Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Láska na první pohled skutečně existuje. Je to i váš případ?

Představa, že v davu lidí zahlédneme člověka, do kterého se zamilujeme na první pohled je krásná a šílená zároveň. Lásku na první pohled známe především z romantických filmů, jenže jak to s ní ve skutečnosti je? Opravdu se jedná o lásku na první pohled, nebo jen o přitažlivost, kterou snadno zaměníme s hlubokým citem? Pojďme se tomuto vzácnému jevu podívat na kloub.
láska na první pohled
Láska na první pohled neexistuje jen ve filmech. Opravdu ji můžete zažít.

21. 12. 2022

Láska na první pohled z odborného hlediska

Téma „láska na první pohled“ nenechalo klidným ani mnoho odborníků, kteří se snažili zjistit, zda skutečně existuje. Mnoho z nich se shoduje, že zamilovat se na první pohled reálné je. Záleží však na tom, o jaký typ lásky se jedná a proč k tomu vůbec došlo. Existuje hned několik faktorů, které za zamilováním stojí. Zamilovat se na první pohled můžete proto, že vám daný člověk někoho připomíná, klidně i osobu z dětství, která vám byla vždy sympatická.

Velká váha se prvotnímu zamilování přikládá díky chemické látce tzv. fenylethylaminu, který náš mozek uvolňuje. Fenylethylamin funguje podobně jako přírodní amfetamin, díky kterému pociťujete přívaly lásky. V počáteční fázi zamilování mají lidé tendence si toho druhého idealizovat a na jeho špatné stránky přijdou, až když počáteční zamilovanost opadla.

Výrok, že „láska má mnoho podob“ není obyčejné klišé. Skutečně tomu tak je. To, že při prvním setkání se do člověka nezamilujete, nemusí znamenat, že se do něj nezamilujete nikdy. Láska může přijít později. Mnoho vztahů bylo a je založeno na pouhém přátelství, ze kterého se postupně vyvinula láska jako trám.

Jak poznáte lásku na první pohled?

Motýli v břiše

V momentě, kdy potkáte tu pravou osobu, začne se vám do žil uvolňovat adrenalin, který způsobuje známé motýly v břiše – záchvěvy v žaludku.

Podivný pocit

Lásku na první pohled také doprovází známý pocit, že jste danou osobu již někdy potkali.

Nervozita

Stačí jen jeden pohled a přítomnost dané osoby, abyste zcela znervózněli. Kvůli nervozitě se začnete chovat nepřirozeně, budete svou reakcí natolik zmatení, že je možné, že sem tam utrousíte něco, co byste v životě z pusy nevypustili.

K TÉMATU  Jak zvýšit šance na početí? Zbavte se televize i některých návyků

Jste zmateni tím, co cítíte

Osoba, kterou jste potkali, vás přitahuje a vy nechápete proč, zejména tehdy, když to absolutně není váš typ.

Ovládne vás touha, abyste si s osobou promluvili

Jakmile zpozorujete osobu, která vás doslova očaruje, probudí se ve vás touha jít za ní a promluvit si s ní.

Nemůžete danou osobu dostat z hlavy

Na nic jiného nemyslíte než na tu/toho, kdo se vám dostal pod kůži – nemůžete spát, jíst, ve dne i v noci na ni/něj myslíte.

Také vám je věnovaná pozornost 

Jestliže jde o lásku na první pohled, sympatie se vám dostanou také z druhé strany. Stačí pouhý úsměv nebo pozdrav, aby vás tyhle maličkosti dostaly do kolen.

Pocit důvěry se projeví hned

Chvíle strávené s dotyčnou osobou jsou stále příjemnější, uvědomujete si, že máte pocit, že se s ní znáte už spoustu let. Je zároveň vaším nejlepším přítelem, kterému se můžete svěřit se vším.

Mimořádná přitažlivost

Krása je subjektivní – co se líbí vám, nemusí se líbit ostatním. Pro vás je daná osoba ideálem krásy, bez jediného nedostatku, i když si to druzí nemyslí. Také vám nezáleží na tom, jestli tvoříte dokonalý pár, jestli se k sobě hodíte, máte společné zájmy. Jediné, na co myslíte, jsou společné chvilky a jak je vám příjemně.

láska
Láska na první pohled je typická neovladatelnou fyzickou přitažlivostí.

Na co si dát pozor?

Láska na první pohled je obvykle doprovázená velkou fyzickou přitažlivostí. A právě krátkodobou přitažlivost si snadno můžete splést s láskou. Tuto falešnou lásku rozeznáte velmi snadno. Pokud vám vadí nějaké věci hned na začátku, neumíte si s osobou představit budoucnost, jedná se skutečně jen o dočasné pobláznění, které vás během chvilky přejde.

Zažili jste někdy lásku na první pohled? Věříte na ni? Máte kolem sebe někoho, kdo se na první pohled zamiloval a láska trvá dodnes?

K TÉMATU  Perfektní romantický večer doma aneb Valentýn jak z filmu

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Syndrom zlomeného srdce: Opravdu láska dokáže fyzicky bolet?

Letní láska: Hodí se k vám nová známost podle horoskopu?

Zdroje článku:
www.brides.com, www.mindbodygreen.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Dnešní den věnujte své pleti. Je třeba si také chránit kolena. Večer si dopřejte aromaterapii. Co radí astroložka Naďa Šmídová pro dnešní den?
Už je to pár týdnů, co se v naší domácnosti zabydlela nádherná kudlanka. Velký zelený brouk, který je v Česku stále běžnější. I my ho na konci léta na své zahradě našli a jelikož děti byly naprosto nadšené, umístili jsme kudlanku do velkého akvária. Dodnes nás nepřestává fascinovat.
Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?
Vyrážíte ven, ale nestíháte si upravit vlasy? Tyhle snadné a chytré vychytávky vám pomohou vytvořit na hlavě účes podle vašich představ. Účesy jsou hotové za chvilku a potřebujete k nim jen to, co máte v koupelně. Zkuste se inspirovat těmito postupy.
Rodičovský příspěvek čeká navýšení o 80 tisíc korun, nebude se ale vztahovat na každého. Stát chce zavést také zálohované výživné, které má pomoci rodičům samoživitelům a zefektivnit boj s neplatiči alimentů. Na koho se změny vztahují a od kdy by měly platit?
Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?
Už dlouho toužíte po víkendu ve wellness, ale jak časové, tak finanční důvody vám to neumožňují? Nezoufejte, máme pro vás hned několik rad, jak si udělat wellness víkend doma.
Jaké si odnesla Nela vědomosti a pocity z třetího sezení s Marcelou Hlaváčkovou v rámci koučování Emočních rovnic?
Tohle někoho určitě naštve. Emancipace žen je jev, který se děje už několik dekád, ale narůstající feminismus něžnému pohlaví jen škodí. Jaké problémy přináší?
Chorvatsko je nejen pro Čechy velmi oblíbeným místem, kam vyrazit na dovolenou. Ať už hledáte relax u moře, zajímá vás místní kultura a památky, či snad hledáte nějaké dobrodružství, tato země je skvělou volbou. Chorvatsko totiž pro turisty nabízí dokonalé možnosti.

Výběr článků

Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?
Zápach z pračky dokáže pořádně znepříjemnit život. Kromě toho, že se šíří po celé koupelně, může zasáhnout i prádlo. Příčin může být víc, ale většinou je problém přímo v pračce. Máme proto pro vás pár tipů, které vám pomohou udržet pračku ve skvělé kondici.
O chodidla je samozřejmě třeba se starat celý rok, ale v létě je péče o nohy trochu jiná. Nejen proto, že je ukazujete v otevřené obuvi. Chození naboso totiž chodidla více namáhá. Aby nohy vypadaly krásně a pěstěně, dodržujte základní pravidla.

Nepřehlédněte

Online – to je slovo vystihující dnešní dobu. Dříve jsme byli limitováni staženými daty nebo velkou cenu za strávený čas na internetu – to v jeho začátcích. Nicméně dneska je internet všude kolem nás, a tak se nemůžeme divit, že mu podléhají čím dál častěji i malé děti. Jaká je hranice?
Zimní dny přímo vybízejí naši fantazii, aby si tak trochu popustila uzdu a koukla se po nádherných a charismatických mužích, kteří se okolo nás vyskytují. Teď se podíváme na ty, kteří jsou nejen slavní, ale také naprosto nedostupní. Dali totiž přednost jiným mužům! Gayové, a přitom takoví krasavci! Fňuk!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek