Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

5 tipů, se kterými se vám dámská jízda v zahraničí povede na výbornou

Domluvily jste se na letní dámské jízdě v zahraničí? Pak je nejvyšší čas vše naplánovat. Máme pro vás seznam 5 věcí, díky kterým se dovolená vydaří na jedničku.
dovolená
Kdy vyrážíte se svojí partou na dovolenou?

1) Vše podstatné vyřešte zavčas

Zejména pokud vyrážíte ve větším počtu a budete využívat hromadnou dopravu, nenechávejte podstatné věci na poslední chvíli. Čekat na last minute se nemusí vyplatit. V lepším případě neseženete letenky v jednom letadle nebo pokoje ve stejném hotelu, v tom horším dovolená nevyjde vůbec. Ušetřete si nervy a ubytování i dopravu vyřešte ihned, jakmile znáte termín a destinaci.

Další výhoda včasné rezervace spočívá v tom, že budete mít dostatek času na plánování programu a dalších součástí „jízdy“. Celkovému dojmu z vaší dovolené tedy tento krok jedině prospěje.

2) Sjednejte si cestovní pojištění

Dovolená je především od toho, abyste si odpočinuly a každý den si naplno užily. Není proto na místě šetřit na položkách, jako je cestovní pojištění. To vás při běžné týdenní dovolené v evropských destinacích vyjde řádově na stokoruny, dokáže přitom zabránit statisícovým výdajům.

Řeč je zejména o situacích, kdy na dovolené onemocníte nebo dojde ke zranění. Lékařská péče v zahraničí, kde nemáte platné zdravotní pojištění, je extrémně nákladná. Právě díky cestovnímu pojištění za vás tyto nečekané výdaje uhradí pojišťovna.

Hodit se může i pojištění odpovědnosti nebo ztráty zavazadel. Nikdy nevíte, jaký malér číhá za rohem. S cestovním pojištěním ale nepůjde o malér finančně nákladný.

3) Procvičte si základní slovíčka

V zahraničí se vždy hodí schopnost se domluvit. Pokud umíte anglicky, máte většinou vyhráno. Přesto je dobré oslnit tím, že jste si dala tu práci a naučila se alespoň základy místního jazyka. Umět pozdravit a poděkovat v místní řeči se vždy cení. Kromě toho si můžete osvojit dotazy na cestu, cenu zboží a služeb a naučit se čísla.

4) Rezervujte si místa v podnicích, kupte si vstupenky

Pokud k vaší dámské jízdě patří i návštěvy restaurací, památek či třeba akvaparků, raději si ještě z domova rezervujte místa nebo kupte vstupenky. Většinou není problém podobné věci vyřešit přes internet nebo telefonicky. V některých letoviscích lze přes internet rezervovat dokonce i místo na pláži.

K TÉMATU  7 užitečných tipů, jak využít použité čajové sáčky

Ve vytížených destinacích se totiž můžete setkat s tím, že při koupi až na místě je dané místo již zcela obsazené, případně jsou vstupenky na místě dražší než při koupi předem.

5) Foťte, ale dejte přednost kvalitě

Dámská jízda bez selfíček – to by nebylo ono. Zkuste se ale v partě domluvit na tom, že místo stovek průměrných fotografií dáte přednost kvalitě a necháte se vyfotit od personálu či kolemjdoucích. Kvanta snímků, kde se nevejdete do záběru nebo nejste na focení všechny připravené, vyměňte za pár dokonalých. Navíc budete mít více času sledovat dění kolem sebe a vychutnáte si každý okamžik.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sedavé zaměstnání se bezpochyby vždy nějak odrazí na našem zdraví. Nejde jen o stav páteře a celých zad, ale mohou se objevit i zdravotní potíže rukou od jejich nevhodné a dlouho neměnné pozice. Zároveň trpí vaše klouby, můžete mít větší sklony k nadváze. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jestli i když musíte pracovat, nešlo by se vždy třeba po hodině práce na chvilku protáhnout a svému tělu trochu ulevit.
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Nevzhledné vypouklé bříško, potíže s trávením a jiné problémy mohou být příčinou rozestupu břišních svalů. Mylnou představou jsou také klasické obyčejné cviky, které by měly s diastázou pomoct. Co diastáza přesně znamená a co na ni zaručeně zabírá?
Pokud jste nadšený cestovatel, a soustavně pracující člověk, pak asi jako každý bojujete s omezenými dny na dovolenou. Jak ale najít kompromis - tedy cestovat, a přitom si neplácat v práci volno? Řešením mohou být víkendové pobyty a my jsme si pro tentokrát vybrali jedno lákavé místo – evropské lákadlo v podobě Londýna. Co navštívit v Londýně, když nemáte moc času?
Citron je již od pradávna používán jako pomocník při mnoha zdravotních potížích. Kyselina citronová v citronu je totiž známá svými imunitními, antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Co vás napadne jak první, když máte například chřipku? Samozřejmě pořádný bylinkový čaj s medem, zázvore, a hlavně citronem! Jaké jsou účinky citronu na lidské tělo?
Pokud jste vášnivá zahradnice nebo máte vymezené místo na pěstování plodin na vašem balkoně, pak jistě mezi vaší úrodou nechybí ani rajská jablíčka. Rajčata jsou nejen chutnou pochoutkou k odpolední svačině, ale také skvělou ingrediencí na vaření, například k italským receptům. Seznamte se s těmi nejlepšími kroky pro perfektní úrodu rajčat.

Nepřehlédněte

Umíte si představit start dne bez lahodného hrnku kávy? Je to něco, co dokáže člověka nastartovat a zpříjemnit mu každodenní vstávání. Kolem kávy se však točí řada spekulací a domněnek. Ty se týkají především toho, jestli káva prospívá nebo naopak škodí zdraví. Jak to tedy je?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek