Pátek , 30. 09. 2022

Michal

Mám tři děti, které hlídá expřítel. Chodím do práce i na večírky. Nejsem dobrá matka? Co si o tom myslí společnost?

Jak vlastně zní definice dobré mámy? Je být matkou povolání ženy a má snad zapomenout na svůj vlastní život a na své ambice? Přečtěte si příběh Katky, která má tři děti, které vychovává sama. Našla si práci snů. Když se jí začalo dařit, okolí ji odsoudilo. Co si o tom myslíte vy?
spatna matka
Zdroj: 123RF.com

11. 12. 2018

Není to tak dlouho, kdy jsem zůstala se třemi dětmi sama. Výživné ne nijak veliké, rodičovský příspěvek minimální a na sociální dávky nemáte nárok. Ale platit nájem se musí. Tak jsem se rozhodla, že začnu pracovat. A to i přesto, že nejmladší ratolesti byl rok. V tu chvíli jsem se automaticky pro okolí stala na okamžik obdivovanou. Ovšem pouze do té doby, než se mi začalo dařit.

Nesnadný výběr povolání matek

Samy víte, jak těžké je vybrat povolání, které by mi umožnilo starat se o děti a zároveň pracovat. Nakonec zvítězilo psaní. Nebudu popisovat peripetie a úskalí, které mou práci provázely, ale se změnou životního stylu přišlo zvýšení sebevědomí, spousta nových známých a v neposlední řadě sem tam pracovní setkání, večírek.

Děti pomáhá hlídat ex se svou přítelkyní

Problém s hlídáním dětí jsem vyřešila rychle. Zavolala jsem ex a jeho přítelkyni a oni ochotně souhlasili, že děti pohlídají i v týdnu a v noci. Ač dříve byly hádky, vyšli mi vstříc. Měla jsem radost, že o děti je dobře postaráno, že staré spory jsou pryč a celkově se vše v rodině uklidnilo.

Sobecká matka se baví

Panečku, to jsem si dala. Najednou jsem byla pro mé okolí sobecká matka, která jede pracovně na večírek, a ještě si dovolí se tam bavit, zatímco chudinky děti jsou u otce a jeho přítelkyně, která je úplně mimo. A jak já tohle můžu dopustit? Proč se radši na tuhle práci nevykašlu a nejdu pracovat do obchoďáku za kasu?

Víte proč?

Protože mou práci dělám ráda. Přináší mi uspokojení. Dobře mě živí a nemusím chodit na večírky každý den, jako bych musela sedět za kasou. A taky, moje děti mě vidí šťastnou, vyrovnanou a jsou na mě patřičně pyšné.

K TÉMATU  50 matek s jejich dětmi zpívá píseň proti předsudkům. Všechny spojuje Downův syndrom, se kterým se děti narodily. Tohle vás dojme!

Tak si říkám, je slovo matka snad diagnóza, která je specifická tím, že musím žít jen a jen dětmi a na svůj pracovní a osobní život zapomenout? Anebo naopak, mám v sobě a v dětech živit nenávist vůči ex či snad mám být ráda, že moje děti jsou tam v dobrých rukách?

Co si o tom myslíte vy?

Autor: čtenářka Katka

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V práci blázinec, dovolená vyloučená a jarní prázdniny na krku. Nemoc nebo nedostatek peněz, důvodů, proč nemůžete vyjet s dětmi na jarní prázdniny, může být celá řada. Proto ještě nemusí dítě celý týden sedět doma u televize a tabletu. Zkuste mu připravit tak trochu jiné prázdniny.
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.
PLC House je rodinný dům v argentinském Villa Allende. Byl navržen čistě a lineárně, s ohledem na praktičnost, úspornnost a flexibilitu. Tři ložnice, každá s vlastní koupelnou, prostorný prosklený obývací pokoj s výhledem ven na terasu a vzrostlé stromy. To vše na jednom jediném patře. Není nádherný?
Rozvodovost je v České republice opravdu na vysoké úrovni a za poslední měsíce se počet ukončených manželství ještě znásobil. Karanténu přikazující lidem, aby strávili svůj čas se všemi členy domácnosti zkrátka ne všichni zvládli s lehkostí a bez hádek či řevu. Nový typ onemocnění však není jediný důvod, proč se vztahy rozpadají.  

Nepřehlédněte

Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek