Čtvrtek , 30. 03. 2023

Arnošt

Jak poznat, že vám partner lže? Sledujte několik signálů

Nejste si jistá, zda vás partner pouze nevodí za nos? Jak poznat, že jde o lháře jako mrakodrap? Díky našim vyšetřovacím způsobům se dozvíte, zda jde o lháře, nebo jen o vaši domněnku.
jak poznat že partner lže
Víte, jak poznat, že vám partner lže? (zdroj foto: 123rf.com)

25. 11. 2020

Všichni jsme se s tím již někdy setkali. Ať už jde o možné krytí nevěry nebo ututlávání problémů v práci, váš partner se prostě chová jinak než dříve. Jak poznat, že vám partner lže?

Pro to, abyste odhalili lháře, je nutné partnera dobře znát a umět tak srovnat jeho nezvyklé chování s běžnými tělesnými projevy, které používá při klasickém rozhovoru. Na co se zaměřit, pokud chcete odhalit lháře?

Oční kontakt vám napoví více, než tisíc psychologů

Nemusíte chodit do vztahové poradny, abyste zjistili, že s vaším partnerem se něco děje. Jedním z nejjasnějších ukazatelů, že vám lže, je jeho oční kontakt. Podle studie Michiganské univerzity bylo zjištěno, že naprostá většina lidí, kteří lhali, nedokázalo udržet oční kontakt se svým protějškem v konverzaci.

Klopí váš partner oči? Uhýbá pohledem? Nebo dokonce těkavě přejíždí očima všude možně okolo? Zřejmě jej místo klasického rozhovoru plně zaměstnává fabulace nových nesmyslů, které na vás bude zkoušet. A když už se vaše oči setkají, bude to jen na chvilku. Upřímný pohled z očí do očí prostě nevydrží.

Je to případ i vašeho partnera?

Jak poznat, že partner lže? Prozradí to uši a nos

Dalším velmi častým projevem lháře je jeho gestikulace, která je pro lhaní typická. Mne si najednou váš partner při hovoru s vámi ušní lalůčky? Nebo si při hovoru několikrát tře špičku nosu? Tyto znaky ukazují na to, že jeho mozek jede na plné obrátky, aby vymyslel cokoliv, čemu byste uvěřila. Dělá to i váš partner?

Nevydrží v klidu

Při společné konverzaci se váš partner i na židli neustále ošívá? Nevydrží chvíli v klidu, rozhodne se například pochodovat po místnosti nebo najednou popadne nějaký předmět a začne si s ním v rukách „hrát“? Vrtí se na židli jako žížala a jde na něm vidět, že mu není komfortně?

K TÉMATU  Zemřel vám muž nebo někdo blízký? Jak takovou osobní ztrátu lépe překonat? Co vás nemine a kdy poznáte, že jste z nejhoršího venku?

V tom případě vám zřejmě lže. Fyzická hyperaktivita je jedním z průvodních znaků lháře. A skutečně se není čemu divit – při tom, když lžeme, nám rozhodně příjemně není. Proto se neustále snažíme měnit svou pozici, snad abychom ze sebe smetli pocit viny.

Je toto chování, které nyní pozorujete i na vašem partnerovi?

Ruce vám mnohé napoví

Gestikulace rukama je běžnou součástí každého hovoru. Dopomáháme si tam, kde nám slova nestačí. Při běžném hovoru ruce znázorňují, co právě říkáme. Když vám dotyčný lže, jeho gestikulace je nápadně zpomalená.

Musí si totiž v hlavě dát dohromady přípustnou odpověď, a připravit se na vaši reakci i na pokračování své lživé odyseji. Gesta se mu nápadně zpomalují. Je to případ i vašeho partnera?

Partner najednou zmiňuje detaily

Ještě jedna indicie nás dovede k finálnímu odhalení lháře – a tou je změna mluvy. Dříve, když jste se partnera zeptala, jak se měl v práci, zmínil pár strohých vět. Nezacházel do detailů. Řekl vám, na čem pracoval. Toť vše.

Když se vám ale bude snažit lhát – a to zejména v případě nevěry, bude tak úpěnlivý v tom, aby vaši odpověď uspokojil, že zmíní co nejvíce možných nesmyslů a detailů. Řekne vám, kdo do kanceláře přišel a že si šel koupit svačinu. Možná se bude snažit ihned odpovědět i na to, na co se nezeptáte.

Ihned bude vysvětlovat svůj pozdní příchod a zmiňovat přesná místa, kde byla dopravní zácpa nebo kdo konkrétně jej několikrát zastavil a zdržel. Dost podezřelé chování vám napoví, že zřejmě jde o změnu v chování, kterou se snaží něco krýt. Je toto případ i vašeho partnera?

Podařilo se vám odhalit lháře, nebo jste si pouze potvrdila, že to byly pouhé domněnky a omyl je na vaší straně?

K TÉMATU  Přátelé partnera jako strašák čerstvého vztahu. Jak se s nimi sblížit?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Byl vám nevěrný? Okamžitý rozchod nemusí být řešení

Partner a já v době karantény. Jak přežít společné soužití, když nemůžeme z bytu?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší. Co se ale vztahů týká, tak muži a ženy následují trochu rozdílné cesty. To, co muži hledají ve vztahu není to, co by ženy motivovalo, aby do takového vztahu šly. Rozdělují je jejich touhy, mentalita, vášně či úroveň vyjadřování. My vám nyní řekneme, co muži doopravdy očekávají od vztahů se ženami a po čem jejich srdce touží.
Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
Rostliny nerozeznávají čtyři roční období jako my lidé, ale pouze dvě. Ovšem od podzimu až do jara mají pokojové rostliny období takzvaného vegetativního klidu. Je chladno a brzy se stmívá, proto rostlinky přestávají tak rychle růst a kvést a prožívají zimní spánek.
Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.
Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.
Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.
Krásný čas Vánoc se kvapem blíží, a tak je třeba začít přemýšlet, co o adventu budete s rodinou dělat. Vedle pečení vánočního cukroví se určitě vydáte i na některé vánoční trhy, které doplní kouzelnou atmosféru svátků. Jděte se podívat na ty nejkrásnější trhy, díky nimž se začnete na Vánoce těšit takřka hned.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek