Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Jíte dostatek mrkve, sladkých brambor, paprik, brokolice, vajec a lososa? Pokud je vaše odpověď záporná, žádný div, že vás vaše vlasy dohánějí doslova k šílenství. Čím dalším se na jejich stavu a vzhledu dá chutně „zapracovat“?

29. 05. 2018

29. 05. 2018

Ztráta lesku, nadměrné vypadávání, suchost, lámavost, zoufale pomalý růst… Problémů s vlasy existuje celá řada. Máte nějaký na krku, respektive na hlavě, i vy? Možná je to proto, že ve vašem jídelníčku chybí určité vitaminy, jež mají kondici hřívy „pod palcem“. Na které konkrétně je třeba se zaměřit, aby bylo po starostech? Tyhle slibují ty nejlepší výsledky!

Vitamin A, dodavatel hydratace

Že „áčko“ je dobré jenom pro oči? Ale kdepak, rovněž ho ocení nejen imunitní systém, ale i vlasy, protože pomáhá při výrobě kožního mazu, tudíž do značné míry zabraňuje jejich vysušování a lámavosti. Doporučujeme soustředit svou pozornost k mrkvi, melounu, broskvím, sladkým bramborám nebo špenátu. Tyto potraviny vitaminem A doslova překypují, takže uděláte jen dobře, když je pozvete do své kuchyně.

Vitamin C, spolehlivý posilovač

O tomto vitaminu se hodně mluví v souvislosti s posílením obranyschopnosti a sníženém riziku infekcí. Jenže pozor, on bojuje i na jiných frontách – stimuluje produkci kolagenu, proto korunu krásy posiluje, zachovává její vitalitu a zaceluje rozdvojené konečky. Bohatou zásobárnou „céčkového“  pomocníka jsou kromě citrusových plodů i papriky, jahody, ananas a brokolice. Nezapomeňte si tedy všechny zachránce připsat na nákupní seznam…

Vitamin D, podporovatel růstu

Vzhledem k tomu, že „déčko“ je klíčové pro zdraví vlasových folikul, jeho nedostatek vede k nadměrnému vypadávání a samozřejmě i k pomalému růstu. Jako první pomoc a možnost navýšení jeho hladinky se jeví zvýšená konzumace lososa, sardinek, červeného masa, vajec, droždí, žampionů a hovězích jater. Nutno dodat, že parádním zdrojem vitaminu D je také slunce. Už po deseti minutách vystavování se hřejivým paprskům se zmíněná živina totiž začíná samovolně „vyrábět“.

Vitamin B3, tajemství dech beroucího lesku

Niacin, také známý jako vitamin B3 nebo kyselina nikotinová, je sice méně známá látka, nicméně v kondici i vzhledu hřívy hraje skutečně důležitou roli. Jelikož podporuje krevní oběh, dodává potřebný kyslík i výživu přímo do vlasových kořínků, čímž zvyšuje lesk, omezuje vypadávání a významně urychluje růst. Kde ho hledat? Sázkou na jistotu je kvalitní černé pečivo, fazole, hrách, pšeničné klíčky, arašídy nebo droždí.

K TÉMATU  Zimní rádce. Jakou speciální péči potřebuje vaše pleť? Jak zkrotit nepoddajné vlasy?

A čím potíže s vlasy „řešíte“ vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Proč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst

Módní hity pro letošní léto. Vede růžová a bláznivé potisky!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení.
Nošení dioptrických brýlí neznamená, že byste měli automaticky zanevřít na make-up. Naopak. Dokonce existují i speciální návody, jak se nalíčit tak, aby make-up dokonale ladil s vašimi brýlemi. Ať už nosíte brýle na blízko nebo na dálku, s obroučkami nebo bez, ideální make-up můžete vykouzlit každé ráno.
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.

Nepřehlédněte

Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.
Poslední schůzku s Nelou pojala koučka Marcela Hlaváčková poněkud netradičně. A podle očekávání z ní měla její klientka velkou radost. Proč? To se dočtete na řádcích níže.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek