Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

V čem se liší život ženy před a po 30? Jistě se v tom najdete

Naše životy se mění každý den. Existují ale milníky, kterých se obáváme všichni. Oslavit 30. narozeniny je pro většinu žen velmi těžkým dnem, kterého se bojí už pár let předtím. Co se ale s tímto životním mezníkem změní? Ženy a muži to mají určitě jinak, dnes se podíváme na něžné pohlaví a změny v jejich životech a životních stylech. Najdete se v některé z nich?
ženy
Jak se liší ženy před a po 30? (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

29. 10. 2020

29. 10. 2020

Vztahy s okolím a nejen s ním

Asi největší změnou, kterou ženy přes 30 pozorují, jsou jejich názory a vztahy. A nezáleží přitom, zda jde o názory jejich okolí, názory na sebe nebo na stárnutí. Stejně tak se v tomto věku hodně mění i vztah mezi ženu a jejím partnerem, protože je to období, kdy už jsou spolu hezkých pár let, případně mají i rodinu a jsou manželé. O co přesně se jedná?

  • Zajímá se o názory jiný lidí (před 30) vs. názory ostatních ji nezajímají (po 30)
  • Bojí se budoucnosti vs. nejlepší roky života po 30
  • Má 1552 přátel na Facebooku vs. má pár opravdových přátel
  • Posílá příteli emotikony a těší se na něj vs. SMS jsou jen o tom, co má koupit cestou z práce

Pro ženy po 39i je pohodlí na prvním místě

Vzpomínáte si, jak jste jako 20+ cestovali, kam se dalo, a bydleli v hostelu nebo přespávali ve stanu? Tak po 30. narozeninách už to tak určitě nebude. Pohodlí se pro vás stane něčím, bez čeho nemůžete žít a rádi si zaplatíte za pohodlný, krásný a voňavý 4 hvězdičkový hotel se snídaní až do postele. A stejně to vypadá i v jiných oblastech, jako je například spánek a make-up.

Dřív pro vás jít pozdě spát nejspíš znamenalo kolem 2 až 4 ráno. Pokud jste teď vzhůru déle než v 11 večer, tak je to zázrak. S líčením se buď vůbec neobtěžujete, anebo se odličujete kolem desáté večer. Tedy ve stejné době, kdy jste se ve 20 líčily a vyrážely ven s přáteli na super večírek. Počítejte s tím, že s věkem a příchodem práce a dětí se leccos změní. Ale ne vždy k horšímu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Žena, které táhne na 110 let, prozradila recept na dlouhověkost. Mnoho lidí tím překvapila

K TÉMATU  Nebojte se říci si o peníze. Váš čas a vaše vědomosti a zkušenosti jsou totiž cenným zbožím!

České prvorodičky rodí stále později. Lékaři před tímto stavem varují. Rizika se s věkem výrazně zvyšují

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
Ačkoliv by se mohlo zdát, že se negativita posledních událostí ve světě promítne i do barev kolem nás, opak je pro letošek pravdou. Do módy se totiž dostávají spíš pozitivní naděje na uvolnění a módní scéna tak doplňuje štěstí a hravost, které nám v uplynulých měsících chyběly. Jaké barvy letí na jaře 2021 a jak je využít ve svém oblékání? Přinášíme vám tipy na trendy oblečení a šaty pro plnoštíhlé včetně doplňků.
Máme tu nový rok, nejspíš jste si stanovili různá předsevzetí a jedno z nich může být právě cvičení. Možná jste se ale pokoušeli cvičit už dřív, ale moc dlouho vám to nevydrželo. Anebo jste se k tomu nakonec ani neodhodlali. Čím to vlastně je? A jak to jednou provždy vyřešit a doopravdy se cvičením začít? Pojďme si o tom něco povědět!
Bydlet v malém příbytku není nic, za co byste se měli stydět. A stejně tak to není žádná nevýhoda. Naopak - čeká vás méně uklizení. Konkrétně utírání prachu, protože se u vás nebude nacházet velké množství nábytku. Tím se takovým pomyslným oslím můstkem dostáváme k jeho zařizování. Abyste nežili v přecpané, kýčovité domácnosti, vyplatí se myslet na několik základních pravidel. 
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Genetická modifikace, tedy úmyslná změna genetického materiálu, se využívá zejména ke snazšímu pěstování některých rostlin. Nejčastěji můžete v této souvislosti slyšet o kukuřici. Narazíte však na mnoho argumentů pro i proti tomuto zásahu při pěstování. Na jedné straně je vyzdvihován přínos a zajištění vyšší produkce, na straně druhé jsou pochyby a možná rizika spojená s jejich konzumací.

Nepřehlédněte

Teploty se konečně začínají zvedat a léto se nezadržitelně blíží. Pokud si letos budete chtít užít koupání, pak nejspíš budete muset do řeky, rybníku či vodní nádrže. Jenže jejich čistota a mnohdy také studená voda vám mohou následně přivodit nepříjemné patálie. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním problémům, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek