Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Jak poznat, že vám partner lže? Sledujte několik signálů

Nejste si jistá, zda vás partner pouze nevodí za nos? Jak poznat, že jde o lháře jako mrakodrap? Díky našim vyšetřovacím způsobům se dozvíte, zda jde o lháře, nebo jen o vaši domněnku.
jak poznat že partner lže
Víte, jak poznat, že vám partner lže? (zdroj foto: 123rf.com)

25. 11. 2020

Všichni jsme se s tím již někdy setkali. Ať už jde o možné krytí nevěry nebo ututlávání problémů v práci, váš partner se prostě chová jinak než dříve. Jak poznat, že vám partner lže?

Pro to, abyste odhalili lháře, je nutné partnera dobře znát a umět tak srovnat jeho nezvyklé chování s běžnými tělesnými projevy, které používá při klasickém rozhovoru. Na co se zaměřit, pokud chcete odhalit lháře?

Oční kontakt vám napoví více, než tisíc psychologů

Nemusíte chodit do vztahové poradny, abyste zjistili, že s vaším partnerem se něco děje. Jedním z nejjasnějších ukazatelů, že vám lže, je jeho oční kontakt. Podle studie Michiganské univerzity bylo zjištěno, že naprostá většina lidí, kteří lhali, nedokázalo udržet oční kontakt se svým protějškem v konverzaci.

Klopí váš partner oči? Uhýbá pohledem? Nebo dokonce těkavě přejíždí očima všude možně okolo? Zřejmě jej místo klasického rozhovoru plně zaměstnává fabulace nových nesmyslů, které na vás bude zkoušet. A když už se vaše oči setkají, bude to jen na chvilku. Upřímný pohled z očí do očí prostě nevydrží.

Je to případ i vašeho partnera?

Jak poznat, že partner lže? Prozradí to uši a nos

Dalším velmi častým projevem lháře je jeho gestikulace, která je pro lhaní typická. Mne si najednou váš partner při hovoru s vámi ušní lalůčky? Nebo si při hovoru několikrát tře špičku nosu? Tyto znaky ukazují na to, že jeho mozek jede na plné obrátky, aby vymyslel cokoliv, čemu byste uvěřila. Dělá to i váš partner?

Nevydrží v klidu

Při společné konverzaci se váš partner i na židli neustále ošívá? Nevydrží chvíli v klidu, rozhodne se například pochodovat po místnosti nebo najednou popadne nějaký předmět a začne si s ním v rukách „hrát“? Vrtí se na židli jako žížala a jde na něm vidět, že mu není komfortně?

K TÉMATU  Partner a já v době karantény. Jak přežít společné soužití, když nemůžeme z bytu?

V tom případě vám zřejmě lže. Fyzická hyperaktivita je jedním z průvodních znaků lháře. A skutečně se není čemu divit – při tom, když lžeme, nám rozhodně příjemně není. Proto se neustále snažíme měnit svou pozici, snad abychom ze sebe smetli pocit viny.

Je toto chování, které nyní pozorujete i na vašem partnerovi?

Ruce vám mnohé napoví

Gestikulace rukama je běžnou součástí každého hovoru. Dopomáháme si tam, kde nám slova nestačí. Při běžném hovoru ruce znázorňují, co právě říkáme. Když vám dotyčný lže, jeho gestikulace je nápadně zpomalená.

Musí si totiž v hlavě dát dohromady přípustnou odpověď, a připravit se na vaši reakci i na pokračování své lživé odyseji. Gesta se mu nápadně zpomalují. Je to případ i vašeho partnera?

Partner najednou zmiňuje detaily

Ještě jedna indicie nás dovede k finálnímu odhalení lháře – a tou je změna mluvy. Dříve, když jste se partnera zeptala, jak se měl v práci, zmínil pár strohých vět. Nezacházel do detailů. Řekl vám, na čem pracoval. Toť vše.

Když se vám ale bude snažit lhát – a to zejména v případě nevěry, bude tak úpěnlivý v tom, aby vaši odpověď uspokojil, že zmíní co nejvíce možných nesmyslů a detailů. Řekne vám, kdo do kanceláře přišel a že si šel koupit svačinu. Možná se bude snažit ihned odpovědět i na to, na co se nezeptáte.

Ihned bude vysvětlovat svůj pozdní příchod a zmiňovat přesná místa, kde byla dopravní zácpa nebo kdo konkrétně jej několikrát zastavil a zdržel. Dost podezřelé chování vám napoví, že zřejmě jde o změnu v chování, kterou se snaží něco krýt. Je toto případ i vašeho partnera?

Podařilo se vám odhalit lháře, nebo jste si pouze potvrdila, že to byly pouhé domněnky a omyl je na vaší straně?

K TÉMATU  12 důvodů, proč se nestydět za vztah s mladším mužem aneb ano, či ne?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Byl vám nevěrný? Okamžitý rozchod nemusí být řešení

Partner a já v době karantény. Jak přežít společné soužití, když nemůžeme z bytu?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
Zimní móda má svá specifika. Když venku sněží a teploty jsou na bodu mrazu, je třeba se podle toho oblékat. Vzít si péřovku, na nohy plátěnky a na hlavu nic, vypadá stejně, jako když si v létě obujete k plavkám sněhule. Zkuste experimentovat. Určitě najdete, co vám bude nejen slušet, ale hlavně vás zahřeje.
Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.
Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.

Nepřehlédněte

Zima se začíná velmi pomalu, ale nemilosrdně projevovat. Slunce zapadá velmi brzy - a v nočních hodinách už se vyšších polohách objevují mrazíky. To je nechvalné znamení blížících se zimních měsíců, během nichž se budeme snažit trávit co nejvíce času v teple našeho domova. A teplo je přeci důležité!
Jednoduché, vkusné, elegantní, nestárnoucí – bílé boty lze charakterizovat mnoha způsoby. Jejich čistota však vnese notnou dávku vkusu do každého outfitu. To je jistota. A zajisté se ve vašem botníku neztratí. Tak už přestaňte dělat kompromisy, bílou obuv prostě potřebujete!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek