Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Jak poznat, že vám partner lže? Sledujte několik signálů

Nejste si jistá, zda vás partner pouze nevodí za nos? Jak poznat, že jde o lháře jako mrakodrap? Díky našim vyšetřovacím způsobům se dozvíte, zda jde o lháře, nebo jen o vaši domněnku.
jak poznat že partner lže
Víte, jak poznat, že vám partner lže? (zdroj foto: 123rf.com)

25. 11. 2020

Všichni jsme se s tím již někdy setkali. Ať už jde o možné krytí nevěry nebo ututlávání problémů v práci, váš partner se prostě chová jinak než dříve. Jak poznat, že vám partner lže?

Pro to, abyste odhalili lháře, je nutné partnera dobře znát a umět tak srovnat jeho nezvyklé chování s běžnými tělesnými projevy, které používá při klasickém rozhovoru. Na co se zaměřit, pokud chcete odhalit lháře?

Oční kontakt vám napoví více, než tisíc psychologů

Nemusíte chodit do vztahové poradny, abyste zjistili, že s vaším partnerem se něco děje. Jedním z nejjasnějších ukazatelů, že vám lže, je jeho oční kontakt. Podle studie Michiganské univerzity bylo zjištěno, že naprostá většina lidí, kteří lhali, nedokázalo udržet oční kontakt se svým protějškem v konverzaci.

Klopí váš partner oči? Uhýbá pohledem? Nebo dokonce těkavě přejíždí očima všude možně okolo? Zřejmě jej místo klasického rozhovoru plně zaměstnává fabulace nových nesmyslů, které na vás bude zkoušet. A když už se vaše oči setkají, bude to jen na chvilku. Upřímný pohled z očí do očí prostě nevydrží.

Je to případ i vašeho partnera?

Jak poznat, že partner lže? Prozradí to uši a nos

Dalším velmi častým projevem lháře je jeho gestikulace, která je pro lhaní typická. Mne si najednou váš partner při hovoru s vámi ušní lalůčky? Nebo si při hovoru několikrát tře špičku nosu? Tyto znaky ukazují na to, že jeho mozek jede na plné obrátky, aby vymyslel cokoliv, čemu byste uvěřila. Dělá to i váš partner?

Nevydrží v klidu

Při společné konverzaci se váš partner i na židli neustále ošívá? Nevydrží chvíli v klidu, rozhodne se například pochodovat po místnosti nebo najednou popadne nějaký předmět a začne si s ním v rukách „hrát“? Vrtí se na židli jako žížala a jde na něm vidět, že mu není komfortně?

K TÉMATU  Jak, a hlavně KDE si najít chlapa po 40?!

V tom případě vám zřejmě lže. Fyzická hyperaktivita je jedním z průvodních znaků lháře. A skutečně se není čemu divit – při tom, když lžeme, nám rozhodně příjemně není. Proto se neustále snažíme měnit svou pozici, snad abychom ze sebe smetli pocit viny.

Je toto chování, které nyní pozorujete i na vašem partnerovi?

Ruce vám mnohé napoví

Gestikulace rukama je běžnou součástí každého hovoru. Dopomáháme si tam, kde nám slova nestačí. Při běžném hovoru ruce znázorňují, co právě říkáme. Když vám dotyčný lže, jeho gestikulace je nápadně zpomalená.

Musí si totiž v hlavě dát dohromady přípustnou odpověď, a připravit se na vaši reakci i na pokračování své lživé odyseji. Gesta se mu nápadně zpomalují. Je to případ i vašeho partnera?

Partner najednou zmiňuje detaily

Ještě jedna indicie nás dovede k finálnímu odhalení lháře – a tou je změna mluvy. Dříve, když jste se partnera zeptala, jak se měl v práci, zmínil pár strohých vět. Nezacházel do detailů. Řekl vám, na čem pracoval. Toť vše.

Když se vám ale bude snažit lhát – a to zejména v případě nevěry, bude tak úpěnlivý v tom, aby vaši odpověď uspokojil, že zmíní co nejvíce možných nesmyslů a detailů. Řekne vám, kdo do kanceláře přišel a že si šel koupit svačinu. Možná se bude snažit ihned odpovědět i na to, na co se nezeptáte.

Ihned bude vysvětlovat svůj pozdní příchod a zmiňovat přesná místa, kde byla dopravní zácpa nebo kdo konkrétně jej několikrát zastavil a zdržel. Dost podezřelé chování vám napoví, že zřejmě jde o změnu v chování, kterou se snaží něco krýt. Je toto případ i vašeho partnera?

Podařilo se vám odhalit lháře, nebo jste si pouze potvrdila, že to byly pouhé domněnky a omyl je na vaší straně?

K TÉMATU  Nevíte, jak uspokojit partnera? Naučte se správně komunikovat na téma sex

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Byl vám nevěrný? Okamžitý rozchod nemusí být řešení

Partner a já v době karantény. Jak přežít společné soužití, když nemůžeme z bytu?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jaká zvířátka máme doma nejčastěji? Jsou to samozřejmě kočky a psi. Každý jedinec má jinou povahu, vždycky je ale milujeme. Tihle domácí mazlíčci mají jedno společné - když si hrají, stojí to za to a často nás překvapí něčím novým, čemu se rádi zasmějeme. Podívejte se na video!
„Masturbace způsobuje slepotu," strašili lékaři nebohý lid po celá staletí. Ukázalo se, že pravdou je opak. Masturbace je organismu prospěšná! A to jak po fyzické stránce, tak po té psychické.
Nákup obleku nepodceňujte. Musí vám padnout jako ulitý, jinak působí nevkusně. Na co si při nákupu dávat pozor? Připravili jsme pro vás 6 tipů. Svému muži dejte ty nejlepší rady.
Ráda se vydáváte na pěší výlety do lesů, na horské hřebeny nebo podél řek? Milujete ten den, kdy máte čas jen sama pro sebe a věnujete ho pohybu a dlouhému rozjímání v přírodě? Nebo raději chodíte na procházky ve dvou? Poznejte ty nekrásnější pěší trasy, které tu máme.
Jste věčně nervózní a tíží vás obavy? Kvůli tomu může mít vaše dítě velké potíže – a to nejen v samotném vývoji, ale i v dospívání. V sázce je jeho nízká porodní váha nebo náchylnost k depresím a schizofrenii!
Miroslav Imrich, ikona české rockové scény a bývalý člen kapel Abraxas a Tango, byl nalezen mrtvý na železniční trati v pražské Uhříněvsi. Původně se myslelo, že zemřel v nemocnici, odkud odešel. Zpěvákovi bylo 71 let.
Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?
Praha, 9. prosince 2021: Přírody si vážíme a je pro nás důležitá, nicméně náš vztah s ní vnímáme jako příliš povrchní. I to zjistil průzkum společnosti VELUX realizovaný v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jsme přesvědčeni, že pobyt v přírodě pomáhá našemu fyzickému i psychickému zdraví, nicméně jen zřídka pozorujeme např. ptáky, stromy nebo mraky. Někteří lidé stráví až třetinu svého života před obrazovkou. Jak se tedy v dnešní době technologií přiblížit světu venku?
Lákavé cedule na obchodech. Sleva na každém rohu, na každém billboardu, v každé reklamě. Přitahují vaše oči a slibují skoro neuvěřitelné. Jsou povánoční slevy opravdu tak výhodné? Dá se jim odolat?
Ranní sex rozhodně má něco do sebe. Většina z nás se mu ale vyhýbá a to je velká škoda. Věděli jste, že sex po ránu má podobné účinky jako třeba ranní káva?

Výběr článků

Dnešní doba je zrychlená, spoustu lidí je pod tlakem a pod vlivem stresu. Patříte mezi ty, kteří zažívají stres v každodenním životě? Přáli byste si to jednou provždy vyřešit? A jde to vůbec? V tomto článku si povíme, odkud se stres vlastně bere a taky uvidíte, že je možné s ním jednou provždy skoncovat!
Alkohol je obecně velmi kalorický, proto ho výživoví poradci v rámci hubnutí moc nedoporučují. Jak moc může občasná sklenka vína ovlivnit vaše snažení? Co na to říkají odbornice na hubnutí a zdravý životní styl?
Je tu jaro a s ním i spoustu změn! Lidé se chystají na sezónu v plavkách a chtějí být na jaře víc plní energie. Po zimě, kdy jsme spíš pasivní a více jíme, tak s jarem přichází odhodlání do různých detoxů a očist! Bohužel to nemusí skončit vždy dobře, protože není detox jako detox. V tomto článku vám prozradím, jak na správnou jarní očistu! Která pročistí vaše tělo i vašeho ducha a zároveň neuškodí vašemu zdraví!

Nepřehlédněte

Chcete-li být sebevědomé bytosti, které mají vlastní názor a umí asertivně jednat, bude dobré, když se zaměříte na vlastní intuici. Ta lze trénovat na více úrovních. Pokud jste tímto tématem nepolíbení, nezoufejte. Na následujících řádcích si totiž povíme vše podstatné o tom, co má na rozvoj intuice vliv. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi. Co je to intuice a proč se vyplatí jí naslouchat?
Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek