Úterý , 04. 10. 2022

František

Antibakteriální čistič si namícháte snadno doma. Nemusíte se tak vydávat do obchodu

Sehnat v obchodě kvalitní antibakteriální čistič, to je v posledních týdnech až nadlidský úkol. A pokud už seženete, tak je daný produkt astronomicky drahý. Co s tím? Poradíme vám.
čističe
Jak si podomácku vyrobit čistící prostředek? (zdroj foto: pixabay.com)

05. 05. 2020

05. 05. 2020

Vhodný antibakteriální čistič si můžete zhotovit i doma, svépomocí. Často z věcí, které máte po ruce.

Použijte peroxid

Peroxid vodíku je látkou, kterou byste měli najít ve svých lékárničkách. Je to tak? Pokud ano, máte vyhráno, jelikož ostatní složky jsou zcela běžné. Konkrétně budete potřebovat:

  • 125 ml peroxidu vodíku
  • 15 kapek esenciálního oleje z citronu

A dále? Už nic jiného. Tyto dvě složky smíchejte dohromady a antibakteriální čistič je hotový. Doporučená aplikace je pomocí rozstřikovače. Takto aplikujte na potřebné povrchy a ty následně otřete hadříkem.

Ocet jako základ pro čistič

Můžete zkusit i další čistič, který je také velmi jednoduchý jak na přípravu, tak i na použití. Konkrétně budete potřebovat:

  • 1 hrnek vody
  • 1 hrnek octu
  • 1 hrnek alkoholu
  • 1 citron
čističe
Vyrobte si domácí čistič, který si spolehlivě poradí s bakteriemi. (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

A příprava? Je to jednoduché. Smíchejte vodu, ocet a silný alkohol a ke všemu přidejte také citronovou šťávu. A je to. I tento čistič se dá použít na řadu povrchů, na kterých chcete eliminovat možný výskyt některých bakterií, stejně jako virů.

Pomůže i populární ALPA

Jistě ji znáte, jako pomocníka na bolavé svaly. Jelikož v principu jde o bylinný roztok, dá se použít i jako antibakteriální čistič. Jak na různé povrchy, tak třeba i na vaše ruce – klidně si je s ALPOU lze dezinfikovat napřímo. Nebo můžete vzít klasické vlhčené ubrousky, přendat je do uzavíratelné nádoby, přelít Francovkou, zahrkat a je to. A pokud ubrousky nemáte, naneste ALPU jednoduše na hadřík, houbičku či cokoliv jiného. A pusťte se do čištění.

Tu lze použít také na domácí výrobu vlhčených ubrousků. Třeba z klasických kuchyňských papírových utěrek, nebo toaletního papíru. Zde však pamatujte, že tento základní produkt by měl mít několik vrstev a být pevný. Jinak dojde k tomu, že se papír jenom rozmočí. Když utěrky nebo ruličku namočíte do bylinného lihového roztoku, uchovejte ho v hermeticky uzavřené nádobě, aby se vlhkost neodpařila.

K TÉMATU  Venkovní vířivky pro dokonalý relax. Užívejte si celoroční koupání pod otevřenou oblohou

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Coca-cola jako nepřekonatelný čistící prostředek. O co všechno se doma postará za vás

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máme tu začátek nového roku 2021 a určitě si spoustu z vás dalo nějaké předsevzetí! Například začít cvičit, jíst zdravěji, chodit na procházky, myslet více pozitivně, být lepší přítelkyní či přítelem či být lepším rodičem. Vaše předsevzetí se mohou lišit, ale stejně vás všechny něco spojuje. A to to, že jich chcete dosáhnout! Proto vám v tomto článku zmíníme 3 důležité kroky, jak na to. A věřte, že pokud se těchto kroků budete držet, tak máte vyhráno.
Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.
Kvalitní spánek je nepostradatelnou součástí našeho života. Když ale koukneme na současná čísla, je až k neuvěření, kolik lidí trápí problémy se spánkem. S přechodnou nespavostí si tělo dokáže poměrně dobře poradit, ovšem pokud dlouhodobě nemůžete usnout anebo se často probouzíte uprostřed noci, nastává problém, který si v zájmu vašeho zdraví žádá urychlené řešení. Jak si s tím šikovně poradit?
Začít žít zdravěji - cíl, který si stanovila celá spousta z nás po zjištění, že jsme během doby covidové v průměru přibrali sedm kilogramů. Do svého jídelníčku proto přidáváme vícero zeleniny, hodně ovoce, naopak omezujeme sladkosti a snažíme se vyhnout se smaženému. Když už olej, tak pouze ten olivový, který je mnohými nutričními specialisty schválený. Mimochodem, věděli jste, že by se měl pít na lačný žaludek?
Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.
Pokud jste vášnivá zahradnice nebo máte vymezené místo na pěstování plodin na vašem balkoně, pak jistě mezi vaší úrodou nechybí ani rajská jablíčka. Rajčata jsou nejen chutnou pochoutkou k odpolední svačině, ale také skvělou ingrediencí na vaření, například k italským receptům. Seznamte se s těmi nejlepšími kroky pro perfektní úrodu rajčat.

Nepřehlédněte

Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek