Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Jíte dostatek mrkve, sladkých brambor, paprik, brokolice, vajec a lososa? Pokud je vaše odpověď záporná, žádný div, že vás vaše vlasy dohánějí doslova k šílenství. Čím dalším se na jejich stavu a vzhledu dá chutně „zapracovat“?

29. 05. 2018

29. 05. 2018

Ztráta lesku, nadměrné vypadávání, suchost, lámavost, zoufale pomalý růst… Problémů s vlasy existuje celá řada. Máte nějaký na krku, respektive na hlavě, i vy? Možná je to proto, že ve vašem jídelníčku chybí určité vitaminy, jež mají kondici hřívy „pod palcem“. Na které konkrétně je třeba se zaměřit, aby bylo po starostech? Tyhle slibují ty nejlepší výsledky!

Vitamin A, dodavatel hydratace

Že „áčko“ je dobré jenom pro oči? Ale kdepak, rovněž ho ocení nejen imunitní systém, ale i vlasy, protože pomáhá při výrobě kožního mazu, tudíž do značné míry zabraňuje jejich vysušování a lámavosti. Doporučujeme soustředit svou pozornost k mrkvi, melounu, broskvím, sladkým bramborám nebo špenátu. Tyto potraviny vitaminem A doslova překypují, takže uděláte jen dobře, když je pozvete do své kuchyně.

Vitamin C, spolehlivý posilovač

O tomto vitaminu se hodně mluví v souvislosti s posílením obranyschopnosti a sníženém riziku infekcí. Jenže pozor, on bojuje i na jiných frontách – stimuluje produkci kolagenu, proto korunu krásy posiluje, zachovává její vitalitu a zaceluje rozdvojené konečky. Bohatou zásobárnou „céčkového“  pomocníka jsou kromě citrusových plodů i papriky, jahody, ananas a brokolice. Nezapomeňte si tedy všechny zachránce připsat na nákupní seznam…

Vitamin D, podporovatel růstu

Vzhledem k tomu, že „déčko“ je klíčové pro zdraví vlasových folikul, jeho nedostatek vede k nadměrnému vypadávání a samozřejmě i k pomalému růstu. Jako první pomoc a možnost navýšení jeho hladinky se jeví zvýšená konzumace lososa, sardinek, červeného masa, vajec, droždí, žampionů a hovězích jater. Nutno dodat, že parádním zdrojem vitaminu D je také slunce. Už po deseti minutách vystavování se hřejivým paprskům se zmíněná živina totiž začíná samovolně „vyrábět“.

Vitamin B3, tajemství dech beroucího lesku

Niacin, také známý jako vitamin B3 nebo kyselina nikotinová, je sice méně známá látka, nicméně v kondici i vzhledu hřívy hraje skutečně důležitou roli. Jelikož podporuje krevní oběh, dodává potřebný kyslík i výživu přímo do vlasových kořínků, čímž zvyšuje lesk, omezuje vypadávání a významně urychluje růst. Kde ho hledat? Sázkou na jistotu je kvalitní černé pečivo, fazole, hrách, pšeničné klíčky, arašídy nebo droždí.

K TÉMATU  Jahodové poháry, které ochladí v parných letních dnech

A čím potíže s vlasy „řešíte“ vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Proč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst

Módní hity pro letošní léto. Vede růžová a bláznivé potisky!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Výběr antikoncepčních prostředků je poměrně velký. Dlouhý seznam začíná kondomy, pokračuje antikoncepčními pilulkami a končí třeba právě nitroděložními tělísky. V tomto článku se na ně zaměříme. Dozvíte se, jak se tělíska dělí, jak fungují, pro koho jsou vhodná a také kdy je ideální jejich zavedení. Provedeme vás veškerou problematikou nitroděložních tělísek a pokud váháte, pomůžeme vám se rozhodnout, zda do toho jít, či nikoliv.
Jíst zdravě a prospět svému zdraví - to je hlavní úkol mnohých z nás. Dnes si stále více lidí uvědomuje fakt, že zdraví máme jenom jedno a že ho můžeme podpořit (nebo také zcela zruinovat) tím, co jíme. Pokud do jídelníčku zařadíte pečivo či smažené pokrmy, budete se cítit unavení a zdraví začne skomírat.
Villa on the rocks je název rezidence v regionu Bandol ve Francii. Stavba obklopená zelení zaujme hlavně bazénem, skrze který koukáte přímo do domu. Můžete se tu ubytovat i vy.
Pokud jste nadšený cestovatel, a soustavně pracující člověk, pak asi jako každý bojujete s omezenými dny na dovolenou. Jak ale najít kompromis - tedy cestovat, a přitom si neplácat v práci volno? Řešením mohou být víkendové pobyty a my jsme si pro tentokrát vybrali jedno lákavé místo – evropské lákadlo v podobě Londýna. Co navštívit v Londýně, když nemáte moc času?
Upřímně, matky jsou opravdové hrdinky, které zvládají nekonečný kolotoč povinností. V našem nejnovějším článku se zaměřujeme na příběh jedné takové matky, která je na všechno sama – od každodenních povinností po přípravy na vánoce. Její děti zlobí, nechtějí do školy, a ona si uvědomuje, že potřebuje odpočinek. Co se stane, když se rozhodne strávit víkend v luxusním rezortu? Přečtěte si náš článek, který nahlíží do světa této matky, plný nečekaných zvratů, humorných momentů a možná i inspirace pro všechny, kdo znají výzvy mateřství.
Rouška se rychle stala přirozenou součástí našeho života. Pojďte si ukrátit chvíli a podívat se, kdo nám to o ní pěje oslavné, inspirativní, ale i dekadentní songy.
Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.
Přemýšlíte nad různými formami pracovních poměrů a přemýšlíte, zda by práce na poloviční úvazek byla pro vás výhodná? Náš článek "Druhy pracovního poměru: Vyplatí se pracovat na poloviční úvazek?" se věnuje této otázce s důrazem na různé druhy pracovních poměrů a výhody či nevýhody práce na částečný úvazek. Přinášíme vám ucelený pohled na možnosti, které máte k dispozici, a zaměřujeme se na to, zda flexibilní pracovní doba může přinést vyváženější životní styl. Připojte se k nám a najděte odpovědi na otázky ohledně pracovního nasazení a jeho vlivu na váš každodenní život.
Spousta lidí si čas od času zpříjemní potemnělé večery tím, že zapálí vonné svíčky. Patříte k nim i vy? V tom případě je dobré se seznámit s riziky, které tato záliba přináší. Čemu všemu jdete naproti s každým zažehnutým plamínkem?
Tankování paliva na čerpací stanici je pro většinu z nás banální úkon. I tak jsou ale mezi námi ženy, které vypadají, že to za ně doposud dělal jen manžel. Ztracené řidičce přijde na pomoc i spolujezdkyně, která je ovšem také s rozumem úplně v koncích. Podívejte se, vážně to stojí za to!
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?

Výběr článků

Během akce Beach for Disney Sand Magic 2018 vyrostly na pláži nizozemského Oostende obrovské skulptury z písku. Oslavily tak 90 let od vzniku Mickey Mouse, ikonické postavičky studia Disney. Díla z písku představují jednotlivé pohádky, ale dominantou je kouzelný hrad, který má společnost v logu.
Retro nábytek je v módě a vintage je stále skloňované slovo. Retro nábytek má své kouzlo, které nás přenese do jiných časů. Uvažovali jste ale i o kouzlu retro zvuku?
Každý, kdo umí perfektně druhý jazyk, vám řekne, že nejlepší metodou, jak se ho naučit, je cestovat a žít v zahraničí. Ne každý k tomu má však vytvořené podmínky. Někomu chybí odvaha, jinému peníze a někdo zkrátka hledá jiné cesty.

Nepřehlédněte

Užijte si sport i jiné formy aktivní relaxace v celkové fyzické kondici díky doplňkům stravy na podporu svalů a kloubů. Zasoutěžit si o ně můžete právě teď!
Opravdu to není problém jen nás, obyčejných smrtelníků. I celebrity mají občas problémy s váhovými výkyvy, jen mají tu smůlu, že jsou všem na očích. A tak se musejí vypořádat nejen se změnou velikosti oblečení, ale i s komentáři fanoušků. A ne vždy je to příjemné.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek