Úterý , 23. 07. 2024

Libor

7 tipů, jak připravit dětskou narozeninovou párty

Blíží se narozeniny vašeho dítka a vy nemáte žádnou představu, jak zorganizovat oslavu? Máme pro vás pár tipů, které zaručí, že si narozeninovou párty děti užijí a vy z ní vyjdete bez újmy na zdraví. 
jak připravit dětskou party
Oslavte narozeniny svých dětí stylově! (Foto: 123RF)

07. 10. 2021

07. 10. 2021

Jak připravit dětskou párty? Trend narozeninových oslav v prostorách dětských koutků či zábavních center s profesionálně připraveným programem a horou nezdravého jídla pochybného původu už je díky bohu minulostí.

Dnešní rodiče často a rádi investují svůj čas i energii do přípravy narozeninového dne svých dětí, a snaží se, aby jejich oslava byla výjimečná ve všech směrech. Podívejte se spolu s námi na jednotlivé kroky přípravy, které jsou klíčem k úspěchu. 

Udělejte si plán

Jak je všeobecně známo, tak štěstí přeje připraveným a v souvislosti s plánováním narozeninové párty pro děti to platí dvojnásob. S přípravami je dobré začít nejpozději tři týdny předem. Říkáte si, že nejde o naplánování svatby, tak proč začít s přípravou tak brzy?

Důvod je prostý. Musíte mít dostatek času nejen na promyšlení detailů, nakoupení všech potřebných dekorací a potravin, ale musíte dát i dostatek času všem pozvaným, aby se mohli na oslavu i oni dobře připravit. 

Den, čas a místo

Nejdříve vyberte místo a čas konání. Zvolte takový den, který se nekryje s žádnou jinou významnou akcí ve vašem okolí a nejlépe jeden z víkendových dnů, kdy děti nemusí vstávat do školy a školky a rodiče nejsou zavalení prací. Pokud máte ideální datum, zbývá určit ještě konkrétní hodinu.

Pro pohodlné dokončení posledních příprav a doladění detailů zvolte odpolední čas zahájení dětské párty. Další důležité rozhodnutí se bude týkat místa. Ideální je, pokud máte možnost naplánovat oslavu venku. K tomu skvěle poslouží zahrada, louka blízko vašeho bydliště nebo třeba městský park. V takovém případě si ověřte, zda není třeba povolení. Ani narozeninová párty doma nemusí představovat problém. Domácí oslavě přizpůsobte jak celý program, tak zohledněte i počet hostů.

Téma oslavy

Hlavním vodítkem, jak zvolit dokonalé téma oslavy, je věk a pohlaví dítěte. Hodně vám napoví jeho zájmy a záliby, které určí i následný motiv dekorací, podobu narozeninového dortu i samotné aktivity. Abyste zachovali to pravé narozeninové překvapení, nechte si detaily narozeninové párty pro sebe, nicméně k výběru tématu či motivu dortu určitě své dítko přizvěte a poslechněte si jeho návrhy. 

K TÉMATU  Chcete se vdát ještě tohle léto, bez dlouhé přípravy. Nic vám nebrání. Máme pro vás řešení, jak to zvládnout

Nákupní seznam

Bez něj se jednoduše neobejdete. Nemělo by vám na něm chybět zejména občerstvení v podobě pití a různých dětmi oblíbených dobrůtek, jakými jsou například křupky a tyčinky. Ačkoliv nepatří tento druh mezi “zdravé” potraviny, jde o narozeninovou párty, a pro jednou se kvůli malým prohřeškům svět nezbortí.

Máte-li v plánu podávat i jednohubky nebo třeba upéct dětem muffiny, připište si na seznam i potřebné suroviny na jejich výrobu. Další položkou nákupního seznamu budou kelímky a papírové talířky, které vám usnadní následný úklid. Mezi nejdůležitější položky na nákupní seznam dozajista patří také narozeninový dárek.

Seznam hostů a pozvánky

Stejně jako při volbě tématu si k vytvoření seznamu hostů přizvěte na pomoc malého oslavence. Přeci jen jde o jeho narozeninovou párty a měl by mít tedy při sestavování hostů hlavní slovo. Na vás bude určit konečný počet pozvaných, přičemž berte v úvahu fakt, pro kolik dětí je ve vašich silách oslavu zorganizovat. Až se společně doberete k finálnímu seznamu hostů, můžete se pustit do pozvánek.

Zde se vám nabízí několik možností. Buď se můžete poohlédnout po již předem natištěných pozvánkách, nebo si může navrhnout originální pozvánky v některém dostupném online designovém editoru. Vhodné je zakomponovat téma, v jehož duchu se narozeninová párty ponese.

Na pozvánku nezapomeňte kromě místa, data a času také uvést svůj kontakt pro rodiče pozvaných kamarádů. To proto, aby vám mohli účast svých dětí potvrdit. Pak už jen stačí pozvánky roznést hostům, a to nejlépe alespoň týden před oslavou

Dort

Patříte-li mezi odvážné a kreativní maminky, nemusíte se bát upéct krásný narozeninový dort ve své vlastní kuchyni. Počítejte s tím, že vám to zabere jeden až dva dny příprav navíc. Návodů a rad na to, jak vykouzlit úžasný narozeninový dort pro svá dítka, je na internetu nespočet a o inspiraci není nouze.

V případě, že narozeninový dort svěříte raději do rukou odborníka, je nutné učinit objednávku alespoň měsíc, před samotnou oslavou. S cukrářem si budete muset ujasnit nejen velikost dortu, která se odvíjí od počtu pozvaných, ale také motiv, příchutě, typ korpusu a další detaily. Pokud budete dort objednávat u odborníka, nezapomeňte si objednávku raději týden před oslavou ověřit.

K TÉMATU  Podivínka v rouše klučičím. Billie Eilish už je 20!

Výzdoba

Výzdoba tvoří celkovou atmosféru narozeninové oslavy. Samozřejmostí by měly být balónky a stužky. Velkým pomocníkem při výzdobě vám bude také barevný krepový papír, kterým můžete ozdobit keře, stromy, ale i místnosti. Mezi další oblíbené narozeninové dekorace patří také lampiony, girlandy a narozeninové čepičky. Vše se snažte ladit do podobných tónů barev či samotného tématu oslavy.

Klíčem k úspěchu je promyšlený program

K tomu, aby se narozeninová oslava povedla a nestalo se z ní jen setkání řvoucí a chaoticky pobíhající tlupy dětí, zorganizujte celou oslavu. Jak všechny zkušené mámy i tátové dobře vědí: nudící se dítě je zlobivé a otravné dítě. A představte si, že takových nudících se dětí máte na jednom prostoru najednou deset. To je zaručená cesta k pohromě v podobě nepořádku, křiku a chaosu.

Možností, jak zabavit děti na narozeninové párty, je nespočet. Aktivity se samozřejmě odvíjejí nejen od tématu oslavy, ale také od místa jejího konání. V případě, že plánujete domácí oslavu, vyhledejte na internetu zábavné hry. Nebo činnosti, které je možné provozovat s dětmi v interiéru. V případě venkovní narozeninové párty bude pro vás organizace zábavného odpoledne o něco snazší. 

Tipy na venkovní zábavu na narozeninové párty: 

  • Skákání v pytlích
  • Hod na kuželky
  • Přetahování lanem
  • Hod míčkem na cíl 
  • Běh s vajíčkem
  • Bitva vodních pistolí
  • Závod v nafukování balónků

Ačkoliv je plánování dětské oslavy mnohdy časově i fyzicky náročné, odměnou vám budou nezaměnitelné vzpomínky, které si vy i vaše děti budete dlouhá léta s radostí připomínat. Pokud se vám navíc podaří vrátit všechny děti těm správným rodičům a neporušené, je to známka toho, že jste odvedli skvělou práci.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5. narozeniny Zábavního Parku Mirakulum. Na co se můžete těšit?

Běh s dítětem? Ano, ale vyberte ten správný kočárek

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dýně už k podzimu prostě patří. Možná zastáváte názor, že máme tradiční Dušičky a Halloween k nám nepatří, to ale nic nemění na tom, že lze z dýně vytvořit krásné dekorace. A to nejen domů, ale i ven na zahradu. Možná najdete inspiraci i vy.
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
Doba adventní, pečení cukroví, bramborový salát se smaženým kaprem a očekávání příchodu Ježíška – to vše k Vánocům jak je známe my patří. Ovšem víte, kde se tyto tradice a zvyky skutečně vzaly a kam až sahají kořeny Vánoc?
Pěstování zeleniny je v plném proudu. Zatímco někteří aktivně do připravených a okopaných záhonů sází brambory, jiní se pouští do pěstování jahod nebo salátů. A pak jsou tu ti, kteří si zatím do skleníků sází papriky, jež mají tendenci prodlužovat život.
Věděli jste, že v České republice trápí alergie skoro každého druhého člověka? A počty stále rostou. Mezi nejčastější alergie se řadí ty na pyl, jarní trávy a další kvetoucí keře. Právě teď na jaře je období, kdy se s projevy alergií potýká mnoho lidí. Jak mít tedy jarní alergie pod kontrolou?
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.
Váháte nad výběrem postele? Inspirujte se v naší galerii. Spokojený spánek je pro naše tělo velmi důležitý!
Je skvělé, že máme v dnešní době možnost koupit dětem vše, co jim na očích vidíme. Až si ale zkusíte společně s nimi vyrobit nějakou tu vychytávku do pokojíčku z obyčejného kartonu, uvidíte, jak si takovou tvořivou chvilku opravdově vychutnáte. Vyrobte si společně hračky!
„Masturbace způsobuje slepotu," strašili lékaři nebohý lid po celá staletí. Ukázalo se, že pravdou je opak. Masturbace je organismu prospěšná! A to jak po fyzické stránce, tak po té psychické.
19. listopad je pro mnohé jen dalším obyčejným podzimním dnem v řadě. Na tento den však připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Pojďte se proto ku příležitosti tohoto dne dozvědět něco o týrání a celkově špatném zacházení s dětmi. Víte, co je to syndrom CAN?
Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?

Výběr článků

Konečně jsme s kamarády vyrazili oslavit to, že nemusíme sedět zavření doma a otevřeli se hospody. Vydali jsme se na párty a zábava nebrala konce. Pití teklo proudem. Bohužel se mi pak stalo něco, na co v životě nezapomenu, i když si to prakticky nepamatuju. Až s pomocí přátel jsem nakonec zjistila, co všechno se tu noc dělo.
Každý kolem vás se chlubí, jak jejich dítě ve dvou letech švitoří první slůvka? Nebojte se, rozhodně nebudete čekat tak dlouho! Naučte se techniku, jak své dítě rozmluvit a již ve věku 9 měsíců mít človíčka, kterému rozumíte první slůvka.
Víte, kolik tekutin by měl denně vypít pes a kolik kočka? A jak včas rozpoznáte dehydratované zvíře, kterému jde o život? Naučíme vás to. A poradíme také optimální domácí podmínky, za které vám chlupáč poděkuje!

Nepřehlédněte

I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek