Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Proč dát sbohem tradičním neonům a přejít na LED neony?

LED neon je moderní alternativou k tradičním neonovým trubicím. Jedná se o flexibilní světelné pásky, které jsou navrženy tak, aby napodobovaly vzhled a efekt neonu. Ovšem oproti těm tradičním, jak je známe, nabízejí mnoho výhod. A to jak z ekonomického, tak i ekologického hlediska.
neony
Zdroj foto: MestoSveta / Shutterstock.com

Efektivnost, spotřeba a životnost

LED neonové trubice jsou mnohem energeticky efektivnější než tradiční trubice. LED diody jsou schopny přeměnit až 90% elektrické energie na světlo, zatímco tradiční neonové trubice pouze 20-30 %. Díky této vyšší účinnosti mohou LED neony snížit spotřebu elektrické energie a tím i náklady na osvětlení. S tím jde ruku v ruce také fakt, že výroba neonu je násobně nákladnější.

Mají také mnohem delší životnost než tradiční neonové trubice. Průměrná životnost LED diod je až 50 000 hodin, zatímco u klasických neonů se výdrž pohybuje jen kolem 15 000 hodin. Tento rozdíl se odráží v menších nákladech na údržbu a výměnu osvětlení.

Značný přínos pro ekologii

Díky delší životnosti a vyšší energetické efektivitě přispíváte používáním této moderní alternativy k významnému snížení emisí skleníkových plynů spojených s výrobou a spotřebou elektřiny. Navíc, LED diody neobsahují žádné škodlivé chemikálie, na rozdíl od neonových trubic, které mohou obsahovat například rtuť.

Přechod na LED verzi je nejen ekonomicky výhodný, ale také přináší významné ekologické přínosy. I přes vyšší počáteční investici do LED technologie se díky nižším nákladům na energii a údržbu tato investice dlouhodobě vyplatí. Obzvláště v dnešní době, kdy je elektřina poměrně drahá, se hodí využít každou možnost, jak dlouhodobě ušetřit. Nemluvě o tom, že se jedná o zodpovědný krok, protože pomáháte chránit přírodu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud si neprojdete speciálními genetickými testy, pravděpodobně ji nikdy neodhalíte. Přitom patří mezi nejnebezpečnější choroby na světě. Způsobuje trombózu a v těch nejkrajnějších případech také plicní embolii.
Po patnácti letech manželství jsem se rozváděla a myslela jsem si, že začnu nový život. Jenže mé dvě děti se nedokázaly s rozpadem rodiny smířit – a mně to nedalo spát. I když jsem vlastně nechtěla, podlehla jsem, a nakonec jsem se k bývalému muži vrátila. Nyní jsou děti šťastné, manžel spokojený, ale já vím, že to není ono. Navíc jsem zjistila něco, co mi situaci ještě více zkomplikovalo.
Na období vánočních svátků se těší téměř celý svět. Na tu chvíli, kdy konečně utichne veškerý hektický život a všichni se oddávají společnému stolování a klidu při sledování pohádek. Ne všude jsou ale tak pohodové vánoční zvyky jako u nás, nebo přinejmenším tak normální zvyky. Podívejte se na ty nejpodivnější vánoční tradice, které rádi přenecháte ostatním zemím.
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Fenomén českých televizních seriálů z období totality přetrval do dnešních dnů, a důvodů pro to je více. Ti starší se dívají často z nostalgie, mladší diváci sledují dobu, kterou nezažili, a srovnávají s dneškem. Ovšem dobrým důvodem, proč se vysílají a jsou v oblibě, je také nesporná kvalita mnoha tehdy natočených děl.
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.

Nepřehlédněte

Podle statistik zradí srdce téměř každého třetího z nás. Jedná se o nejčastější příčinu úmrtí v Česku. Jen vloni si vyžádaly ischemická choroba srdeční, selhání srdce a infarkt myokardu přes 38 tisíc životů. Nechcete-li být mezi nimi, začněte o to své více dbát. Je totiž spousta věcí, které pro něj můžete udělat.
Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek