Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Antibakteriální čistič si namícháte snadno doma. Nemusíte se tak vydávat do obchodu

Sehnat v obchodě kvalitní antibakteriální čistič, to je v posledních týdnech až nadlidský úkol. A pokud už seženete, tak je daný produkt astronomicky drahý. Co s tím? Poradíme vám.
čističe
Jak si podomácku vyrobit čistící prostředek? (zdroj foto: pixabay.com)

05. 05. 2020

05. 05. 2020

Vhodný antibakteriální čistič si můžete zhotovit i doma, svépomocí. Často z věcí, které máte po ruce.

Použijte peroxid

Peroxid vodíku je látkou, kterou byste měli najít ve svých lékárničkách. Je to tak? Pokud ano, máte vyhráno, jelikož ostatní složky jsou zcela běžné. Konkrétně budete potřebovat:

  • 125 ml peroxidu vodíku
  • 15 kapek esenciálního oleje z citronu

A dále? Už nic jiného. Tyto dvě složky smíchejte dohromady a antibakteriální čistič je hotový. Doporučená aplikace je pomocí rozstřikovače. Takto aplikujte na potřebné povrchy a ty následně otřete hadříkem.

Ocet jako základ pro čistič

Můžete zkusit i další čistič, který je také velmi jednoduchý jak na přípravu, tak i na použití. Konkrétně budete potřebovat:

  • 1 hrnek vody
  • 1 hrnek octu
  • 1 hrnek alkoholu
  • 1 citron
čističe
Vyrobte si domácí čistič, který si spolehlivě poradí s bakteriemi. (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

A příprava? Je to jednoduché. Smíchejte vodu, ocet a silný alkohol a ke všemu přidejte také citronovou šťávu. A je to. I tento čistič se dá použít na řadu povrchů, na kterých chcete eliminovat možný výskyt některých bakterií, stejně jako virů.

Pomůže i populární ALPA

Jistě ji znáte, jako pomocníka na bolavé svaly. Jelikož v principu jde o bylinný roztok, dá se použít i jako antibakteriální čistič. Jak na různé povrchy, tak třeba i na vaše ruce – klidně si je s ALPOU lze dezinfikovat napřímo. Nebo můžete vzít klasické vlhčené ubrousky, přendat je do uzavíratelné nádoby, přelít Francovkou, zahrkat a je to. A pokud ubrousky nemáte, naneste ALPU jednoduše na hadřík, houbičku či cokoliv jiného. A pusťte se do čištění.

Tu lze použít také na domácí výrobu vlhčených ubrousků. Třeba z klasických kuchyňských papírových utěrek, nebo toaletního papíru. Zde však pamatujte, že tento základní produkt by měl mít několik vrstev a být pevný. Jinak dojde k tomu, že se papír jenom rozmočí. Když utěrky nebo ruličku namočíte do bylinného lihového roztoku, uchovejte ho v hermeticky uzavřené nádobě, aby se vlhkost neodpařila.

K TÉMATU  Pohádková sídla. Kdo ze světových celebrit má nejdražší domov?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Coca-cola jako nepřekonatelný čistící prostředek. O co všechno se doma postará za vás

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Móda je tématem, které zajímá především ženy. Samozřejmě že existují i pánové, jež se vyznají v módních trendech, a dokonce je baví je sledovat. Ale spíše je to doménou žen, které na toto téma jsou schopné vést se svými kamarádkami dlouhé dialogy. Největším problémem bývá si vytvořit vlastní šatník. S ním se potýká spousta žen. Tápou a zkoušejí a hledají rady a inspiraci. Řešením by mohl být kapslový šatník. Co je jeho podstatou?
Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.
Hledáte-li pohodlné a zároveň vysoce módní boty na léto, budou polobotky tím správným řešením i pro vás. Na trhu existuje celá řada trendy polobotek. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké modely polobotek vybírat a jak je vhodně kombinovat s oblečením, aby byl váš outfit dokonalý. Čtěte a inspirujte se s námi!
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek