Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Jíte dostatek mrkve, sladkých brambor, paprik, brokolice, vajec a lososa? Pokud je vaše odpověď záporná, žádný div, že vás vaše vlasy dohánějí doslova k šílenství. Čím dalším se na jejich stavu a vzhledu dá chutně „zapracovat“?
Jídelníček pro krásné vlasy
zdroj: 123RF.com

29. 05. 2018

29. 05. 2018

Ztráta lesku, nadměrné vypadávání, suchost, lámavost, zoufale pomalý růst… Problémů s vlasy existuje celá řada. Máte nějaký na krku, respektive na hlavě, i vy? Možná je to proto, že ve vašem jídelníčku chybí určité vitaminy, jež mají kondici hřívy „pod palcem“. Na které konkrétně je třeba se zaměřit, aby bylo po starostech? Tyhle slibují ty nejlepší výsledky!

Vitamin A, dodavatel hydratace

Že „áčko“ je dobré jenom pro oči? Ale kdepak, rovněž ho ocení nejen imunitní systém, ale i vlasy, protože pomáhá při výrobě kožního mazu, tudíž do značné míry zabraňuje jejich vysušování a lámavosti. Doporučujeme soustředit svou pozornost k mrkvi, melounu, broskvím, sladkým bramborám nebo špenátu. Tyto potraviny vitaminem A doslova překypují, takže uděláte jen dobře, když je pozvete do své kuchyně.

Vitamin C, spolehlivý posilovač

O tomto vitaminu se hodně mluví v souvislosti s posílením obranyschopnosti a sníženém riziku infekcí. Jenže pozor, on bojuje i na jiných frontách – stimuluje produkci kolagenu, proto korunu krásy posiluje, zachovává její vitalitu a zaceluje rozdvojené konečky. Bohatou zásobárnou „céčkového“  pomocníka jsou kromě citrusových plodů i papriky, jahody, ananas a brokolice. Nezapomeňte si tedy všechny zachránce připsat na nákupní seznam…

Vitamin D, podporovatel růstu

Vzhledem k tomu, že „déčko“ je klíčové pro zdraví vlasových folikul, jeho nedostatek vede k nadměrnému vypadávání a samozřejmě i k pomalému růstu. Jako první pomoc a možnost navýšení jeho hladinky se jeví zvýšená konzumace lososa, sardinek, červeného masa, vajec, droždí, žampionů a hovězích jater. Nutno dodat, že parádním zdrojem vitaminu D je také slunce. Už po deseti minutách vystavování se hřejivým paprskům se zmíněná živina totiž začíná samovolně „vyrábět“.

Vitamin B3, tajemství dech beroucího lesku

Niacin, také známý jako vitamin B3 nebo kyselina nikotinová, je sice méně známá látka, nicméně v kondici i vzhledu hřívy hraje skutečně důležitou roli. Jelikož podporuje krevní oběh, dodává potřebný kyslík i výživu přímo do vlasových kořínků, čímž zvyšuje lesk, omezuje vypadávání a významně urychluje růst. Kde ho hledat? Sázkou na jistotu je kvalitní černé pečivo, fazole, hrách, pšeničné klíčky, arašídy nebo droždí.

K TÉMATU  Bavlna, krajka, kůže… Jak muži reagují na spodní prádlo?

A čím potíže s vlasy „řešíte“ vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Proč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst

Módní hity pro letošní léto. Vede růžová a bláznivé potisky!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Každý druhý zažil během některé své dovolené zažívací potíže. V této souvislosti se častěji mluví o cestovatelském průjmu, ovšem i druhý extrém dokáže dovolenou pokazit. Zácpa umí vystavit stopku všem radostem. Čekáte a ono nic. Jste stále více nafouklí, bolí vás břicho a může se dostavit i malátnost. Pokud k ní máte sklony, tak svému zažívání pomozte.
Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!
V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
V dnešní době mnoho z nás hledá způsoby, jak se zbavit stresu a o své tělo se řádně starat během rušného života. Často kvůli tomu pátráme na sociálních sítích po osobách, které by nás inspirovaly a my nechali jimi (ne)vědomě ovlivnit náš životní styl. Chceme vědět, jak zdravě žít, nechat se vést nebo poznat nepoznané.
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek