostlin, které lze pěstovat i během zimy a které dokonce i v chladných ročních obdobích pučí do všech barev duhy. A jednou z nich je brambořík.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek