Neděle , 29. 01. 2023

Zdislava

8 největších mýtů o celulitidě, které nás provázejí celý život

Celulitidu má řada žen. Dokonce možná existujte víc těch, které ji mají než těch, které mají to štěstí a celulitidou obdařeny nejsou. A stejně jako trápí ženy, tak ani muži leckdy celulitidě neuniknou. A proto si nyní připomeneme největší a nejčastější mýty, které o celulitidě kolují a připojíme pár rad, jak se jí zbavit.
celulitidě
Jaké jsou nejčastější mýty o celulitidě, které slýcháme na každém rohu?

30. 08. 2022

Mýtus č. 1: Jen ženy trpí celulitidou

První mýtus o celulitidě jsme vyvrátili již v úvodu. Skutečně je tomu tak, že celulitida postihuje i muže, jen ne tak často jako ženy, a také mnohem méně mužům vadí. Když už ji muž má, neřeší ji. Dokonce mnohé výzkumy ukázaly, že jen jeden ze tří mužů si všimne, že celulitidu vůbec má. Když má ale celulitidu žena, leckdy se bojí svléknout do plavek. Přitom je to naprosto zbytečné a není za co se stydět. Každá žena je jiná a můžeme za to jenom děkovat.

Mýtus č. 2: Když zhubneme, celulitida zmizí

Pak je ale otázkou, proč i velmi štíhlé ženy trpí celulitidou. Jak to tedy s tím hubnutím je? Samozřejmě jde o naprostý nesmysl. Když zhubnete, sama od sebe celulitida stejně nezmizí. Naopak se po velmi rychlém shození kil může ještě zhoršit. Jakmile zhubnete rychle, narušíte tím elasticitu kůže. Ta se nestihne rychle přizpůsobit vašemu aktuálnímu tělu a celulitida je na světě.

ženy
Celulitida sama od sebe nezmizí. Občas je veškerý boj marný.

Mýtus č. 3: Pomůže liposukce

A jsme zase u toho. Když si z těla necháme odsát přebytečný tuk, skutečně celulitida jen tak zmizí? Samozřejmě že ne. Opět většinou platí, že po liposukci se celulitida může naopak zhoršit. Některé výzkumy ale poukazují na to, že když budete vhodně kombinovat ultrazvukové liposukce a lymfatické masáže, pak skutečně může celulitida ustoupit.

Mýtus č. 4: Krém proti celulitidě všechny problémy vyřeší

Ale krémy neumí zázraky. Po omlazujícím krému také nebudete vypadat o dvacet let mladší. Možná vám vyhladí drobné vrásky, je-li krém skutečně kvalitní, ale výrazný rozdíl stejně nepoznáte. Je to ve většině případů jen reklamní trik. A pokud se skutečně díky takovým krémům cítíte mladší, pak se tomu říká placebo efekt. S krémy proti celulitidě je to stejné. Ani nechutně vysoká cena za takový krém vám nezaručí, že se celulitidy zbavíte. Zato budete o něco chudší. O dost chudší.

K TÉMATU  Cvičení jde s hudbou lépe. To je vědecky dokázáno

Mýtus č. 5: Kardio cvičení s celulitidou zatočí

To je také mýtus o celulitidě, ale jenom částečný. Samotné kardio cvičení vás celulitidy rovněž nezbaví. K tomu je zapotřebí dodržovat i další zásady, které si upřesníme níže. Jedno vám ale můžeme prozradit hned. Aby mělo kardio cvičení na vaši celulitidu pozitivní vliv, je zapotřebí ho doplnit také silovým cvičením.

cvičení
Kardio není lék na všechno.

Mýtus č. 6: Celulitidu způsobuje zadržená voda v těle

Nezpůsobuje. Celulitidu způsobují lymfatické změny a také neschopnost vašeho těla zbavovat se odpadních látek, jež se usazují v tukových buňkách, nacházejících se těsně pod kůží. Na zadržování vody v těle proto celulitidu neházejte.

Mýtus č. 7: Po opalování celulitida zmizí

Další častý mýtus o celulitidě. Možná vám připadá, že když se opálíte, celulitida je rázem pryč, ale pravdou je, že je jen méně viditelná, schovaná za opálení. To ale zase brzy zmizí a vy budete tam, kde jste byla předtím. Takže vám nezbývá nic jiného, než si zaplatit další týdenní dovolenou u moře nebo v soláriu, anebo hledat příčinu vaší celulitidy někde úplně jinde.

Mýtus č. 8: Jakmile se celulitidy zbavím, už nikdy se nevrátí

Tomu se také zbývá jenom zasmát. Celulitida se může vrátit kdykoliv a nejčastěji se vrací tehdy, když to nejméně čekáte. Celulitidu totiž máte danou nejenom geneticky, ale je podmíněna i mnoha jinými faktory, o nichž si nyní už konečně něco povíme.

pokožka
Krémy vám zajistí pružnost pokožky, ale nejsou všelék na celulitidu.

Jak bojovat proti celulitidě?

Celulitida je boj na celý život, ale když budete dodržovat následující know-how, podaří se vám ji zredukovat na minimum nebo zcela zmizí.

Zdravý jídelníček

Ten je ze všeho nejdůležitější. Dopřávejte si pravidelně stravu bohatou na vlákninu. Naopak potraviny s vysokým množstvím soli a tuků vznik celulitidy podporují.

Pravidelný pohyb

V ideálním případě třikrát týdně cvičíte nějaké kardio cvičení, například běháhí, rychlochůze, plavání nebo jízda na kole, a to doplníte silovým sportem, tedy posilováním partií, na nichž celulitidu máte. Jistě vám ale neuškodí pravidelné posilování celého těla.

K TÉMATU  6 zásad, jak mít ještě krásnější pleť než doposud

Pitný režim

Nestačí pít jenom tehdy, máte-li žízeň. To už je pozdě, vaše tělo je dehydrované, a to je špatně. Začněte den sklenicí vody a nastavte si upozornění na mobilním telefonu, že každých čtyřicet minut minimálně jednu další sklenku vody vypijete. Ideálním množstvím, které bychom denně měli vypít, jsou zhruba dva litry vody. V horkém počasí samozřejmě ještě aspoň o jeden litr více.

Masáže

Dvakrát až třikrát týdně si pokožku promasírujte kvalitním olejíčkem, buď kokosovým, jojobovým nebo speciálně určeným k masáži celého těla. Na internetu nebo v drogerii také seženete různé kartáče a masážní houby, které vám sebemasáž nejenom zpříjemní, ale také vám pomohou se celulitidy aspoň částečně zbavit. A aspoň jednou za měsíc si zajděte na lymfatickou masáž.

Teplá a studená voda

Kdykoliv se půjdete sprchovat, první dvě až tři minuty věnujte pozornost ožehavým partiím tím, že je budete sprchovat střídavě teplou a studenou vodou. Tak se lépe prokrví.

A to znamená bez alkoholu a cigaret. Pokud obojí konzumujete v hojném množství, pak se alespoň zařekněte, že konzumaci alkoholu o polovinu snížíte, to samé platí i v případě kouření.

Kompresní prádlo

Lymfatický systém také podpoří, když budete nosit kompresní punčochy nebo podkolenky.

Čím jsme starší, tím je naše pokožka méně elastická, pružná. Proto se občas musíte smířit s tím, že celulitidy se v jistém věku, máte-li k ní rodinné predispozice, už nezbavíte, respektive ne úplně. Přesto i ve vyšším věku můžete udělat hodně pro to, abyste měla celulitidu jenom nepatrnou. Dodržujte výše zmíněné zásady, vzpomeňte si na nejčastější mýty a jděte vstříc zdravému životnímu stylu s vyváženým jídelníčkem a dostatkem pohybu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Celulitida trápí mnoho žen. Jak vzniká a dá se ,,pomerančové“ kůže vůbec zbavit?

Jak se ženy vnímají v různých etapách svého života?

Zdroje článku:
www.lobey.cz, www.econea.cz, www.aktin.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní hektický způsob života si často vybírá svou daň prostřednictvím bolesti zad, krční páteře, šíje a nepříjemného tlaku v ramenou. Dobrá masáž je v tomto případě více než žádoucí. Nemusíte však nutně do masážního salonu, dobrou masáž se můžete naučit i sami. Poradíme vám hned několik triků, díky nimž se stanete mistrem domácích masáží.
Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.
Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?
„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek