Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

8 největších mýtů o celulitidě, které nás provázejí celý život

Celulitidu má řada žen. Dokonce možná existujte víc těch, které ji mají než těch, které mají to štěstí a celulitidou obdařeny nejsou. A stejně jako trápí ženy, tak ani muži leckdy celulitidě neuniknou. A proto si nyní připomeneme největší a nejčastější mýty, které o celulitidě kolují a připojíme pár rad, jak se jí zbavit.
celulitidě
Jaké jsou nejčastější mýty o celulitidě, které slýcháme na každém rohu?

30. 08. 2022

Mýtus č. 1: Jen ženy trpí celulitidou

První mýtus o celulitidě jsme vyvrátili již v úvodu. Skutečně je tomu tak, že celulitida postihuje i muže, jen ne tak často jako ženy, a také mnohem méně mužům vadí. Když už ji muž má, neřeší ji. Dokonce mnohé výzkumy ukázaly, že jen jeden ze tří mužů si všimne, že celulitidu vůbec má. Když má ale celulitidu žena, leckdy se bojí svléknout do plavek. Přitom je to naprosto zbytečné a není za co se stydět. Každá žena je jiná a můžeme za to jenom děkovat.

Mýtus č. 2: Když zhubneme, celulitida zmizí

Pak je ale otázkou, proč i velmi štíhlé ženy trpí celulitidou. Jak to tedy s tím hubnutím je? Samozřejmě jde o naprostý nesmysl. Když zhubnete, sama od sebe celulitida stejně nezmizí. Naopak se po velmi rychlém shození kil může ještě zhoršit. Jakmile zhubnete rychle, narušíte tím elasticitu kůže. Ta se nestihne rychle přizpůsobit vašemu aktuálnímu tělu a celulitida je na světě.

ženy
Celulitida sama od sebe nezmizí. Občas je veškerý boj marný.

Mýtus č. 3: Pomůže liposukce

A jsme zase u toho. Když si z těla necháme odsát přebytečný tuk, skutečně celulitida jen tak zmizí? Samozřejmě že ne. Opět většinou platí, že po liposukci se celulitida může naopak zhoršit. Některé výzkumy ale poukazují na to, že když budete vhodně kombinovat ultrazvukové liposukce a lymfatické masáže, pak skutečně může celulitida ustoupit.

Mýtus č. 4: Krém proti celulitidě všechny problémy vyřeší

Ale krémy neumí zázraky. Po omlazujícím krému také nebudete vypadat o dvacet let mladší. Možná vám vyhladí drobné vrásky, je-li krém skutečně kvalitní, ale výrazný rozdíl stejně nepoznáte. Je to ve většině případů jen reklamní trik. A pokud se skutečně díky takovým krémům cítíte mladší, pak se tomu říká placebo efekt. S krémy proti celulitidě je to stejné. Ani nechutně vysoká cena za takový krém vám nezaručí, že se celulitidy zbavíte. Zato budete o něco chudší. O dost chudší.

K TÉMATU  Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Tímhle způsobem můžete skvěle nastartovat svůj den

Mýtus č. 5: Kardio cvičení s celulitidou zatočí

To je také mýtus o celulitidě, ale jenom částečný. Samotné kardio cvičení vás celulitidy rovněž nezbaví. K tomu je zapotřebí dodržovat i další zásady, které si upřesníme níže. Jedno vám ale můžeme prozradit hned. Aby mělo kardio cvičení na vaši celulitidu pozitivní vliv, je zapotřebí ho doplnit také silovým cvičením.

cvičení
Kardio není lék na všechno.

Mýtus č. 6: Celulitidu způsobuje zadržená voda v těle

Nezpůsobuje. Celulitidu způsobují lymfatické změny a také neschopnost vašeho těla zbavovat se odpadních látek, jež se usazují v tukových buňkách, nacházejících se těsně pod kůží. Na zadržování vody v těle proto celulitidu neházejte.

Mýtus č. 7: Po opalování celulitida zmizí

Další častý mýtus o celulitidě. Možná vám připadá, že když se opálíte, celulitida je rázem pryč, ale pravdou je, že je jen méně viditelná, schovaná za opálení. To ale zase brzy zmizí a vy budete tam, kde jste byla předtím. Takže vám nezbývá nic jiného, než si zaplatit další týdenní dovolenou u moře nebo v soláriu, anebo hledat příčinu vaší celulitidy někde úplně jinde.

Mýtus č. 8: Jakmile se celulitidy zbavím, už nikdy se nevrátí

Tomu se také zbývá jenom zasmát. Celulitida se může vrátit kdykoliv a nejčastěji se vrací tehdy, když to nejméně čekáte. Celulitidu totiž máte danou nejenom geneticky, ale je podmíněna i mnoha jinými faktory, o nichž si nyní už konečně něco povíme.

pokožka
Krémy vám zajistí pružnost pokožky, ale nejsou všelék na celulitidu.

Jak bojovat proti celulitidě?

Celulitida je boj na celý život, ale když budete dodržovat následující know-how, podaří se vám ji zredukovat na minimum nebo zcela zmizí.

Zdravý jídelníček

Ten je ze všeho nejdůležitější. Dopřávejte si pravidelně stravu bohatou na vlákninu. Naopak potraviny s vysokým množstvím soli a tuků vznik celulitidy podporují.

Pravidelný pohyb

V ideálním případě třikrát týdně cvičíte nějaké kardio cvičení, například běháhí, rychlochůze, plavání nebo jízda na kole, a to doplníte silovým sportem, tedy posilováním partií, na nichž celulitidu máte. Jistě vám ale neuškodí pravidelné posilování celého těla.

K TÉMATU  Hubneme v padesáti. Jak začít?

Pitný režim

Nestačí pít jenom tehdy, máte-li žízeň. To už je pozdě, vaše tělo je dehydrované, a to je špatně. Začněte den sklenicí vody a nastavte si upozornění na mobilním telefonu, že každých čtyřicet minut minimálně jednu další sklenku vody vypijete. Ideálním množstvím, které bychom denně měli vypít, jsou zhruba dva litry vody. V horkém počasí samozřejmě ještě aspoň o jeden litr více.

Masáže

Dvakrát až třikrát týdně si pokožku promasírujte kvalitním olejíčkem, buď kokosovým, jojobovým nebo speciálně určeným k masáži celého těla. Na internetu nebo v drogerii také seženete různé kartáče a masážní houby, které vám sebemasáž nejenom zpříjemní, ale také vám pomohou se celulitidy aspoň částečně zbavit. A aspoň jednou za měsíc si zajděte na lymfatickou masáž.

Teplá a studená voda

Kdykoliv se půjdete sprchovat, první dvě až tři minuty věnujte pozornost ožehavým partiím tím, že je budete sprchovat střídavě teplou a studenou vodou. Tak se lépe prokrví.

A to znamená bez alkoholu a cigaret. Pokud obojí konzumujete v hojném množství, pak se alespoň zařekněte, že konzumaci alkoholu o polovinu snížíte, to samé platí i v případě kouření.

Kompresní prádlo

Lymfatický systém také podpoří, když budete nosit kompresní punčochy nebo podkolenky.

Čím jsme starší, tím je naše pokožka méně elastická, pružná. Proto se občas musíte smířit s tím, že celulitidy se v jistém věku, máte-li k ní rodinné predispozice, už nezbavíte, respektive ne úplně. Přesto i ve vyšším věku můžete udělat hodně pro to, abyste měla celulitidu jenom nepatrnou. Dodržujte výše zmíněné zásady, vzpomeňte si na nejčastější mýty a jděte vstříc zdravému životnímu stylu s vyváženým jídelníčkem a dostatkem pohybu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Celulitida trápí mnoho žen. Jak vzniká a dá se ,,pomerančové“ kůže vůbec zbavit?

Jak se ženy vnímají v různých etapách svého života?

Zdroje článku:
www.lobey.cz, www.econea.cz, www.aktin.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.
Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
Zápach z pračky dokáže pořádně znepříjemnit život. Kromě toho, že se šíří po celé koupelně, může zasáhnout i prádlo. Příčin může být víc, ale většinou je problém přímo v pračce. Máme proto pro vás pár tipů, které vám pomohou udržet pračku ve skvělé kondici.
Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.
Neustálé převalování, polštáře na uších, probděné noci, špunty v uších. Přijde vám to povědomé? Pak právě váš partner nebo partnerka chrápe. Nemusíte se obávat toho, že byste v tom byli sami. Najde se mezi námi vícero lidí, kteří se ptají na jednu otázku, a sice jak se zbavit chrápání, které nám nedá v noci spát?
Konec školního roku a rozdávání vysvědčení je náročnou dobou pro pracovníky linek bezpečí, kteří vyřizují telefonáty od dětí, které se bojí přijít domů. Do jejich hledání se také musí často zapojit i policie. Čas od času přijde i smutek, když se dítě domnívá, že špatným vysvědčením končí jeho životní čas. Nenechte se zaskočit jedním školním výsledkem. Jde přece o dítě, které milujete.
Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.
Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.
Hnědé uhlí, známé pro své využití v domácích a průmyslových kotlích, je pro mnohé z nás klíčem k útulnému a teplému domovu během chladných měsíců. A výběr správného paliva je důležitý nejen pro váš rodinný rozpočet, ale i pro celkovou efektivitu vytápění a ochranu životního prostředí.
Léto je tady a v rámci jakéhosi odlehčení účesů možná nejednoho z nás napadlo, že zrovna teď přišel čas na změnu. Jestli rádi jdete vstříc novým trendům, pak nepřehlédněte svěží účes wixie, který je plný života, energie a mladistvého stylu. Pokud se chcete cítit jako hvězda a dodat své image ten správný šmrnc, bude právě wixie sázkou na jistotu. Komu sluší, jak ho nosit a v čem je charakteristický? Odhalte jeho tajemství.

Nepřehlédněte

Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek