Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

Láska na první pohled skutečně existuje. Je to i váš případ?

Představa, že v davu lidí zahlédneme člověka, do kterého se zamilujeme na první pohled je krásná a šílená zároveň. Lásku na první pohled známe především z romantických filmů, jenže jak to s ní ve skutečnosti je? Opravdu se jedná o lásku na první pohled, nebo jen o přitažlivost, kterou snadno zaměníme s hlubokým citem? Pojďme se tomuto vzácnému jevu podívat na kloub.
láska na první pohled
Láska na první pohled neexistuje jen ve filmech. Opravdu ji můžete zažít.

21. 12. 2022

Láska na první pohled z odborného hlediska

Téma „láska na první pohled“ nenechalo klidným ani mnoho odborníků, kteří se snažili zjistit, zda skutečně existuje. Mnoho z nich se shoduje, že zamilovat se na první pohled reálné je. Záleží však na tom, o jaký typ lásky se jedná a proč k tomu vůbec došlo. Existuje hned několik faktorů, které za zamilováním stojí. Zamilovat se na první pohled můžete proto, že vám daný člověk někoho připomíná, klidně i osobu z dětství, která vám byla vždy sympatická.

Velká váha se prvotnímu zamilování přikládá díky chemické látce tzv. fenylethylaminu, který náš mozek uvolňuje. Fenylethylamin funguje podobně jako přírodní amfetamin, díky kterému pociťujete přívaly lásky. V počáteční fázi zamilování mají lidé tendence si toho druhého idealizovat a na jeho špatné stránky přijdou, až když počáteční zamilovanost opadla.

Výrok, že „láska má mnoho podob“ není obyčejné klišé. Skutečně tomu tak je. To, že při prvním setkání se do člověka nezamilujete, nemusí znamenat, že se do něj nezamilujete nikdy. Láska může přijít později. Mnoho vztahů bylo a je založeno na pouhém přátelství, ze kterého se postupně vyvinula láska jako trám.

Jak poznáte lásku na první pohled?

Motýli v břiše

V momentě, kdy potkáte tu pravou osobu, začne se vám do žil uvolňovat adrenalin, který způsobuje známé motýly v břiše – záchvěvy v žaludku.

Podivný pocit

Lásku na první pohled také doprovází známý pocit, že jste danou osobu již někdy potkali.

Nervozita

Stačí jen jeden pohled a přítomnost dané osoby, abyste zcela znervózněli. Kvůli nervozitě se začnete chovat nepřirozeně, budete svou reakcí natolik zmatení, že je možné, že sem tam utrousíte něco, co byste v životě z pusy nevypustili.

K TÉMATU  Jak vybrat vánoční dárky pro každého člena rodiny?

Jste zmateni tím, co cítíte

Osoba, kterou jste potkali, vás přitahuje a vy nechápete proč, zejména tehdy, když to absolutně není váš typ.

Ovládne vás touha, abyste si s osobou promluvili

Jakmile zpozorujete osobu, která vás doslova očaruje, probudí se ve vás touha jít za ní a promluvit si s ní.

Nemůžete danou osobu dostat z hlavy

Na nic jiného nemyslíte než na tu/toho, kdo se vám dostal pod kůži – nemůžete spát, jíst, ve dne i v noci na ni/něj myslíte.

Také vám je věnovaná pozornost 

Jestliže jde o lásku na první pohled, sympatie se vám dostanou také z druhé strany. Stačí pouhý úsměv nebo pozdrav, aby vás tyhle maličkosti dostaly do kolen.

Pocit důvěry se projeví hned

Chvíle strávené s dotyčnou osobou jsou stále příjemnější, uvědomujete si, že máte pocit, že se s ní znáte už spoustu let. Je zároveň vaším nejlepším přítelem, kterému se můžete svěřit se vším.

Mimořádná přitažlivost

Krása je subjektivní – co se líbí vám, nemusí se líbit ostatním. Pro vás je daná osoba ideálem krásy, bez jediného nedostatku, i když si to druzí nemyslí. Také vám nezáleží na tom, jestli tvoříte dokonalý pár, jestli se k sobě hodíte, máte společné zájmy. Jediné, na co myslíte, jsou společné chvilky a jak je vám příjemně.

láska
Láska na první pohled je typická neovladatelnou fyzickou přitažlivostí.

Na co si dát pozor?

Láska na první pohled je obvykle doprovázená velkou fyzickou přitažlivostí. A právě krátkodobou přitažlivost si snadno můžete splést s láskou. Tuto falešnou lásku rozeznáte velmi snadno. Pokud vám vadí nějaké věci hned na začátku, neumíte si s osobou představit budoucnost, jedná se skutečně jen o dočasné pobláznění, které vás během chvilky přejde.

Zažili jste někdy lásku na první pohled? Věříte na ni? Máte kolem sebe někoho, kdo se na první pohled zamiloval a láska trvá dodnes?

K TÉMATU  Partnerská krize po porodu aneb, když s dítětem přichází problémy

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Syndrom zlomeného srdce: Opravdu láska dokáže fyzicky bolet?

Letní láska: Hodí se k vám nová známost podle horoskopu?

Zdroje článku:
www.brides.com, www.mindbodygreen.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?
Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?
Sebevědomí je klíčem k úspěchu, a to ať už mluvíme o úspěchu v osobním či profesním životě. K jeho snížení přispívá kupříkladu akné nebo jiné kosmetické vady, ale také zažloutlý chrup. Že vás právě žluté zuby trápí a denně snižují zmiňované sebevědomí? Pojďme si zmínit několik tipů, jak efektivně vybělit zuby.

Nepřehlédněte

Čínský horoskop je úplně jiný než ten náš. V tomto horoskopu je také celkem 12 znamení, ty pak prezentuje rok narození. Rok Tygra slibuje zajímavý vývoj, kroky vpřed, radost, ale i strastiplnou cestu k našim cílům. Pojďte se podívat, co podle čínského horoskopu letos čeká právě vás!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek