Domů » Bydlení » Antibakteriální čistič si namícháte snadno doma. Nemusíte se tak vydávat do obchodu
čističe
Jak si podomácku vyrobit čistící prostředek? (zdroj foto: pixabay.com)
Bydlení

Antibakteriální čistič si namícháte snadno doma. Nemusíte se tak vydávat do obchodu

Sehnat v obchodě kvalitní antibakteriální čistič, to je v posledních týdnech až nadlidský úkol. A pokud už seženete, tak je daný produkt astronomicky drahý. Co s tím? Poradíme vám.

Vhodný antibakteriální čistič si můžete zhotovit i doma, svépomocí. Často z věcí, které máte po ruce.

Použijte peroxid

Peroxid vodíku je látkou, kterou byste měli najít ve svých lékárničkách. Je to tak? Pokud ano, máte vyhráno, jelikož ostatní složky jsou zcela běžné. Konkrétně budete potřebovat:

  • 125 ml peroxidu vodíku
  • 15 kapek esenciálního oleje z citronu

A dále? Už nic jiného. Tyto dvě složky smíchejte dohromady a antibakteriální čistič je hotový. Doporučená aplikace je pomocí rozstřikovače. Takto aplikujte na potřebné povrchy a ty následně otřete hadříkem.

Ocet jako základ pro čistič

Můžete zkusit i další čistič, který je také velmi jednoduchý jak na přípravu, tak i na použití. Konkrétně budete potřebovat:

  • 1 hrnek vody
  • 1 hrnek octu
  • 1 hrnek alkoholu
  • 1 citron
čističe
Vyrobte si domácí čistič, který si spolehlivě poradí s bakteriemi. (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

A příprava? Je to jednoduché. Smíchejte vodu, ocet a silný alkohol a ke všemu přidejte také citronovou šťávu. A je to. I tento čistič se dá použít na řadu povrchů, na kterých chcete eliminovat možný výskyt některých bakterií, stejně jako virů.

Pomůže i populární ALPA

Jistě ji znáte, jako pomocníka na bolavé svaly. Jelikož v principu jde o bylinný roztok, dá se použít i jako antibakteriální čistič. Jak na různé povrchy, tak třeba i na vaše ruce – klidně si je s ALPOU lze dezinfikovat napřímo. Nebo můžete vzít klasické vlhčené ubrousky, přendat je do uzavíratelné nádoby, přelít Francovkou, zahrkat a je to. A pokud ubrousky nemáte, naneste ALPU jednoduše na hadřík, houbičku či cokoliv jiného. A pusťte se do čištění.

Tu lze použít také na domácí výrobu vlhčených ubrousků. Třeba z klasických kuchyňských papírových utěrek, nebo toaletního papíru. Zde však pamatujte, že tento základní produkt by měl mít několik vrstev a být pevný. Jinak dojde k tomu, že se papír jenom rozmočí. Když utěrky nebo ruličku namočíte do bylinného lihového roztoku, uchovejte ho v hermeticky uzavřené nádobě, aby se vlhkost neodpařila.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Coca-cola jako nepřekonatelný čistící prostředek. O co všechno se doma postará za vás

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

David Hampl

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Napsat komentář

Pin It on Pinterest