Úterý , 04. 10. 2022

František

8 největších mýtů o celulitidě, které nás provázejí celý život

Celulitidu má řada žen. Dokonce možná existujte víc těch, které ji mají než těch, které mají to štěstí a celulitidou obdařeny nejsou. A stejně jako trápí ženy, tak ani muži leckdy celulitidě neuniknou. A proto si nyní připomeneme největší a nejčastější mýty, které o celulitidě kolují a připojíme pár rad, jak se jí zbavit.
celulitidě
Jaké jsou nejčastější mýty o celulitidě, které slýcháme na každém rohu?

30. 08. 2022

Mýtus č. 1: Jen ženy trpí celulitidou

První mýtus o celulitidě jsme vyvrátili již v úvodu. Skutečně je tomu tak, že celulitida postihuje i muže, jen ne tak často jako ženy, a také mnohem méně mužům vadí. Když už ji muž má, neřeší ji. Dokonce mnohé výzkumy ukázaly, že jen jeden ze tří mužů si všimne, že celulitidu vůbec má. Když má ale celulitidu žena, leckdy se bojí svléknout do plavek. Přitom je to naprosto zbytečné a není za co se stydět. Každá žena je jiná a můžeme za to jenom děkovat.

Mýtus č. 2: Když zhubneme, celulitida zmizí

Pak je ale otázkou, proč i velmi štíhlé ženy trpí celulitidou. Jak to tedy s tím hubnutím je? Samozřejmě jde o naprostý nesmysl. Když zhubnete, sama od sebe celulitida stejně nezmizí. Naopak se po velmi rychlém shození kil může ještě zhoršit. Jakmile zhubnete rychle, narušíte tím elasticitu kůže. Ta se nestihne rychle přizpůsobit vašemu aktuálnímu tělu a celulitida je na světě.

ženy
Celulitida sama od sebe nezmizí. Občas je veškerý boj marný.

Mýtus č. 3: Pomůže liposukce

A jsme zase u toho. Když si z těla necháme odsát přebytečný tuk, skutečně celulitida jen tak zmizí? Samozřejmě že ne. Opět většinou platí, že po liposukci se celulitida může naopak zhoršit. Některé výzkumy ale poukazují na to, že když budete vhodně kombinovat ultrazvukové liposukce a lymfatické masáže, pak skutečně může celulitida ustoupit.

Mýtus č. 4: Krém proti celulitidě všechny problémy vyřeší

Ale krémy neumí zázraky. Po omlazujícím krému také nebudete vypadat o dvacet let mladší. Možná vám vyhladí drobné vrásky, je-li krém skutečně kvalitní, ale výrazný rozdíl stejně nepoznáte. Je to ve většině případů jen reklamní trik. A pokud se skutečně díky takovým krémům cítíte mladší, pak se tomu říká placebo efekt. S krémy proti celulitidě je to stejné. Ani nechutně vysoká cena za takový krém vám nezaručí, že se celulitidy zbavíte. Zato budete o něco chudší. O dost chudší.

K TÉMATU  Strašák jménem vysoký cholesterol. Které zdravotní problémy přináší a jak jeho hladinu snížit?

Mýtus č. 5: Kardio cvičení s celulitidou zatočí

To je také mýtus o celulitidě, ale jenom částečný. Samotné kardio cvičení vás celulitidy rovněž nezbaví. K tomu je zapotřebí dodržovat i další zásady, které si upřesníme níže. Jedno vám ale můžeme prozradit hned. Aby mělo kardio cvičení na vaši celulitidu pozitivní vliv, je zapotřebí ho doplnit také silovým cvičením.

cvičení
Kardio není lék na všechno.

Mýtus č. 6: Celulitidu způsobuje zadržená voda v těle

Nezpůsobuje. Celulitidu způsobují lymfatické změny a také neschopnost vašeho těla zbavovat se odpadních látek, jež se usazují v tukových buňkách, nacházejících se těsně pod kůží. Na zadržování vody v těle proto celulitidu neházejte.

Mýtus č. 7: Po opalování celulitida zmizí

Další častý mýtus o celulitidě. Možná vám připadá, že když se opálíte, celulitida je rázem pryč, ale pravdou je, že je jen méně viditelná, schovaná za opálení. To ale zase brzy zmizí a vy budete tam, kde jste byla předtím. Takže vám nezbývá nic jiného, než si zaplatit další týdenní dovolenou u moře nebo v soláriu, anebo hledat příčinu vaší celulitidy někde úplně jinde.

Mýtus č. 8: Jakmile se celulitidy zbavím, už nikdy se nevrátí

Tomu se také zbývá jenom zasmát. Celulitida se může vrátit kdykoliv a nejčastěji se vrací tehdy, když to nejméně čekáte. Celulitidu totiž máte danou nejenom geneticky, ale je podmíněna i mnoha jinými faktory, o nichž si nyní už konečně něco povíme.

pokožka
Krémy vám zajistí pružnost pokožky, ale nejsou všelék na celulitidu.

Jak bojovat proti celulitidě?

Celulitida je boj na celý život, ale když budete dodržovat následující know-how, podaří se vám ji zredukovat na minimum nebo zcela zmizí.

Zdravý jídelníček

Ten je ze všeho nejdůležitější. Dopřávejte si pravidelně stravu bohatou na vlákninu. Naopak potraviny s vysokým množstvím soli a tuků vznik celulitidy podporují.

Pravidelný pohyb

V ideálním případě třikrát týdně cvičíte nějaké kardio cvičení, například běháhí, rychlochůze, plavání nebo jízda na kole, a to doplníte silovým sportem, tedy posilováním partií, na nichž celulitidu máte. Jistě vám ale neuškodí pravidelné posilování celého těla.

K TÉMATU  Dermaplaning: Vše, co byste o něm měli vědět

Pitný režim

Nestačí pít jenom tehdy, máte-li žízeň. To už je pozdě, vaše tělo je dehydrované, a to je špatně. Začněte den sklenicí vody a nastavte si upozornění na mobilním telefonu, že každých čtyřicet minut minimálně jednu další sklenku vody vypijete. Ideálním množstvím, které bychom denně měli vypít, jsou zhruba dva litry vody. V horkém počasí samozřejmě ještě aspoň o jeden litr více.

Masáže

Dvakrát až třikrát týdně si pokožku promasírujte kvalitním olejíčkem, buď kokosovým, jojobovým nebo speciálně určeným k masáži celého těla. Na internetu nebo v drogerii také seženete různé kartáče a masážní houby, které vám sebemasáž nejenom zpříjemní, ale také vám pomohou se celulitidy aspoň částečně zbavit. A aspoň jednou za měsíc si zajděte na lymfatickou masáž.

Teplá a studená voda

Kdykoliv se půjdete sprchovat, první dvě až tři minuty věnujte pozornost ožehavým partiím tím, že je budete sprchovat střídavě teplou a studenou vodou. Tak se lépe prokrví.

A to znamená bez alkoholu a cigaret. Pokud obojí konzumujete v hojném množství, pak se alespoň zařekněte, že konzumaci alkoholu o polovinu snížíte, to samé platí i v případě kouření.

Kompresní prádlo

Lymfatický systém také podpoří, když budete nosit kompresní punčochy nebo podkolenky.

Čím jsme starší, tím je naše pokožka méně elastická, pružná. Proto se občas musíte smířit s tím, že celulitidy se v jistém věku, máte-li k ní rodinné predispozice, už nezbavíte, respektive ne úplně. Přesto i ve vyšším věku můžete udělat hodně pro to, abyste měla celulitidu jenom nepatrnou. Dodržujte výše zmíněné zásady, vzpomeňte si na nejčastější mýty a jděte vstříc zdravému životnímu stylu s vyváženým jídelníčkem a dostatkem pohybu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Celulitida trápí mnoho žen. Jak vzniká a dá se ,,pomerančové“ kůže vůbec zbavit?

Jak se ženy vnímají v různých etapách svého života?

Zdroje článku:
www.lobey.cz, www.econea.cz, www.aktin.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.
Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 

Nepřehlédněte

Není žádným tajemstvím, že snídaně je naprostý základ. Poctivá snídaně je zároveň nejdůležitějším jídlem dne, což je o důvod víc, proč bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Chutné jídlo vám po ránu zajistí potěšení (a není nic lepšího, než začínat den s radostí). Pokud navíc snídani převlečete do zdravého kabátu, prospějete tím své postavě i celkovému zdraví. Jaké dobroty si tedy po ránu nachystat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek