Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Jíte dostatek mrkve, sladkých brambor, paprik, brokolice, vajec a lososa? Pokud je vaše odpověď záporná, žádný div, že vás vaše vlasy dohánějí doslova k šílenství. Čím dalším se na jejich stavu a vzhledu dá chutně „zapracovat“?
Jídelníček pro krásné vlasy
zdroj: 123RF.com

29. 05. 2018

29. 05. 2018

Ztráta lesku, nadměrné vypadávání, suchost, lámavost, zoufale pomalý růst… Problémů s vlasy existuje celá řada. Máte nějaký na krku, respektive na hlavě, i vy? Možná je to proto, že ve vašem jídelníčku chybí určité vitaminy, jež mají kondici hřívy „pod palcem“. Na které konkrétně je třeba se zaměřit, aby bylo po starostech? Tyhle slibují ty nejlepší výsledky!

Vitamin A, dodavatel hydratace

Že „áčko“ je dobré jenom pro oči? Ale kdepak, rovněž ho ocení nejen imunitní systém, ale i vlasy, protože pomáhá při výrobě kožního mazu, tudíž do značné míry zabraňuje jejich vysušování a lámavosti. Doporučujeme soustředit svou pozornost k mrkvi, melounu, broskvím, sladkým bramborám nebo špenátu. Tyto potraviny vitaminem A doslova překypují, takže uděláte jen dobře, když je pozvete do své kuchyně.

Vitamin C, spolehlivý posilovač

O tomto vitaminu se hodně mluví v souvislosti s posílením obranyschopnosti a sníženém riziku infekcí. Jenže pozor, on bojuje i na jiných frontách – stimuluje produkci kolagenu, proto korunu krásy posiluje, zachovává její vitalitu a zaceluje rozdvojené konečky. Bohatou zásobárnou „céčkového“  pomocníka jsou kromě citrusových plodů i papriky, jahody, ananas a brokolice. Nezapomeňte si tedy všechny zachránce připsat na nákupní seznam…

Vitamin D, podporovatel růstu

Vzhledem k tomu, že „déčko“ je klíčové pro zdraví vlasových folikul, jeho nedostatek vede k nadměrnému vypadávání a samozřejmě i k pomalému růstu. Jako první pomoc a možnost navýšení jeho hladinky se jeví zvýšená konzumace lososa, sardinek, červeného masa, vajec, droždí, žampionů a hovězích jater. Nutno dodat, že parádním zdrojem vitaminu D je také slunce. Už po deseti minutách vystavování se hřejivým paprskům se zmíněná živina totiž začíná samovolně „vyrábět“.

Vitamin B3, tajemství dech beroucího lesku

Niacin, také známý jako vitamin B3 nebo kyselina nikotinová, je sice méně známá látka, nicméně v kondici i vzhledu hřívy hraje skutečně důležitou roli. Jelikož podporuje krevní oběh, dodává potřebný kyslík i výživu přímo do vlasových kořínků, čímž zvyšuje lesk, omezuje vypadávání a významně urychluje růst. Kde ho hledat? Sázkou na jistotu je kvalitní černé pečivo, fazole, hrách, pšeničné klíčky, arašídy nebo droždí.

K TÉMATU  V hlavní roli prodloužení vlasů. Na kterou metodu vsadit?

A čím potíže s vlasy „řešíte“ vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Proč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst

Módní hity pro letošní léto. Vede růžová a bláznivé potisky!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Člověku to nedá, aby si toho nevšiml – je to tu už od začátku října, kdy se v obchodech objevuje první vánoční výzdoba, prohnaně proložená figurkami Mikulášů, čertů a andělů. V trafice se začínají objevovat svépomocné kuchařské časopisy, ze kterých se na člověka smějí pusinky, úly a kuličky, a než se nadějeme, máme tady plný frontální útok na peněženku a první signální soustavu. A co uděláme?
Rostliny nerozeznávají čtyři roční období jako my lidé, ale pouze dvě. Ovšem od podzimu až do jara mají pokojové rostliny období takzvaného vegetativního klidu. Je chladno a brzy se stmívá, proto rostlinky přestávají tak rychle růst a kvést a prožívají zimní spánek.

Nepřehlédněte

Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek