Čtvrtek , 13. 06. 2024

Antonín

5 tipů, se kterými se vám dámská jízda v zahraničí povede na výbornou

Domluvily jste se na letní dámské jízdě v zahraničí? Pak je nejvyšší čas vše naplánovat. Máme pro vás seznam 5 věcí, díky kterým se dovolená vydaří na jedničku.
dovolená
Kdy vyrážíte se svojí partou na dovolenou?

1) Vše podstatné vyřešte zavčas

Zejména pokud vyrážíte ve větším počtu a budete využívat hromadnou dopravu, nenechávejte podstatné věci na poslední chvíli. Čekat na last minute se nemusí vyplatit. V lepším případě neseženete letenky v jednom letadle nebo pokoje ve stejném hotelu, v tom horším dovolená nevyjde vůbec. Ušetřete si nervy a ubytování i dopravu vyřešte ihned, jakmile znáte termín a destinaci.

Další výhoda včasné rezervace spočívá v tom, že budete mít dostatek času na plánování programu a dalších součástí „jízdy“. Celkovému dojmu z vaší dovolené tedy tento krok jedině prospěje.

2) Sjednejte si cestovní pojištění

Dovolená je především od toho, abyste si odpočinuly a každý den si naplno užily. Není proto na místě šetřit na položkách, jako je cestovní pojištění. To vás při běžné týdenní dovolené v evropských destinacích vyjde řádově na stokoruny, dokáže přitom zabránit statisícovým výdajům.

Řeč je zejména o situacích, kdy na dovolené onemocníte nebo dojde ke zranění. Lékařská péče v zahraničí, kde nemáte platné zdravotní pojištění, je extrémně nákladná. Právě díky cestovnímu pojištění za vás tyto nečekané výdaje uhradí pojišťovna.

Hodit se může i pojištění odpovědnosti nebo ztráty zavazadel. Nikdy nevíte, jaký malér číhá za rohem. S cestovním pojištěním ale nepůjde o malér finančně nákladný.

3) Procvičte si základní slovíčka

V zahraničí se vždy hodí schopnost se domluvit. Pokud umíte anglicky, máte většinou vyhráno. Přesto je dobré oslnit tím, že jste si dala tu práci a naučila se alespoň základy místního jazyka. Umět pozdravit a poděkovat v místní řeči se vždy cení. Kromě toho si můžete osvojit dotazy na cestu, cenu zboží a služeb a naučit se čísla.

4) Rezervujte si místa v podnicích, kupte si vstupenky

Pokud k vaší dámské jízdě patří i návštěvy restaurací, památek či třeba akvaparků, raději si ještě z domova rezervujte místa nebo kupte vstupenky. Většinou není problém podobné věci vyřešit přes internet nebo telefonicky. V některých letoviscích lze přes internet rezervovat dokonce i místo na pláži.

K TÉMATU  Zaklínadlo urban fashion. Konkrétní kombinace, ve kterých budete hvězda!

Ve vytížených destinacích se totiž můžete setkat s tím, že při koupi až na místě je dané místo již zcela obsazené, případně jsou vstupenky na místě dražší než při koupi předem.

5) Foťte, ale dejte přednost kvalitě

Dámská jízda bez selfíček – to by nebylo ono. Zkuste se ale v partě domluvit na tom, že místo stovek průměrných fotografií dáte přednost kvalitě a necháte se vyfotit od personálu či kolemjdoucích. Kvanta snímků, kde se nevejdete do záběru nebo nejste na focení všechny připravené, vyměňte za pár dokonalých. Navíc budete mít více času sledovat dění kolem sebe a vychutnáte si každý okamžik.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.
Letošní podzimní móda je opravdu pestrá a barevná. Vedou úplety, pláštěnky, kožené kabáty, umělé kožešiny, svetry, šaty a sukně, včetně asymetrických.
Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.
Prostředek proti lupům, lék na houbové plísně na nohách, prací zlepšovák hodně znečistěného oblečení nebo šikovná dezinfekce rukou? Tohle všechno je ústní voda, která svede zázraky i tam, kde by to asi nikdo nečekal!
Pálení čarodějnic se tradičně slaví v noci ze 30. dubna na 1. května. To znamená, že i letos se čas oslav, opékání špekáčků a zapalování hranic blíží. Víte ale, kde se tento svátek vzal a jaká je jeho historie?
Dnes je ten správný den se rozhodnout, s kým chcete trávit svůj drahocenný čas, a komu ho naopak nedávat! Dejte na svůj vnitřní hlas.
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Při plánování dovolené je jedním z klíčových rozhodnutí výběr mezi all inclusive balíčkem a pobytem na vlastní stravování (self-catering). Každá možnost nabízí odlišný zážitek z dovolené, odpovídající různým preferencím a stylům cestování. Ať už si vyberete hotel, airbnb nebo jiný typ ubytování, budete moci najít řešení, které vám bude nejlépe vyhovovat.
Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.
Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.
Od 21. dubna, tedy počínaje dneškem, bude vládnout horoskopu až do 21. května znamení Býka. Tito lidé jsou známí svou vášnivostí, spolehlivostí, elegancí a někdy jsou považováni za nejpřitažlivější děti zvěrokruhu. Zároveň jsou čestní a milující. Nechybí jim jistá dávka extravagantnosti, nicméně pokud se rozzuří, často z nich jde i strach. Pokud někdy odhalí, že jste je podvedli, nebudou s vámi mít slitování, jsou totiž opravdu čestní.

Výběr článků

Rodičovský příspěvek čeká navýšení o 80 tisíc korun, nebude se ale vztahovat na každého. Stát chce zavést také zálohované výživné, které má pomoci rodičům samoživitelům a zefektivnit boj s neplatiči alimentů. Na koho se změny vztahují a od kdy by měly platit?
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.

Nepřehlédněte

Správné řízení energie může být klíčem k dosažení osobního i profesního úspěchu. Tento článek vás provede zásadami energy managementu, které vám pomohou efektivně využívat vaši energii, zvyšovat produktivitu a udržet si duševní i tělesné zdraví. Naučíte se, jak rozpoznat momenty, kdy je vaše energie na vrcholu, a jak je využít pro vaše nejdůležitější činnosti, zatímco se zároveň naučíte, jak doplňovat své zásoby energie pro udržitelný výkon bez vyhoření.
Strie představují typ jizev, které se objevují v případě rychlého natažení nebo zmenšení kůže. Pokožce dodávají pružnost dva proteiny – kolagen a elastin. Díky náhlým změnám se tyto proteiny roztrhnou a kůže ztrácí elasticitu. Její hlubší vrstva zůstane odhalená a objevují se malé jizvičky. Strie se nejvíce objevují v těch místech, kde se ukládá tuk – oblasti břicha, hrudníku, hýždí, boků. Ničím neobvyklým nejsou strie vyskytující se na stehnech, rukách nebo zádech.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek