Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Nejhorší rodičovské hlášky, které zaručeně otráví každé dítě

Čím můžete v jakémkoli věku svoje dítě zaručeně otrávit Když budete opakovat tyhle nejhorší rodičovské hlášky. Některé z nich jste určitě slyšely od svých rodičů a nesnášely jste je v dětství a mládí také. Zkuste se jich vyvarovat. I když vás to bude občas stát úsilí a ústa na zámek.
Nejhorší rodičovské hlášky, které zaručeně otráví každé dítě
zdroj: 123RF.com

21. 08. 2019

Rodičovské hlášky pro nejmenší děti

Co bylo ve školce k obědu? Na to většinou slýchám, že dítě neví, nebo že mělo nějaké maso a brambory. Jestli si vaše dítě každý den vzpomene, co mělo k obědu, k ranní a odpolední svačině, předpokládám, že máte doma šprta nebo malou drbnu. Takové dítě vám bude dělat radost aktuálním zpravodajstvím ze všech škol, do kterých bude chodit.

Řekni nám básničku! Eventualitou může být – zahraj na housle, piano, zazpívej písničku. Tyhle obligátní prosby při rodinných oslavách dostanou každé dítě do kolen. Zůstane možná jedno ze sta, které rádo vyhoví. Pokud je to vaše, nemusíte se bát, že by nemělo ambice. Nebo se z něj v dospělosti vyklube populární komediant.

Školní děti

Už končí prázdniny, jak se těšíš do školy? Tuhle hlášku můžete slýchat od začátku srpna do začátku září pravidelně od všech dospělých. Co má dítě odpovědět? Těším, protože zase budu ráno brzy vstávat a většinu dne prosedím na zadku v zatuchlém vzduchu naší třídy? Jak je vám, když se vás koncem dovolené někdo zeptá, zda se těšíte do práce?

Uč se, nebo tě nikam nevezmou! Tahle hláška se v mnoha variantách vyskytuje řádově už od sedmé třídy. Jako by všichni předpokládali, že už v deseti – dvanácti letech má dítě jasno v tom, že ho „někam musí vzít“. Většině dětí je v té chvíli úplně jedno, zda ho „někam vezmou“, protože ani neví, kam chce, aby ho vzali. A nebo se chce přihlásit na obor, který je pro rodiče naprosto nepřijatelný. A tak před nimi dovedně tají, že tam se dostane, aniž by se potřebovalo víc učit.

K TÉMATU  Jarní prázdniny trochu jinak. Co dělat, když nemůžete vyjet ven?

Středoškoláci

Na kluky máš času dost, teď se musíš učit! Další školní hláška, která je prokletím pro mladé zamilované slečny. Jak je možné oddělit city od práce? Protihláškou by totiž mohlo být například: „Ale mami, ty máš taky chlapa, a přitom chodíš do práce!“

Tak co, maturita, jak se na ni těšíš? Popravdě řečeno, na tuhle také velmi častou otázku se v podstatě nedá odpovědět. Protože na zkoušky a stres se těší málokdo. Co kdyby se vás dítě zeptalo, zda se těšíte na zítřejší poradu s šéfem nebo prezentaci před klientem? Už vidím, jak mu nadšeně vyprávíte o nejmilejší části vašeho pracovního dne.

Skončila střední školu

Kam půjdeš, když tě nevzali na vysokou? Také dobrá otázka. Zvlášť vhodná, když dítě naprosto vůbec neví, kam se vrtnout. Protože plánovalo vysokou a nic jiného ho nezajímalo. Vhodnější by spíš bylo si s ním sednout a probrat další varianty řešení.

Jak to, že nechceš na vysokou? Bez ní dneska nejsi nic! Dítěti tím dáváte jasně najevo, že když nebude mít vysokou školu, bude méněcenným člověkem. A co když vaše dcera prostě není studijní ani úřednický typ? Co když chce pracovat manuálně? Budete ji mít méně ráda, když bude pracovat jako pokladní, kadeřnice či pekařka? Smiřte se s tím a nechte, ať si jde svým dospělým životem za svými cíli tak, jak jste za nimi šla vy.

Je jí přes třicet

Prosím tě, najdi si už konečně kluka! Dcera žije sama a vy máte pocit, že je to nesmysl. Pochopila jste to, když jí bylo dvacet a žila s kamarádkami. Kdo ví, třeba je tak spokojená. Ne každý musí mít vedle sebe partnera.

K TÉMATU  Co takhle zajít na masáž? Nejste jediní, kdo si dokáže užít wellness. Co takhle dárkový poukaz pro vašeho čtyřnohého člena rodiny?

A co biologické hodiny? Netikají ti už? Jestliže takhle naznačujete, že je čas, aby vaše dcera porodila děti, neměla byste se jí nejprve zeptat, zda vůbec nějaké plánuje? Ne každá žena musí být matkou. A proto nemusí být její život méně hodnotný či špatně prožitý.

Kdy se budete brát? No, prostě asi nikdy. Vaše dcera si vůbec nemusí být jistá, že toho, s kým právě chodí, chce za manžela. Neptejte se, pozorujte, dedukujte a své otázky tohoto druhu si nechte pro sebe.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mléko - přidáváme si ho do nápojů, připravujeme si z něj mnohé pokrmy, přidáváme do buchet nebo ho jen popíjíme u televize. Je plné tělu prospěšných živin, i proto by mělo mít neodmyslitelné místo v našem jídelníčku. Jenže co když patřím do skupiny vegetariánů nebo veganů a mléko je v rozporu s tím, co uznávám? Skvělou alternativou je mléko rostlinné.
Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.
Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.
Semínka se do naší zdravé stravy začala postupně dostávat v minulém desetiletí. Nyní jsou už stále častější přísadou v naší kuchyni. Nicméně pořád je mnoho těch, kteří si neuvědomují, jak zdravý přínos pro nás semínka v pokrmech mají. Některá z nich jsou označována dokonce za superpotraviny, což jen dotvrzuje, jak důležitá pro organismus mohou semínka být.
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!

Nepřehlédněte

Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek