Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Jak poznat, že vám partner lže? Sledujte několik signálů

Nejste si jistá, zda vás partner pouze nevodí za nos? Jak poznat, že jde o lháře jako mrakodrap? Díky našim vyšetřovacím způsobům se dozvíte, zda jde o lháře, nebo jen o vaši domněnku.
jak poznat že partner lže
Víte, jak poznat, že vám partner lže? (zdroj foto: 123rf.com)

25. 11. 2020

Všichni jsme se s tím již někdy setkali. Ať už jde o možné krytí nevěry nebo ututlávání problémů v práci, váš partner se prostě chová jinak než dříve. Jak poznat, že vám partner lže?

Pro to, abyste odhalili lháře, je nutné partnera dobře znát a umět tak srovnat jeho nezvyklé chování s běžnými tělesnými projevy, které používá při klasickém rozhovoru. Na co se zaměřit, pokud chcete odhalit lháře?

Oční kontakt vám napoví více, než tisíc psychologů

Nemusíte chodit do vztahové poradny, abyste zjistili, že s vaším partnerem se něco děje. Jedním z nejjasnějších ukazatelů, že vám lže, je jeho oční kontakt. Podle studie Michiganské univerzity bylo zjištěno, že naprostá většina lidí, kteří lhali, nedokázalo udržet oční kontakt se svým protějškem v konverzaci.

Klopí váš partner oči? Uhýbá pohledem? Nebo dokonce těkavě přejíždí očima všude možně okolo? Zřejmě jej místo klasického rozhovoru plně zaměstnává fabulace nových nesmyslů, které na vás bude zkoušet. A když už se vaše oči setkají, bude to jen na chvilku. Upřímný pohled z očí do očí prostě nevydrží.

Je to případ i vašeho partnera?

Jak poznat, že partner lže? Prozradí to uši a nos

Dalším velmi častým projevem lháře je jeho gestikulace, která je pro lhaní typická. Mne si najednou váš partner při hovoru s vámi ušní lalůčky? Nebo si při hovoru několikrát tře špičku nosu? Tyto znaky ukazují na to, že jeho mozek jede na plné obrátky, aby vymyslel cokoliv, čemu byste uvěřila. Dělá to i váš partner?

Nevydrží v klidu

Při společné konverzaci se váš partner i na židli neustále ošívá? Nevydrží chvíli v klidu, rozhodne se například pochodovat po místnosti nebo najednou popadne nějaký předmět a začne si s ním v rukách „hrát“? Vrtí se na židli jako žížala a jde na něm vidět, že mu není komfortně?

K TÉMATU  Jste single. Je to normální nebo jste divná a jakou roli v tom hraje věk

V tom případě vám zřejmě lže. Fyzická hyperaktivita je jedním z průvodních znaků lháře. A skutečně se není čemu divit – při tom, když lžeme, nám rozhodně příjemně není. Proto se neustále snažíme měnit svou pozici, snad abychom ze sebe smetli pocit viny.

Je toto chování, které nyní pozorujete i na vašem partnerovi?

Ruce vám mnohé napoví

Gestikulace rukama je běžnou součástí každého hovoru. Dopomáháme si tam, kde nám slova nestačí. Při běžném hovoru ruce znázorňují, co právě říkáme. Když vám dotyčný lže, jeho gestikulace je nápadně zpomalená.

Musí si totiž v hlavě dát dohromady přípustnou odpověď, a připravit se na vaši reakci i na pokračování své lživé odyseji. Gesta se mu nápadně zpomalují. Je to případ i vašeho partnera?

Partner najednou zmiňuje detaily

Ještě jedna indicie nás dovede k finálnímu odhalení lháře – a tou je změna mluvy. Dříve, když jste se partnera zeptala, jak se měl v práci, zmínil pár strohých vět. Nezacházel do detailů. Řekl vám, na čem pracoval. Toť vše.

Když se vám ale bude snažit lhát – a to zejména v případě nevěry, bude tak úpěnlivý v tom, aby vaši odpověď uspokojil, že zmíní co nejvíce možných nesmyslů a detailů. Řekne vám, kdo do kanceláře přišel a že si šel koupit svačinu. Možná se bude snažit ihned odpovědět i na to, na co se nezeptáte.

Ihned bude vysvětlovat svůj pozdní příchod a zmiňovat přesná místa, kde byla dopravní zácpa nebo kdo konkrétně jej několikrát zastavil a zdržel. Dost podezřelé chování vám napoví, že zřejmě jde o změnu v chování, kterou se snaží něco krýt. Je toto případ i vašeho partnera?

Podařilo se vám odhalit lháře, nebo jste si pouze potvrdila, že to byly pouhé domněnky a omyl je na vaší straně?

K TÉMATU  Jak se úspěšně seznámit. Nesuďte protějšek na první schůzce

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Byl vám nevěrný? Okamžitý rozchod nemusí být řešení

Partner a já v době karantény. Jak přežít společné soužití, když nemůžeme z bytu?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Mnoho z nás si jistě vzpomene na první ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Tehdy ještě jako velmi mladá zpěvačka, Šárka svým nádherným hlasem dokázala okouzlit český i slovenský národ. V obrovské konkurenci se dokázala probojovat do finále společně s Anetou Langerovou. Jak se změnil její život po soutěži a co dělá Šárka dnes? V exkluzivním rozhovoru jen pro Dámskaliga.cz!
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?
Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek