Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

V čem se liší život ženy před a po 30? Jistě se v tom najdete

Naše životy se mění každý den. Existují ale milníky, kterých se obáváme všichni. Oslavit 30. narozeniny je pro většinu žen velmi těžkým dnem, kterého se bojí už pár let předtím. Co se ale s tímto životním mezníkem změní? Ženy a muži to mají určitě jinak, dnes se podíváme na něžné pohlaví a změny v jejich životech a životních stylech. Najdete se v některé z nich?
ženy
Jak se liší ženy před a po 30? (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

29. 10. 2020

29. 10. 2020

Vztahy s okolím a nejen s ním

Asi největší změnou, kterou ženy přes 30 pozorují, jsou jejich názory a vztahy. A nezáleží přitom, zda jde o názory jejich okolí, názory na sebe nebo na stárnutí. Stejně tak se v tomto věku hodně mění i vztah mezi ženu a jejím partnerem, protože je to období, kdy už jsou spolu hezkých pár let, případně mají i rodinu a jsou manželé. O co přesně se jedná?

  • Zajímá se o názory jiný lidí (před 30) vs. názory ostatních ji nezajímají (po 30)
  • Bojí se budoucnosti vs. nejlepší roky života po 30
  • Má 1552 přátel na Facebooku vs. má pár opravdových přátel
  • Posílá příteli emotikony a těší se na něj vs. SMS jsou jen o tom, co má koupit cestou z práce

Pro ženy po 39i je pohodlí na prvním místě

Vzpomínáte si, jak jste jako 20+ cestovali, kam se dalo, a bydleli v hostelu nebo přespávali ve stanu? Tak po 30. narozeninách už to tak určitě nebude. Pohodlí se pro vás stane něčím, bez čeho nemůžete žít a rádi si zaplatíte za pohodlný, krásný a voňavý 4 hvězdičkový hotel se snídaní až do postele. A stejně to vypadá i v jiných oblastech, jako je například spánek a make-up.

Dřív pro vás jít pozdě spát nejspíš znamenalo kolem 2 až 4 ráno. Pokud jste teď vzhůru déle než v 11 večer, tak je to zázrak. S líčením se buď vůbec neobtěžujete, anebo se odličujete kolem desáté večer. Tedy ve stejné době, kdy jste se ve 20 líčily a vyrážely ven s přáteli na super večírek. Počítejte s tím, že s věkem a příchodem práce a dětí se leccos změní. Ale ne vždy k horšímu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Žena, které táhne na 110 let, prozradila recept na dlouhověkost. Mnoho lidí tím překvapila

K TÉMATUPrvní rande je za vámi. Pokud čekáte, až zavolá, raději zavolejte sama

České prvorodičky rodí stále později. Lékaři před tímto stavem varují. Rizika se s věkem výrazně zvyšují

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.

Nepřehlédněte

Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek