Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Nejhorší rodičovské hlášky, které zaručeně otráví každé dítě

Čím můžete v jakémkoli věku svoje dítě zaručeně otrávit Když budete opakovat tyhle nejhorší rodičovské hlášky. Některé z nich jste určitě slyšely od svých rodičů a nesnášely jste je v dětství a mládí také. Zkuste se jich vyvarovat. I když vás to bude občas stát úsilí a ústa na zámek.
Nejhorší rodičovské hlášky, které zaručeně otráví každé dítě
zdroj: 123RF.com

21. 08. 2019

Rodičovské hlášky pro nejmenší děti

Co bylo ve školce k obědu? Na to většinou slýchám, že dítě neví, nebo že mělo nějaké maso a brambory. Jestli si vaše dítě každý den vzpomene, co mělo k obědu, k ranní a odpolední svačině, předpokládám, že máte doma šprta nebo malou drbnu. Takové dítě vám bude dělat radost aktuálním zpravodajstvím ze všech škol, do kterých bude chodit.

Řekni nám básničku! Eventualitou může být – zahraj na housle, piano, zazpívej písničku. Tyhle obligátní prosby při rodinných oslavách dostanou každé dítě do kolen. Zůstane možná jedno ze sta, které rádo vyhoví. Pokud je to vaše, nemusíte se bát, že by nemělo ambice. Nebo se z něj v dospělosti vyklube populární komediant.

Školní děti

Už končí prázdniny, jak se těšíš do školy? Tuhle hlášku můžete slýchat od začátku srpna do začátku září pravidelně od všech dospělých. Co má dítě odpovědět? Těším, protože zase budu ráno brzy vstávat a většinu dne prosedím na zadku v zatuchlém vzduchu naší třídy? Jak je vám, když se vás koncem dovolené někdo zeptá, zda se těšíte do práce?

Uč se, nebo tě nikam nevezmou! Tahle hláška se v mnoha variantách vyskytuje řádově už od sedmé třídy. Jako by všichni předpokládali, že už v deseti – dvanácti letech má dítě jasno v tom, že ho „někam musí vzít“. Většině dětí je v té chvíli úplně jedno, zda ho „někam vezmou“, protože ani neví, kam chce, aby ho vzali. A nebo se chce přihlásit na obor, který je pro rodiče naprosto nepřijatelný. A tak před nimi dovedně tají, že tam se dostane, aniž by se potřebovalo víc učit.

K TÉMATU  Má moje dítě ADHD, nebo jde jen o obyčejné zlobení? Jak hyperaktivitu rozpoznat a kdy vyhledat odborníka

Středoškoláci

Na kluky máš času dost, teď se musíš učit! Další školní hláška, která je prokletím pro mladé zamilované slečny. Jak je možné oddělit city od práce? Protihláškou by totiž mohlo být například: „Ale mami, ty máš taky chlapa, a přitom chodíš do práce!“

Tak co, maturita, jak se na ni těšíš? Popravdě řečeno, na tuhle také velmi častou otázku se v podstatě nedá odpovědět. Protože na zkoušky a stres se těší málokdo. Co kdyby se vás dítě zeptalo, zda se těšíte na zítřejší poradu s šéfem nebo prezentaci před klientem? Už vidím, jak mu nadšeně vyprávíte o nejmilejší části vašeho pracovního dne.

Skončila střední školu

Kam půjdeš, když tě nevzali na vysokou? Také dobrá otázka. Zvlášť vhodná, když dítě naprosto vůbec neví, kam se vrtnout. Protože plánovalo vysokou a nic jiného ho nezajímalo. Vhodnější by spíš bylo si s ním sednout a probrat další varianty řešení.

Jak to, že nechceš na vysokou? Bez ní dneska nejsi nic! Dítěti tím dáváte jasně najevo, že když nebude mít vysokou školu, bude méněcenným člověkem. A co když vaše dcera prostě není studijní ani úřednický typ? Co když chce pracovat manuálně? Budete ji mít méně ráda, když bude pracovat jako pokladní, kadeřnice či pekařka? Smiřte se s tím a nechte, ať si jde svým dospělým životem za svými cíli tak, jak jste za nimi šla vy.

Je jí přes třicet

Prosím tě, najdi si už konečně kluka! Dcera žije sama a vy máte pocit, že je to nesmysl. Pochopila jste to, když jí bylo dvacet a žila s kamarádkami. Kdo ví, třeba je tak spokojená. Ne každý musí mít vedle sebe partnera.

K TÉMATU  Domácí mazlíčci se kamarádí s ptáky všeho druhu. Překrásné video vás pobaví i dojme! Také si vaše kočka nebo pes dobře rozumí s papouškem?

A co biologické hodiny? Netikají ti už? Jestliže takhle naznačujete, že je čas, aby vaše dcera porodila děti, neměla byste se jí nejprve zeptat, zda vůbec nějaké plánuje? Ne každá žena musí být matkou. A proto nemusí být její život méně hodnotný či špatně prožitý.

Kdy se budete brát? No, prostě asi nikdy. Vaše dcera si vůbec nemusí být jistá, že toho, s kým právě chodí, chce za manžela. Neptejte se, pozorujte, dedukujte a své otázky tohoto druhu si nechte pro sebe.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.
Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!
Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.

Nepřehlédněte

Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek