Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

7 tipů, jak připravit dětskou narozeninovou párty

Blíží se narozeniny vašeho dítka a vy nemáte žádnou představu, jak zorganizovat oslavu? Máme pro vás pár tipů, které zaručí, že si narozeninovou párty děti užijí a vy z ní vyjdete bez újmy na zdraví. 
jak připravit dětskou party
Oslavte narozeniny svých dětí stylově! (Foto: 123RF)

07. 10. 2021

07. 10. 2021

Jak připravit dětskou párty? Trend narozeninových oslav v prostorách dětských koutků či zábavních center s profesionálně připraveným programem a horou nezdravého jídla pochybného původu už je díky bohu minulostí.

Dnešní rodiče často a rádi investují svůj čas i energii do přípravy narozeninového dne svých dětí, a snaží se, aby jejich oslava byla výjimečná ve všech směrech. Podívejte se spolu s námi na jednotlivé kroky přípravy, které jsou klíčem k úspěchu. 

Udělejte si plán

Jak je všeobecně známo, tak štěstí přeje připraveným a v souvislosti s plánováním narozeninové párty pro děti to platí dvojnásob. S přípravami je dobré začít nejpozději tři týdny předem. Říkáte si, že nejde o naplánování svatby, tak proč začít s přípravou tak brzy?

Důvod je prostý. Musíte mít dostatek času nejen na promyšlení detailů, nakoupení všech potřebných dekorací a potravin, ale musíte dát i dostatek času všem pozvaným, aby se mohli na oslavu i oni dobře připravit. 

Den, čas a místo

Nejdříve vyberte místo a čas konání. Zvolte takový den, který se nekryje s žádnou jinou významnou akcí ve vašem okolí a nejlépe jeden z víkendových dnů, kdy děti nemusí vstávat do školy a školky a rodiče nejsou zavalení prací. Pokud máte ideální datum, zbývá určit ještě konkrétní hodinu.

Pro pohodlné dokončení posledních příprav a doladění detailů zvolte odpolední čas zahájení dětské párty. Další důležité rozhodnutí se bude týkat místa. Ideální je, pokud máte možnost naplánovat oslavu venku. K tomu skvěle poslouží zahrada, louka blízko vašeho bydliště nebo třeba městský park. V takovém případě si ověřte, zda není třeba povolení. Ani narozeninová párty doma nemusí představovat problém. Domácí oslavě přizpůsobte jak celý program, tak zohledněte i počet hostů.

Téma oslavy

Hlavním vodítkem, jak zvolit dokonalé téma oslavy, je věk a pohlaví dítěte. Hodně vám napoví jeho zájmy a záliby, které určí i následný motiv dekorací, podobu narozeninového dortu i samotné aktivity. Abyste zachovali to pravé narozeninové překvapení, nechte si detaily narozeninové párty pro sebe, nicméně k výběru tématu či motivu dortu určitě své dítko přizvěte a poslechněte si jeho návrhy. 

K TÉMATU  Co vás čeká po čtyřicítce? Přijde lepší sex i závislost na telefonu

Nákupní seznam

Bez něj se jednoduše neobejdete. Nemělo by vám na něm chybět zejména občerstvení v podobě pití a různých dětmi oblíbených dobrůtek, jakými jsou například křupky a tyčinky. Ačkoliv nepatří tento druh mezi “zdravé” potraviny, jde o narozeninovou párty, a pro jednou se kvůli malým prohřeškům svět nezbortí.

Máte-li v plánu podávat i jednohubky nebo třeba upéct dětem muffiny, připište si na seznam i potřebné suroviny na jejich výrobu. Další položkou nákupního seznamu budou kelímky a papírové talířky, které vám usnadní následný úklid. Mezi nejdůležitější položky na nákupní seznam dozajista patří také narozeninový dárek.

Seznam hostů a pozvánky

Stejně jako při volbě tématu si k vytvoření seznamu hostů přizvěte na pomoc malého oslavence. Přeci jen jde o jeho narozeninovou párty a měl by mít tedy při sestavování hostů hlavní slovo. Na vás bude určit konečný počet pozvaných, přičemž berte v úvahu fakt, pro kolik dětí je ve vašich silách oslavu zorganizovat. Až se společně doberete k finálnímu seznamu hostů, můžete se pustit do pozvánek.

Zde se vám nabízí několik možností. Buď se můžete poohlédnout po již předem natištěných pozvánkách, nebo si může navrhnout originální pozvánky v některém dostupném online designovém editoru. Vhodné je zakomponovat téma, v jehož duchu se narozeninová párty ponese.

Na pozvánku nezapomeňte kromě místa, data a času také uvést svůj kontakt pro rodiče pozvaných kamarádů. To proto, aby vám mohli účast svých dětí potvrdit. Pak už jen stačí pozvánky roznést hostům, a to nejlépe alespoň týden před oslavou

Dort

Patříte-li mezi odvážné a kreativní maminky, nemusíte se bát upéct krásný narozeninový dort ve své vlastní kuchyni. Počítejte s tím, že vám to zabere jeden až dva dny příprav navíc. Návodů a rad na to, jak vykouzlit úžasný narozeninový dort pro svá dítka, je na internetu nespočet a o inspiraci není nouze.

V případě, že narozeninový dort svěříte raději do rukou odborníka, je nutné učinit objednávku alespoň měsíc, před samotnou oslavou. S cukrářem si budete muset ujasnit nejen velikost dortu, která se odvíjí od počtu pozvaných, ale také motiv, příchutě, typ korpusu a další detaily. Pokud budete dort objednávat u odborníka, nezapomeňte si objednávku raději týden před oslavou ověřit.

K TÉMATU  Pouliční malby: oživuje tohle umění ulice města nebo je to vandalismus?

Výzdoba

Výzdoba tvoří celkovou atmosféru narozeninové oslavy. Samozřejmostí by měly být balónky a stužky. Velkým pomocníkem při výzdobě vám bude také barevný krepový papír, kterým můžete ozdobit keře, stromy, ale i místnosti. Mezi další oblíbené narozeninové dekorace patří také lampiony, girlandy a narozeninové čepičky. Vše se snažte ladit do podobných tónů barev či samotného tématu oslavy.

Klíčem k úspěchu je promyšlený program

K tomu, aby se narozeninová oslava povedla a nestalo se z ní jen setkání řvoucí a chaoticky pobíhající tlupy dětí, zorganizujte celou oslavu. Jak všechny zkušené mámy i tátové dobře vědí: nudící se dítě je zlobivé a otravné dítě. A představte si, že takových nudících se dětí máte na jednom prostoru najednou deset. To je zaručená cesta k pohromě v podobě nepořádku, křiku a chaosu.

Možností, jak zabavit děti na narozeninové párty, je nespočet. Aktivity se samozřejmě odvíjejí nejen od tématu oslavy, ale také od místa jejího konání. V případě, že plánujete domácí oslavu, vyhledejte na internetu zábavné hry. Nebo činnosti, které je možné provozovat s dětmi v interiéru. V případě venkovní narozeninové párty bude pro vás organizace zábavného odpoledne o něco snazší. 

Tipy na venkovní zábavu na narozeninové párty: 

  • Skákání v pytlích
  • Hod na kuželky
  • Přetahování lanem
  • Hod míčkem na cíl 
  • Běh s vajíčkem
  • Bitva vodních pistolí
  • Závod v nafukování balónků

Ačkoliv je plánování dětské oslavy mnohdy časově i fyzicky náročné, odměnou vám budou nezaměnitelné vzpomínky, které si vy i vaše děti budete dlouhá léta s radostí připomínat. Pokud se vám navíc podaří vrátit všechny děti těm správným rodičům a neporušené, je to známka toho, že jste odvedli skvělou práci.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5. narozeniny Zábavního Parku Mirakulum. Na co se můžete těšit?

Běh s dítětem? Ano, ale vyberte ten správný kočárek

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Volno v práci máte sice oficiálně nahlášené, ale jak s ním naložit, to je stále velkou neznámou? Co takhle podívat se do Řecka, kde probíhalo natáčení oblíbeného muzikálu. Nadchnout by vás mohlo i Fidži, které máte spojené s příběhem o dvou malých ztroskotancích…
Léto se pomalu loučí a my se již nemůžeme dočkat, až se v našem šatníku objeví svěží a nové podzimní kousky. Představujeme vám barvy, které jsou letos na podzim in. Pojďte se inspirovat - tohle je podzimní móda!
Mít pupík přes léto je na jednu stranu zátěž, protože čelíte vysokým teplotám. Ale maminky, které si toto období v roce prožily těhotné, se shodují na jednom – dokonale se vyřádíte v módě!
Konec školního roku a rozdávání vysvědčení je náročnou dobou pro pracovníky linek bezpečí, kteří vyřizují telefonáty od dětí, které se bojí přijít domů. Do jejich hledání se také musí často zapojit i policie. Čas od času přijde i smutek, když se dítě domnívá, že špatným vysvědčením končí jeho životní čas. Nenechte se zaskočit jedním školním výsledkem. Jde přece o dítě, které milujete.
Tabulkově by děti zhruba do jednoho roku měly denně naspat přibližně 12 až 17 hodin. Je samozřejmé, že každé dítě je jedinečné, ale to, že obvykle malá miminka tráví valnou část dne i noci spánkem s přestávkami na krmení, je fakt.
Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.
Už nevíte, jak nad hyperaktivitou svých mazových žláz vyzrát? Zkuste esenciální levanduli nebo rozmarýn. Ovšem slibné výsledky přináší i olej z čajovníku australského, který zároveň omezí tvorbu akné.
Už několik posledních let je módním trendem označovat výrobky přízviskem bio, farmářský nebo lokální. My se dnes podíváme na kloub především slovíčku 'bio', které v nás sice může evokovat něco, co je velmi kvalitní, ale ve skutečnosti tomu tak být rozhodně nemusí.
Jak zvýraznit rty, když zrovna nemáte po ruce rtěnku? Čím obohatit lak na nehty? K čemu je dobrý citron? Vyzkoušejte nápadité vychytávky pro vaší krásu.
Britney Spears, dnes již 40letá popová princezna, vyjádřila přání, mít se svým snoubencem Samem Asgharim svého třetího potomka. Dočkají se 16letý Sean a 15letý Jayden dalšího sourozence?
Zjištění, že vás váš partner nevěrný, může být bolestivým a emotivním zážitkem. Naše srdce hledá odpovědi a cesty, jak se vyrovnat s touto obtížnou situací. V našem článku "Byl mi nevěrný, co s tím?" se budeme společně zabývat tímto citlivým tématem. Prozkoumáme, jak se vypořádat s emocemi, jaké jsou možné kroky směrem k uzdravení a jak budovat důvěru znovu, pokud je to vaším cílem. Přečtěte si o zkušenostech jiných lidí, kteří prošli podobným setkáním, a možná najdete inspiraci pro vlastní cestu k uzdravení a nalezení klidu v srdci.

Výběr článků

Nic nevykouzlí v obývacím pokoji lepší atmosféru než krby a krbová kamna. Planoucí oheň je nejen přírodním zdrojem tepla, ale působí i jako balzám na duši. Když se venku ochlazuje a za okny padne tma, zářivé plamínky se postarají o pocit pohodlí a útulnosti. Prohlédněte si krásné krby a krbová kamna a možná dostanete chuť si zatopit dřevem.
Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.
Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.

Nepřehlédněte

Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Že je příjemné líbání s člověkem, kterého milujete, není třeba víc rozebírat. Víte ale, že se jedná také o zdraví velmi prospěšnou činnost? Líbání je dokonce předmětem mnoha lékařských studií a vědci se intenzivně zajímají o jeho přínos.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek