Pátek , 27. 05. 2022

Valdemar

Jak se starat o jizvy po akné a mít zase krásnou pleť?

V každém věku se ženám nebo mužům může na obličeji objevit akné. Mnozí to pak snášejí s velkou nelibostí a o to hůř jim je, pokud po akné na pokožce zůstanou jizvy, které jsou důsledkem jeho nesprávné nebo předčasné léčby.
jizvy po akné
Jak bojovat s jizvami po akné? (Foto: 123RF)

12. 11. 2021

Někteří jizvy po akné považují za sympatické, jiní se jich chtějí za každou cenu zbavit. K odstranění jizev vede mnoho cest a často je nutné vyzkoušet několik z nich, dokud nedojdete úspěchu. Mnozí mluví přímo o komplexní terapii. Jak to tedy s jizvami po akné je doopravdy a můžete se jich zbavit i vy?

Jak se jizvy objevují?

Akné je běžné kožní onemocnění, které postihuje asi 80 % lidí ve věku od 11 do 30 let. Jizvy po akné jsou bohužel poměrně častým jevem, který znepokojuje ženy s mastnou a problémovou pletí. Objevují se nejčastěji kvůli tomu, že je léčba akné provedená nevhodně a péče o pokožku nebyla v období výskytu akné pečlivá.

Výsledkem je, že se reliéf obličeje stává nerovnoměrným, s malými důlky. Nikdy si však nevyčítejte, že byste se o pokožku snad nestarali správně. Akné je velice komplexní záležitost a je dost možné, že jste dělali vše, co jste mohli, avšak akné se nezhojilo správně.

Metod záchrany je hned několik

Pokud se podíváme na to, kolik cest vede k odstranění jizev po akné, napadne nás jako první, že se určitě jedná o hodně palčivý problém. Akné trápí obrovskou část populace, a tak mnoho farmaceutických firem řeší, jak lidem od jizev pomoci. Problémem je, že ne každá metoda slaví u každého úspěch. K léčbě jizev po akné se obvykle používá několik metod:

  • Krémy a masti – odlupují vrchní vrstvu pokožky a brání růstu buněk pojivové tkáně.
  • Mezoterapie (jehličkování) – koktejly vitamínů, aminokyselin a kyseliny hyaluronové vyplňují volné prostory v pokožce a vytvářejí rovnoměrný vzhled.
  • Chemický peeling – dermatolog aplikuje na kůži chemický roztok, jehož výsledkem je tvorba regenerované pokožky.
  • Dermabraze – tento postup se provádí mechanickým škrábáním povrchové vrstvy pokožky.
  • Laserová terapie – obsahuje několik metod, přičemž všechny jsou považované za nejúčinnější pro léčbu jizev po akné.
K TÉMATUVůně dělá člověka. Jak si vybrat ten správný parfém?

Jak postupovat?

V prvé řadě se poraďte se svým dermatologem, který vám poradí ze všech nejlépe. Nehrňte se do první léčby jizev, na kterou narazíte. Je nutné dobře stanovit, která z metod bude nejvhodnější pro vás a váš typ pleti.

Rovněž je důležité mít realistická očekávání, čeho lze dosáhnout pomocí kosmetických ošetření. I když terapie může určitě zlepšit vzhled vašich jizev, nemůže vás jich úplně zbavit. Může se také stát, že vám váš lékař doporučí více než jeden typ léčby, v závislosti na vašich potřebách.

Je možné odstranit akné doma?

Odborníci jsou ve svém názoru jednotní: zbavit se akné doma je nemožné. Ale riziko poškození kůže v důsledku takového amatérského výkonu je velmi vysoké. Pokud se vám hned nechce k lékaři, zkuste kontaktovat svou kosmetičku, která vaši pleť vyčistí a dá i několik rad, jak se o ni správně starat.

Někteří kosmetologové s klienty s jizvami po akné mají bohaté zkušenost a dovedou vám zdatně poradit. Zeptejte se ve svém okolí, jistě vám někdo poradí, jelikož podobné problémy řeší nemalé procento lidí.

Pokud se vám akné teprve objevilo

Pamatujte na jedno: vždy je mnohem snazší vzniku jizev zabránit, než je odstranit. Tudíž, pokud momentálně akné trpíte, neváhejte a navštivte oborníka, který vás seznámí se situací a poradí vám, jak nejlépe jednat, abyste vzniku jizev předešli. Taková návštěva se rozhodně vyplatí, pokud nechcete řešit problém, který může poté následovat.

Přejeme vám hodně zdaru!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak hydratovat pokožku? Možností je vícero

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přemýšlíte o zajímavém prvku do ložnice nebo obývacího pokoje? Stoličky a taburety nejen, že dobře vypadají, ale jsou také naprosto univerzální. Slouží jak k samotnému sezení, tak i jako opěrka pro vaše unavené nohy při posezení v sedačce nebo křesle u televize. Využití najdou také v předsíni jako sedátko při obouvání. Stoličky i taburety lze dnes koupit téměř v jakékoli designové podobě.
Teplákové soupravy rozdělují lidi do dvou skupin. Na ty, kteří na ně nedají dopustit a nosí je během celého roku. A na ty, kteří se jim vyhýbají. Soupravy jsou pohodlné a vypadají velmi dobře. Pokud patříte do druhé skupiny, měli byste jim dát aspoň jednu šanci. Uvidíte, že nebudete litovat.
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.

Nepřehlédněte

Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek