Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Máte plnou skříň, a přitom nic na sebe? Věčný problém vám vyřeší důmyslný systém nakupování

Nakupování oblečení vás může bavit, ale přesto se nemusí stát zábavou. Hlavní náplní vašeho volného času. Také nemusíte mít plnou skříň, abyste byla vždycky dobře oblečená. Stačí jen přemýšlet a kombinovat.
Šatník
Uložení oblečení může být ve skříni velmi přehledné.

12. 03. 2020

Nekupujte, co nepotřebujete

Podle statistik výrobců se spotřeba oblečení od roku 2000 zdvojnásobila. Běžné oblečení lidé prý obměňují dvakrát častěji, než tomu bylo dříve. Často nedokážou odolat módním novinkám a nakupují, i když se jim daný kousek vůbec nehodí.

Přitom stačí tak málo, aby spousta ještě pěkného oblečení nekončila v kontejnerech. Nakupovat s rozmyslem. Funkční šatník není hromadou módních výstřelků.

Víte, co máte v šatníku? Nevíte? Tak všechno ven!

Jestliže chcete mít vždycky co na sebe, třiďte. Alespoň jednou za půl roku, když se mění zima na jaro a léto, a pak zase léto na podzim a zimu, vyndejte ze skříně všechno oblečení a razantně protřiďte. Vyřaďte všechno, co už nebudete nosit.

Základní filozofií je, že pokud jste oděv nevzala rok na sebe, už ho nikdy na sebe nevezmete. A nejde jen o to, jestli do něj zhubnete. Někdy prostě zjistíte, že se k danému stylu už nevrátíte. Pracovala jste v kanceláři a najednou máte prodejnu zdravé výživy? Vytřiďte byznys kostýmy, nechte si jeden. Kvalitní sako a dobré kalhoty se hodí.

Stejné je to s bundami, sukněmi, triky, šálami, čepicemi. Nejprve vyřaďte vše, co se nehodí k vašemu současnému životnímu stylu. Pak roztřiďte věci na opotřebované a kvalitní. Trochu opotřebované si možná necháte „na doma“, nebo na zahradu. Ale pozor, aby se vám takové věci zase nehromadily na chalupě. Lepší je vybrat jich pár a zbytek zabalit a poslat charitě. Najednou budete mít skříň, v které zůstane pár věcí. Pak teprve začněte pomalu s nakupováním.

Zvolte si svůj styl a svoje barvy

Módní guruové jsou zajedno, že důležité je mít tyto svršky, pokud možno v opravdu dobré kvalitě: univerzální sako, kalhoty, džíny, úzkou sukni, bílou blůzu. Na přechodné období pak trenčkot, na zimu klasický kabát, vždy se hodí kvalitní kožená bunda. Jestliže chodíte do společnosti, pořiďte si koktejlky. K tomu pak dokupujte věci, které vás baví, ale budou se hodit k tomuto základu. Nezapomeňte na kvalitní doplňky, jako jsou boty, kvalitní kabelka, pásek.

K TÉMATUMastná pleť. Pomohou vám esenciální oleje! Které jsou vhodné a nezklamou vás?

Základem šatníku jsou neutrální barvy, černá, bílá, béžová, šedivá. K nim můžete ladit další, které podtrhnou vaši osobnost. Vyberte si ty svoje barvy ještě, než půjdete nakupovat. Každý typ pleti a vlasů je vhodný pro určité barevné tóny. Zkoušejte a zjistěte, co se hodí vám. V této barvě si pak pořizujte další oblečení, jako jsou trika, svetry, letní šaty.

Jste v obchodě a váháte? Představte si svůj šatník

Máte plnou skříň, stojíte v obchodě nad skvělým trikem a nejste schopna si vybavit, zda se vám k něčemu hodí. Když budete mít ve skříni málo věcí a budou to věci neutrální a klasické, snadno k nim vyberete nějaký sezónní módní kousek.

 Jestliže váháte, počkejte do druhého dne a raději se do obchodu vraťte. Když máte pocit, že se vám triko líbí, ale k ničemu se nehodí, nekupujte ho. Skončí ve skříni do vaší další probírky.

Šatník
Promýšlejte své nakupování oblečení. Zamezíte přeplněnému šatníku s nenošenými kusy oblečení. (Zdroj foto: freepik.com)

Nákupy náladu nezlepší. Vyplatí se nakupovat ve slevách?

Zlepšit si náladu tím, že půjdete nakupovat, funguje jako krátkodobá náplast na bolístku. A přitom vám může hluboko zasáhnout do peněženky. Nakupujte pouze tehdy, když jste v pohodě. Uděláte méně přešlapů a koupíte méně nesmyslů, které nikdy nevezmete na sebe.

Právě tak je to se slevami. Nakupovat ve slevě se vyplatí pouze tehdy, když jdete plánovitě za určitou věcí. Čekáte-li na slevu u kvalitních bot, neváhejte. Jestliže ale chcete jen tak bloumat a nakoupit výhodně, určitě utratíte za věci, které byste si jinak nekoupila. Znáte to pořekadlo: „No, nekup to za ty peníze…“ Ale vezmete to vůbec na sebe? A kolikrát?

Udržitelná móda

Módní trendy se mění hrozně rychle. Ale nadčasové kousky jsou vždycky lepší. Navíc v kvalitním provedení budete vypadat vždy dobře oblečená, než v něčem, co se po pár vypráních změní v hadřík.

K TÉMATUDžíny všude, kam se podíváte. Které padnou vaší postavě?

Lidé se vracejí ke kvalitě. Termín udržitelná móda (také pomalá móda – slow fashion) si získává své příznivce po celém světě již od roku 2008. Představuje oblečení jako dlouhodobou investici, budování kvalitního nadčasového šatníku, místo rychle se měnících módních trendů. Když o oblečení dobře pečujete, bude vám sloužit dlouhé roky. Což je nejen praktické, ale mimo jiné také zodpovědné k životnímu prostředí a přírodním zdrojům planety.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
Nikdy není pozdě změnit kariéru a zkusit něco nového. Naštěstí časy, kdy ženy patřily jen do humanitních oborů, jsou dávno pryč. Přesto v některých odvětvích je jich minimum. Třeba v IT tvoří sotva desetinu odborníků. Nicméně, pokud máte dámy kuráž, tak to zkuste. Firmy vás tu budou vítat s otevřenou náručí a ocení vás. Váháte? Pak pro vás máme sedm důvodů, které vás přesvědčí, že počítače jsou skvělá volba.
Dokumentární film s názvem Podvodník z Tinderu vede ve sledovanosti všech filmů na českém Netflixu. Příběh izraelského podvodníka, který vylákal z žen miliony a sám si pak žil v luxusu, doslova ohromil svět. Dříve trestaný zločinec si dokázal vymyslet opravdu důvěryhodnou historku, se kterou pak balamutil stvoření, co jen hledala lásku. Podvedené ženy teď splácí své dluhy – a on si vesele na svobodě dál užívá, vždyť mu všechny (bohužel) daly peníze dobrovolně.
Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.

Nepřehlédněte

Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek