Pátek , 27. 05. 2022

Valdemar

Mám tři děti, které hlídá expřítel. Chodím do práce i na večírky. Nejsem dobrá matka? Co si o tom myslí společnost?

Jak vlastně zní definice dobré mámy? Je být matkou povolání ženy a má snad zapomenout na svůj vlastní život a na své ambice? Přečtěte si příběh Katky, která má tři děti, které vychovává sama. Našla si práci snů. Když se jí začalo dařit, okolí ji odsoudilo. Co si o tom myslíte vy?
spatna matka
Zdroj: 123RF.com

11. 12. 2018

Není to tak dlouho, kdy jsem zůstala se třemi dětmi sama. Výživné ne nijak veliké, rodičovský příspěvek minimální a na sociální dávky nemáte nárok. Ale platit nájem se musí. Tak jsem se rozhodla, že začnu pracovat. A to i přesto, že nejmladší ratolesti byl rok. V tu chvíli jsem se automaticky pro okolí stala na okamžik obdivovanou. Ovšem pouze do té doby, než se mi začalo dařit.

Nesnadný výběr povolání matek

Samy víte, jak těžké je vybrat povolání, které by mi umožnilo starat se o děti a zároveň pracovat. Nakonec zvítězilo psaní. Nebudu popisovat peripetie a úskalí, které mou práci provázely, ale se změnou životního stylu přišlo zvýšení sebevědomí, spousta nových známých a v neposlední řadě sem tam pracovní setkání, večírek.

Děti pomáhá hlídat ex se svou přítelkyní

Problém s hlídáním dětí jsem vyřešila rychle. Zavolala jsem ex a jeho přítelkyni a oni ochotně souhlasili, že děti pohlídají i v týdnu a v noci. Ač dříve byly hádky, vyšli mi vstříc. Měla jsem radost, že o děti je dobře postaráno, že staré spory jsou pryč a celkově se vše v rodině uklidnilo.

Sobecká matka se baví

Panečku, to jsem si dala. Najednou jsem byla pro mé okolí sobecká matka, která jede pracovně na večírek, a ještě si dovolí se tam bavit, zatímco chudinky děti jsou u otce a jeho přítelkyně, která je úplně mimo. A jak já tohle můžu dopustit? Proč se radši na tuhle práci nevykašlu a nejdu pracovat do obchoďáku za kasu?

Víte proč?

Protože mou práci dělám ráda. Přináší mi uspokojení. Dobře mě živí a nemusím chodit na večírky každý den, jako bych musela sedět za kasou. A taky, moje děti mě vidí šťastnou, vyrovnanou a jsou na mě patřičně pyšné.

K TÉMATURozešli jste se. Jak připravit dítě na novou partnerku jeho otce?

Tak si říkám, je slovo matka snad diagnóza, která je specifická tím, že musím žít jen a jen dětmi a na svůj pracovní a osobní život zapomenout? Anebo naopak, mám v sobě a v dětech živit nenávist vůči ex či snad mám být ráda, že moje děti jsou tam v dobrých rukách?

Co si o tom myslíte vy?

Autor: čtenářka Katka

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.
Celý svět stále ještě žije koronavirovou pandemií. Ve večerních zprávách nevidíme nic jiného než pouze počet přibývajících nakažených či informaci o další mutaci zákeřeného onemocnění. Bohužel se pozornost odvrací od mnoha dalších nemocí, jež jsou tu mezi námi stále. Jednou z nich je také legionella. 

Nepřehlédněte

Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.
Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek