Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

5 tipů, se kterými se vám dámská jízda v zahraničí povede na výbornou

Domluvily jste se na letní dámské jízdě v zahraničí? Pak je nejvyšší čas vše naplánovat. Máme pro vás seznam 5 věcí, díky kterým se dovolená vydaří na jedničku.
dovolená
Kdy vyrážíte se svojí partou na dovolenou?

1) Vše podstatné vyřešte zavčas

Zejména pokud vyrážíte ve větším počtu a budete využívat hromadnou dopravu, nenechávejte podstatné věci na poslední chvíli. Čekat na last minute se nemusí vyplatit. V lepším případě neseženete letenky v jednom letadle nebo pokoje ve stejném hotelu, v tom horším dovolená nevyjde vůbec. Ušetřete si nervy a ubytování i dopravu vyřešte ihned, jakmile znáte termín a destinaci.

Další výhoda včasné rezervace spočívá v tom, že budete mít dostatek času na plánování programu a dalších součástí „jízdy“. Celkovému dojmu z vaší dovolené tedy tento krok jedině prospěje.

2) Sjednejte si cestovní pojištění

Dovolená je především od toho, abyste si odpočinuly a každý den si naplno užily. Není proto na místě šetřit na položkách, jako je cestovní pojištění. To vás při běžné týdenní dovolené v evropských destinacích vyjde řádově na stokoruny, dokáže přitom zabránit statisícovým výdajům.

Řeč je zejména o situacích, kdy na dovolené onemocníte nebo dojde ke zranění. Lékařská péče v zahraničí, kde nemáte platné zdravotní pojištění, je extrémně nákladná. Právě díky cestovnímu pojištění za vás tyto nečekané výdaje uhradí pojišťovna.

Hodit se může i pojištění odpovědnosti nebo ztráty zavazadel. Nikdy nevíte, jaký malér číhá za rohem. S cestovním pojištěním ale nepůjde o malér finančně nákladný.

3) Procvičte si základní slovíčka

V zahraničí se vždy hodí schopnost se domluvit. Pokud umíte anglicky, máte většinou vyhráno. Přesto je dobré oslnit tím, že jste si dala tu práci a naučila se alespoň základy místního jazyka. Umět pozdravit a poděkovat v místní řeči se vždy cení. Kromě toho si můžete osvojit dotazy na cestu, cenu zboží a služeb a naučit se čísla.

4) Rezervujte si místa v podnicích, kupte si vstupenky

Pokud k vaší dámské jízdě patří i návštěvy restaurací, památek či třeba akvaparků, raději si ještě z domova rezervujte místa nebo kupte vstupenky. Většinou není problém podobné věci vyřešit přes internet nebo telefonicky. V některých letoviscích lze přes internet rezervovat dokonce i místo na pláži.

K TÉMATU  5 tipů, jak naučíte své dítě plavat

Ve vytížených destinacích se totiž můžete setkat s tím, že při koupi až na místě je dané místo již zcela obsazené, případně jsou vstupenky na místě dražší než při koupi předem.

5) Foťte, ale dejte přednost kvalitě

Dámská jízda bez selfíček – to by nebylo ono. Zkuste se ale v partě domluvit na tom, že místo stovek průměrných fotografií dáte přednost kvalitě a necháte se vyfotit od personálu či kolemjdoucích. Kvanta snímků, kde se nevejdete do záběru nebo nejste na focení všechny připravené, vyměňte za pár dokonalých. Navíc budete mít více času sledovat dění kolem sebe a vychutnáte si každý okamžik.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Existuje tolik různých způsobů, jak si s rodinou vyrobit vlastní ozdoby. A při jejich tvorbě můžete využít spoustu různých materiálů! Každý jistě máme doma třeba nějaký přebytečný papír, že ano? Máme pro vás jednoduché vánoční ozdoby, které si dnes večer můžete s dětmi vytvořit.
Možná patříte mezi ty, kteří nepotřebují jíst maso příliš často. A nemusí to být z důvodu, že se vám příčí zabíjení zvířat, ale třeba vám jen jednoduše maso tolik nechutná a nemáte častou potřebu ho konzumovat. Jak ale zajistit, aby přesto váš jídelníček obsahoval veškeré potřebné živiny?
Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.
Obývací pokoj potřebuje něco, kam si odložíte mobil, časopis nebo kávu, když si sednete na sedačku před televizi. Tuhle roli zastávají konferenční stolky. Zaměřili jsme se na ty dřevěné, nebo přímo z masivu. Jsou praktické a s jednoduchým designem, a také si na ně můžete natáhnout nohy! Zkuste si vybrat nějaký originální kousek.
Madonna, nejslavnější popová ikona od začátku 80. let až do současnosti plní sociální sítě fotografiemi, nad nimiž v poslední době zdravý rozum skutečně žasne. Zpěvačka se zřejmě nehodlá smířit s přirozeným procesem stárnutí a chce si i nadále zachovat svou dokonalou image. Má tohle ale být ještě náš vzor hodný následování?

Nepřehlédněte

Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.
Tmavý režim mobilních aplikací je dnes velmi oblíbený. Zejména uživateli je velmi vyzdvihovaný. Jejich spokojenost míří rovnou do vesmíru a četnost používání appek se díky tomu znatelně zvyšuje. Do svých systémů je postupně zařazují i technologičtí giganti. Není tedy pochyb ani sporu o tom, že mluvíme o trendu dnešní doby. A jelikož s dobou jde i oblíbený Bazoš, i on začal svým uživatelům nabízet exkluzivní tmavou novinku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek